forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 107 - Djeca kapetana Granta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2018 : 23:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bože moj..kako je to dobar strip..kako dobar crtež..
Pročitao previu..nisam izdržao..knjiga me čeka kod Bucha...
Ako ovo hčerka ne pročita odustajem od truda navuć ju na stripove!



telleru, jesi li to ti?

Nevjerojatno, čovjek polako postaje Fibraš ali to je pozitivno za svijet stripa i izdavaštvo.

Sad će tebi anto onako pažljivo napraviti spisak vodeći računa o tvojoj prošlosti i donedavnim stavovima.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/08/2018 23:46:03
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2018 : 16:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i njemu i saviću!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/08/2018 : 11:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pročitao....
Crtež fenomenalan. Radnja pomalo naivna, ali interesantna... Jedino mi je žao što likovi nisu nacrtani kao što je prikazano u dodatku, sa ljudskim glavama. Ali ne smeta... Definitivno preporuka svima...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/08/2018 : 08:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bože moj..kako je to dobar strip..kako dobar crtež..
Pročitao previu..nisam izdržao..knjiga me čeka kod Bucha...
Ako ovo hčerka ne pročita odustajem od truda navuć ju na stripove!


Nema sto...
Bit ce nesto od tebe...
Sad navali na ostale Fibre.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/08/2018 : 19:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao, tako-tako. Priča je fora ali bi rekao da je više namjenjena mlađima (previše toga se objašnjava), crtež odličan, ali slažem se sa sumom da bi bolje strip izgledao sa ljudskim likovima.
Ali uvjeren sam da bi ovo nekom mlađem bilo 10/10.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 15/09/2018 : 22:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Sjajan, perfektan crtez. Puno detalja i puno fantasticnih prikaza. Prica - pa pretpostavljam da je pratila Vernovo delo. Pomalo naivna, ali solidna. Po stilu me je podsetilo na Sjenkjevica i Kroz pustinju i prasumu. Nego - hoce li od istog crtaca biti i Tajanstveno ostrvo?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/12/2018 : 19:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Stripska triologija po književnom predlošku čuvenog omladinskog romana Žila Verna, izuzetno talentovanog Aleksisa Nesmea - čovek je crtački genije,a ni kao scenarista nije loš.
Avantura sa antropomorfnim likovima koja se proteže po predivnim predelima Južne Amerike,Australije i Novog Zelanda.Prva knjiga mi malo scenaristički škripuca,ali druga i treća su korektne.U stvari,sa ovakim fascinantnim crtežom,dovoljno je bilo samo da autor ne zasere sa pričom,a on to nije uradio,čakštaviše,pokazao se kao solidan pripovedač.
Iako sam velikin štovatelj antropomorfnih stripova,nakon prikazanih crteža ljudskih likova ovog stripa,malo mi je žao što ipak nije tako urađeno,bez životinjskih glava - čini mi se da bi crtež tada bio još bolji.
I šteta,mada verujem da je to bilo teško izvodljivo,što strip nije išao u još većem formatu.
Dodatni plus je što su Deca trenutno najbolji strip mom starijem sinu.
4/5
Ima i nastavak knjige,Tajanstveno ostrvo - možda i nju vidimo u strip obradi istog autora?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/12/2018 : 20:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Strip vjerno prati jedan od najboljih omladinskih romana svih vremena, crtež je odličan. Nema se što ne voljeti.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/12/2018 : 22:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Ima i nastavak knjige,Tajanstveno ostrvo - možda i nju vidimo u strip obradi istog autora?



Tajanstveno ostrvo je objavljeno svojedobno u Eksu almanahu u obradi sjajnog talijanskog autora Franca Capriolija
http://nedbajalica.blogspot.com/2014/05/il-rumore-del-mare-le-magie-artistiche.html


Pored njega bilo je u Eksu još odličnih Capriolijevih stripova (između ostalih i njegova obrada znamenitih 47 ronina, Mihail Strogov). Obradio je on i Djecu kapetana Granta ali pretpostavljam da nema nade za objavljivanjem kakve knjige sa njegovim stripovima.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 15:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo ovo je jedno od rijetkih Verneovih djela koje kao dijete nisam pročitao, već jedino gledao film koji mi se tada jako sviđao:

https://www.imdb.com/title/tt0056095/?ref_=fn_al_tt_1

Strip dobro nacrtan, ali ostavio me poprilično mlakim i dugo mi je trebalo da ga pročitam. Vidjet ću kako će leći mojoj djeci.

Edited by - Kerempir on 27/12/2018 15:44:42
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/02/2019 : 13:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nije loše ali očekivao sam više. Književnu podlogu nisam čitao (niti gledao film), ali rasplet mi je nekako prebanalan. I scenarijo na momente amaterski. Vjerojatno je prilagođen za mlađu publiku, ne znam.

Crtež - može proći iako je malo statičan, mislim da životinjski likovi nisu bili dobra ideja. Bolje bi funkcioniralo da je autor ostao na ljudskim likovima jer ono skice u dodatku su skroz ok.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 11/03/2019 : 14:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Ovo je vec rasprodano?? Nije ni godinu dana sastavio..
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/03/2019 : 15:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako bude reprinta molio bih da se ispravi velika pogreška i da se tiska na većem formatu.

Šteta je ovako dobro nacrtane kadrove/scene imati u tako malom formatu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/03/2019 : 16:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ako bude reprinta molio bih da se ispravi velika pogreška i da se tiska na većem formatu.

Šteta je ovako dobro nacrtane kadrove/scene imati u tako malom formatu.


Tako je i originalno objavljen.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/03/2019 : 16:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

Ovo je vec rasprodano?? Nije ni godinu dana sastavio..


Zasluženo. Strip je čist užitak za svakog ko je na Vernu odrastao...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/03/2019 : 17:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Peyo

Ako bude reprinta molio bih da se ispravi velika pogreška i da se tiska na većem formatu.

Šteta je ovako dobro nacrtane kadrove/scene imati u tako malom formatu.


Tako je i originalno objavljen.



Knjiga je odlično tiskana, ali mi je žao da nije veći format zbog odličnog crteža.

Hoće li biti reprinta ili da pogledam po knjižarama dok još ima?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/03/2019 : 18:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam hoće li biti reprinta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/03/2019 : 10:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Da napomenem, s obzirom da će ovo mnogi dati djeci na čitanje (a i u gradskoj knjižnici sam ga vidio na dječjem odjelu), da je ulazna dob za ovo vjerojatno ipak minimalno oko 10 godina. Ponajviše zbog trećeg albuma u kojem ima relativno eksplicitnih prizora nasilja, uključujući kanibalizam.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2019 : 12:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kanibalizam i 10 godina?
Svijet napreduje.
Prema boljem ili lošijem odaberite sami.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/03/2019 : 13:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Djeca kapetana Granta, kao uostalom većina Verneovog opusa su već generacijama dio standardne osnovnoškolske lektire. Ja sam knjigu čitao sa 9 godina i ne sjećam se da sam imao ikakve noćne more. U stripu je možda nezgodnije što su prizori naslikani, no nije to baš pretjerano eksplicitno prikazano, a i životinjski likovi daju odmak.

A što se tiče u kojem smjeru svijet napreduje, nekad se djecu u toj dobi sasvim normalno vodilo da gledaju javna smaknuća. Danas se roditelje uredno upozorava ako neko fiktivno djelo ima kakav za tu dob neprimjer prizor.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2019 : 13:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

A što se tiče u kojem smjeru svijet napreduje, nekad se djecu u toj dobi sasvim normalno vodilo da gledaju javna smaknuća. Danas se roditelje uredno upozorava ako neko fiktivno djelo ima kakav za tu dob neprimjer prizor.


To isto vazi i danas u nekim zemljama.

Kako u kojoj drzavi (i "drzavi").



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 28/03/2019 : 18:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Jebote, kakav crtež, kolor i kompozicije. Jel ovo nestalo? Kako sam ovo propustio?

Ovaj manijak je životinja. Uopšte nema veze šta piše, mogao bi kopirati iz telefonskog imenika. Gde mogu ovo nabaviti ako ne marim za aukcije?

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 28/03/2019 18:15:15
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2019 : 18:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ukradi u knjiznici:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2019 : 18:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nema u nasim knjiznicama. Tek koji promil Fibrica i Libellusica.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/03/2019 : 19:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nema u nasim knjiznicama. Tek koji promil Fibrica i Libellusica.





Vi u Sloveniji barem imate neka hrvatska izdanja, a u našim bibliotekama jedva da ima promil srpskih a kamoli stranih
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000