forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Balkanska fukara nemoze vise trpit demokraciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 16:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by tinton
To je zato što u Francuskoj sindikati drže državu u talačkom odnosu.
S tim da sve privilegije moraju doći nekome na naplatu, prije ili kasnije.




Mislim da će se Francuzi snaći :) Standard će pomalo opadati, ali će i dalje biti razmjerno visok.

A za prosječnog čovjeka snaga sindikata je dobra stvar. Kod nas je većina mirovina fizičkih radnika oko 150-200 eura. A opet država grca u dugovima, iako se ne razbacujemo kao Francuzi :)


Naravno da se razbacujemo. Mirovine su niske jer nam je postotak ljudi u prijevremenoj mirovini bizarno visok. Da ne govorimo o povlaštenim braniteljskim mirovinama.
Treća stvar je saniranje drugih rupa novcem namijenjenim za mirovine.

U svakom slučaju, Francuzi će se snaći prije svega zbog Macronovih reformi, kojima se protive, naravno, sindikati.
Snaga sindikata je kratkoročno dobra za ljude koji se u njima nalaze, ali dugoročno ubija poduzetništvo i radna mjesta, potiče mediokritetstvo, a suzbija izvrsnost.


Braniteljske mirovine nisu povlastene. One su uoravo, samo to; braniteljske mirivine. Sta je trebalo te ljude potapsat po ramenu i reci im hvala, a sad ajte ca...


Naravno da su povlaštene.
A ako ti misliš da bilo branitelji, bilo država imaju koristi od toga, svaka čast.



Pa ja kao branitelj a koji nisam nista uzeo ni trazio,i nije mi palo na pamet, a radim vec dugo za strane poslodavce, a placam ogromni porez u domovini,(koji ti ne mozes ni zamisliti), nalazim za shodno da tako mislim.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/06/2018 : 16:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Hrvatski mirovinski sustav treba ukinuti i zamijeniti ga uplaćivanjem u štednju. od 1 240 000 umirovljenika samo 97 000 ima radni staž od 40+ godina. Zašto bih ja zarađivao nekom parazitu prijevremenu mirovinu koju sam neću ovdje doživjeti ni pod razno. Koliko ćeš si uplaćivati, toliko buš imal.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 13/06/2018 16:51:01
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/06/2018 : 17:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Hrvatski mirovinski sustav treba ukinuti i zamijeniti ga uplaćivanjem u štednju. od 1 240 000 umirovljenika samo 97 000 ima radni staž od 40+ godina. Zašto bih ja zarađivao nekom parazitu prijevremenu mirovinu koju sam neću ovdje doživjeti ni pod razno. Koliko ćeš si uplaćivati, toliko buš imal.


???
Počinješ se gubiti.
Prilaziš na tamnu stranu.
Potpis na entu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 17:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Evo, da se vratimo KRASov prvi post. Cijene benzina.





Ima nesto sto je jos skuplje od benzina..a zove se voda i balkanska sirotinja doslovno lezi na vodi a nece da se sagne...ja recimo prodajem 1L vode za 2eura...a ide i skuplje.to je nasa buducnost..ako nam je ne otmu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2018 : 17:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/karta-koja-govori-bas-sve-o-propasti-hrvatske/2004218.aspx

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-ce-postati-nacija-siromasnih-staraca/2004259.aspx



al će zato indeks uvijek imati klikove jer ih najviše prate neprijatelji hrvatske i hrvata




najbolje ne pisat istinu nego samo prinosit govore plenkija i čokolinde jelda?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 18:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Sa prvim julom slovenija otvara trziste rada za hrvatske gradjane..bujrum.posla ima ko u prici.za pare ne pitaj
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/06/2018 : 18:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Jebe se vama kad je didovina na moru..a men je didovina tamo di turska noga nije mogla doci..pa eto fino kaze stara poslovica.uzelet ce se drumovi turaka ali turaka biti nece..


Neznan jel znaš kako je to išlo prije 100 godina u Dalmaciji, al u nas su ti najbolje u konačnici prošle ženske. Zemlja u brdu se davala muškoj dici jer se mogla obrađivat, a bezvrijedna zemlja uz more se davala ženskoj dici. Na kraju ženske dobile prvi red do mora, muški dobili kamen i draču.

Pa kažu da ima boga...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2018 : 18:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
tudje ne smijemo
svoje nemamo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 18:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

tudje ne smijemo
svoje nemamo



Najlakse se megdan zadobija na divanu lulu puseci i kahvu ispijajuci.jelde
A da neko mrdne malo mudima.to nebi a
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 18:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by KRAS

Jebe se vama kad je didovina na moru..a men je didovina tamo di turska noga nije mogla doci..pa eto fino kaze stara poslovica.uzelet ce se drumovi turaka ali turaka biti nece..


Neznan jel znaš kako je to išlo prije 100 godina u Dalmaciji, al u nas su ti najbolje u konačnici prošle ženske. Zemlja u brdu se davala muškoj dici jer se mogla obrađivat, a bezvrijedna zemlja uz more se davala ženskoj dici. Na kraju ženske dobile prvi red do mora, muški dobili kamen i draču.

Pa kažu da ima boga...



Znam odprilike
Kako je tek meni.koji sam mogao da biram sta cu uzeti od didovine.sve vrsni komadi zemlje.. podbrdo.zlodrum.gujiste.govnisce...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 20:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ajd sto balkanske narode kaznjavaju politicari koje su sami izabrali..al sto ih dobri bog mrvi kijametom nije mi jasno a toliko se kunu u njega
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/06/2018 : 21:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Evo tek sam na pola ture a zelenbaci suste..




to ti je lepeza

https://youtu.be/lxRKBvy9NNk



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2018 : 21:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/551278/propadne-li-nam-turizam-hrvatskoj-se-lose-pise-dalmaciji-posebno-samo-bi-jedan-obalni-grad-prezivio-takav-krah

ma bravo otkrili ste toplu vodu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 21:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/551278/propadne-li-nam-turizam-hrvatskoj-se-lose-pise-dalmaciji-posebno-samo-bi-jedan-obalni-grad-prezivio-takav-krah

ma bravo otkrili ste toplu vodu



Ne boj se.dok je nas slovenaca vi nemozete propast
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 22:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/551278/propadne-li-nam-turizam-hrvatskoj-se-lose-pise-dalmaciji-posebno-samo-bi-jedan-obalni-grad-prezivio-takav-krah

ma bravo otkrili ste toplu vodu



Ne boj se.dok je nas slovenaca vi nemozete propast



uvijek mi je smiješno kada u Sloveniji ljudi kažu da su otišli u Hrvatsku na ODMOR. Ma kakav odmor...to je izlet. Na odmor se ide avionom i to na Karibe, Tajsku, Mehiku,.....a može i u Tursku, Grčku,...to što netko sjedne u automobil i vozi se dva-tri sata do Krka npr pa to je izlet..... i da si ljudi preračunaju koliko budu platili za npr 7 dana Hrvatske i 7 dana Turske, Grčke,....prije krize u Egiptu mogao si iči u Egipt za 500 eura (Šarm el šejk npr... all inclusive).
Ja recimo često idem u Hrvatsku na more, ali to je za mene izlet, ne trebam se čak ni pakirati, obrijati, sve što mi treba je pasoš (a uskoro neče mi ni to trebati, kada uđete u šengen) obučem one kratke gače koje su i kupače gače, da se ne trebam presvuči, uzmem 100 kuna za pizzu i sok ili 20 eura i ciao i čitav dan se kupam i sunčan u Hrvatskoj. Više potrošim za benzin i cestarinu nego sam potrošio u Hrvatskoj. Da ne pričam o onim slovencima koji žive uz granicu i imaju do mora pola sata.
Pa ne trebate iči u Dubrovnik ili Dalmaciju, Istra je ovdje ispred nosa skoro iz svakog ugla Slovenije ne treba vam više od dva-tri sata do mora a ako idete na slovensku obalu tamo ste za dva sta ili 15 minuta ovisi gdje živite. Iz Ljubljane imate sat do mora bilo slovesnki ili Hrvatski.
Zato ne razumijem ljude koji idu u Hrvatsku na "odmor". Tamo se ide na izlet, na kupanje a na odmor se ide negdje avionom i na kraju če vas doči puno jeftinije nego u Hrvatskoj.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 13/06/2018 : 22:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Zakaj bi neka djedovina išla sa oca na sina?
Ionako djecu bedinamo do tridesete i još bi im uz otplatu kredita trebali ostaviti nekretnine.
Ja svoje školujem za van i ima da nestanu odavde.
Nebuju oni moju pivu pili, nek si kupe sami onu lošu norvešku.
Kad osjetim da dolazi taj trenutak rastanka, sve bum spalio i susjedovo ako treba.
Poslije mene ništa.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 22:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
a ni ne vidim neku razliku između Portoroža i Opatije npr...ili Pirana i Rovinja, Izole ili Crikvenice, Ankarana ili Lovran,....to je sve jedno te isto, možda je more malo čistije od slovenskog ali je slovensko more toplije,.....prije 30 godina se putovalo fičom ili yugom pa su ljudi išli u Umag ili Poreč na "odmor" jer im je trebalo pola dana do tamo da stignu haha, danas si tamo za sat dva.
Investicije u turizam su jako riskantne jer dosta ovisiš o vremenu, političkoj situaciji (npr kada se smiri situacija u Turskoj, Egiptu, Grčkoj,....) ljudi če iči tamo i baš ih briga što je neki hotel u Poreču investirao 10 milijuna eura u novi namještaj....onda pojavljuju se novi trendovi npr Albanija postaje sve zanimljiva u turizmu, Tu su i Bugarska i Rumunjska, onda letovi postaju sve jeftiniji pa se može kupiti jeftinu avionsku kartu za Aziju, Karibe npr....tako da nije isključivo da če svi uvijek iči u Hrvatsku, a tu ne mislim samo na Slovence i Nijemce...ljudi če reči "prošle godine smo bili u Hrvatskoj a ove godine idemo u Tursku npr"....i ako n ebude stalno novih gostiju a stari gosti idu u druge zemlje odjedanput čete imati lošu sezonu i ništa vam neče biti jasno "šta, kako, zašto" a krediti za obnovu soba, kampova, plaža,...če ostati....
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/06/2018 : 22:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo polako da se vratimo na početnu temu topica. Zastranili smo i previše.

Hvala na razumevanju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 22:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Euro
Slovenci ce uvijek ici na hr more.jer je blizu i jer se osjecaju kao na domacem terenu.iako nema vise merkatora...
Kakva bugarska kakva rumunjska pobogu.ili albanija..to jednom vidis u zivotu i nezelis nikad vise
To u dalmaciji se zove odmor.kad se izvrnes u ladovinu i red pive red stripova red guzica
Ova putovanja po raznim tunguzijama su sve samo odmor ne
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 22:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ajmo polako da se vratimo na početnu temu topica. Zastranili smo i previše.

Hvala na razumevanju.



Nekad znas bit izuzetno super forumas
A nekad znas bit stvarno dosadan mod...
Neznam cemu sad ovaj tvoj upad.jel se neko svadja.jel neko nekog vredja..
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/06/2018 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

slovensko more

Čuj "slovensko more"
Daj mi to screenshotiraj na google mapsu da vidm di je. I koliko je.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 22:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Euro
Slovenci ce uvijek ici na hr more.jer je blizu i jer se osjecaju kao na domacem terenu.iako nema vise merkatora...
Kakva bugarska kakva rumunjska pobogu.ili albanija..to jednom vidis u zivotu i nezelis nikad vise
To u dalmaciji se zove odmor.kad se izvrnes u ladovinu i red pive red stripova red guzica
Ova putovanja po raznim tunguzijama su sve samo odmor ne



pa za Rumunjsku ne znam baš ali Bugarska je bila prije par godina pravi hit među slovencima jer je bila tako jeftina, a znaš kakvi su Slovenci, kada nekoga pitaš kako je bilo na odmoru on če ti početi nabrajati: koliko je koštalo pivo, šta je jeo,...neki po cijeli tjedan nisu ni vidjeli plažu haha.
Što se tiče Albanije, tamo je pravi razcvet koliko sam čuo, Nijemci ulažu puno novca, kupuju Hotele,....i to može značiti samo jedno, da če masa njemačkih ( a i slovenskih i čeških i nizozemskih,..) turista iči tamo, jer ako su Nijemci upetljani, onda se sigurno radi o kvaliteti....za sada Albanija je jako skupo (zašto, nije mi jasno!??) ali ako se to promjeni a ne vidim zašto se ne bi promjenilo, jer Grčka je jeftina, Crna Gora isto tako nije preskupa, neče se valjda Albanci iči elitni turizam ali ne zaboravimo da se radi o državi sa najviše Mercedesa po stanovniku.
Zapamti "Albanija bit če novi hit"! Albanija je nova črna haha
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 22:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by 1Euro

slovensko more

Čuj "slovensko more"
Daj mi to screenshotiraj na google mapsu da vidm di je. I koliko je.



uživaj:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Slovenska_obala

https://www.google.com/search?q=slovensko+morje&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjop9n9wtHbAhXTxKYKHeRMCl8QsAQINQ&biw=1600&bih=786

https://www.youtube.com/watch?v=P3OSzuCKCFk

Edited by - 1Euro on 13/06/2018 23:05:23
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/06/2018 : 23:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

Ajmo polako da se vratimo na početnu temu topica. Zastranili smo i previše.

Hvala na razumevanju.



Nekad znas bit izuzetno super forumas
A nekad znas bit stvarno dosadan mod...
Neznam cemu sad ovaj tvoj upad.jel se neko svadja.jel neko nekog vredja..




Idete u onu pravu politiku. Moja dužnost je da vas (nas) upozorim. Ništa drugo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 23:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Euro
Slovenci ce uvijek ici na hr more.jer je blizu i jer se osjecaju kao na domacem terenu.iako nema vise merkatora...
Kakva bugarska kakva rumunjska pobogu.ili albanija..to jednom vidis u zivotu i nezelis nikad vise
To u dalmaciji se zove odmor.kad se izvrnes u ladovinu i red pive red stripova red guzica
Ova putovanja po raznim tunguzijama su sve samo odmor ne


Bogami, govoris ka prosek...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000