forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 110 - Stare prdonje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 08/12/2018 : 13:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Koji je ovo dobar strip, zabavan, u cugu sam ga pročitao, odlične price, meni trenutno najbolji ove godine. Crtež živ i životan, pun detalja, boja mi se isto jako svidja. Preporuka svima, nabavljate. 😊
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 24/12/2018 : 09:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip, oduševljen. Očekivao nešto poput Potočića ali ovo je puno jače. Zabavno, dobro napisano, a crtež posebno u 3. i 4. albumu perfektan. Boje odlične.
Jedno od najboljih izdanja 2018.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/12/2018 : 23:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Upravo zavrsio sa Starim prdonjama i strip je cista desetka. Vec dugoda nisamovako uzivao citajuci strip.Sve potpisujem kaj je Aco napisaoda se ne ponavljmo.Cisti uzitak

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/12/2018 : 06:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/12/2018 : 08:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako


Ideja ovog stripa nije da bude smešan, već da pošalje političku poruku. Sudeći po dešavanjima u Parizu i ostatku Francuske (i u još po nekom delu Evrope, pa i Srbije), izgleda da je i uspeo u tome.
Humor je bonus.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 26/12/2018 09:05:22
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/12/2018 : 09:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte
Ideja ovog stripa nije da bude smešan, već da pošalje političku poruku. Sudeći po dešavanjima u Parizu i ostatku Francuske (i u još po nekom delu Evrope, pa i Srbije), izgleda da je i uspeo u tome.
Humor je bonus.



pa ne, prva dva su bila izuzetno zabavno uz sjajnu krituku sistema i odgovor na taj sistem. upravo je to zapravo dosta i zajebano, spojiti humor i ljude. tu je najbolji gosini, sa svojim asteriksom i talicnim. sad, ovde je lupano uradio istu stvar kao i sa covekom koji je voleo oruzije, gde su isto prva dva bila i izuzetno zabavna. al u coveku je do kraja imao zanimljiva desavanja. valjda se covek zasiti na cetvrtom albumu, ko ce ga znati.

Edited by - kasper on 26/12/2018 09:37:56
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 15:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



O da, super mi je bilo. S time da prdonje nijednom nisam doživio kao čistu komediju bez obzira što me nekoliko puta dobro nasmijalo, već dramu sa primjesama humora.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 15:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



O da, super mi je bilo. S time da prdonje nijednom nisam doživio kao čistu komediju bez obzira što me nekoliko puta dobro nasmijalo, već dramu sa primjesama humora.



pa da, sa tim da na kraju nema humora za mene. ebem li ga, kao sto sam i predpostavio u starom postu, verovatno sam ja zakazao u zadnja dva almuma

da ne bude zabune, serijal na bedeteci je okarakterisan kao:
Genre :Chronique sociale, Humour

Edited by - kasper on 27/12/2018 15:23:24
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2018 : 15:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nego, ima ova prica oko prirode, da li u hrvatskoj ima mini hidrocentrala, gde planinske reke stave u neke cevi, a ostatak korita ukidaju. sad to cveta u srbiji
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 15:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni cijelo vrijeme drži visoku razinu.

A što se tiče rijeka, pa evo jedan primjer

http://www.safarek.com/stetno-lice-hidroelektrana-slucaj-he-lesce-na-dobri/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/01/2019 : 15:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam puno očekivao od ovog stripa jer su ga mnogi hvalili ali baš mi je lijepo lega.Bolji je od Trgovine.
Vjerovatno najbolja Fibra iz druge polovice prošle godine(nisam još sve pročitao).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/01/2019 : 14:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Odlično sam se zabavio čitajući ovaj integral. I priča i crtež su izvrsni. Jedan od najboljih stripova prošle godine.
Nisam osjetio nikakav pad kvalitete u 3. i 4. albumu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2019 : 16:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike


Nisam osjetio nikakav pad kvalitete u 3. i 4. albumu.


nisi,zato šta ga i nema.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 28/01/2019 : 10:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
I ja bih pohvalio prdonje... ujednačena razina kvalitete kroz sva četiri dijela, kariakturalno, a realistično, tužno, a zabavno, društveno angažirano, a pripovjedački ležerno... što još više možemo tražiti?

Fun fact: otkako sam svome četverogodišnjem sinu pokazao naslovnicu i spomenuo ime stripa, već danima viče okolo "Stare prdonje! Stare prdonje!" Sve me strah da neće negdje među ljudima uprijeti prstom u kojeg gospodina u godinama i izgovoriti isto :)

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/01/2019 : 07:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky

I ja bih pohvalio prdonje... ujednačena razina kvalitete kroz sva četiri dijela, kariakturalno, a realistično, tužno, a zabavno, društveno angažirano, a pripovjedački ležerno... što još više možemo tražiti?

Fun fact: otkako sam svome četverogodišnjem sinu pokazao naslovnicu i spomenuo ime stripa, već danima viče okolo "Stare prdonje! Stare prdonje!" Sve me strah da neće negdje među ljudima uprijeti prstom u kojeg gospodina u godinama i izgovoriti isto :)



Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/07/2019 : 17:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
"Izvrsno!“

“Bistro!“

“Duhovito!“

“Životno!“

“Bolje od Trgovine!“

Vidim da su neke od ovih ocjena već pale na pamet i drugim komentatorima :)

Edited by - vukozec on 19/07/2019 17:23:14
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 19/07/2019 : 17:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan strip. Najbolja mi ona scena s magarcima i zgnjecenim jajima.

Je l izvorno izaslo jos nesto, da bismo mogli ocekivati i Fibrin nastavak?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/07/2019 : 17:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/07/2019 : 17:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC


Je l izvorno izaslo jos nesto, da bismo mogli ocekivati i Fibrin nastavak?


Izašao je i peti album.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/07/2019 : 17:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.



aj uzecu ponovo ovo da citam (furune)
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 19/07/2019 : 21:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by ZoranC


Je l izvorno izaslo jos nesto, da bismo mogli ocekivati i Fibrin nastavak?


Izašao je i peti album.

Aha, hvala. Vidio sam na prethodnoj strani da je bio najavljen. A nista, procitace se Fibrin tom jos jednom dok se nakupi materijala za drugi.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/07/2019 : 23:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.



Koliko se sjećam 3. album me potaknuo u odluci da kupim integral.

Odličan strip, ali se pitam može li i nadalje zadržati kvalitetu ovog integrala.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/07/2019 : 00:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.



Koliko se sjećam 3. album me potaknuo u odluci da kupim integral.

Odličan strip, ali se pitam može li i nadalje zadržati kvalitetu ovog integrala.


Ako je suditi po ovom novom albumu...može.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/07/2019 : 08:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će finiš serijala biti na razini. Recimo finiši Trgovine i Gospodara ječma su mi dosta slabi, tu se baš osjetilo da nije bilo ideje kako zvršiti priču startu, već se to smislilo naknadno, pa se u nedostatku inspiracije pribjeglo stereotipnim hepiendima u stilu meksičkih sapunica. Nadam se da sa Prdonjama imaju bolju ideju kamo to vodi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/07/2019 : 10:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
za Gospodare ječma se slažem,zaista je završnica jeftinija u odnosu na ostatak serijala i kvari celokupni utisak.Za Trgovinu ne;možda su zadnji albumi malo slabiji od početnih,ali zadovoljan sam kako je okončan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/07/2019 10:37:38
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000