forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dampyr, Tex Classic, Tex Color...Slovenija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 25/07/2018 : 18:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Magnus,u Mariboru na kiosku(proleterske brigade,pored lota) imaju Zagor ZK(crna naslovnica) Damyra Texa kolor...,a na Betnavski ulici pored mesarije Nikl ima kiosk gde dobiješ sve,a ako nestalo kaži Emanueli i če ti naručit.
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 25/07/2018 : 22:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by 1Euro

u biti neče ni imati svojih automobila, jer sve ide u nekakav "car sharing" i elektrifikaciju koja ima domet 200 km sa baterijom pa nečeš ni moči s njim na more.....


Pa Japanci su izgleda pronašli isplativ način za izdvajanje litijuma iz morske vode, tako da bi mogla da se zadovolji potražnja za baterijama za automobile većeg kapaciteta i da se nastavi njihov razvoj

quote:
Originally posted by 1Euro

ne navija se za Zvezdu ili Partizan,....prošla nostalgija.....


To je stvar kućnog vaspitanja, ako je otac navijao za Zvezdu logično je da će vaspitati svog sina da navija za Zvezdu.



nemački je susednji jezik...jer do austrije imamo par km

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 25/07/2018 : 22:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
Poanta je u tome, da u trafikama 3dva nema tih stripova. Neki stvarno imatre u glavi samo dugme, da odmah sve prebacite na politiku. Moj mali ima mogučnost, da stripove čita, ali mu je to nezanimljivo. To da govori engleski i nemački mu je plus, da nije ,ko ja koji govorim hrvatski, bosanski, srpski, crnogorski i slovenski:) (uz engleski i italijanski)

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2018 : 22:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)


Cuj koliko jezika govoris toliko vrijedis. Meni se cini da ti je malom lakse naucit susjedni jezik negoli recimo njemacki. Engleski ,eto "moramo" svi znati, sta ces... a ja stvarno mislim da sporazumjevanje slovenac-hrvat nije nesto posebno komplicirano.



pa njemački je isto tako susjedni jezik....graničimo sa Austrijom a oni pričaju njemački...mislim da danas djeca u školi ionako uče dva strana jezika (engleski a onda njemački ili italijanski, ovisno od škole i geografske lege), kada sam ja išao u školu mi smo učili srbo-hrvatski u 5 razredu.... a engleski od 5-8 razreda.
Danas ljudi u Sloveniji razmišljaju ovako:

"idem na sjever da radim"
"idem na jug da se zabavim"

Znači korisnije im je da nauče njemački ako idu u Njemačku ili Austriju raditi, jer če tamo živjeti i raditi....a za 7-14 dana odmora u Hrvatskoj npr im ne treba da ga uče....ja sam ga naučio u stripovima, mogli bi ga i oni kada bi čitali stripove, slušali muziku, gledali tv,....ali toga je sve manje.
A pošto ni u Hrvatskoj nitko se ne uči slovenski jezik, naša dva naroda stvarno su osuđena na komunikaciju na engleskom jeziku....naša generacija još ne ali ovim mlađima Hrvatski jezik zvuči isto ko češki, slovački, ukrajinski, ruski,...ono razumiju po neku riječ koja je slična našoj (iako možda ima drukčiji pomen), sjetio sam se sada situacije kada sam bio na bazenu i jedan češki otac viče svom sinu "nafukaj blazinku" ja ga ono mrko pogledam, kada shvatim da mu poručuje neka naduva blazinu...hehe.


Ma mislio sam da je lakse za progovoriti relativno bliski jezik. Ja jos uvjek citam cirilicu, iako je to ovdje danas strano pismo u svakom segmentu. Taljanski sam bio prisiljen nauciti zbog posla, a engleski, danas ako ne znas onda si debil, jbg. Ma uglavnom, sve se moze, kad se hoce...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 25/07/2018 22:18:03
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/07/2018 : 22:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

Poanta je u tome, da u trafikama 3dva nema tih stripova. Neki stvarno imatre u glavi samo dugme, da odmah sve prebacite na politiku. Moj mali ima mogučnost, da stripove čita, ali mu je to nezanimljivo. To da govori engleski i nemački mu je plus, da nije ,ko ja koji govorim hrvatski, bosanski, srpski, crnogorski i slovenski:) (uz engleski i italijanski)


Nije politika ako se govori o učenju jezika. I ako je to što govori njemački plus, ovo što ne govori hrvatski ili srpski je minus. I to veliki. Engleski valjda danas većina obrazovanog naroda govori, to se podrazumijeva.

Ne mora čitati stripove, ali treba da zna jezik, makar ga nikad ne koristio.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 23:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ne znam tko vodi nabavku stripova u Sloveniji ali očito radi loš posao.

Npr u Merkatoru dobivaju po 10 brojeva Zagor Extra, Maxi, Klasik (obični), Redovni, Specijal, ali ne dobivaju npr Kolorac, Chico Specijal u Boji, ništa drugo (Tex, Mali Rendžer,....), kada odem u trafiku, neke imaju, neke nemaju ili dobivaju po jedan ili najviše dva primjeraka, pa ako dođeš na vrijeme možeš kupiti, ali imaju samo taj jedan broj pa ako je oštećen, nemaš mogučnost da odabireš neki bolji primjerak, pa onda kasne neki stripovi i po mijesec dana npr PSDZ, Bella i Bronco (kada su izlazili) Mister no maxi,...tako da sve to je jedna velika zajebancija i tlaka.
Da ne pričam o prodavačicama koje nemaju pojma ni o stripovima, ni kada nešto dolazi ili zašto nešto ne dolazi, i uvijek su loše volje. Ja nisam naletio na dobro raspoloženu prodavačicu, uvijek neka tmurna atmosfera, namrgođena lica, neke treba čekati jer su na piču na drugi strani ceste,....jedna velika katastrofa.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 23:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
inače i u Hrvatskoj u trafiki Tisak su imali samo 2 broja PSDZ i oba dva oštečena, jedan je imao oštečen hrbat a drugi čitavu zadnju stranu jer je bio vezan vezicima i to jako brutalna oštečenja, ne samo onaj mali trag od vezica nego ono divljački tako da sam uzeo onog sa oštečenim hrbatom koji mi se činio manje oštečen iako je i on u dosta lošem stanju. 2 primjeraka samo!!!! a tek izašao, ja sam ga kupio u ponedeljak i več tada su imali samo 2 primjeraka i to u Hrvatskoj, a naklada 3000.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/07/2018 : 06:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ne znam tko vodi nabavku stripova u Sloveniji ali očito radi loš posao.

Npr u Merkatoru dobivaju po 10 brojeva Zagor Extra, Maxi, Klasik (obični), Redovni, Specijal, ali ne dobivaju npr Kolorac, Chico Specijal u Boji, ništa drugo (Tex, Mali Rendžer,....), kada odem u trafiku, neke imaju, neke nemaju ili dobivaju po jedan ili najviše dva primjeraka, pa ako dođeš na vrijeme možeš kupiti, ali imaju samo taj jedan broj pa ako je oštećen, nemaš mogučnost da odabireš neki bolji primjerak, pa onda kasne neki stripovi i po mijesec dana npr PSDZ, Bella i Bronco (kada su izlazili) Mister no maxi,...tako da sve to je jedna velika zajebancija i tlaka.
Da ne pričam o prodavačicama koje nemaju pojma ni o stripovima, ni kada nešto dolazi ili zašto nešto ne dolazi, i uvijek su loše volje. Ja nisam naletio na dobro raspoloženu prodavačicu, uvijek neka tmurna atmosfera, namrgođena lica, neke treba čekati jer su na piču na drugi strani ceste,....jedna velika katastrofa.


Prije stripa probaj pitat ima li sta sexy casopisa,onda ces vidit zapravo kakve je volje.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/07/2018 : 11:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

inače i u Hrvatskoj u trafiki Tisak su imali samo 2 broja PSDZ i oba dva oštečena, jedan je imao oštečen hrbat a drugi čitavu zadnju stranu jer je bio vezan vezicima i to jako brutalna oštečenja, ne samo onaj mali trag od vezica nego ono divljački tako da sam uzeo onog sa oštečenim hrbatom koji mi se činio manje oštečen iako je i on u dosta lošem stanju. 2 primjeraka samo!!!! a tek izašao, ja sam ga kupio u ponedeljak i več tada su imali samo 2 primjeraka i to u Hrvatskoj, a naklada 3000.


Ta problematika transportiranja stripova od tocke A kad su novi ispod cekica, do prodajne tocke B, gdje dodu osteceni,(manje ili vise, ali uvjek osteceni), jest stara i bolna. I nista se tu ne moze. Probaj uzimati u striparnici u Zg, kad si vec blizu RH-a. Ili u par puta godisnje. Kad se skupi. Dogovori sa vlasnikom Raulom u SNK. Ili direktno u izdavaca. Nek ti Bernijev zaposlenik salje. Neku vecu kolicinu, periodicno, da izbjegnes svako mali postarine... jedino tako ces imat pristojne primjerke.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 27/07/2018 : 19:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by 1Euro

inače i u Hrvatskoj u trafiki Tisak su imali samo 2 broja PSDZ i oba dva oštečena, jedan je imao oštečen hrbat a drugi čitavu zadnju stranu jer je bio vezan vezicima i to jako brutalna oštečenja, ne samo onaj mali trag od vezica nego ono divljački tako da sam uzeo onog sa oštečenim hrbatom koji mi se činio manje oštečen iako je i on u dosta lošem stanju. 2 primjeraka samo!!!! a tek izašao, ja sam ga kupio u ponedeljak i več tada su imali samo 2 primjeraka i to u Hrvatskoj, a naklada 3000.


Ta problematika transportiranja stripova od tocke A kad su novi ispod cekica, do prodajne tocke B, gdje dodu osteceni,(manje ili vise, ali uvjek osteceni), jest stara i bolna. I nista se tu ne moze. Probaj uzimati u striparnici u Zg, kad si vec blizu RH-a. Ili u par puta godisnje. Kad se skupi. Dogovori sa vlasnikom Raulom u SNK. Ili direktno u izdavaca. Nek ti Bernijev zaposlenik salje. Neku vecu kolicinu, periodicno, da izbjegnes svako mali postarine... jedino tako ces imat pristojne primjerke.

Nemogu više ni nabrojati koliko je ljudi do sada već protestiralo zbog tih glupih vezica i ostalih sitnih oštećenja na potpuno novim primjercima. Ali i dalje ne jebe nitko ni 5% na naše komentare,kao da smo totalni debili,pa ono razmišljanje-ko ih jebe,neka kupuju takvo kakvo je... A koliko je malo potrebno da se te vezice nevide na stripovima...samo malo kartona ispod njih prije vezivanja...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/07/2018 : 19:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jesu li protestirali Tisku?
jer ako nisu onda su protestirali na krivoj adresi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/07/2018 : 10:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam sumnjicav u upucivanje protesta Tisku.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/07/2018 : 12:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno je njih 99% misljenja da su stripovi za djecu, pa cemu se truditi oko istih..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/07/2018 : 12:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nema to veze s djecom i odraslim već kod prepakiranja u dostavi za svaki pojedini kiosk dostavljači sav tisak uvezu sa trakom i onda nastanu utori kod svega.
A još gore je u novije vrijeme jer dolazi manji broj primjeraka na kiosk pa posljedično tome ima veći postotak utoričnih(copyright by jaki) stripova.
Prije bi se u buntu od desetak stripova oštetili prvi i zadnji a ostalo bi bilo ok a sad kad dođe par stripova pa do 5 skoro svi patu od nečega.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/07/2018 : 13:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jbt. Stripovi utoricari! He,he...😀

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000