forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Balkanska fukara nemoze vise trpit demokraciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/06/2018 : 19:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Inače, kad smo već kid para, raduje me da se narod pobunio. Daleko je Balkan od kapitalizma koji vlada u Švajcarskoj, ali bolje da to toga ni ne dođe.


Imaš pravo, dok ti uživaš u blagodatima kapitalizma, nama poručuj kako to ne valja i da samo nastavimo ovako uspješno etatističkim putem.

A ako baš hoćeš, cijena goriva je velika prije svega zbog visokih trošarina/akciza, dakle zbog prevelike države.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 19:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by manhunter

Kad čujem da je Austrija standard, ja se samo blago nasmešim.

Što se Švice i lekara tiče, Slovenci idu u Austriju, a Nemci u Švicu. Ovdeje valjda 70% lekara iz Dojčlanda. Ima šansi i za ljude sa Balkana, ali traže znanje jezika barem B2. Što se nagrade od 5000 CHF tiče, tačno je.



A da mi ključamo ovo ili ne?
Ajd' prvi si se javio pa vidi (i pazi na njih:))



Lako se je teb zajebavati...najlakse je zakljucat jelde..
Al posto si ti dio ovih sto tlace narod.mogu ti rec da nam crni dani spremaju..jedina je razlika sto sad niko ne krivi strani faktor.vec su svi fokusirani na domacu vlast..mislim ne bi vam bio u kozi...druga je stvar ko ce zloupotrebit gnev naroda.ali da se nakupilo jeste..hrvatska to elegantno resava tako sto salje sirotinju na zapad..ali u ostalim republikama pocelo je da tinja.pomalo gorucka i pitanje je vremena kad ce se sve rasplamsati
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 19:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Moja deca pričaju u kući isključivo srpski. Da ne razumeš pogrešno, nismo nikakve "patriote", niti imamo okačene zastave Srbije po kući. Jednostavno, u kući se služimo našim jezikom, vani već po prilici.
Deci se čak više ide na idmor u Srbiju nego nama.

Kako god, nije me briga šta će mi biti unuci. Suguran sam da ću se razumeti sa njima, pošto sam ubeđen da će ih moja deca učiti i srpski. A Opa neću biti, moja deca govore francuski, nemački jezik i švajcarsko-nemački mentalitet prezirem (iako predajem nemački, ali to je vać druga priča). :)



Uglavnom kako kod okrenes tvoja loza se u svici zavrsava odnosno nastavlja se al pod drugim imenom...a to si samo ti.de je jos ostalih par miliona nasih dinaroida razasutih po đermanskom govornom podrucju..nestaju bez traga nama pred ocima..al ok.svakom svoje
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 19:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by manhunter

Inače, kad smo već kid para, raduje me da se narod pobunio. Daleko je Balkan od kapitalizma koji vlada u Švajcarskoj, ali bolje da to toga ni ne dođe.


Imaš pravo, dok ti uživaš u blagodatima kapitalizma, nama poručuj kako to ne valja i da samo nastavimo ovako uspješno etatističkim putem.

A ako baš hoćeš, cijena goriva je velika prije svega zbog visokih trošarina/akciza, dakle zbog prevelike države.






Razlika je velika..mi smo zrtve kapitalizma.lako se je sa gadafijevim milijardama kurcit
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 20:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
@KRAS i tinton

Reagujete kao što svi Balkanci reaguju kad im se spomene kako je "teško" u kapitalizmu. Ali svi isto reagujete, nije mi jasno na koji tečaj idete? ;)

Evo ovako: naravno da je u državi koja ima jedan od najvećih standarda bolje nego u balkanskim zapizdinama. Bolje je u smislu da svaka i najmanja škola ima računare, internet, struju, grejanje. Bolje je da ne čekaš termin kod lekara po pola godine, već može i sutra. Kod specijaliste se čaka i do pet dana, na snimanje i do deset, ali ako se radi o hitnom slučaju, može i sutra. Bolje je i što imaš svoja prava, ne zavisiš da li će predsedniku opštine ili grada da se digne tog dana, pa da uradi nešto.
Eto, sve to je bolje.
Ono što nije bolje je što se u svemu tome izgubi čovek, porodica, bliskost. Tako da...kako kome.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 20:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Akcize na gorivo su i u Švajcarskoj ogromne. I svuda na svetu bi moglo da litar dizela košta 0,7€, ali naravno da nije tako.
Akcize na cigarete u Švici su 50%, pa eto, ljudi puše i ćute. I kilogram hleba košta deset puta više nego na Balkanu, ali to niko ne spominje.

Kako god, dobro je da su se ljudi pobunili, da možda od onih plemenskih zajednica na Balkanu postanu prave države. Do tada...Idemo mnogo u politiku, tako da ćemo ostati pri ovome.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 20:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Litar dizela u srbiji 160 dinara
A plata 50 000 dinara..
Kao kad bi u svici bio litar goriva 15 franaka
I da, nije vlast kriva zbog belosvetskih igri.ipak sta oni uzmu nekih 20%
Nego,ljudi posteni i radni koji ne zele da se bave kriminalom jednostavno vise ne vide resanja...osim u onoj staroj.nek pukne pa kud puklo da puklo...u takvom stanju se nalazimo
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne možeš porediti cene i plate. Pogotovo ne standard u Švici i u (skoro) većini sveta. Jednostavno ne ide. Standard nije puko poređenje, ima tu više činilaca.
Ako ćemo tako, zašto cigare u Srbiji koštaju 200, a u Švajcarskoj 1000 dinara? Srbima je bolje da se okrenu onome što znaju: poljoprivredi. Od drugog svetskog proizvođača malina napraviše ruglo. Zbog toga treba izaći na ulice. Cela vojvođanska ravnica je prodata tajkunima, a radi se o ogromnom samoodrživom području.

Cene goriva su takve da bi država funkcionisala koliko toliko i da bi se sačuvao socijalni mir. Da toga nema, tek bi ljudi videli u kom se blatu nalaze poslednjih 5-6 godina. Ali dobro, neka se bune, tako i treba. Možda se i opamete i izaberu vlast koja je za narod, a ne za tajkune.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/06/2018 : 20:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

Moja deca pričaju u kući isključivo srpski. Da ne razumeš pogrešno, nismo nikakve "patriote", niti imamo okačene zastave Srbije po kući. Jednostavno, u kući se služimo našim jezikom, vani već po prilici.
Deci se čak više ide na idmor u Srbiju nego nama.

Kako god, nije me briga šta će mi biti unuci. Suguran sam da ću se razumeti sa njima, pošto sam ubeđen da će ih moja deca učiti i srpski. A Opa neću biti, moja deca govore francuski, nemački jezik i švajcarsko-nemački mentalitet prezirem (iako predajem nemački, ali to je vać druga priča). :)



Uglavnom kako kod okrenes tvoja loza se u svici zavrsava odnosno nastavlja se al pod drugim imenom...a to si samo ti.de je jos ostalih par miliona nasih dinaroida razasutih po đermanskom govornom podrucju..nestaju bez traga nama pred ocima..al ok.svakom svoje


Kome je važna loza i tradicija, najbolje da ne ide nikuda sa rodne grude... Ići trebaju oni koji žele bolji standard i više novaca ili nemaju izbora.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 20:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A što se tiče loze i tradicije: po ovome, Amerika ne bi ni postojala. Kakva crna loza i tradicija, moja loza će se daće Bog nastaviti, nije važno gde i kako.
I Trump je poreklom Nemac, pa eno ga, slika se sa Kimom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/06/2018 : 20:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

@KRAS i tinton

Reagujete kao što svi Balkanci reaguju kad im se spomene kako je "teško" u kapitalizmu. Ali svi isto reagujete, nije mi jasno na koji tečaj idete? ;)

Evo ovako: naravno da je u državi koja ima jedan od najvećih standarda bolje nego u balkanskim zapizdinama. Bolje je u smislu da svaka i najmanja škola ima računare, internet, struju, grejanje. Bolje je da ne čekaš termin kod lekara po pola godine, već može i sutra. Kod specijaliste se čaka i do pet dana, na snimanje i do deset, ali ako se radi o hitnom slučaju, može i sutra. Bolje je i što imaš svoja prava, ne zavisiš da li će predsedniku opštine ili grada da se digne tog dana, pa da uradi nešto.
Eto, sve to je bolje.
Ono što nije bolje je što se u svemu tome izgubi čovek, porodica, bliskost. Tako da...kako kome.


Pa ti si izabrao prvu kategoriju kao važniju, ako to tvrdiš.
Ili se ipak ne mora izgubiti porodica i bliskost?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 20:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mora.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 20:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

A što se tiče loze i tradicije: po ovome, Amerika ne bi ni postojala. Kakva crna loza i tradicija, moja loza će se daće Bog nastaviti, nije važno gde i kako.
I Trump je poreklom Nemac, pa eno ga, slika se sa Kimom.



Mda..a zet mu čifut još mu ćerku uzeo pod svoje...stari štrumfo se sigurno prevrće u grobu
I kako nije vazno gde i kako..valjda ti nije svejedno ocel tvoji potomci slavit krsnu slavu il neki tamo pokolj iz petnestog veka

Edited by - KRAS on 11/06/2018 20:50:36
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/06/2018 : 20:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mora.


Ti si se onda odrekao te komponente života?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2018 : 21:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bliskost? šta bi pod tin terminom smatra?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2018 : 21:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
šta se tiče Austrije i Slovenije razlika je prilična.
Smiješno je jedino šta Slo još drži zabranu za hr radnike,pari da če im iko doč

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 21:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

A što se tiče loze i tradicije: po ovome, Amerika ne bi ni postojala. Kakva crna loza i tradicija, moja loza će se daće Bog nastaviti, nije važno gde i kako.
I Trump je poreklom Nemac, pa eno ga, slika se sa Kimom.



Mda..a zet mu čifut još mu ćerku uzeo pod svoje...stari štrumfo se sigurno prevrće u grobu
I kako nije vazno gde i kako..valjda ti nije svejedno ocel tvoji potomci slavit krsnu slavu il neki tamo pokolj iz petnestog veka



Najozbiljnije, jeste mi svejedno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/06/2018 : 21:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by manhunter

Mora.


Ti si se onda odrekao te komponente života?



Naravno da ne, ali je to sasvim druga dimenzija od one na Balkanu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2018 : 21:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
po bdp-u po grlu stvari su ovakve (misto gori doli)
Slo je 38. u svitu, Hr 58. ,Mak 82. ,Srb 83. Beha 103.

i Turci i Rusi su isprid Hr (uz sve zemlje EU,osim brače Bugara)
Isprid Mak/Srb su npr Iran ,Kina ,Brazil...
Beha je negdi u rangu Tunisa i Ekvadora..


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 21:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

šta se tiče Austrije i Slovenije razlika je prilična.
Smiješno je jedino šta Slo još drži zabranu za hr radnike,pari da če im iko doč



Pa da.ogromna je razlika.u dezeli nemos vidit majmune.zamotane i bradate spodobe
Mada.ovo o zabrani za hr radnike nisam zna.jebes mi sve da nisam zna..jer ono sto znam.jes da soferi ma odkud dolszili dobiju radnu dozvolu ko iz picke..mada.sve i da je otvoreno trziste rada.mislim da bi rijetko koji hrvat osta radit u dezeli..ja za svoj vijel jos nissam sreo hercegovca u sloveniji..bilo je dubrovcana tu i tamo al ovih komunjarskog pedigrea
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 21:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

po bdp-u po grlu stvari su ovakve (misto gori doli)
Slo je 38. u svitu, Hr 58. ,Mak 82. ,Srb 83. Beha 103.

i Turci i Rusi su isprid Hr (uz sve zemlje EU,osim brače Bugara)
Isprid Mak/Srb su npr Iran ,Kina ,Brazil...
Beha je negdi u rangu Tunisa i Ekvadora..





Jedno je rang lista bdp a drugo bogatstvo u nekretninama i naturi..jebote.kad nekom od mojih skolskih drugova umre baba on skace od radosti ka da je sedmicu na lotu pogodija..i jest u neku ruku.ostavi mu stan u centru.neku sumu.vikend...sve to ima svoju cijenu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2018 : 21:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood

po bdp-u po grlu stvari su ovakve (misto gori doli)
Slo je 38. u svitu, Hr 58. ,Mak 82. ,Srb 83. Beha 103.

i Turci i Rusi su isprid Hr (uz sve zemlje EU,osim brače Bugara)
Isprid Mak/Srb su npr Iran ,Kina ,Brazil...
Beha je negdi u rangu Tunisa i Ekvadora..





Jedno je rang lista bdp a drugo bogatstvo u nekretninama i naturi..jebote.kad nekom od mojih skolskih drugova umre baba on skace od radosti ka da je sedmicu na lotu pogodija..i jest u neku ruku.ostavi mu stan u centru.neku sumu.vikend...sve to ima svoju cijenu

ima,ali ne dobiju svi stan u centru

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 21:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood

po bdp-u po grlu stvari su ovakve (misto gori doli)
Slo je 38. u svitu, Hr 58. ,Mak 82. ,Srb 83. Beha 103.

i Turci i Rusi su isprid Hr (uz sve zemlje EU,osim brače Bugara)
Isprid Mak/Srb su npr Iran ,Kina ,Brazil...
Beha je negdi u rangu Tunisa i Ekvadora..





Jedno je rang lista bdp a drugo bogatstvo u nekretninama i naturi..jebote.kad nekom od mojih skolskih drugova umre baba on skace od radosti ka da je sedmicu na lotu pogodija..i jest u neku ruku.ostavi mu stan u centru.neku sumu.vikend...sve to ima svoju cijenu

ima,ali ne dobiju svi stan u centru



80% svih nekretnina u sloveniji je u privatnom vlasnistvu obicnih ljudi..ostalih 20% imaju drzava crkva i firme..sto nas postavlja na sami vrh u evropi.po tom.pitanju
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2018 : 21:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa šta? U ovim državicama je to maximum koji je rulja uspila izvuč. Praktički ne moš ni bit podstanar . U st je to vrlo teško i skupo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/06/2018 : 21:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pa šta? U ovim državicama je to maximum koji je rulja uspila izvuč. Praktički ne moš ni bit podstanar . U st je to vrlo teško i skupo



To nam je milostiva juga ostavila da se ne patimo toliko.nesto preko kredita sto je pojela inflacija nesto preko drustvenih stanova..hocu reci da je ta bdp rang lista tako tako.nije bas pravi pokazatelj stanja u drustvu..sta nekom ameru vredi sto na papiru ima bdp 57 000 dolara a ja samo 15 000 stim da on zivi u drvenoj kucici u najmu.a meni starci ostavili trosoban stan u po ljubljane
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000