forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Podrška izdavaču
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/07/2018 : 09:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Ne mali broj puta se može pročitati ova fraza kroz komentare koji se odnose na uglavnom loša strip ostvarenja, tipa:
"Kupujem da podržim izdavača"
"Kupujem iako su loše epizode da bi što pre stigli do onih boljih"
itd.

Šta to znači?
Zašto bih podržavao izdavača u objavljivanju loših i meni nečitljivih stripova?
Da li smo mi kao čitaoci tu zbog izdavača ili su oni tu zbog nas?
Zar ne bi trebalo da im šaljemo jasne signale nekupovanjem određene vrste stripova i edicija da želimo nešto drugo, bolje, kvalitetnije?
Ili zbog stripofilije pristajemo da budemo ovce za šišanje - gutamo sve što nam nude.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 05/07/2018 : 09:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Po mojem mišljenju...
Te izjave daju uglavnom oni ljudi koji imaju cilj.
Činjenica je da je Hrvatska mala i da svatko svakloga, preko svakoga, poznaje. Pogotovo na ovom forumu. Dovoljno je nekoliko CRŠ-eva i upoznaš skoro pola foruma, izdavače da ni ne govorim...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 05/07/2018 : 10:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Pa-mene ne zanima tko je izdavač,nego što i kako će mi biti u kolekciji na polici. Evo najnoviji primjer sa "Zagor zlatni klasik". I opet kreću od epizode koja će najviše zainteresirati ljude,a ne kronološki. Nije im dovoljno što su u "Klasiku" koji je dogurao do 50-tog broja u početku preskočili jako dobre epizode,a sad je kasno da ih objave,nego i sa novom edicijom izgleda da rade istu stvar. Bilo bi poželjno od izdavača da objavi neki popis slijedećih 15-ak brojeva koje namjerava objaviti,da znamo što nas čeka i sukladno tome da znamo hoćemo li to kupovati ili ne. To bi bilo poželjno od izdavača,a i korektno,jer ipak on od nas živi,pa bi trebao bar to malo pokazati neku dobru volju za suradnju sa nama. Ako taj "Zlatni klasik" bude isti k.. drugo pakovanje kao i već postojeći-jednog kupca manje već ima...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2018 : 10:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Po mojem mišljenju...
Te izjave daju uglavnom oni ljudi koji imaju cilj.
Činjenica je da je Hrvatska mala i da svatko svakloga, preko svakoga, poznaje. Pogotovo na ovom forumu. Dovoljno je nekoliko CRŠ-eva i upoznaš skoro pola foruma, izdavače da ni ne govorim...



Tocno je da u dugogodisnjoj kupnji i prodaji stripova kao i posjecivanju festivala, dosta clanova ovog foruma upoznaju jedni druge. Kao i da, kad si dugo u ovom hobiju, upoznas i autore i izdavace stripova.
Ali mislim da to nije bit pitanja, morskog.
Trenutno imamo "poplavu" stripova, koju mozemo nazvati i "renesansa" strip scene na ovim prostorima. Svasta se izdaje, a dosta toga u vise verzija. Meni osobno je razumljivo sto ljudi daju podrsku nskladnicima. Kako albuma tako i kiosk izdanja. Ja sam stao sa kupovinom svega i svacega. Sto zbog nedostatka prostora, sto zbog "prerastanja" nekih stripova. Nesto sam i prodao. Pokusavam raditi na sebi i zatomiti nostalgiju. Mislim se i stati sa kupovinom/pracenjem odredenih junaka, serijala i nakladnika. Upravo zbog toga sto su mi se prestali svidati. Prerastao sam ih. Losi su. Dosadni...
Tako da; dajem podrsku izdsvacima, ali ne kupujem vise, sve.
No nije ni bitno sto ja ili vi mislimo, jedina je istina da svaka roba nade svog kupca. Uostalom ne bi ni "izbacivali" ovoliko stripova i gomilu njihovih inacica, da to neko ne kupuje.
Stoga; svakome svoje; jednom Zagor, drugom Dampyr, trecem Fibra, cetvrtom pola toga, a petom sve to...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 05/07/2018 : 10:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Mi koji smo odrasli na fanzinima, andergraund metal izdavačima, ljudima koji su bukvalno od kuće radili neke stvari iz čiste ljubavi a ne iz interesa, znamo šta znači podrška izdavaču. Pa i strip izdavaču, naročito nekom malom.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/07/2018 : 11:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
S obzirom koliki su tiraži pojedinih naslova svaka kupnja je podrška izdavaču.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/07/2018 : 14:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
ovo što je izneseno se vjerojatno odnosi na izdavače kojima većine naklade ide na kioske i koji izdaju Bonelli junake
mnogi od tih koji tako kupuju su vjerojatno veliki kolekcionari što se tiče određenih junaka, ima hrpa ljudi koji će po 3. ili 4. put kupiti iste epizode Zagora ili Texa i gurati izdavača da izdaje još i da edicija napreduje, to bih pripisao entuzijazmu i želji da određeni junak izbori što veće mjesto pod suncem a i nadi da se neke novije epizode i pojave
jedina potencijalna mana je što neki izdavači "prime krivi signal" te se vrte u krug s raznoraznim varijacijama na temu očekujući podršku svoje vjerne publike, a svatko nov sa strane bi se u tom vrtlogu mogao vrlo lako izgubiti i ostati bez želje da prati te epizode
osobno nemam ništa velikog protiv tog načina kupovanja, sve je na vlastitu odgovornost, ali onoga trena kad izdavač to počinje uzimati zdravo za gotovo i držati se određenih "favorita" publike, onda to postane problem, u toj situaciji onda je lakše izdati neke stare klasike nego se okušati s novim epizodama i likovima

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 05/07/2018 14:35:36
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/07/2018 : 16:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ja bi volio da neki od izdavača osjeti malo poleta, hrabrosti i vizije i pronađe neki novi Bonelli. Mislim da treba pratiti američko izdavaštvo za odluku u kojem smjeru krenuti. Po mogućnosti sa likovima rođenim u ovom stoljeću.
Ja sam pokušao nagovoriti svoje klince na čitanje stripova. 0 bodova. Nekakav mali interes pokazali su za Nathana Nevera. Alan Ford su probali, ali ništa oni u njemu nisu našli. Alan Ford je očigledno zastario. Velikog Bleka i Zagora, koje sam ja gutao kao klinac, prestali su čitati nakon 10-ak stranica. U doba 3d naočala, u vremenima gdje se kompovi bore sa ultra gamerskim fpsovima na kojima nam klinci žele boraviti od jutra do mraka mi im želimo uvaliti stripove iz 60-ih i 70-ih godina. Pa većina klinaca rođenih krajem prošlog stoljeća nije nikada u životu gledala western.
Eventualno malo interesa pokazuju za color Marvelova izdanja sa novim super junacima. Onima koje poznaju iz kina, crtanih filmova i karata.
Mislim da strip nema nikakve šanse bez mlađe publike. Zadovoljavati se sa publikom koja po četvrti ili peti puta kupuje novo izdanje već izdatog stripa u konačnici nema smisla. Smartphone & tablet generaciju nećete privući sa Zagorima i Teksovima. Generacija 90-ih bila je zadnja koja je mogla povezati se sa njima.
Gledam svoju, relativno, veliku kolekciju. Koju btw rijetko čitam i razgovaram sa drugima o njoj. Veseli me gledati je. I pitam se koga će, osim mene, razveseljavati i vraćati u djetinjstvo.
U jedno sam siguran. Bez obzira na sve strip zaljubljenici biti će uvijek u mogućnosti odvojit od 200-400 kn mjesečno za stripove. Samo ponudite im, odnosno nam, nešto modernije.Ja bi osobno volio čitati nešto što bi moji klinci voljeli. Zagor, Tex, Blek, pa čak niti Alan Ford, Mister No, Marti Misterija ... nisu niti meni više interesantni.
Trebate friške generacije strip zaljubljenika.
Može li strip privući klince rođene 2000 i kasnije nemam pojma. Čini mi se da oni imaju strip millennium bug što se stripa tiče. Slabo ga doživljavaju.

Edited by - stripnik on 05/07/2018 17:23:00
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/07/2018 : 17:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da li si svjestan da osim te nostalgične naive zvane Bonelli, postoje i drugi stripovi? Čitavo more stripova sa odličnom pričom i crtežom o kojima razmišljaš danima nakon čitanja. Većina nas se vratila stripu preko Zagora i ostalih, ali nemali broj nas je do sada to sve batalio zauvijek i čita dobre stripove. Ako treba preporuke, dobit ćeš sa svih strana.
Marka i Bleka nisam volio ni kao klinac prije 35 godina, a danas to ni pas sa maslom. I ja sam tako gledao svoju lijepu kolekciju sranja i starog papira i rekao "Koji će mi to". I prodao sam Bonellije sve do zadnjeg i kupio si par stotina ponajboljih svjetskih stripova koje čitam sa uživanjem i po nekoliko puta. Nije kasno stvoriti kolekciju u kojoj ćeš uživati iznutra, a ne samo izvana. Može biti i mala, ali probrana...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/07/2018 17:14:22
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/07/2018 : 17:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Momentalno bi od stripa htio tri stvari:
1. Da budu meni interesantni
2. Da budu klincima (12 i 14 godina) interesantni
3. Da budu izdani na hrvatskom da mi klinci ne zaborave jezik (strip bi mogao biti jedan od bitnijih pomagača u tome)

Edited by - stripnik on 05/07/2018 17:28:43
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 05/07/2018 : 17:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ja bi volio da neki od izdavača osjeti malo poleta, hrabrosti i vizije i pronađe neki novi Bonelli. Mislim da treba pratiti američko izdavaštvo za odluku u kojem smjeru krenuti. Po mogućnosti sa likovima rođenim u ovom stoljeću.



Sad mi je malo glupo reklamirati, ali nema druge...
Gea, Lilith, Cassidy, Živi mrtvaci, Saga, Skalpirani, Posljednji muškarac na svijetu, Bone... stripovi su novog doba, moderni stripovi, kvalitetni u svakom pogledu. Činjenica je da većina tih stripova nisu namjenjana djeci. Zašto? Jer su djeca koja su gutala Zagora i Bleka 70-ih godina sada odrasle osobe koje vole čitati strip ali ne više Zagora i Bleka jer su im dosadni i nezanimljivi.

Ima kod izdavača poleta, hrabrosti i vizije. Dokazali su to izdanjima koja sam nabrojao, a i najavama svojih budućih izdanja.

Fibra, Darkwood i Čarobna Knjiga - prednjače u hrabrosti i viziji.

Mišljenja sam da većina nas ima krivu predodžbu o izdavačima.
Koliko strip izdavača postoji danas u Hrvatskoj, Srbiji i BiH? Koliko ih je propalo?
Mislim da je odgovor da ih je puno više koji još uvijek postoje i izdaju nego što ih je propalo. Zašto je to tako? Je li to zbog toga jer se stripovi ne prodaju?

Iako ovaj moj post nije direktno vezan uz temu i ne odgovara na postaljena pitanja u prvom postu, ali vjerujem da daje dosta vjerodostojan pogled na stripoizdavački svijet.

Meni je potpuno logično izdanje Zagor Zlatni Klasik, ako se to izdanje dobro prodaje i ako će se dobro prodavati. Možda vam je smiješno što nosi naziv Zlatni Klasik, bi li bilo smiješno da je sve otisnuto isto samo da na zadnjoj korici piše 2. izdanje ili 4. izdanje kao što je to napravio Libellus ili Fibra sa nekim svojim reizdanjima?

Kupujem stripove zato što ih čitam i zato što ih skupljam. Drago mi je da mogu otići na kiosk i kupiti Strip-Agentov strip za 30 kn ili razmisliti o Libellusovom tvrdoukoričenom izdanju kojeg će puno više platiti. Drago mi je što mogu birati hoću li uzeti izdanje Veselog Četvrtka ili Ludensa.

I za kraj; da, izdavači postoje zbog nas, neka ih je što više...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 05/07/2018 : 17:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Momentalno bi od stripa htio tri stvari:
1. Da budu meni interesantni
2. Da budu klincima (12 i 14 godina) interesantni
3. Da budu izdani na hrvatskom da mi klinci ne zaborave jezik (strip bi mogao biti jedan od bitnijih pomagača u tome)



1. Koji žanrovi te najviše zanimaju. Danas imaš toliko izbora, da je to milina, možeš birati od westerna do znanstvene fantastike... postoji hrpa super zanimljivih naslova...
2. Klincima od 12 - 14 godina stripovi nisu zanimljivi. Govorim generalno. Ima iznimka na svakih 100 klinaca možda dođe jedan koji će prolistati strip na 10 minuta i onda opet uzeti mobitel u ruku ili jojstick...
3. Strip-Agent, Bookglobe, Ludens, Fibra i Libellus su ti jedni od najvećih izdavača stripova u RH. Ima ih još ali ih se trenutno ne mogu sjetiti...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2018 : 18:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da li si svjestan da osim te nostalgične naive zvane Bonelli, postoje i drugi stripovi? Čitavo more stripova sa odličnom pričom i crtežom o kojima razmišljaš danima nakon čitanja. Većina nas se vratila stripu preko Zagora i ostalih, ali nemali broj nas je do sada to sve batalio zauvijek i čita dobre stripove. Ako treba preporuke, dobit ćeš sa svih strana.
Marka i Bleka nisam volio ni kao klinac prije 35 godina, a danas to ni pas sa maslom. I ja sam tako gledao svoju lijepu kolekciju sranja i starog papira i rekao "Koji će mi to". I prodao sam Bonellije sve do zadnjeg i kupio si par stotina ponajboljih svjetskih stripova koje čitam sa uživanjem i po nekoliko puta. Nije kasno stvoriti kolekciju u kojoj ćeš uživati iznutra, a ne samo izvana. Može biti i mala, ali probrana...


Tocno.
Bonelli mastodonti su prevazideni.
Sto se savjeta Stripniku tice; samo pocni sa Fibrom i otvorice ti se skroz drugi svjet...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/07/2018 : 18:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
strip je u zamahu u Hrvatskoj, ali mišljenja sam da do mlade populacije (ajmo reći mlađi od 25) nije dopro koliko bi se tu željelo
za takvo što bi trebalo zauzeti veći reklamni prostor za početak, društvene mreže, oglasi, reportaže, recenzije, danas se može staviti oglas gdje god se želi, skup je to sport ali bez toga teško se uspijeva, tko bi od tih neupućenih mladih mogao znati da Libellus izbacuje novu turu, da Fibra izdaje Punishera, Batmana itd..a bez da je lajkao njihovu stranicu na Facebooku
(doduše Fibra je častan izuzetak jer ne mogu ne primjetiti da iz godine u godinu njihovi štandovi su sve traženiji, a u novinama sve zastupljeniji)
kao što je već spomenuto kiosci bi trebali izaći iz gabarita Zagora, Texa i sličnih, oni su ipak stara garda i teško bi bilo pratiti te epizode, kad bi se pojavio netko tko bi izdavao kiosk Marvele to bi bio pravi dobitak (što se tiče mlađe populacije)
ostaje tu problematika cijene, prije se štedjelo od džeparca za knjige, stripove, sumnjam da je to i danas trend, ne znam koliko bi mlađih izdvojilo neku sumu novca za takav hobi
i potrebno je manifestacija i događaja, CRŠ, Mafest, postoji sve to, ali nešto na nekoj redovnijoj i dostupnijoj bazi svakako bi pripomoglo, za novu publiku treba izaći u susret, to je jednostavno tako, inače teško da će netko novi zagristi za strip
ali pojavljuju se obečavajući pozitivni znaci na sceni

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/07/2018 : 18:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Momentalno bi od stripa htio tri stvari:
1. Da budu meni interesantni
2. Da budu klincima (12 i 14 godina) interesantni
3. Da budu izdani na hrvatskom da mi klinci ne zaborave jezik (strip bi mogao biti jedan od bitnijih pomagača u tome)


1. Ima more odličnih stripova na hrvatskom i srpskom, da ne spominjem engleski. Možda za početak nešto mainstream što uglavnom svi vole - Živi mrtvaci (Fibra). Na žalost, nikada nema garancija oko tih preporuka, čitaš svašta pa da sam otkriješ šta ti se sviđa. Drži se izdavača Fibra (HR) i Darkwwod (RS) jer oni prednjače po kvaliteti i imaju ozbiljan pristup...
2. i 3. Predlažem da zaboraviš. Ne treba nametati ako ne ide. Te nove generacije nisu ljubitelji romana. Sve je to virtalno druženje i tehnologija. Ako ti voliš stripove, zašto bi i djeca morala. Stripove sam otkrio sam zbog šarenih naslovnica u trafici i sam ih zavolio. Nitko me nije morao nagovarati. Ljudi nađu ono što vole. Možeš naravno pokušati, ali ne nadaj se pretjerano.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/07/2018 19:25:56
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 05/07/2018 : 19:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Ako izdavač preskače bilo koju epizodu (kronološki) - izaziva bijes.
Ako objavi lošu epizodu koja je po redosljedu, vjerovatno je i sam svjestan da je loša ali radi kupaca poštuje redosljed edicije.

Dakle, treba podržati izdavače jer sve ovo je obostrano.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/07/2018 : 20:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Podrška samo u stvarima koje me zanimaju
x1
Nisam teler

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 06/07/2018 : 08:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Biti ću u Zagrebu na InterLiberu pa ću pogledati neke od naslova koje ste sugerirali.
Dosta hvalite Fibru. Pretpostavljam da ću naći nešto.
Osim kvalitete crteža i priča volio bih da ima kontinuitet izlaženja i da će izlaziti barem još 2-3 godine.

Klinci su počeli zaboravljati jezik. Popni se mu na krov i slične pogreške. Volio bi da čitaju nešto na hrvatskom. Kad poštuju roditelje lagano ih je usmjeriti u nešto. Odabrati ću par naslova. Pa ćemo vidjeti ...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 06/07/2018 : 08:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Biti ću u Zagrebu na InterLiberu pa ću pogledati neke od naslova koje ste sugerirali.
Dosta hvalite Fibru. Pretpostavljam da ću naći nešto.
Osim kvalitete crteža i priča volio bih da ima kontinuitet izlaženja i da će izlaziti barem još 2-3 godine.

Klinci su počeli zaboravljati jezik. Popni se mu na krov i slične pogreške. Volio bi da čitaju nešto na hrvatskom. Kad poštuju roditelje lagano ih je usmjeriti u nešto. Odabrati ću par naslova. Pa ćemo vidjeti ...



Bit ću - čita se biću (biti ću je pogrešno i napisati i govoriti)
Volio bih - kondicional prvi tvori se od glagolskog pridjeva radnog i nenaglašenog aorista pomoćnog glagola biti
Odabrat ću - čita se odabraću (odabrati ću je pogrešno i napisati i govoriti)

Kad već budeš bio na Interliberu potraži i ove dvije knjige:

Mišljenja sam da će bolje koristiti i tebi i tvojim klincima.

Molim te da ovo ne protumačiš kao pametovanje nego kao prijateljski i dobronamjerni savjet.

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 06/07/2018 10:26:28
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/07/2018 : 11:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

S obzirom koliki su tiraži pojedinih naslova svaka kupnja je podrška izdavaču.


Lijepo rečeno.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/07/2018 : 11:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Podrška samo u stvarima koje me zanimaju
x1
Nisam teler



Nitko nije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2018 : 12:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stripnik, ti si old school, koji je imao poduzu pauzu, ali ostao ti je senzibilitet za "romane"... samo procheckiraj Fibru, i ne boj se...price, crtez, izgled knjiga, cijena...sve za 5. Imas nevjerovatbih ozbiljnih naslova i prica. Samo uskoci u taj vlak i "pici".
P.s. idi na stranicu Fibra hr i pogledaj malo albume. Imas i mogucnost pogkedati malo stranice, pa vidi kakvih tu majstora crteza ima. Sto se scenarija i prica tice, tu ti je skoro sve od dobro do odlicno. + sto je dosad vec izdano mnostvo jakih djela, koja ulaze u antologiju stripa. Pogledaj malo sam...
P.s.s. mozda ti se i djeci svidi,(ne znam kojeg su uzrasta), ja sam i suprugu navukao na albume Fibre, a i djeca mi vec dosta znaju..

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 06/07/2018 12:13:16
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 06/07/2018 : 14:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Vidim da nitko ne spominje jedinog izdavača koji ne izdaje stripove zbog profita nego isključivo iz ljubavi prema stripu, Stripforum , takvim ljudima treba podrška ovi se ostali znaju snać.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2018 : 14:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shalilo6

Vidim da nitko ne spominje jedinog izdavača koji ne izdaje stripove zbog profita nego isključivo iz ljubavi prema stripu, Stripforum , takvim ljudima treba podrška ovi se ostali znaju snać.


Stripforumu svaka cast. Imam sve njihove knjige i moju bezrezervnu podrsku imaju. Oni su malo drugacije izdavacke politike...nesto kao Vedis, cija isto sva izdanja imam. Entuzijasti u svakom pogledu. Ali Fibra nudi stvarno majstorsku probranu paletu stripova. I sjajnih autora. To je cinjenica. Ima toga jos; izdanja Besne Kobile i Komika naprimjer. Prva liga price, sjajnih a manje poznatih autora. Izbor je ogroman trenutno, samo treba poceti i "proceprkati".

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 06/07/2018 : 15:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Fibre, nisam od onih koji kupuju sve što izdaju ali ono što sam kupio me oduševilo, imaju za svakog po nešto. Odnos cijene i kvalitete da mu nema ravna. Već sam napisa u temi za Punishera kako me iznenadila cijena od 170kn jer znam da se Marvelovi TPB-ovi( i to SC a ne HC kao kod Fibre) tog istog izdanja kreću od 25€ pa naviše.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/07/2018 : 15:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by stripnik

Biti ću u Zagrebu na InterLiberu pa ću pogledati neke od naslova koje ste sugerirali.
Dosta hvalite Fibru. Pretpostavljam da ću naći nešto.
Osim kvalitete crteža i priča volio bih da ima kontinuitet izlaženja i da će izlaziti barem još 2-3 godine.

Klinci su počeli zaboravljati jezik. Popni se mu na krov i slične pogreške. Volio bi da čitaju nešto na hrvatskom. Kad poštuju roditelje lagano ih je usmjeriti u nešto. Odabrati ću par naslova. Pa ćemo vidjeti ...



Bit ću - čita se biću (biti ću je pogrešno i napisati i govoriti)
Volio bih - kondicional prvi tvori se od glagolskog pridjeva radnog i nenaglašenog aorista pomoćnog glagola biti
Odabrat ću - čita se odabraću (odabrati ću je pogrešno i napisati i govoriti)

Kad već budeš bio na Interliberu potraži i ove dvije knjige:

Mišljenja sam da će bolje koristiti i tebi i tvojim klincima.

Molim te da ovo ne protumačiš kao pametovanje nego kao prijateljski i dobronamjerni savjet.




Onda to drugi put napiši ko čovik, a ne pametnjaković.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000