forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 112 - Sotonija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/07/2018 : 19:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Constantin, mladi istraživač darvinističke orijentacije i osporavanih metoda, nestao je tijekom jedne speleološke misije kojom je pokušao naći konkretne dokaze o postojanju pakla.

Njegova sestra Charlie, uvjerena da je on još živ, prihvatit će sve rizike samo kako bi ga pronašla ... i spasila od njega samoga.

Kolorka 112 • Sotonija • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Vehlmann • Crtež Kerascoët • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.7.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-112-sotonija/490/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/07/2018 : 21:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nice!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 26/07/2018 : 21:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nice!



+1

Ako je strip išta nalik na Ljepotu Tame onda ću definitivno uživati pri "konzumaciji".

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/07/2018 : 21:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by ivanl

Nice!


+1
Ako je strip išta nalik na Ljepotu Tame onda ću definitivno uživati pri "konzumaciji".


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/07/2018 : 22:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je najiščekivanije izdanje ove godine. Uzimam prvom prilikom i iznimno se veselim čitanju.

P.S.
Mogao bi sad napokon i drugi diptih Nedirke.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 26/07/2018 22:43:41
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/07/2018 : 13:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ovo mi je najiščekivanije izdanje ove godine. Uzimam prvom prilikom i iznimno se veselim čitanju.

P.S.
Mogao bi sad napokon i drugi diptih Nedirke.




Samo citaj, nemoj da ocenjujes
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 27/07/2018 : 19:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip me nije zanimao dok nisam pročitao preview. Nisam ga kupio u ovoj turi ali mi se čini da će bit popravni.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/08/2018 : 13:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Napokon se dočepao Sotonije i pročitao ju. Totalno ludilo! Po meni za sada izdanje godine. Ocjenjivati neću, kad je već Žistis tako lijepo zamolio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/08/2018 : 14:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Napokon se dočepao Sotonije i pročitao ju. Totalno ludilo! Po meni za sada izdanje godine. Ocjenjivati neću, kad je već Žistis tako lijepo zamolio.




A ja sad jedva cekam ocene kad te nesto toliko odusevi
7/10 ili
Udri majstore
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2018 : 14:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A cuj, mozda bude cak 8/10. Nego, jesmo li vec vidjeli takvu ocjenu kod Daria?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/08/2018 : 17:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Samo se vi sprdajte samnom.

Inače, Sotonija ima svoje probleme u pogledu priče, no u pitanju je strip po mom guštu i zato od mene dobiva odličnu ocjenu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/08/2018 : 18:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Znači, Shaner, ne isplati mi se čitat ovaj strip? :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/08/2018 : 22:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Znači, Shaner, ne isplati mi se čitat ovaj strip? :P





Ako voliš nadrealne, pomaknute priče i crtački stil dvojca Kerascoet, trebao bi mu dati šansu. Ako ne - izbjegavaj u širokom luku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2018 : 22:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Listao ovo u Zg i nije mi jasno sto zapravo je ovo cudo.

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2018 : 22:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
A, pretekao me za minutu. Znaci izbjegavam. Ionako izbjegavam sve sto Shanner nahvali .

Jack the Black.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/08/2018 : 03:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

Znači, Shaner, ne isplati mi se čitat ovaj strip? :P





Ako voliš nadrealne, pomaknute priče i crtački stil dvojca Kerascoet, trebao bi mu dati šansu. Ako ne - izbjegavaj u širokom luku.





Volin, i sviđa mi se preview, nego znaš ti šta mene zapravo brine.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/08/2018 : 10:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

Znači, Shaner, ne isplati mi se čitat ovaj strip? :P





Ako voliš nadrealne, pomaknute priče i crtački stil dvojca Kerascoet, trebao bi mu dati šansu. Ako ne - izbjegavaj u širokom luku.





Volin, i sviđa mi se preview, nego znaš ti šta mene zapravo brine.



Znam, znam. Samo se sjeti da obojica volimo Brooklyn Nine-Nine i bit ce ti lakse kupiti Sotoniju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/11/2018 : 17:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Isti autorski tandem je odradio Lepotu tame,a kako su u pitanju Velman (u zadnje vreme,jedan mi od omiljenih scenarista) i crtački tandem Keraskoet (pored Lepote,crtali su i Lepoticu,Nedirku i Tvrđe),ovaj album sam čekao sa velikim nestrpljenjem.
I mogu reći da se čekanje isplatilo;nije me razduševio kao Lepota tame,ali hvalevredan strip - ako ste ljubitelj gorepomenutih autora,nekonvecionalnog crteža i opičene priče.
Sveštenik i spelolog Monsouris,pokušava da upozori spasilačku misiju koju predvodi mlada Šarlota u potrazi za svojim bratom (koji je nestao pre izvesnog vremena u tim pećinama) na nadolazeću opasnost od mogućeg plavnjenja pećina u kojima se nalaze,ali za to je prekasno;svo šestoro članova spasilačke misije i velečasni će se naći u nezavidnoj situaciji - jedini spas je u spuštanju sve dublje i dublje u ponore,a tamo ih čekaju neverovatne stvari,koje se ni u najgorim noćnim morama ne mogu zamisliti.
Da li je silazak u ponore Zemlje sličan silasku u dubine sopstvene duše?

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/11/2018 : 18:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he, simpaticno i pomalo caknuto. Ne znam zasto me podsjetilo na "pakao" u Minecraftu.

Ne znam za strip godine, ako jeste onda ima dosta slabih ove godine , ali strip me prijatno iznenadio, prica vuce i simpaticna je, na svoj poseban nacin. I i to je prednost ovog stripa. Malo ima danas stripova sa bas svojom uvrnutom ali simapticnom premisom i radnjom.


*thumbs up* (mada nisam siguran kada cu ga sljedeci put citati, no ja i nisam od onih koji nesto ponavljaju i ponavljaju, jedino kao klinac sam to radio, ali tada je bilo puuuno manje izbora)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 04/11/2018 : 21:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Crtački dobro ali priča ništa posebno. Scenarist je krenuo u nekakav fluidni tok priče ali nije zauzeo nikakav stav tako da mi je ispalo ko malo fantazmagoričnije pustolovine Indiane Jonesa ispod zemlje. Izgleda, ko da na početku nije imao ideje kako bi završio priču (po mome je to vrlo bitno ako ne najbitnije!), ko da je priču pisao usputno pa da ide kuda ide i šta mu padne na pamet sa misliju da ništa fiksno ne definira. I sam kontekst mi nije dovoljno zanimljiv, nekakva prića o intuitivni, instinktivni i animalični prirodi koja sa ljudima radi šta hoče ali bez društvene nadkonstrukcije.

Tama i Lepotica su mi bolji. U Tami je početna konstrukcija okruženja slična ali su karakteri detinjasti, shizofreni i arhetipski i zato zanimljiviji. Lepotica ima za glavnu društvenu konstrukciju i bajku ili u bajci i opet nudi više mogučnosti pričanja, ovde je okruženje minimalno i karakteri imaju premalo karaktera za više scenarističkih mogučnosti.

Kad pomislim se i ne sećam dobro ko su bili karakteri u Sotoniji iako sam pročitao nedavno, jedna žena koja traži brata i neki starci koji skaću dok ne padnu u provaliju ali mi je bilo svejedno ako padnu ili ako ne padnu.

Ali volim crtanje i koloriranje dua Kerascoet, ovde nema podbačaja.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 05/11/2018 08:59:25
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 31/01/2019 : 21:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

Ovaj strip me nije zanimao dok nisam pročitao preview. Nisam ga kupio u ovoj turi ali mi se čini da će bit popravni.



Kupio sam ga na popravnom i probat ću ga mijenjat dalje.
Nisam uspio razumjeti poruku ovog stripa. Čitao sam ga, doduše, umoran i tijekom zahtjevna tjedna ali očito nije to moj djir.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 25/03/2021 : 15:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Jutros sam ovo slistio, baš vraški simpatičan strip. Prekrasne boje i crteži, maštovit svijet, na momente izgleda kao da likovi prolaze kroz probavni trakt naše planete. I zanimljivo ispričane obiteljske traume koje često izgledaju kao put u pakao.

Edited by - Chui on 25/03/2021 16:04:54
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/03/2021 : 15:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Bio sam siguran da sam ovo nahvalio, a sad vidim da sam prešutio Moram to ispraviti!

Znači, Sotonija je zakon, meni jedna od najboljih Kolorki. Nije šokantna kao Ljepota tame i nije toliko podložna interpretacijama ali je zabavan, lijepo nacrtan, seksi strip.

Fora mi je ta priča o spuštanju u podzemelje u kojem stvarno postoji pakao! To je to, te stvari uvijek bude maštu, toga uvijek fali! Toga i mladih neiskusnih djevica u izopačenom svijetu iz mašte Koje onda poniru sve dublje i dublje, do mračnih dubina u kojima se kriju neizrecive tajne

Ovdje je pakao prikazan kao mjesto stalne mijene, gdje vladaju nagoni i trnutačni impulsi. U takvom svijetu se muškarci iz ekspedicije ne snalaze, ili se predaju starhu ili najnižim porivima, ili ne mogu prihvatiti svijet bez strukture, kao onaj pop ili pak i tu žele previše, oguliti se od svega ljudskog, otići i dublje samog dna, kao brat glavne junakinje. Samo djevojka uspije prihvatiti taj čudni svijet i ostati u njemu, a zadržati svoju crvenu it.

Crtež je izvrstan, umiljat, maštovit, lepršav ali i strašan kada treba. Priča jednostavna, ali opet, svašta se može učitati u nju.. ma vrh!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/03/2021 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Inače, čini se da je ovaj par Kerascoet kod nas osuđen na slabu prodaju. Nedirka je propala, o Ljepotici i Sotoniji se šuti, čini se da je jedino Ljepota tame digla malo prašine. A šteta. Ta njihova kombinacija nevino/izopačeno i slatko/opsceno mi se čini dosta rijetka u suvremenom stripu, a uz to oni je izvanredno izvode, vješto i odmjereno. Pogotovo su Sotonija i LjT prekrasni, šareni, isčašeni pop proizvodi kao stvoreni za poklon kakavoj mladoj, neshvaćenoj darkerici ili nerealizianom buntovniku. A umjesto pop slave, oni skupljaju prašinu po policama knjižara.

Mislim, pa pogledajte samo naslovnicu Sotonije! Sta nije vrhunska? Sitno, golo djevojče sjedi na crvenom kušinu sred ustalasane polimorfne mase golemih organa, žila, korijenja, insekata. Istovremeno prijeteće i zavodljivo! Pa tko ovo ne bi želio kupiti? Tko ovo ne bi želio imati??
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2021 : 16:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Inače, čini se da je ovaj par Kerascoet kod nas osuđen na slabu prodaju. Nedirka je propala, o Ljepotici i Sotoniji se šuti, čini se da je jedino Ljepota tame digla malo prašine. A šteta. Ta njihova kombinacija nevino/izopačeno i slatko/opsceno mi se čini dosta rijetka u suvremenom stripu, a uz to oni je izvanredno izvode, vješto i odmjereno. Pogotovo su Sotonija i LjT prekrasni, šareni, isčašeni pop proizvodi kao stvoreni za poklon kakavoj mladoj, neshvaćenoj darkerici ili nerealizianom buntovniku. A umjesto pop slave, oni skupljaju prašinu po policama knjižara.

Mislim, pa pogledajte samo naslovnicu Sotonije! Sta nije vrhunska? Sitno, golo djevojče sjedi na crvenom kušinu sred ustalasane polimorfne mase golemih organa, žila, korijenja, insekata. Istovremeno prijeteće i zavodljivo! Pa tko ovo ne bi želio kupiti? Tko ovo ne bi želio imati??


Ironie off??

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/03/2021 : 17:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Ironie off??



Da, meni je super. Sta nije? Kaos i u centru žena. Mala, ležerna, ali zaposjeda pogled! Nema ironije.

Usporedi s npr naslovnico zloglasnog Vuka: pozerština, čovjek i trag vuka u neskladu, nepovezani, čovjek gore, nezainteresiran,a kao, prica se o ravnoteži, suživotu. Ccc
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000