forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zašto Julia ne prolazi?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/06/2018 : 23:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Da, prolazi, nije 'mrtva', hramlje, šlepa se ali...
Meni se žanrovski čini super. Moj žanr definitivno no ne kupujem. Zašto? Jednim dijelom jer sam kasno saznao za nju (tamo oko 25-ice), drugim i ispostavilo se glavnim jer mi se ne sviđa da je glavni lik u takvom stripu žensko.

Vaši razlozi zašto ne kupujete Juliju ili, ako jeste ili ste kupovali jedno vrijeme što mislite da joj sprječava dobru prodaju?

Choices:

Ne svida mi se žanr
Kupovao sam ali prestao, ponestalo ideja autorima
Problem je što je glavni lik žensko
Problem je naš mentalitet, radije Zagor u sto verzija nego nešto novo
Ne mogu financijski sve to ispratiti
Nešto drugo (navedite što)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 04/06/2018 23:59:33

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/06/2018 : 00:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi je poll bio otvoren 10-ak minuta svima na glasanje , ali hajde nije vragu valjda su i ostali glasači pratitelji foruma a ne roboti, bar glasaju za dva odgovora za koja sam i očekivao najviše glasova.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/06/2018 00:03:03
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/06/2018 : 00:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Da, prolazi, nije 'mrtva', hramlje, šlepa se ali...
Meni se žanrovski čini super. Moj žanr definitivno no ne kupujem. Zašto? Jednim dijelom jer sam kasno saznao za nju (tamo oko 25-ice), drugim i ispostavilo se glavnim jer mi se ne sviđa da je glavni lik u takvom stripu žensko.


Isti slučaj i kod mene, kasno sam saznao i mislim da ženski likovi puno bolje funkcioniraju kao sporedni a ne kao glavni.
Nekada davno sam volio takav žanr i čitao Nick Raidera, ali nisam siguran kako bi mi danas sjelo.
Sve se bojim da bi se ponovio slučaj kao sa serijom Miami Vice, koja mi je u 80-ima bila zakon a puno godina kasnije obična dosada.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 05/06/2018 : 00:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Kupujem, i baš mi je cool strip.
Podseća me na Nick Raidera, samo što mi je on nekako bolji.
U principu, volim NOIR.
Verovatno to ide sa godinama...

Carpe diem
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 05/06/2018 : 00:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne sviđa žanr. Uzeo sam bio u antikvarijatu nekoliko brojeva Julie (čini mi se od Aghartija), i to jednostavno nije moj žanr, kao ni primjerice Nick Raider.
Ako idem malo u širinu i mogući offtopic malo koje od novijih Bonelli izdanja bi prošlo na kiosku.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/06/2018 : 00:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, malo koje od novijih Bonelli izdanja bi prošlo na kiosku. A sprema se Zagor zlatni klasik, valjda izdavač zna šta radi.
Jesu li nova izdanja slabašna ili ih se plašimo probati, zašto Julia, Mercurio Loi ili ovaj komesar ne bi u Hrvatskoj mogli biti prodani u 1000 primjeraka? Ako već mogu Miki i Blek...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/06/2018 00:36:06
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/06/2018 : 00:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisam procitao ni stranicu julije pa ne mogu o samom stripu...kupujem je redovno i samo slazem na police. i dalje bih uzimao, kako redovne, tako i onu almannah/mladost ediciju, a i one bih kolor specijale uzimao da krenu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2018 : 05:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam procitao ni stranicu julije pa ne mogu o samom stripu...kupujem je redovno i samo slazem na police. i dalje bih uzimao, kako redovne, tako i onu almannah/mladost ediciju, a i one bih kolor specijale uzimao da krenu.


Meni je to malo cudno kupovati a ne procitati...ali probaj kad vec imas. Julia ima masu inteligentnih prica i epizoda. Meni je strip i zanr koji nosi prva liga.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2018 : 05:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Slažem se, malo koje od novijih Bonelli izdanja bi prošlo na kiosku. A sprema se Zagor zlatni klasik, valjda izdavač zna šta radi.
Jesu li nova izdanja slabašna ili ih se plašimo probati, zašto Julia, Mercurio Loi ili ovaj komesar ne bi u Hrvatskoj mogli biti prodani u 1000 primjeraka? Ako već mogu Miki i Blek...


Sam si rekao. Nepovjerenje prema novom. Strah, sto li... steta. Bonelli ima cudo novih, svjezih i sto je bitno kratkih zavrsenih serijala kojima treba dati sansu. Glavni zenski lik, pa sto? Ne vidim problem, dapace...meni su i Gea, kao i Lilith skroz dobre i zanimljive. A gdje su Casidy, Sirocad, Brad Barron, Greystorm, Caravan, Morgan Lost, Brendon, Dragonero, Adam Wild, Jan Dix, Lukas, Demian, Skriveno lice, Shagai devil...koji su izasli od raznih nakladnika na ovim prostorima i kojima sam dao sansu bez da sam se pokajao... Mislim da bi trebalo siriti vidike i procitati ponekad nesto drugacije od vec ustaljenog i oprobanog stiva ala Zagor. Kao sto si i sam naveo. Zagor u 100 verzija, oblika i izdavaca... konkretno Julija je skroz dobra. Pa njen tvorac i pisac je "tata" Ken Parkera. Zar to vec nije dobar argument za dati joj sansu?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2018 : 06:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Julia je jedan od najboljih dugovječnih SBE serijala! Od Berardija nešto najbolje što je napisao, bolje od Kena.
Iako su žanrovski slični, Nick Raider mi je skoro pa nečitljiv, dok kod Julije uživam u svakoj novoj epizodi.
Ne znam zašto se bolje ne prodaje, možda zbog toga što nijedan "noviji" serijal ne prolazi dobro, a moguće da je i problem u tome što tog stripa nema na kioscima, može se nabaviti isključivo u striparnicama.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/06/2018 : 07:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se s Kingom, najbolji dugovječni serijal, sve što je dosada izašlo od Julije, nema lošeg broja, fantastičan strip, scenarij odličan, zašto bi kome smetalo što je glavni lik žena? A što se tiče loše prodaje, tipično za ove prostore neotvorenost za nove poglede, samo tjeraj po starom i zato će Zagor xti reprint uspjeti, a nešto novo neće, tako je to nažalost!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/06/2018 : 07:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Julia je jedan od najboljih dugovječnih SBE serijala! Od Berardija nešto najbolje što je napisao, bolje od Kena.
Iako su žanrovski slični, Nick Raider mi je skoro pa nečitljiv, dok kod Julije uživam u svakoj novoj epizodi.
Ne znam zašto se bolje ne prodaje, možda zbog toga što nijedan "noviji" serijal ne prolazi dobro, a moguće da je i problem u tome što tog stripa nema na kioscima, može se nabaviti isključivo u striparnicama.




+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 05/06/2018 : 07:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem, meni je Julia super, konstantno vrlo dobra, nerijetko i odlicna. Kaj nije ona treci najprodavaniji Bonelli u Italiji (nakon Texa i Dylana Doga)?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2018 : 07:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Kaj nije ona treci najprodavaniji Bonelli u Italiji (nakon Texa i Dylana Doga)?


Nije više, Zagor je nakon dugo vremena opet došao na treće mjesto.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 05/06/2018 : 07:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Julija je odličan serijal, imam sve brojeve koji su do sada objavljeni kod nas.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/06/2018 : 08:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Meni ne smeta što je ženski lik glavni, više me smeta što je neoriginalan jer su uzeli lik Hepburnice.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/06/2018 : 08:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Zato jer nam je Hrvatska puna Drvenih Marijana! No, ok, u anketi je to onaj dio s mentalitetom, mada dosta graniči i sa ženskom konstatacijom ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 05/06/2018 08:56:51
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 05/06/2018 : 09:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Bonellijev serijal ikad.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2018 : 09:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kupujem od prvog broja dalje. Zapravo, pokupovao sam onih 9 brojeva Van Gogha i vec tada mi je bilo zao kada je kasnije prestala da izlazi. Kasnije kada ju ej najavio Darkwood radovao sam se toj vijesti kao malo dijete, i naravno kupio i tih prvih 9 brojeva, posto sam VG stavio na prodaju.

Kupila me vec sama najava "nove junakinje", posto je njezin autor Berardi, to se je uzelo i na neviđeno, plus sto je "krimi strip" kojeg volim, iako malo drugacijeg materijala. I nikako nisam ostao razocaran. Dapace i stavise, radujem se svakom novom broju i danas, mada idu na kapaljke.

Volim i Nick Raidera, mada sa Juliom i nista tolika bliska sto se pristupa ka "krimi stripu" tice. A to je zapravo samo plus, posto ovako imamo dva razlicita stripa donekle slicne tematike. Znam da nekima smeta sto u Julii nema tolike akcije i ima dosta razmisljanja junakinje, "filozofiranja", ali meni ne smeta. No, iskreno cu priznati da kada ima akcije u Julii, takve price me raduju.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/06/2018 : 09:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ajd pokušam i ja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2018 : 09:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Do sad sam kupio svaki broj, i nastavio bih.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/06/2018 : 09:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ispada da nitko nije počeo uzimati pa prestao zbog nedostatka ideja (to bi mi izgledalo kao glavni razlog za prestanak). Zašto se ne javi netko tko je prestao i dadne svoj razlog prestanka koji vjerojatno dijeli još barem nekoliko desetaka njih budući da nema spora da je prodaja pala.

loading...
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 05/06/2018 : 09:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne sviđa žanr, a ni naslovnice kao jako bitan faktor za prvi dojam.
Vjerovatno mi je Julia najmanje interesantan strip od svih Bonelli junaka ili dijeli to mjesto sa Mercuriom ...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2018 : 10:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, da, naslovnice. Jedne od najomiljenijih mi u SBE. Pogotovo one Soldijeve.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 05/06/2018 : 10:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ja je kupujem i volim...ie nestrpljivo cekam na nov broj....
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 05/06/2018 : 10:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Do sad sam kupio svaki broj, i nastavio bih.


+1

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000