forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA najavljuje ASTERIKSA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 17/06/2018 : 07:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Moram priznati da nikad nisam čitao Asterixa, razmišljao sam da ili ne u lov na Bookglobeova izdanja ali sad je ovo odlično sjelo i definitivno uzimam.
Malo mi je čudan način izdavanja, dakle najprije 1. i 12. tom pa 37. broj posebno u SC-u ali to mogu shvatiti zbog čitatelja koji su već uzimali ranije brojeve. Nemam pojma koliko je kontinuitet bitan ali i da nije namjeravam ipak ići po redu a 12. tom i 37-icu ostaviti po strani, kad dođe vrijeme za njih ionako sad imam preko 50 nepročitanih stripova "na lageru".
Čarobna, svaka čast



Ne moraš Asterixa čitat po redu.



Ali je ipak bolje krenuti s ranijim epizodama, koje su puno bolje od novijih.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/06/2018 : 13:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Sjajna vijest. Asterix je uglavnom odličan na kojem god jeziku (engleski prijevod Anthee Bell, hrvatski prijevodi Ite Kovač (Izvori) i Darka Macana (Bookglobe)), jer se Goscinnyev duh uvijek osjeti. Ipak, prijevod Đorđa Dimitrijevića daje dodatnu notu ("Oni ludaci ne vole da im se neko šećka po sumi"; "padni mi na grudi dete, mnogo si mi se svideo"). To s kronologijom je postala neka pomodnost, naravno da to ovdje nije bitno. Moji favoriti: Korzika, Grad bogova, Helvećani, Drmatoriksova opklada, Belgijanci, Kleopatra, Zavadi pa vladaj, Normani, Tajna čarobnog napitka, Hispanija.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2018 : 14:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Moram priznati da nikad nisam čitao Asterixa ....



Ova izjava mi je veliko iznenađenje.

Ako nije problem, zanima me koliko imaš godina.

Naprosto mi je nevjerojatno da ti je to uspjelo.

Goscinny i Uderzo su 2 genijalca, svaki vrh u svom području, a bilo je stvarno veliki broj izdanja s Asteriksom.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2018 : 16:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Mislin da se tu ne triba čudit. Postoji velik broj klasika stripa koje ja sa svojih 28 godina nisan ni taka, a kamoli pročita. Isto tako postoji i ogroman broj klasika filmova koje nisan pogleda. Uvik se nađe netko ko kaže "tko nije gleda ovo/čita ovo, ne može se nazvati filmofilom/stripofilom". Al jbg, život je ispunjen i drugim stvarima i malo ko je sad baš pogleda il pročita sve il većinu od "obaveznih" klasika. Godine tu nisu bitne, život ne pita za takve "izlike".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/06/2018 : 16:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Moram priznati da nikad nisam čitao Asterixa ....



Ova izjava mi je veliko iznenađenje.

Ako nije problem, zanima me koliko imaš godina.

Naprosto mi je nevjerojatno da ti je to uspjelo.

Goscinny i Uderzo su 2 genijalca, svaki vrh u svom području, a bilo je stvarno veliki broj izdanja s Asteriksom.



29... Ali vice ti je objasnio. Npr., prvo jer sam Bonellijevac, drugo jer nije uvijek bilo novca pa kad je došao krpio sam Bonelli i pažljivo počeo širiti vidike. A, iskreno, nisam nešto vidio ni ovdje na forumu da ima tema, komentara kojima se potiče na Asterixovo čitanje. Ili je možda to bilo davno, prije nego sam otkrio sajt otprilike 2010.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 17/06/2018 16:07:47
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2018 : 16:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Lipota života i jest u tome da te izvanredne stvari (i po pitanju fikcije, kad o njoj već govorimo) uvik čekaju. Šta bi bilo kad bi pročita sve ono šta valja, pa onda bi bija osuđen na mediokritet i nadat se nečem novom šta će prizvat taj stari duh neporecivih klasika. :) To bi tek bilo tužno.

Čarobna ovime radi pun pogodak i za stariju ekipu (40+) al i za nas, bokun mlađu (20-30) i onu najmlađu (20-). ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/06/2018 : 16:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobro de, ako neko i nije citao do sada evo mu odlicne prilike. stare epizode su... blago . a ove nove... pa valja izvlaciti lovu iz naroda, to svi rade danas
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2018 : 16:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

29... Ali vice ti je objasnio. Npr., prvo jer sam Bonellijevac, drugo jer nije uvijek bilo novca pa kad je došao krpio sam Bonelli i pažljivo počeo širiti vidike.




Sorry, zaboravio sam da sam i ja nekada morao reducirati izdanja koja kupujem.

Ako voliš karikaturalne humorističke stripove ovo je vrh. Nisu sve epizode jednako zanimljive i kvalitetne, a pogotovo one nakon Goscinnyjeve smrti.

Izdanje bi trebalo biti odlično i zbog prijevoda, a Valter je uglavnom (jer svako ima svoje favorite) spomenuo najbolje.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/06/2018 : 16:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

29... Ali vice ti je objasnio. Npr., prvo jer sam Bonellijevac, drugo jer nije uvijek bilo novca pa kad je došao krpio sam Bonelli i pažljivo počeo širiti vidike.




Sorry, zaboravio sam da sam i ja nekada morao reducirati izdanja koja kupujem.




Ma nemaš se šta ispričavati, znam ja da je Asterix klasik ali pored nekih rupa (u zadnje spomenutog junaka rupetina) u kolekcijama Texa, Zagora, Martyja i Mister Noa pa njihova uspješnog krpljenja kod širenja vidika se moralo biti pažljiv, "istražiti teren" i staviti na papir odakle krenuti a Bookglobe je daleko odmaknuo a koliko je garant da će ići do kraja znamo i sami, nažalost, tako da mi je baš drago što ću imati ovu priliku. Volim humor ali kroz strip su relativno skromni primjeri gdje sam ga susretao (recimo Sammy ili, prilično manje, Gil Jourdan).
Idem sad s Asterixom, uzdam se u preporuke onih koji su ga čitali i nadam se da me neće razočarati.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 17/06/2018 16:44:45
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 17/06/2018 : 17:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Prijevod Đorđa Dimitrijevića je onaj prijevod iz Asteriksovog zabavnika?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/06/2018 : 17:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dante1

Prijevod Đorđa Dimitrijevića je onaj prijevod iz Asteriksovog zabavnika?



yap
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/06/2018 : 18:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
'Štit iz Auvergnea'- isto iz reda najboljih
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/06/2018 : 20:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

29... Ali vice ti je objasnio. Npr., prvo jer sam Bonellijevac, drugo jer nije uvijek bilo novca pa kad je došao krpio sam Bonelli i pažljivo počeo širiti vidike.






Ako voliš karikaturalne humorističke stripove ovo je vrh. Nisu sve epizode jednako zanimljive i kvalitetne, a pogotovo one nakon Goscinnyjeve smrti.





Naravno da ne mogu sve epizode bit jednako zanimljive, ali kompletan Goscinnyjev Asteriks je prilično ujednačen. Ako bi mora to izrazit u ocjenama, nema epizode koja je ispod -5. Prve 2-3 su te koje su za -5, za ostatak je i ocjena 5 premala. Nakon smrti Goscinnyja, epizode Razdvojeno selo i Rimski druid u kojima se još osjeća Goscinnyjev duh su za ocjenu 4, a nakon toga autorima dajen 1. Nažalost nakon prve negativne ocjene autorima nije zabranjen rad, pa se serijal nastavlja izgleda bez ozbiljne namjere da u dogledno vrime neko tu agoniju prekine.
Iako svi dugovječni serijali moraju u nekon trenutku doživit određeni pad, nigdi to nije izraženo ka u Asteriksu. Od ponajboljeg stripa svih vremena do nečitljivosti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 17/06/2018 20:32:07
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/06/2018 : 20:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

29... Ali vice ti je objasnio. Npr., prvo jer sam Bonellijevac, drugo jer nije uvijek bilo novca pa kad je došao krpio sam Bonelli i pažljivo počeo širiti vidike.






Ako voliš karikaturalne humorističke stripove ovo je vrh. Nisu sve epizode jednako zanimljive i kvalitetne, a pogotovo one nakon Goscinnyjeve smrti.





Naravno da ne mogu sve epizode bit jednako zanimljive, ali kompletan Goscinnyjev Asteriks je prilično ujednačen. Ako bi mora to izrazit u ocjenama, nema epizode koja je ispod -5. Prve 2-3 su te koje su za -5, za ostatak je i ocjena 5 poremala. Nakon smrti Goscinnyja, epizode Razdvojeno selo i Rimski druid u kojima se još osjeća Goscinnyjev duh su za ocjenu 4, a nakon toga autorima dajen 1. Nažalost nakon prve negativne ocjene autorima nije zabranjen rad, pa se serijal nastavlja izgleda bez ozbiljne namjere da u dogledno vrime neko tu agoniju prekine.
Iako svi dugovječni serijali moraju u nekon trenutku doživit određeni pad, nigdi to nije izraženo ka u Asteriksu. Od ponajboljeg stripa svih vremena do nečitljivosti.



Znači po tome Asterix valja do br 24?
Ja sam ga čitao davno ko mulac tamo 90-ih, a sada sam nedavno kupio BG-ov meki Asterix i Travijata i bio mi je jako dobar, podsjetio me zašto sam volio Asterixa.
Zato ću sada i navalit na ovo izdanje od ČK

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/06/2018 : 20:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

29... Ali vice ti je objasnio. Npr., prvo jer sam Bonellijevac, drugo jer nije uvijek bilo novca pa kad je došao krpio sam Bonelli i pažljivo počeo širiti vidike.






Ako voliš karikaturalne humorističke stripove ovo je vrh. Nisu sve epizode jednako zanimljive i kvalitetne, a pogotovo one nakon Goscinnyjeve smrti.





Naravno da ne mogu sve epizode bit jednako zanimljive, ali kompletan Goscinnyjev Asteriks je prilično ujednačen. Ako bi mora to izrazit u ocjenama, nema epizode koja je ispod -5. Prve 2-3 su te koje su za -5, za ostatak je i ocjena 5 poremala. Nakon smrti Goscinnyja, epizode Razdvojeno selo i Rimski druid u kojima se još osjeća Goscinnyjev duh su za ocjenu 4, a nakon toga autorima dajen 1. Nažalost nakon prve negativne ocjene autorima nije zabranjen rad, pa se serijal nastavlja izgleda bez ozbiljne namjere da u dogledno vrime neko tu agoniju prekine.
Iako svi dugovječni serijali moraju u nekon trenutku doživit određeni pad, nigdi to nije izraženo ka u Asteriksu. Od ponajboljeg stripa svih vremena do nečitljivosti.



Znači po tome Asterix valja do br 24?
Ja sam ga čitao davno ko mulac tamo 90-ih, a sada sam nedavno kupio BG-ov meki Asterix i Travijata i bio mi je jako dobar, podsjetio me zašto sam volio Asterixa.
Zato ću sada i navalit na ovo izdanje od ČK



Ako ti je Traviata dobra, slobodno zaboravi moj komentar.
Meni je Traviata užas.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/06/2018 : 20:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

'Štit iz Auvergnea'- isto iz reda najboljih


Kad je apetit u redu, sve je u redu.
Kako čovek može da se prejede?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 17/06/2018 20:40:28
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/06/2018 : 21:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
NESVRSTANI, šta misliš o Jeanu Yvesu Ferriju? Po meni je ipak napravljen znatan pomak u odnosu na Uderzove scenarije.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/06/2018 : 21:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Asterix valja do br 24, a valja ponovo sad u poslednjih par godina od kad ga piše Jean-Yves Ferri.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/06/2018 : 21:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nije to urnebesno kao kod Goscinnya, ali niti djetinjasta budalaština kao kod Uderza. Naročito mi se svidio Cezarov papirus (Asterix and The missing Scroll)
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/06/2018 : 22:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ali, ponavljam, Goscinny je taj koji je omogućio prevoditelju Dimitrijeviću da se razigra. Indijanci koji se zovu Mračna Žaba i Bolesna Džigerica (Umpah-Pah) tako se zovu i u francuskom izvorniku - a koliko je to suludo i dobro! Pa danas čitam 'Daltone u mećavi'(Lucky Luke, Bookglobe) - to je toliko dobar humor da ga ni Milena Benini sa svojim prijevodom nije uspjela uništiti.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/06/2018 : 04:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Asterixa sam kao klinac doživio jedino u mediju animacije. Od BD-a me nikad nisu toliko privlačili ti humoristično-satirični stripovi poput spiroua, štrumfova itd. no s obzirom da sam nekoliko puta mogao posvjedočiti ekstremno svršavanje nekih cijenjenih forumaša na ovaj strip, sve mi se čini da ću se morati osobno uvjeriti u njegovu kvalitetu:)

Go kneel and weep
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/06/2018 : 06:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Super vijest, po meni najozbiljniji kandidat za izdanje godine. Ovome se radujem kao nedavno kad je zavrsen Gasa - integrali Asteriksa u (po mojem susu) najboljem prijevodu na nasim prostorima, odlican i ritam izlazenja itd. Ajde da se nakon ovoga Carobna primi i integrala Talicnog Toma, bilo bi super.

Pitanje, imao sam prilike citati Egmontove skandinavske integrale Asterixa, danske i svedske, koji su radjeni po nekim francuskima ako se dobro sjecam, a u kojima su izmedju albuma ubaceni tekstovi o povijesti i razoju stripa, kronoloski kratki stripovi (cak i oni koji nisu bili skupljeni poslije u onom jednom albumu, npr. promotivni stripovi i ilustracije). Te je integrale nadzirao i odobrio Uderzo, a jedino sto nije odobrio bili su Asteriksovih 12 zadataka jer je to kao film pa ono nesto. Zna li netko hoce li CK raditi svoja izdanja prema tim integralima ili idu samo "goli" albumi?

Drugo pitanje za znalce, koja je to tocno prica s Asteriksovih 12 zadataka koji se ne vode kao sluzbeni album?

I zadnje pitanje, tko je prevodio Asterixa koji je isao u ZOV-u, ZOV Stripu i u Plavom vjesniku? Jesu to bili adaptirani Dimitrijevicevi prijevodi ili je bio Brixy ili netko treci?
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 18/06/2018 : 09:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango
Drugo pitanje za znalce, koja je to tocno prica s Asteriksovih 12 zadataka koji se ne vode kao sluzbeni album?

1.) Uderzo kod ovog stripa nije A. Uderzo nego M. Uderzo (Marcel, brat od Alberta) - pravi albumi so samo oni koji su od A. Uderza.

2.) Prvi put strip je napravljen po crtanom filmu... a ne crtani film po stripu.... t.j. adaptacija filma.

(ne postoji baš mnogo reprinta i prevoda, ali se može nabaviti englesko izdanje od prije 25+ godina)

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 18/06/2018 09:25:20
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 18/06/2018 : 12:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
I najbitnije - 12 podviga nije strip uopste, vec slikovnica.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/06/2018 : 14:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
najbolja vijest u zadnje vrijeme!!!!!

čestitam i samo naprijed!!!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000