forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 R. M. Gera Prokleti - Pre poplave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/06/2018 : 21:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ko je čitao..kakav je strip s obzirom na vrhunskog Geru....neki kratki ili duži osvrt

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 05/06/2018 21:17:09

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2018 : 22:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Stavio si temu u krivi podforum.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/06/2018 : 22:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
zakaj bi bio krivi...nigdje ni rijeći o tom stripu pa evo nek se malo razglaba ako se kome da...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2018 : 23:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

zakaj bi bio krivi...nigdje ni rijeći o tom stripu pa evo nek se malo razglaba ako se kome da...


Zato što je riječ o američkom stripu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/06/2018 : 09:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by risbozg

zakaj bi bio krivi...nigdje ni rijeći o tom stripu pa evo nek se malo razglaba ako se kome da...


Zato što je riječ o američkom stripu.



imaš pravo o tome uopće nisam razmišljao..ali ok..možda se ko javi i napiše kakav osvrt na crtež (koji je sigurno genijalan ) i na priću koja mi se čini odlična..???

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 06/06/2018 : 13:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
I crtež i priča su meni odlični, ali jbg, fali boja.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/06/2018 : 19:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

I crtež i priča su meni odlični, ali jbg, fali boja.



aaa boja...neki najbolji stripovi su zapravo crno-ijeli a boja ih samo kvari

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 06/06/2018 : 19:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Slažem se u potpunosti. Mnogo mi se sviđa Fibrina biblioteka Orka. Ali ovo je orginalno išlo u boji, a kod nas je izašlo crno-belo. Navodno je sam Gera tražio da bude tako. Upoređivao sam domaće izdanje i slike sa neta i meni varijanta sa bojom mnogo bolje izgleda.
Da skratim priču, što se mene tiče, ono što je orginalno izašlo u boji, tako treba objaviti i kod nas.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/06/2018 : 06:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

Slažem se u potpunosti. Mnogo mi se sviđa Fibrina biblioteka Orka. Ali ovo je orginalno išlo u boji, a kod nas je izašlo crno-belo. Navodno je sam Gera tražio da bude tako. Upoređivao sam domaće izdanje i slike sa neta i meni varijanta sa bojom mnogo bolje izgleda.
Da skratim priču, što se mene tiče, ono što je orginalno izašlo u boji, tako treba objaviti i kod nas.



apsolutno se slažem

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 04/08/2018 : 16:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Crtez rastura. Sve masno, debele linije, mrlje, mnostvo detalja. Sve ostalo pretenciozno.

sangue navajo
Go to Top of Page

Crtac
Average Member

658 Posts

Member since 20/11/2016

Posted - 05/08/2018 : 11:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Crtac a Private Message  Reply with Quote
Opasno dobar sa bojom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2018 : 19:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
otkud ovo u BD podforumu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/10/2018 : 21:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
zato da imaš kaj pitat !!

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 20/10/2018 22:05:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2018 : 09:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Džejson Aron&Gera:Prokleti,knjiga 1- Pre poplave (System comics)/
The goddamned,vol.1 - Before the flood (Image Comics)

Mad Max 2 smešten u biblijsko doba,iliti Aronov blasfemičan prikaz praskozorja ljudske civilizacije.
Kain,Adamov sin,bratoubica,proklet je od Boga besmrtnošću, i već 1600 godina luta svetom u potrazi za sopstvenom smrću - a taj svet je crno bez imalo belog - blato,pustinje,zagađene reke...naseljene najgorim mogućim ljudima,silovateljima,ubicama,bebojedačima...
I kada jedna žena zamoli Kaina da joj pomogne da povrati sina koga su oteli,u nekom trenutku u njemu će se nešto promeniti.

Pomalo pretenciozno,previše blasfemično (mislim,Adam i Eva govore kao najgori uličari,wtf??;Noje,sveti čovek, prikazan kao prepotopni Hitler),ali interesantno.
Gera pocepao,kao i uvek.Sa tim da je u boji daleko bolje.


Čitao sam uporedo sistemovo izdanje c/b grande formata i Imidžovo,B5,boja:
Sistem - ovako izdanje ima smisla samo ako postoji originalno u ponudi,pa se uradi i ovako za kolekcionare.
Imidž - kao_zapoveda_izdanje - u boji je ipak lepše,preglednije...ma u svakom slučaju to je to.


I još jedna wtf odluka Sistema.

System 3.5/5/ Image 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/10/2018 09:17:15
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/03/2019 : 10:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

he he he, tek sada procitah Antov upis, pa vidim da slicni mislimo




Ukratko, zesce sranje.

Tek malcice opsirnije...
Imamo biblijsku pricu o Kajnu koji je od Boga proklet jer je ubio brata Abela, ispricana na "Mad Max" nacin, moderne psovke i spika. Posto me vec tema sama uopce ne zanima, mislio sam da ce barem crtez odvagati, ali qrca. Negdje se uopste nista ne vidi, i stvarno ne znam zasto je ovo trebalo ici u c/b umjesto u koloru. Bezvezan strip i nije mi jasno zasto ga System Comics uopste izdao, jedino ako su mislili da ce da zajase Skalpirani val, ali đaba. Ovo sranje nije ni do koljena Skalpiranima.

Moze se procitati ali kupiti ga jedino ako ste mazohista.

Ja sam ga na svu srecu samo isposudio.


Nije sve zlato sto svijeti (Skalpirani).


P.S. Mozda toliki "animozitet" upravo zbog odlicnih Skalpiranih, a mislim da od ovoga cak i nisam nesto previse ocekivao jer sam procitao vec prije u par navrata da ne valja mnogo.
A iskreno, ovo mi vise pase u neku stripovsku reviju i objavljivanje u nastavcima. "Nevredno" objave u albumskom obliku, to jest, nepotrebno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 27/03/2019 09:52:48
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 03/04/2019 : 08:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Teško je napraviti priču o nečemu već poznatom a da baš svakome tko pročita, ta priča i sjedne. Strip funkcionira samostalno, ali čitajući, dobija se dojam kao da je ovo dio neke veće priče, nečega što se tek treba dogoditi, uvoda u nešto. Nakon Skalpiranih, malo zbrzano izgleda na trenutke, ali svakako sjede na mjesto do kraja stripa. Table bi bile jasnije da je u boji objavljeno, osobno mi je draže cb, jer je Gera vrhunski crtač i vjerno je dočaran jad i bijeda vremena u kojem se događa priča.
Priča 6,5/10
Crtež 9,5/10
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/04/2021 : 23:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Blokbasterski pristup priči (pričama) iz Knjige Postanka sa krvavim detaljima. Mračno, prljavo i zlo. Kako i dolikuje.
Ali dosta plitko, kako i ne dolikuje imenima autora. Očekivao sam više osobnog isčitavanja priče a ovako se to svelo na par filozofskih promišljanja o moralnosti tvorca i kreacije. Ništa posebno i ništa dublje. Cijeli akcent je na krvavu i prljavu scenografiju. A tu dolazi r.m. Gera. On se maksimalno potrudio, možda i previše. Čitao sam Systemovo c/b izdanje na velikom (čak i prevelikom) formatu ali i dalje neki kadrovi djeluju prenatrpano. Kako je strip relativno kratak a dinamične scene se baš i ne izmjenjuju kao na traci, ovo usporavanje detaljima čak i funkcionira. Pripovijedanje je na kraju jako dobro. Iako me nastavak ne zanima, ovo me baš vuklo da čitam dalje. Tko zna, ako se pokaže prilika, možda nabavim i sljedeći broj.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/04/2021 : 00:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Misliš na Goddamned: Virgin Brides? Nemoj, sranje je, puno slabije nego Before the Flood. Čekam da izađe posljednji broj pa da napišem cjelokupni osvrt.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/04/2021 : 07:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
U nekom dilu dobio sam ga za 40 kn pa se ne smatram oštećenim
Vido sam da, da si već komentirao da je drugi broj loš, možda uzmem zbog crteža mada mi takva kupnja i nema smisla.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/04/2021 : 08:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ma slobodno preskoči, ja sigurno hoću. Naročito jer priča nema veze sa prvim trejdom.
A bajdvej, zašto je ova tema u podforumu "Bande dessinée"?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 15/04/2021 08:24:34
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000