forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 109 - Universal War One
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/12/2018 : 18:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Pogledao, ajde priznaj da me sad zajebavaš kako je strip antisrpski...



ma nisam to rekao, samo me oko toga nervira i to je to. dobar je strip.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/12/2018 : 18:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ok, valja i njemce smeta spominjanje Hitlera i nacista a latinose nervira što je njihov čovjek prikazan kao najveći genocidni ubojica. Jer to je mila majka prema čovjeku bez ikakvih političkih nazora i nacionalnog nasljeđa koji je kao plaćenik prvo radio za federaciju pa za kik.
Ne bih potencirao inače ovu raspravu da se vas dvojica niste počeli izmišljati gluposti i isticati autorovo porijeklo koji bi mogli prevariti ljude koji još ovo nisu pročitali, ali hajde barem sam se ponovo, već 3. put primio ovog stripa u kratkom vremenu i svejedno iznova guštao. Strip doduše ima političku poruku, ali sasma drugačiju, i čekam da mi žena završi preživjele pa da joj uvalim ovo.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/12/2018 : 18:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kako sam i mislio, otisao si predaleko. a i ne znam sa kime pricas vise. budi mi pozdravljen
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/12/2018 : 20:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Predaleko je otišlo još prije nekoliko dana kada su se počele tražiti subliminalne poruke. No sve pet, neću se svađati, jednostavno me ostavilo zbunjenim jer sam mislio da sam nešto promašio prilikom 2 čitanja, nisam, pa u svakom slučaju lijep pozdrav i svako dobro.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/12/2018 : 20:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
i slobodno uzivaj u miloradu
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 29/12/2018 : 08:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Kerempir

Da ga jebeš, ja ne vidim ništa antisrpsko. A čovjek se preziva Bajram, ne Bajrami.


199.stranica:
Milorad:Gotovo je!Ne možeš više da mi zapovedaš!Danas postajem punoletan i do večeras ću u vojsci (United Earth Forcea - budući Nato cenim) da nađem zaštitnika humanijeg nego što ćete vi ikad biti (obraća se pravoslavnom svešteniku koji ga je od malih nogu kinjio)! A pre nego što drage volje izgubim veru u Boga,koju ste pokušali da mi usadite udarcima biča...
...pomoliću se još i zadnji put,pomoliću se da neki nacionalist poput vas ponovo natera ovu zemlju da se suprostavi međunarodnoj zajednici...
...jer onda ću moći da se vratim ovamo za upravljačem nekog velikog ratnog broda i da na nju iskrcam sve bombe koje mi budu hteli dati!I na svakoj od njih napisaću svoje ima slovima od krvi...
Milorad!
Milorad!
Milorad!


mislim,ne želim da kvarim stripsku temu politikom,ali na ovoj stranici su nas tako pljunuli,da to nije normalno;pogledaj šta piše i pre ovog što sam naveo.
Stvarno bezveze;ali dobro - politika se upliće svugde,zašto ne bi i u strip.



Ode cijeli Planet u P. (i lepu i lijepu) M., a tebe 'be ovo.

Sreća pa se nešto teže poistovjetiti s kokošima iz Velikog zlog lisca.

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 29/12/2018 08:48:12
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/12/2018 : 09:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2018 : 17:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Kerempir

Da ga jebeš, ja ne vidim ništa antisrpsko. A čovjek se preziva Bajram, ne Bajrami.


199.stranica:
Milorad:Gotovo je!Ne možeš više da mi zapovedaš!Danas postajem punoletan i do večeras ću u vojsci (United Earth Forcea - budući Nato cenim) da nađem zaštitnika humanijeg nego što ćete vi ikad biti (obraća se pravoslavnom svešteniku koji ga je od malih nogu kinjio)! A pre nego što drage volje izgubim veru u Boga,koju ste pokušali da mi usadite udarcima biča...
...pomoliću se još i zadnji put,pomoliću se da neki nacionalist poput vas ponovo natera ovu zemlju da se suprostavi međunarodnoj zajednici...
...jer onda ću moći da se vratim ovamo za upravljačem nekog velikog ratnog broda i da na nju iskrcam sve bombe koje mi budu hteli dati!I na svakoj od njih napisaću svoje ima slovima od krvi...
Milorad!
Milorad!
Milorad!


mislim,ne želim da kvarim stripsku temu politikom,ali na ovoj stranici su nas tako pljunuli,da to nije normalno;pogledaj šta piše i pre ovog što sam naveo.
Stvarno bezveze;ali dobro - politika se upliće svugde,zašto ne bi i u strip.



Ode cijeli Planet u P. (i lepu i lijepu) M., a tebe 'be ovo.



Srbija do Aldebarana!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/12/2018 : 18:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dolazi sutra smak sveta, smrt svima je izvesna, dolazi nam kraj svima. siguran sam da bi anto to pred-vece pravio peto
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/02/2019 : 13:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Odustao nakon 3. albuma. Nije mi sjelo. Prekonfuzna radnja, posebno ispočetka stvarno ništa nije jasno tko , koga i zašto. Previše scena sa brodovima u svemiru gdje se ništa ne uspije razabrati. Crtež lošnjikav, dobro da neki likovi imaju marame i karakteristične frizure jer inače ne bi znao tko je tko.

Ne znam, možda je bio krivi trenutak za čitanje.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/02/2019 : 14:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja i dalje ne mogu vjerovat da neko kaže da ne kuži priču tj da ga zbunjuje.
Strip je turbo jednostavan, samo ga treba pročitati do kraja, objašnjeno je sve.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/02/2019 : 16:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem, ali nemam živaca čitati 6 albuma da bi shvatio priču. Možda treba više koncentracije kod čitanja.

Ali svaka čast onome ko uspije shvatiti kad lete prema zidu i krenu borbe, ko tu koga i kako.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/02/2019 : 17:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Meni je to često u masovkama, jedino razlikujem gole indijance i obučene bljedokošce
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 05/02/2019 : 21:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
I meni je za sada dosta konfuzno, možda i zbog odbojnog crteža, pročitao sam samo prvu epizodu. U ovakvim primjerima puštam strip da malo odleži i onda opet krenem od početka. Taj sistem mi je upalio kod Četvrte sile, koji mi je na kraju ispao dobar strip.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 06/02/2019 : 07:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Da, pusti malo da odleži. Svih 6 albuma se čita kao celina i najbolje je izgustirati integral u cugu.

Smara kad se ovakvi serijali čitaju u razmaku od više godina, onako kako albumi izlaze, ovakav integral je zato povlastica.

Trenutno tako čitam UW2 i svaki put kad izađe novi album čitam ceo serijal ispočetka :).

Edited by - stripadzija on 06/02/2019 07:52:27
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/02/2019 : 11:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, ovo definitvno ne bi valjalo čitat kako izlazi nego samo u šutu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2019 : 14:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar SF strip.
Ko ne voli sf i putovanja kroz vrijeme i paradokse s vezane uz to njemu će biti zbunjujuć i loš.
Nice touch prevoditelja kad prevodi na srpski a primjetija sam tek na drugoj stranici:)


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/04/2019 : 11:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Došlo jutros. Vidićemo kakav je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/08/2019 : 21:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Istina je da sam albume čitao na engleskom pa sam možda preskočio neke detalje. Ali bez obzira prvi dojam mi je bio puno teksta i nepotrebno objašnjavanje koje po meni guše strip. Ipak ću dati više prilike nekim drugim stripovima.



Volim SF, a pretežno ga konzumiram kroz filmove. Jednim od najprecjenjenijih SF-ova smatram Inception. U tom filmu me izludilo to što nam non-stop, kroz cijeli film kroz dijalog objašnjavaju ono što gledamo. Više volim alegorijske SF-ove, što šutljivije i mističnije to bolje. Philip K. Dick, taj stil. Ove koji su zaljubljeni u vlastitu fikciju pa nas dave "crtanjem" svakog detalja te fikcije baš i ne gotivim. UW1 je takav strip, sav od kadrova punih dijaloga/monologa kroz koji nam netko tko nije u kadru objašnjava što to gledamo. Ok, postoje SF-ofili koji vole baš takve stvari, ovo je strip za njih, ja nisam taj tip.

No nije samo to problem. Netko je napisao da je strip predvidljiv, pa je odgovor bio da je naprotiv pun preokreta. Baš zato je predvidljiv. Pretjerivanje sa preokretima dovodi do toga da preokreti postanu očekivani, razvodni se njihov efekt i nakon nekog vremena možemo pogoditi u kojem smjeru će idući ići. Likovi su karikature, naročito nepodnošljivo plošni su daredevil Balti, Chico zvani Mario, pa i genijalni nedojebani vječni student Kalish. Kraj je nategnut. [SPOILERI] Romansa koja je trebala biti objašnjenje povoda za zlo nezamislivih razmjera, totalno uništenje čitave galaksije, nam je prikazana ovlaš na svega par sličica. Nije nam u biti uopće prikazana kao neka velika ljubavna romansa, više kao čin slučajne požude. I onda nas je to trebalo uvjeriti u transformaciju Chica, pardon Maria - karikature stereotipnog debeljuškastog, brkatog, priprostog latinoamerikanca - u supervillaina epskih razmjera. Uvjerljivije od toga su transformacije Marvel/DC supervillaina koje udari munja ili ugrize kakva beštija.

Dakle, uz Petra sam, Shanera, Tonta, Acu, Combata također ;)

Edited by - vukozec on 23/08/2019 23:49:26
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/08/2019 : 22:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Sad mi je malo lakse.

Dobra interpretacija necega sto sam ja prilicno trapavo formulisao.

sangue navajo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/08/2019 : 12:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I onda tu ljudi pišu da je strip konfuzan i nerazumljiv, a ja po tome mogu skužit samo da ga nisu ni pročitali do kraja... Ne da nema nejasnoga, nego ti se objasni svaka sitnica i priča je an kraju dosta jednostavna.

Meni je strip odličan, ali da te vode za rukicu i doslovno sve crtaju to stoji ali mi ne umanjuje vrijednost stripa.

I dalje ga toplo preporučam, bar ga pročitajte. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/08/2019 : 16:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

I onda tu ljudi pišu da je strip konfuzan i nerazumljiv, a ja po tome mogu skužit samo da ga nisu ni pročitali do kraja... Ne da nema nejasnoga, nego ti se objasni svaka sitnica i priča je an kraju dosta jednostavna.

Meni je strip odličan, ali da te vode za rukicu i doslovno sve crtaju to stoji ali mi ne umanjuje vrijednost stripa.

I dalje ga toplo preporučam, bar ga pročitajte. ;)



potpis na svaku reč;bravo diskać na formulaciji!!!

nego,što je Bajrami ovako razvukao drugi ciklus? Treći album je objavio 2016. i od tada ništa.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/08/2019 : 16:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Možda je shvatio kakve pizdarije piše pa je odustao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/08/2019 : 17:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/08/2019 17:01:21
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/09/2019 : 20:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Istina je da sam albume čitao na engleskom pa sam možda preskočio neke detalje. Ali bez obzira prvi dojam mi je bio puno teksta i nepotrebno objašnjavanje koje po meni guše strip. Ipak ću dati više prilike nekim drugim stripovima.



Volim SF, a pretežno ga konzumiram kroz filmove. Jednim od najprecjenjenijih SF-ova smatram Inception. U tom filmu me izludilo to što nam non-stop, kroz cijeli film kroz dijalog objašnjavaju ono što gledamo. Više volim alegorijske SF-ove, što šutljivije i mističnije to bolje. Philip K. Dick, taj stil. Ove koji su zaljubljeni u vlastitu fikciju pa nas dave "crtanjem" svakog detalja te fikcije baš i ne gotivim. UW1 je takav strip, sav od kadrova punih dijaloga/monologa kroz koji nam netko tko nije u kadru objašnjava što to gledamo. Ok, postoje SF-ofili koji vole baš takve stvari, ovo je strip za njih, ja nisam taj tip.

No nije samo to problem. Netko je napisao da je strip predvidljiv, pa je odgovor bio da je naprotiv pun preokreta. Baš zato je predvidljiv. Pretjerivanje sa preokretima dovodi do toga da preokreti postanu očekivani, razvodni se njihov efekt i nakon nekog vremena možemo pogoditi u kojem smjeru će idući ići. Likovi su karikature, naročito nepodnošljivo plošni su daredevil Balti, Chico zvani Mario, pa i genijalni nedojebani vječni student Kalish. Kraj je nategnut. [SPOILERI] Romansa koja je trebala biti objašnjenje povoda za zlo nezamislivih razmjera, totalno uništenje čitave galaksije, nam je prikazana ovlaš na svega par sličica. Nije nam u biti uopće prikazana kao neka velika ljubavna romansa, više kao čin slučajne požude. I onda nas je to trebalo uvjeriti u transformaciju Chica, pardon Maria - karikature stereotipnog debeljuškastog, brkatog, priprostog latinoamerikanca - u supervillaina epskih razmjera. Uvjerljivije od toga su transformacije Marvel/DC supervillaina koje udari munja ili ugrize kakva beštija.

Dakle, uz Petra sam, Shanera, Tonta, Acu, Combata također ;)


Evo danas san ovo završija, i mogu samo reć "count me in".
Priču nije problem pratit, ali sve je to tras, bum, krš, zviz, whooosh, ajmo sad 100 godina nazad, ajmo sad 30 godina naprid, ajmo se sad malo teleportirat.
Strip mi je čak i drža neku jedva prolaznu ocjenu do samoga kraja, ali zadnji obrat i kraj su izrazito loši.
Crtež bezvezan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000