forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Demistifikacija manje poznatih junaka ZS i LMS-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/07/2018 : 15:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Brojke u prvom postu ne odgovaraju popisu kojeg ja imam.

ZS:
Zagor 302
Teks Viler 298
Kit Teler 7
Komandant Mark 282
Kapetan Miki 109
PSDZ 43
Tim i Dasti 22
Met Meriot 10
Braća Bil 3
Deni i Sem 3
Red Bak 3
Dejvi Kroket 2
Rik Rendom 2
Bak Dzon 1
Agent Pigi 1
Alan 1
Bred Logan 1
Dejvid Dafti 1
Gan Flint 1
Jet Logan 1
Lari 1
Lindi Manon 1
Lobo Kid 1
Narednik Jork 1
Rori McDaf 1
Teks Ton 1
Veliki Dzudok 1
Vinsent Bajron 1
Juma Kid 1
Zan Kanada 1

Ukupno 1103.


LMS:
Zagor 41
Teks Viler 27
Kit Teler 316
Veliki Blek 258
Mister No 216
PSDZ 22
Tim i Dasti 15
Ken Parker 58
Karabina Slim 16
Dzudas 16
Kociz 5
Zoro 5
Rišar Bomon 1
Price iz cirkusa 1

Ukupno 997.
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 06/07/2018 : 15:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Brojke u prvom postu ne odgovaraju popisu kojeg ja imam.

ZS:
Zagor 302
Teks Viler 298
Kit Teler 7
Komandant Mark 282
Kapetan Miki 109
PSDZ 43
Tim i Dasti 22
Met Meriot 10
Braća Bil 3
Deni i Sem 3
Red Bak 3
Dejvi Kroket 2
Rik Rendom 2
Bak Dzon 1
Agent Pigi 1
Alan 1
Bred Logan 1
Dejvid Dafti 1
Gan Flint 1
Jet Logan 1
Lari 1
Lindi Manon 1
Lobo Kid 1
Narednik Jork 1
Rori McDaf 1
Teks Ton 1
Veliki Dzudok 1
Vinsent Bajron 1
Juma Kid 1
Zan Kanada 1

Ukupno 1103.


LMS:
Zagor 41
Teks Viler 27
Kit Teler 316
Veliki Blek 258
Mister No 216
PSDZ 22
Tim i Dasti 15
Ken Parker 58
Karabina Slim 16
Dzudas 16
Kociz 5
Zoro 5
Rišar Bomon 1
Price iz cirkusa 1

Ukupno 997.




Mozes mi poslati taj popis?

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 06/07/2018 : 15:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:

Žan Kanada

Nije tačan broj pojavljivanja u ZS, bile su tri epizode, ne dvije.



Mozes napisati u kojim brojevima se pojavljuje? Kao sta sam gore napisao popisi koje sam nasao na netu ne ukljucuju sporedne junake koji su se pojavljivali iza glavne price, i to je nesto sto bih volio srediti tako da imamo kompletan popis svih prica.

quote:

Agent Pigi

Nije tačno da je jedno pojavljivanje, bile su najmanje dvije epizode i to kao sporedni strip u ZS 20 - Poštanski voz 440 i 23 - Sin sudije Donovana, a možda ima još, trebalo bi provjeriti. Grob za revolveraša u ZS 20 je neki drugi strip.



quote:

Priče iz cirkusa

Ovdje ima potpis crtača, pa možda neko može na osnovu toga da odgonetne koji je strip u pitanju.




Eh sad bi trebalo desifrirati ovaj potpis!

quote:

Rori Mekdaf

Originalno ime junaka: Rory MacDuff
Crtač: Joe Colquhoun, Selby Donnison, Reg Bunn
Izlazio: 1959?-1965? (teško je to provjeriti)
Broj epizoda u originalu: ? (ovdje ima neka lista http://www.forumpimpf.net/viewtopic.php?f=1&t=41326)
Izdavac: Fleetway Publications Ltd. (u magazinu Lion)


Ova stranica u ZS 23 je od 44. do 46. stranice:





Cini se da je taj Rory izlazio i u Tobijevim novinama: http://skab612.com/index.php?site=bsp_popisi&oznaka=TOBI&stranica=1

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!

Edited by - chris.tower on 06/07/2018 15:50:06
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/07/2018 : 16:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Žan Kanada ima u ZS 2, 29 i 45. A Rori je još bio u EKS almanahu 6, 153 i 81/1, Hororu 8, vanrednom Ekstra stripu 17 i u Karavanu 48-50.

A za ove priče iz cirkusa ću pogledati sutra, cat claw je dešifrovao potpis.

Edited by - delboj on 08/07/2018 19:36:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2018 : 01:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Video sam u jednom sjajnom topiku na DW forumu ciji je autor forumas aleks da je u ranim brojevima Eks-a nekada davno izlazio Nizzijev i Boscaratov strip Larry Yuma (Lari Juma)



I to je bio dugovecan serijal u Italiji. Izlazio je u casopisu Il Giornalino od 1971. do 1992. sa ukupno 164 epizoda.
Nastao je pod uticajem Spaghetti westerna.
Ovo bi bilo bas lepo da neko izda na nasim prostorima, ako je kvalitetan strip, a verujem da jeste jer je u to doba Nizzi bio u punoj snazi na Teksu, a i sigurno je mnogo bolje i zrelije od Mikija, Bleka, Bele i Bronko i prvih brojeva Teksa itd.



Ne znam da li je ikada izlazilo ovo i u Zlatnoj seriji?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/07/2018 : 08:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam par priča u nekoj od strip revija i odlično je to. Totalni špageti ugođaj sa karizmatičnom njuškom kao glavnim protagonistom.

quote:
Originally posted by going going
Ovo bi bilo bas lepo da neko izda na nasim prostorima, ako je kvalitetan strip, a verujem da jeste jer je u to doba Nizzi bio u punoj snazi na Teksu, a i sigurno je mnogo bolje i zrelije od Mikija, Bleka, Bele i Bronko i prvih brojeva Teksa itd.


Ovo si dobro procijenio, puno bolje od navedenih ali teško da ćemo to vidjeti jer Larry Yuma nema ime na ovim prostorima a navedeni na žalost imaju. Osim toga, koliko sam skužio strip je u originalu u boji pa bi i to dignulo cijenu.
Zapravo koliko vidim izlazilo je nešto i u c/b ali to izgleda inferiorno naspram boji.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/07/2018 : 08:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Rori Makdaf vjerovatno ima nešto više od 23 epizode, jer su neke izašle u ljetnim godišnjacima.

Priče iz cirkusa - potpisan je Christian Mathelot, ali nisam siguran da su tu sve epizode L'orpheline du cirque i L'Étoile du cirque iz časopisa Mireille u jednom. Valjda je bilo pet tih epizoda, ali ne mogu da nađem sve to na francuskom da provjerim.


Edited by - delboj on 07/07/2018 11:07:37
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 07/07/2018 : 11:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Mathelot kao autor je ovde vrlo upitan. Na prvi pogled se vidi da je Pierre Le Guen (kasnije i naveden kao autor) jako puno umesan u crtez. Likovi i kadrovi su nesumnjivo iz njegovog pera ili olovke.
Vrlo je moguce da je Mathelot zapoceo serijal i slicno Dizniju potpisivao autorstvo iako nije direktno radio na tome.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/07/2018 : 11:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Mathelot kao autor je ovde vrlo upitan. Na prvi pogled se vidi da je Pierre Le Guen (kasnije i naveden kao autor) jako puno umesan u crtez. Likovi i kadrovi su nesumnjivo iz njegovog pera ili olovke.
Vrlo je moguce da je Mathelot zapoceo serijal i slicno Dizniju potpisivao autorstvo iako nije direktno radio na tome.


Da, ali kao što rekoh, možda su ovdje spojene dvije epizode L'orpheline du cirque i tri epizode L'Étoile du cirque, pa je možda Mathelot osim početka nacrtao posljednju, jer je njegov potpis na 140. stranici. Opet, trebalo bi naći sve to na francuskom, pa pogledati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2018 : 13:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
koja razlika u oštrini skena.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 07/07/2018 : 15:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Čitao sam par priča u nekoj od strip revija i odlično je to. Totalni špageti ugođaj sa karizmatičnom njuškom kao glavnim protagonistom.

quote:
Originally posted by going going
Ovo bi bilo bas lepo da neko izda na nasim prostorima, ako je kvalitetan strip, a verujem da jeste jer je u to doba Nizzi bio u punoj snazi na Teksu, a i sigurno je mnogo bolje i zrelije od Mikija, Bleka, Bele i Bronko i prvih brojeva Teksa itd.


Ovo si dobro procijenio, puno bolje od navedenih ali teško da ćemo to vidjeti jer Larry Yuma nema ime na ovim prostorima a navedeni na žalost imaju. Osim toga, koliko sam skužio strip je u originalu u boji pa bi i to dignulo cijenu.
Zapravo koliko vidim izlazilo je nešto i u c/b ali to izgleda inferiorno naspram boji.



Da ovo brutalno dobro izgleda. Znas li mozda u kojim brojevima EKS-a je išao?

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 07/07/2018 : 15:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
I nastavljamo dalje (radi preglednosti stavljam ovdje a i na prvu stranicu u topicu)

Red Bak


Autori Red Bucka su Cesare Melloncelli i Sergio Tarquinio a riječ je o serijalu smještenom u Sjevernoj Americi prije Rata nezavisnosti.

Originalno ime junaka: Red Buck
Izlazio: 1966
Broj epizoda u originalu: 3
Izdavac: Bonelli
Edicija: Nuova Collana Araldo (prima serie)
Usporedni popis:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1SFfOam1VmfSKNlv6PDMq6qXUB50qjfuJp-EbAjPXQ3Q/edit?usp=sharing

Naslovnice (kronoloski poredane po originalima):


ZS 4 Podvig u divljini / Nuova Collana Araldo (prima serie) 3 Red Buck


ZS 49 Lovci na skalpove / Nuova Collana Araldo (prima serie) 4 La spia


ZS 6 Kobno zlato / Nuova Collana Araldo (prima serie) 5 Mohicani


Dnevnik je iskoristio prvu naslovnicu za ZS 2 gdje je junak Jean Canada. Dok je za
ZS br.4 Red Buck - Podvig u divljini uzeta je naslovnica od junaka Lobo Kida, također stari boneli junak a naslovnica je iz broja 6 collana rodeo serije.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!

Edited by - chris.tower on 09/07/2018 18:58:03
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/07/2018 : 16:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ZS br.4 Red Buck - Podvig u divljini (uzeta je naslovnica od junaka Lobo Kida, također stari boneli junak a naslovnica je iz broja 6 collana rodeo serije,dok je originalna naslovnica u broju 2 ZS gdje je junak Jean Canada.


inače, if edizioni je sve tri epizode izdao kao popratni strip velikom bleku, tako da bi i kod nas za nekih 45 brojeva trebalo da izaću i te tri epizode.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 08/07/2018 : 21:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chris.tower

Otvorena pitanja



Nepoznati junaci za koje nisam uspio nači nikakve podatke na internetu:

Tor

Originalno ime junaka: ?
Izlazio: ?
Broj epizoda u originalu: ?
Izdavac: ?





tor je u italiji išao kao dodatak komandantu marku i to u brojevima;

18 febbraio 1968 I Valorosi Thor
19 marzo 1968 Lo Scozzese Thor
20 aprile 1968 Lo Scudo Sacro Thor
21 maggio 1968 Il Leone Nero Thor
22 giugno 1968 La Carica Thor
23 luglio 1968 La Roccia Tremante Thor
24 agosto 1968 Il Dio Della Guerra Thor
25 settembre 1968 Il Samurai Thor
26 ottobre 1968 Il Messaggio Segreto Thor - Cliff Jones


e sad, da li je to jedno te isto, nemam pojma...

vidim da si stavio da je izašlo kod nas tri broja, kao i da je tajanstevnog alan izašlo 24 brojeva...ne znam odakle ti podaci, jer koliko znam alan nije nikad bio glavni junak već je išao kao dodatak marku..također i za tora ne znam da je išao kao glavni junak...

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/07/2018 : 21:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pokušaću narednih dana da još nešto provjerim, pa da postavim popis Rorija Mekdafa.

Rori Mekdaf

Originalno ime junaka: Rory MacDuff
Scenaristi: W. Howard Baker, E. George Cowan, Fred Baker, Ken Mennell.
Crtači: Geoff Campion, Fred Holmes, Reg Bunn, George Heath, Alfredo Marcuzzi
Izlazio: 1959-1965 nedjeljno u magazinu Lion
Broj epizoda u originalu: 23 + 4 u godišnjacima (1966. je izašla jedna ilustrovana priča u prozi)

Kod nas je izašlo 5 kompletnih epizoda i izgleda dvije nedovršene, ali to zasad ne mogu da provjerim.

Edited by - delboj on 09/07/2018 13:42:57
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 09/07/2018 : 02:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ovo bi bilo bas lepo da neko izda na nasim prostorima, ako je kvalitetan strip, a verujem da jeste jer je u to doba Nizzi bio u punoj snazi na Teksu,
a i sigurno je mnogo bolje i zrelije od Mikija, Bleka, Bele i Bronko i prvih brojeva Teksa itd.


Kakva blasfemija da pominješ Belu i Bronka u istom kontekstu sa Mikijem, Blekom i ranim Teksom.
Jedno je kad je strip nezreo i naivan, a drugo ako je zamišljen kao western komedija.

Što se tiče Larija Jume, čitao sam par kraćih epizoda u Eksu, ništa posebno.
Ima valjda i nekih dužih, na 44 stranice, možda je tu radnja nešto složenija, al' ne mora nužno da znači.
Recimo, Delafuenteov western Amargo, objavljen u Stripoteci, bez obzira što je na 46 stranica, nema nikakav poseban zaplet.

Još je lik ovako isklišeiziran, usamljeni jahač sa pončom i natučenim šeširom na očima, bez ikakve harizme,
Bela i Bronko su daleko zanimljiviji kao likovi.

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 09/07/2018 02:10:26
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/07/2018 : 02:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Yuma : B&B
1:0
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/07/2018 : 13:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovdje www.comicbd.fr/Ep-Canada-Jean.html ima popis Žana Kanade. Ja bih po naslovima rekao da je bilo 36 epizoda, a da su ostalo reprinti, mada ovaj spisak vjerovatno nije kompletan za Kris le Shérif i Whipii. I ovo je spisak francuskih izdanja, ali valjda je prvo ipak izlazio u Italiji. Kod nas su objavljenje najmanje 3 epizode u ZS i izgleda dvije u biblioteci Lale u brojevima 158 i 217.

Ovako po naslovima bih rekao da se mogu naći francuski naslovi za tri epizode i za ovu prvu epizodu po sadržaju bih rekao da je to prva originalna epizoda, dok za epizodu Jegulja nemam nikakvu ideju ovako po naslovu:

Zlatna serija

2 - Blago u pećini - Les pirates des Grands Lacs
29 - Kći kopača zlata - La fille du chercheur d'or
45 - Vatrena kiša - La pluie de feu

Biblioteka Lale

158 - Jegulja
217 - Čovek iz Evrope - L'homme qui venait d'Europe

Agent Pigi je u stvari ovaj strip http://www.comicbd.fr/Ep-Kris-Le-Sheriff.html

Zlatna serija

20 - Poštanski voz 440 - Le train postal 440
23 - Sin sudije Donovana - Le juge Donovan

To sam zasad našao. Ne znam da li je bilo više epizoda.

Edited by - delboj on 09/07/2018 15:52:20
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 09/07/2018 : 14:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message  Reply with Quote
Teks Ton se pojavljivao u ovim epizodama:

ZS 47 - Pljačka u Meksiku - glavni junak
ZS 5 - Veliki Džudok - dodatak
ZS 10 - Dan osvete - dodatak
ZS 43 - Avantura na Rio Grande - dodatak
ZS 51 - Avet sa dna okeana - dodatak

Da malo i ja pomognem...

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 09/07/2018 : 17:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ZS br.4 Red Buck - Podvig u divljini (uzeta je naslovnica od junaka Lobo Kida, također stari boneli junak a naslovnica je iz broja 6 collana rodeo serije,dok je originalna naslovnica u broju 2 ZS gdje je junak Jean Canada.


inače, if edizioni je sve tri epizode izdao kao popratni strip velikom bleku, tako da bi i kod nas za nekih 45 brojeva trebalo da izaću i te tri epizode.




Hvala ti na informaciji, ispravio sam.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 09/07/2018 : 18:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

[quote]Originally posted by chris.tower

Otvorena pitanja


vidim da si stavio da je izašlo kod nas tri broja, kao i da je tajanstevnog alan izašlo 24 brojeva...ne znam odakle ti podaci, jer koliko znam alan nije nikad bio glavni junak već je išao kao dodatak marku..također i za tora ne znam da je išao kao glavni junak...





Podatke sam uzeo iz excelice koju je kreirao morski http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40049&whichpage=3

U medjuvremenu sam je nadopunio tako da je sada situacija malo drugacija, nisam jos stigao azurirati slike na topiku:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IdqEZKULHZn5GMgbs0cLgp3CKsGt_g55qH-gQk0MUk4/edit#gid=0

I u pravu si Tor je isao kao dodatak Marku tako da je vjerovatno to ovaj Thor sto si naveo.

Nisam stavio koliko brojeva je izaslo vec koliko puta se junak pojavljivao ili kao glavni ili sporedni. Nazalost nisam nasao niti jedan kompletan popis sa SVIM sporednim junacima ali to je nesto sto mislim nadopuniti u ovom ovdje te doci do tocnih podataka:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IdqEZKULHZn5GMgbs0cLgp3CKsGt_g55qH-gQk0MUk4/edit#gid=0

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 09/07/2018 : 18:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Pokušaću narednih dana da još nešto provjerim, pa da postavim popis Rorija Mekdafa.

Rori Mekdaf

Originalno ime junaka: Rory MacDuff
Scenaristi: W. Howard Baker, E. George Cowan, Fred Baker, Ken Mennell.
Crtači: Geoff Campion, Fred Holmes, Reg Bunn, George Heath, Alfredo Marcuzzi
Izlazio: 1959-1965 nedjeljno u magazinu Lion
Broj epizoda u originalu: 23 + 4 u godišnjacima (1966. je izašla jedna ilustrovana priča u prozi)

Kod nas je izašlo 5 kompletnih epizoda i izgleda dvije nedovršene, ali to zasad ne mogu da provjerim.



Hvala ti, bas me zanima popis kod nas izdanih epizoda jer mi se cini vrlo zanimljiv junak barem po ovome ZS 23.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 09/07/2018 : 18:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
Nastavljamo ...

Braća Bil



Nakon dugog niza u kojem je stvarao usamljene junake, G. L. Bonelli je za protagoniste novog serijala odabrao trojicu braće, čija lica je uzeo od glumaca John Carradine, Victor MacLaglen i Montgomery Clift. Bill (prezime, a ne ime) je zastrašujući trojac koji se svojem ocu na samrti dali zakletvu da se neče primiti oružja osim u samoobrani. S druge strane, oni če polomiti ruke onih koji su se usudili pucati na njih tako da nemaju šanse pokušati ponovno!

Tri brata (Black, šutljivi, Sam, jednostavan i velik kao div, zatim Kid, najmlađji od trojice) su nezaustavljivi kao lavina i žive sve vrste avantura.
Prvu striscia seriju je crtao Giovanni Benvenuti, a zatim je nastavio Roy D'Amy u 1955, kada je nastavio seriju (s obzirom na veliku popularnost likova) kao Il ritorno dei tre Bill (Povratak brače Bill).

Kod nas je Dnevnik izdao prve 3 epizode koje odgovaraju Collana Rodeo 37, 39 te 41 a koje uključuju svih 27 brojeva iz striscia serije, dok Povratak brače Bill kod nas mislim da nije nikada izašao?

Originalno ime junaka: I 3 Bill, I tre Bill
Izlazio: 1952 - 1953, 1955.
Broj epizoda u originalu: 27 brojeva u striscia formatu (http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/7293)
Zatim se serijal 1955 god. nastavio kao Il ritorno dei tre Bill u Zenith seriji gdje su izdana 3 broja u Bonelli formatu.
(http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/7833)

Kasnije u Collana Rodeu izlaze reprinti u 6 brojeva u Bonelli formatu za koje mislim da su kompletan serijal.

Izdavac: Bonelli
Usporedni popis:
Za usporedni popis uzeo sam izdanja iz Collana Rodeo a ne striscie, a i ta izdanja odgovaraju onim iz ZS.


Naslovnice:


ZS 77 Tri brata osvetnika / Collana Rodeo 37 I tre Bill


ZS 78 Maskirani razbojnici / Collana Rodeo 39 La pista rossa


ZS 79 Ratna varka / Collana Rodeo 41 Corsa tragica




https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!

Edited by - chris.tower on 09/07/2018 22:52:16
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/07/2018 : 09:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jesse_Pinkman

Šteta što Rik Rendoma nema uopće kod mnas osim u dva broja ZS.


Ima u Ekstra stripu vanrednom 5 još jedna epizoda.

quote:
Originally posted by going going

Kada se na pretrazivanju ide po naslovnicama zlatne serije na stripovi.com napirmer unazad od ZS#13 Nasilje u Darkvudu prebacuje se ne na ZS#12 vec na specijalni broj Zlatne Serije #12 Dilan Dog .


Prijavio sam to Markosu, ima takvih problema u pretrazi.
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 10/07/2018 : 12:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj
Prijavio sam to Markosu, ima takvih problema u pretrazi.



Tko može dodavati stranice za nove junake? Volio bih dodati ovo što ovdje pišemo.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000