forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto smo čudaci?!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/06/2018 : 13:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by vice

@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.


Ja nemam što komentirati, komentar dovoljno govori o tebi, ne zato što " braniš " mene, evo baš gledam koliko imaš postova i tek nedavno smo počeli komunicirati, to jasno govori o " obrani ", nego vidi se da si čovjek na mjestu.


Mislim da sam ti jednom vec rekao;
Nije bitno sto ti se kaze, vec tko ti kaze...tako su stari govorili.
Zna se sto je provokacija. Sad hoces li reagirati ili ne...
Uglavnom, vec provjeren "modus operandi", bez veze sto se mene tice. Jos koji lonac pure pojisti...


Znam, naučio sam lekciju onog trenutka kada sam počeo svoje emocije imati pod kontrolom ( knjige su mi tu jako puno pomogle ),samo sam čekao da lupne laž i glupost i to je to, za mene više ne postoji.
Dobio je i više nego je potrebno kredita kod mene, bilo da se šalio,sprdao ili provocirao...za mene je to završena priča.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 14:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Idemo mi dalje, samo opusteno...
Ima se ovdje stosta dobroga reci, cuti, prokomentirati, pa i nauciti,(o stripovima sto bi i trebala biti svrha, jel?...)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 15/06/2018 : 14:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
ne znam kakva su vaša viđenja, ali zašto su stripovi dominantno muška zanimacija?
svjestan sam da većina likova, crtača i scenarista su muški, ali tako je i u superhero filmovima pa i dalje vidim u publici podjednak omjer gledatelja

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/06/2018 : 14:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam za ostale zene, ali moja kaze da joj smeta "citanje oblacica". Procitala je nekoliko stripova, neki su joj cak odlicni, ali ti oblacici ju odbijaju (tako ona kaze).
Dok mi stara cita stripove, i Bonellije, a sve to na stare dane kada je u penziji.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 15/06/2018 : 14:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Usto, bez problema bih nekome posudio svoje cipele, jaknu, što god. Bez straha da će mi se zeznut' glancer.


Tocno. Sve bi i ja to posudio bez problema. Pa i dao , poklonio...
Strip, nikad.



A zašto? Ako bi ti svi prijatelji strip uništili (što mi je teško povjerovati), onda imaš loše prijatelje.

Ako pak samo nemaš povjerenja, možda si ti loš prijatelj.

Ili je nešto treće u pitanju, pokušavam razumjeti.


Zasto bi se tu sto imalo razumjeti?
Kakve veze ima to s prijateljstvom?
Zna se; stripovi se ne posuduju, odavno.
Kao nekoc i LP-i i CD-i...
Ali ajd ako pokusavas razumjeti...
Jer ih niko nece cuvati kao ja. Jednostavno.



"Zašto bi se tu što imalo razumjeti?"

Pa mudar čovjek nastoji shvatiti svijet oko sebe. To je valjda dio onog iskustva koje neki stavljaju znatno ispred čitanja.

A još jedan razlog zašto odgovor "zašto bi se tu što imalo razumjeti" ne vodi nikamo, taj je što nikako ne pomaže ni autoru topica dobiti odgovor na naslovno pitanje (ako se autor doista trudi proniknuti u to pitanje, a ne samo dobiti podršku drugih ljubitelja stripa koji se osjećaju slično).

Iskustvo je u redu, no nije isto živimo li na istome mjestu cijeli život, družimo se samo s istomišljenicima, ne govorimo (ili barem razumijemo) strane jezike, ne putujemo, ne čitamo, ne učimo.
Ono je onda ograničeno i kao takvo nema istu težinu kao u kombinaciji svega. Rezultira predrasudama, netolerancijom, čak i mržnjom. Normalno je propitivati. I pokušati odgovoriti na pitanja bez "to je tako, i točka."

A znanje na temelju vlastitog iskustva ne bi odvelo predaleko.
U kombinaciji s čitanjem, razmjenom iskustava i kultura te putovanjima (makar putem dokumentaraca ili mapa) - na kraj svemira.

Humbert Coe
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 15:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ne govoris ti lose, ali ne treba ici toliko opsirno.
Topic jest; zasto smo cudaci? U svezi konzumiranja stripa kao medija, jel?
Ja se ne osjecam cudak nimalo, sa svim ovim stripovima oko sebe, zanimanjem za njih, pasijom prema njima itd.itd. tako mi nije uopce ni cudno neposudivanje stripova kao goli fakt, cinjenica kao takva. Dapace, smatram je aksiomom. Bez zajebancije, (nastranu i losa iskustva), ali niko ih nece cuvati kao ja. Cemu rizik? Nepotrebno.
Eto, valjda je sad pojasnjeno. Makar iz mog ugla gledanja na stvar. Ali znam za puno jace "pacijente", tj. vidio sam ih i njihove kolekcije, zastitne vrecice, bijele rukavice, zatvorene vitrine, odvlazivaci, isparivaci...podrazumijeva se da ga ne pitas za posudbi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/06/2018 : 16:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja otkad znam za sebe uvijek bi me prijatelji/poznanici pogledali kao da sam lud kad bi spomenuo da čitam knjige i stripove.
Em bi dobio pogled, em ''ti čitaš?!?''..kao fuj to. Em ljudi kad spomeneš strip znaju samo za AF i Cagora.
Evo sada zadnje, ove godine draga i ja na Interliberu i sreten ona neku frendicu...i pričaju i ova kaže, čekaj, vi ste ovdje došli samo zbog knjiga i stripova?!
O zemljo otvori se. :(
Draga mi je rekla da sam se očito družio sa krivim ljudima er da ima masu naroda koji čita...


I da, izabirem stripove i čuvam ih kao i sve drugo i nije me sram toga.
Kiosk izdanja uopće ne proučavam nego uzmem što mi prvo padne pod ruku, ali HC, e tu već proskeniram izdanje jer je obično debelo skuplje.




Da, neoprostivo... To je isto kao da odete u prehrambenu trgovinu kupiti namirnice, čista provokacija
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/06/2018 : 16:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

normala da si čudak kad nećeš platiti turu kolegama jer si kupio zagora za 195 kuna



Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/06/2018 : 16:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja otkad znam za sebe uvijek bi me prijatelji/poznanici pogledali kao da sam lud kad bi spomenuo da čitam knjige i stripove.
Em bi dobio pogled, em ''ti čitaš?!?''..kao fuj to. Em ljudi kad spomeneš strip znaju samo za AF i Cagora.
Evo sada zadnje, ove godine draga i ja na Interliberu i sreten ona neku frendicu...i pričaju i ova kaže, čekaj, vi ste ovdje došli samo zbog knjiga i stripova?!
O zemljo otvori se. :(
Draga mi je rekla da sam se očito družio sa krivim ljudima er da ima masu naroda koji čita...


I da, izabirem stripove i čuvam ih kao i sve drugo i nije me sram toga.
Kiosk izdanja uopće ne proučavam nego uzmem što mi prvo padne pod ruku, ali HC, e tu već proskeniram izdanje jer je obično debelo skuplje.




Da, neoprostivo... To je isto kao da odete u prehrambenu trgovinu kupiti namirnice, čista provokacija



A to je više bilo kao da smo samo zbog toga došli u ZG, ali svejedno

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 15/06/2018 : 19:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ja jedini normalan, a svi oko mene čudaci. nevjerojatno.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/06/2018 : 20:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
"Zašto smo čudaci?"
Zato.
Ko ne kuži zašto neka pročita ponovo od početka cijeli topik.
...ili bilo koji drugi, čak ne nužno ni stripovski.

Svijet bez čudaka bi bio poput neslane juhe, bolničke hrane...

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000