forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 plaćanje ležarine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/06/2018 : 18:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/06/2018 : 18:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.



ali živiš u Hrvatskoj. Ja živim u Sloveniji i pakete mi šalju u jednu Hrvatsku Poštu u jednom Hrvatskom gradu na način "Poste Restante" i tamo me paket čeka, da ga iz Slovenije dođem pokupiti, pa valjda zbog tog "poste restante" naplačivaju ležarninu.
Da ne piše Poste Restante onda mi ne bi pošta "čuvala" paket i poštar bi mi ga donio na kučnu adresu.
Tako da koliko sam ja shvatio, ovakva žeranina se naplača ako se radi o "poste restante" jer ti kao Pošta čuva paket, kao nekakvo skladištenje npr

https://en.wikipedia.org/wiki/Poste_restante

Edited by - 1Euro on 26/06/2018 18:24:55
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 28/06/2018 : 10:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.



Klingonac?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2018 : 14:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Obi razočarao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/06/2018 : 18:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.



Klingonac?


Prije Ferengi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/06/2018 : 18:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Obi razočarao


Radit ću više, drug Napoleon je uvijek u pravu!

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Cage
Starting Member

50 Posts

Member since 13/12/2013

Posted - 30/06/2018 : 12:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cage a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom ležarina oduvijek postoji samo je vjerovatno da kako u kojim gradu i kako do kojeg zaposlenika...
Znaci dosta radim sa poštom ali mogu reci da su to teški prevaranti pogotovo na foru sa ležarinom posto sad vise nemogu zaraditi od prodaje brašna u pošti jer su počeli izgledati kao nekakva kvartovska trgovina pa sad varaju na tu foru...
Uglavnom cekam ja neka dva paketa da dođu iz Hr u Hr 8 dana ok bili u tih osam dana i praznici i kad evo ti poštara ja nisam bio doma ostavlja ženi ceduljicu bez paketa i kaže meni moji dali samo ovo pa trebate podići i naravno ja odmah sutra ujutro na postu kažem meni djelatnica morate platiti 12 kuna ležarine uglavnom hocu vam reci od poštara do uprave i djelatnika koji rade to je postala lokalna prcija ali nažalost uz tisak koji je digao cijene i nemozes normalno zapakirati pakete nemamo nista bolje...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000