forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 "živa" neotvorena kesica Velikog Bleka-vrijednost?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/06/2018 : 19:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Imam mogučnost kupiti neotvorenu kesicu Velikog Bleka. Pošto nemam album sa samoljepljivim sličicama niti ne sakupljam samoljepljive sličice, nemam pojma koliko to vrijedi i šta če mi to uopče?





Ali možda među vama ima netko tko bi to znao cijeniti, jer ipak se radi o neotvorenoj kesici, što je vjerovatno rijedkost....znam da nije Zagor (taj vjerovatno vrijedi najviše?) ali ni Blek nije baš za bacanje pogotovo ako važi ono o nakladi Bleka kod Dnevnika, gdje je imao veliku nakladu pa vjerovatno i Blek drži taj neki status, ili se varam šta ja znam...nisam upučen u sličice, Bleka ionako ne čitam....

No nema veze, ovakva prilika se teško nađe pa ako je netko zainteresiran, neka mi se javi sa svojom ponudom, jer ja bi to kupio pa prodao dalje, jer meni ne treba a znam koliko prodavač traži od mene ali ne znam koliko bi netko od vas platio.....sve je u matematici....

A možete mi i reči koliko to vrijedi, onako da se zna, pa možda kupim kao investiciju, jer mi je zanimljiva pa iako ne sakupljam sličice, ipak se radi o raritetu a volim rijedke stvari.....

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/06/2018 : 19:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni vrijedi točno onoliko koliko piše na vrećici, 20 dinara i ni lipe više.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/06/2018 : 19:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mozda 5€
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 19:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Meni vrijedi točno onoliko koliko piše na vrećici, 20 dinara i ni lipe više.


20 dinara i ni centa vise.😀

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/06/2018 : 19:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
4,50 kn
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/06/2018 : 19:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
car ekonomske sekcije foruma, bio i ostao

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/06/2018 : 20:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Djeluje baš dobro očuvano...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2018 : 20:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da mi je bas vidjeti face koje su ovo kupile nekoć davno i nisu otvorile

moža da se izgubilo pa kasnije našli :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/06/2018 : 20:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
500 eura, mada ja ne bih dao više od 300

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/06/2018 21:06:03
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/06/2018 : 20:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Čudi me da ne čitaš Bleka.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 12/06/2018 : 20:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Neprocjenjivo!!!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/06/2018 : 22:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ta kesica je kao mali lijepi dijamant , pravo blago kao dašak sačuvane prošlosti

Profesor Okultis bi rekao : " Ne bacaj biserje pred svinje "
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/06/2018 : 23:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
hm....moram reči da su me ovakve procjene iznenadile....taj prodavač traži puno više nego 5 eura npr....ali dobro, nitko me ne tjera da kupim.
U biti na neki način se slažem oko procjene, jer ni meni to ne znači puno jer ne sakupljam ali isto tako ne sakupljam npr umjetnička djela Van Gogha, skupocjene klasične automobile (npr nedavno su prodali Ferrari GTO 250 za 70 milijuna eura...) pa zato neču reči kako to ništa ne vrijedi itd....
Dobro, očito ne postoji neki trg za neotvorene kesice....ali ako zamislimo, o kakvom raritetu se radi, netko je čuvao ovu kesicu, nije je otvarao sve ove godine, nije ga pobjedila radoznalost da vidi šta ima, koje sličice su unutra, ali nije je ni bacio, nego ju je čuvao, godine su prolazile,....meni je ovo fascinantno, ovako se oduprijeti svim iskušenjima, biti toliko strpljiv, organiziran,....meni je to jako interesantno.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/06/2018 : 23:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Koliko trazi?
Sve preko 10 bi bilo preterivanje, po meni.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/06/2018 : 23:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Koliko trazi?
Sve preko 10 bi bilo preterivanje, po meni.



odgovorio sam ti u onom drugom topiku u svaštari sličice i co....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 12:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
znam jednog Srbina koji je ima i za nju traži 24,99 usd (besplatna poštarina) ali mi j espreman sniziti za 19,99 usd, ali meni je to još uvijek veliko pogotovo kad ljudi kažu da je vrijedna 5 eura npr....a on ima puno različitih ovakvih kesica (tarzan, paja, west, neke fudbalske panini,...) i prodava to. U biti kada sam malo "njuškao" po Ebayu vidim da ima dosta Srbina koji imaju ovakve neotvorene kesice, ali Bleka sam vidio samo jednog a Zagora nema nitko (pitao sam nekoliko njih). PA u biti jeste sumljivo da ima još toliko neotvorenih kesica ali da su htjeli falsikovati onda bi vjerovatno svi falsikovali Zagora ili griješim?
Ja mislim da je original, jer on ima oko 1000 pozitivnih komentara i preprodava samo albume, sličice i kesice pa se možda radi o nekom kolekcionaru....
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 13/06/2018 : 12:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Puni albumi Velikog Bleka, odlično očuvani, ti se prodavaju po cca 300,00 kn (40€), i ne prodaju se baš tako brzo i lako. Sad ti vidi koliko ti vrijedi 1 (jedna) kesica. Pa bila i neotvorena.

Edit: Imaš na Aukcije.hr puno toga. Samo tamo imaš zbilja svakakvih prodavača. Imaš likova koji prodaju 1 sličicu za 35,00 kn (cca 5€), a realna vrijednost je 5,00-10,00 kuna i za tu se vrijednost, naravno ako ti treba, to isplati. Mene osobno Blek apsolutno ne zanima i ne bih za to dao niti 1,00 kn, ali o ukusima i zanimanju se ne raspravlja. Nekom je nešto zlato a drugom govno i obrnuto. Pitao si za procjenu realne vrijednosti, nepristrane .

Edited by - Dalen on 13/06/2018 12:30:26
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 12:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Puni albumi Velikog Bleka, odlično očuvani, ti se prodavaju po cca 300,00 kn (40€), i ne prodaju se baš tako brzo i lako. Sad ti vidi koliko ti vrijedi 1 (jedna) kesica. Pa bila i neotvorena.



da razumijem, ali pitanje je koliko ima neotvorenih kesica uopšte? Ja ipak mislim da je lakše kupiti pun album nego neotvorenu kesicu, jer su vjerovatno skoro svi kesice otvorili, pogotovo u to vrijeme kada još nije bilo interneta pa se teže popunilo neki album nego sada gdje možeš mijenjati sa cijelim svijetom....
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 13/06/2018 : 12:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Osobno imam dosta albuma, uglavnom su svi puni, ako ne onda im fali vrlo malo sličica. Mene pune, neotvorene kesice nikad nisu zanimale kao takve. Bitno mi je bilo ono što je unutra, ali naravno, ima kolekcionara koji imaju i to. Meni je sve to ostalo od djetinjstva. Junaci od stripova me nikad nisu zanimali kroz albume. Moj ti je savjet, ako baš to želiš da pričekaš. Naći će se to i jeftinije od tih 20$. Bude ti toga po Netu, ne brini.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 13:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Osobno imam dosta albuma, uglavnom su svi puni, ako ne onda im fali vrlo malo sličica. Mene pune, neotvorene kesice nikad nisu zanimale kao takve. Bitno mi je bilo ono što je unutra, ali naravno, ima kolekcionara koji imaju i to. Meni je sve to ostalo od djetinjstva. Junaci od stripova me nikad nisu zanimali kroz albume. Moj ti je savjet, ako baš to želiš da pričekaš. Naći će se to i jeftinije od tih 20$. Bude ti toga po Netu, ne brini.



da u pravu si. Vidim da ima na Ebayu npr stvarno puno toga a i različite cijene. Npr jedan tip prodava jednu neotvorenu kesicu PAJA (paja patak iz 1979 godine) za oko 15 usd, dok netko drugi prodava 5 neotvorenih kesica jednake (isto taj Paja, sve isto, dječje novine itd,...) za oko 10 usd....
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/06/2018 : 13:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
A jeba te...imao sam ovaj album popunjen.Secam se da je uz album trebalo napisati neki sastav kao zasto volim strip.
Cale poslao i sjecam se da sam dobio majicu sa likom Bleka...treba li reci "omiljenu"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 13:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

znam jednog Srbina koji je ima i za nju traži 24,99 usd (besplatna poštarina) ali mi j espreman sniziti za 19,99 usd, ali meni je to još uvijek veliko pogotovo kad ljudi kažu da je vrijedna 5 eura npr....a on ima puno različitih ovakvih kesica (tarzan, paja, west, neke fudbalske panini,...) i prodava to. U biti kada sam malo "njuškao" po Ebayu vidim da ima dosta Srbina koji imaju ovakve neotvorene kesice, ali Bleka sam vidio samo jednog a Zagora nema nitko (pitao sam nekoliko njih). PA u biti jeste sumljivo da ima još toliko neotvorenih kesica ali da su htjeli falsikovati onda bi vjerovatno svi falsikovali Zagora ili griješim?
Ja mislim da je original, jer on ima oko 1000 pozitivnih komentara i preprodava samo albume, sličice i kesice pa se možda radi o nekom kolekcionaru....


Sto se ovoga, da ima po Srbiji puno punih kesica slicica, tice, to mi nije nista cudnovato. Tamo su se stampale i sigurno ih ima vise nego u drugim bivsim republikama. Ljudi su radili po tim preduzecima pa im ostalo. Ko bi to falsificirao i tim se zamajavao? Tesko... tako da je to sigurno originalno, a o skupoci ne bi... nesto sto je tebi skupo, nije meni, ili sto tebi vrijedi mozda meni ne vrijedi. Svaka roba nade svog kupca.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

saie
Starting Member

43 Posts

Member since 01/05/2009

Posted - 13/06/2018 : 15:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send saie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Sto se ovoga, da ima po Srbiji puno punih kesica slicica, tice, to mi nije nista cudnovato. Tamo su se stampale i sigurno ih ima vise nego u drugim bivsim republikama. Ljudi su radili po tim preduzecima pa im ostalo. Ko bi to falsificirao i tim se zamajavao? Tesko... tako da je to sigurno originalno, a o skupoci ne bi... nesto sto je tebi skupo, nije meni, ili sto tebi vrijedi mozda meni ne vrijedi. Svaka roba nade svog kupca.


Prodaš 100 kopija kesica po 10 eura, 100 po 5 eura. Ukupno 1500 eura u džep staviš. Malo li je? 4 prosečne sprske plata.
Nemojte se zezati. Ima kopija koliko hoćeš!

Edited by - saie on 13/06/2018 15:07:12
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 15:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jbg. Nisam znao da se to kopira i falsificira...a ni da se na tome dize kibta...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2018 : 15:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
zamisli kupiš skupo otvoriš ono sličice komadanta marka

šta zna kinez šta je blek

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 16:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

zamisli kupiš skupo otvoriš ono sličice komadanta marka

šta zna kinez šta je blek




Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000