forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 39 - Eternaut: drugi dio
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/07/2018 : 19:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Vrativši se u 1959., Juan Salvo, Eternaut, zaboravlja smrtonosan snijeg koji će izbrisati budućnost. Ipak, Germán ne može prestati razmišljati o svemu što mu je vremenski putnik ispričao i svim ga sredstvima pokušava podsjetiti na njegovu ispovijest. Međutim, sudbina im sprema novo putovanje koje ih vodi u Buenos Aires, mnogo godina nakon strašnog snijega i ponovo skupa s njima uranjamo u postapokaliptični svijet u kojem vlada borba za preživljavanje i ljudsko dostojanstvo.

Sedamnaest godina nakon izlaska prvog dijela, H. G. Oesterheld i Francisco Solano López ponovo se vraćaju svome remek-djelu, ali ovaj put u bitno drugačijim okolnostima. Argentina se nalazi u turbulentnim vremenima, državom vlada vojna hunta generala Videle što će se umnogome odraziti na ton ovog nastavka, ali, nažalost, i na sudbinu samih autora. Cijena koju će morati platiti bit će previsoka…

Orka 39 • Eternaut - drugi dio • 208 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hector German Oesterheld • Crtež Francisco Solano Lopez • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.7.2018. • Cijena 130 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-39-eternaut-drugi-dio/519/

Trouble will find me

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/07/2018 : 19:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Woohoo!!!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/07/2018 : 21:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To se cekalo, brale...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/07/2018 : 21:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Woohoo!!!



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/07/2018 : 13:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Biblija
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/07/2018 : 14:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Zanimljive su ove naslovnice Eternauta. Prvo izdanje prvog dijela ima naslovnicu koja je upućuje na snoliku ili možda bolje rečeno, košmarnu, lovecraftovsku atmosferu. Za razliku od nje, druge dvije naslovnice su militantne, metafora koja se u prvom Eternautu mogla i nije morala pronaći, njima se naglašava. Naslovnica drugog izdanja je otvorena konfrontacija: Eternaut ima pogled i pušku uperenu ravno u čitatelja, a koncentrične linije iza njegovih leđa ukazuju na stanje krajnje napetosti, prst se već znoji na obaraču. Naslovnica ovog drugog dijela ima naslov smješten preko Eternautovih usnica, očito tako simbolizirajući cenzuru, odnosno zabranu slobode govora.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/07/2018 : 09:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Zanimljive su ove naslovnice Eternauta. Prvo izdanje prvog dijela ima naslovnicu koja je upućuje na snoliku ili možda bolje rečeno, košmarnu, lovecraftovsku atmosferu. Za razliku od nje, druge dvije naslovnice su militantne, metafora koja se u prvom Eternautu mogla i nije morala pronaći, njima se naglašava. Naslovnica drugog izdanja je otvorena konfrontacija: Eternaut ima pogled i pušku uperenu ravno u čitatelja, a koncentrične linije iza njegovih leđa ukazuju na stanje krajnje napetosti, prst se već znoji na obaraču. Naslovnica ovog drugog dijela ima naslov smješten preko Eternautovih usnica, očito tako simbolizirajući cenzuru, odnosno zabranu slobode govora.


Po meni jako zanimljivo zapazanje.
Inace zidovi Buenos Airesa i okolnih mjesta su iscrtani sa Eternautom koji sluzi kao nositelj snaznih poruka protiv trenutnih politicara, vlade ili samo kao neko tko ce se obracunati sa politickim neistinisljenicima onog koji je nacrtao graffit. Imao sam osjecaj kao da se te poruke u oblacicima mijenjaju, dok crtez Eternauta stoji. U razgovoru sa ljudima, recimo taxsistima, nisu mi mogli dati referencu na strip. Naime nisu im bili poznati stripovski korjeni lika, vec su mi objasnjavali kako je to "maffia", t.j. on im je simbolizirao imaginarnu borbu protiv mafije, korupcije i razno-raznih trenutnih politika. Interesantno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2018 : 14:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Hm, a što je s onim da je "ostatak mnogo slabiji od prvog dijela i da nema prevelikih šansi da ću ovo ikad objaviti"?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/08/2018 : 14:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma drugi dio nije uopće loš, samo je problem što je prvi toliko dobar, pa onda u usporedbi s njim sve izgleda puno lošije nego što jest.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2018 : 14:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Bacio sam oko, ovo je kao borba za život nakon atomskog rata.
Nije loše, da, ali nema one mračne atmosfere i napetosti koja se nožem siječe.
No s druge strane, bar nema 12 kadrova po stranici s nekoliko megatona teksta
Sad sam se sjetio da si onomad ipak bio ostavio mogućnost za drugi dio, ali si posve ocrnio one poslije travestije, treći i četvrti, ako ih se uopće može tako nazvati.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2018 : 14:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nego, kojom ono dostavnom službom šalješ, zaboravio sam?
Jer vidim na tvom sajtu značajan popust, kao manje-više i uvijek, a davno sam zadnji put naručivao.
Samo molim te reci da nije HP Ekspres, sve drugo može, jer ova naša pošta nije normalna nimalo.

Čovjek treba potrošiti čitav dan da dobije paket ako ide preko njih



Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/08/2018 : 14:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
GLS

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2018 : 15:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno. Hvala.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/08/2018 : 15:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Bacio sam oko, ovo je kao borba za život nakon atomskog rata.
Nije loše, da, ali nema one mračne atmosfere i napetosti koja se nožem siječe.
No s druge strane, bar nema 12 kadrova po stranici s nekoliko megatona teksta
Sad sam se sjetio da si onomad ipak bio ostavio mogućnost za drugi dio, ali si posve ocrnio one poslije travestije, treći i četvrti, ako ih se uopće može tako nazvati.


Da, bila je rijec o neobjavljivanju "trice"... a "duju" se razmatralo kao moguce objavljivanje, i drago mi je da je tu napokon.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/08/2018 : 15:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

GLS



Šta nije više Overseas? Šta je dobro, jer je Overseas katastrofa epskih razmjera.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 01/08/2018 15:28:42
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2018 : 16:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Curunir

Bacio sam oko, ovo je kao borba za život nakon atomskog rata.
Nije loše, da, ali nema one mračne atmosfere i napetosti koja se nožem siječe.
No s druge strane, bar nema 12 kadrova po stranici s nekoliko megatona teksta
Sad sam se sjetio da si onomad ipak bio ostavio mogućnost za drugi dio, ali si posve ocrnio one poslije travestije, treći i četvrti, ako ih se uopće može tako nazvati.


Da, bila je rijec o neobjavljivanju "trice"... a "duju" se razmatralo kao moguce objavljivanje, i drago mi je da je tu napokon.



Da, da, istina. Ja sam malo pobrkao jer je sve bilo u jednom kontekstu.
Znam da je vrlo lose pisao o tim dijelovima nakon duje, no sama je duja bila kao "nije remek-djelo ali je dobro, možda...".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/08/2018 : 16:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pravo da ti kazem, znatizeljan sam i naspram tih nastavaka... ali dosta sam cuo, da u najmanju ruku nisu na razini...kao u ostalom, i mnogi stripovski, knjiski i filmski nastavci.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/08/2018 : 16:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

GLS



Aleluja! Onaj Overseas je stvarno kriminalan.

Inače i dalje lobiram za Oesterheld&Breccia rimejk prvog djela! Ako netko naleti na engleski ili talijanski sken neka ga doturi Marku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 26/08/2018 : 23:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message  Reply with Quote
Objektivno, i među svim ovim divnim Fibrinim izdanjima ima stripova koji ni približno nisu važni i dobri kao ovaj (makar je drugi dio), pa dajem svoj glas za objavu svih nastavaka klasičnih stripova - dakle i idućih nastavaka Eternauta (ali i npr. drugi ciklus Zekana premda bez Zekana:).
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/08/2018 : 07:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tom1979

Objektivno, i među svim ovim divnim Fibrinim izdanjima ima stripova koji ni približno nisu važni i dobri kao ovaj (makar je drugi dio), pa dajem svoj glas za objavu svih nastavaka klasičnih stripova - dakle i idućih nastavaka Eternauta (ali i npr. drugi ciklus Zekana premda bez Zekana:).


Apsolutna podrska
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/08/2018 : 14:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tom1979

Objektivno, i među svim ovim divnim Fibrinim izdanjima ima stripova koji ni približno nisu važni i dobri kao ovaj (makar je drugi dio), pa dajem svoj glas za objavu svih nastavaka klasičnih stripova - dakle i idućih nastavaka Eternauta (ali i npr. drugi ciklus Zekana premda bez Zekana:).


i drugi ciklus zekana (ali bez zekana),kao i novog zekana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 30/08/2018 : 04:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Ja zaboravio 1,dio tako ce mi 2.biti odlican

Porter
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2018 : 19:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šta reći a ne zaplakati!!!

kukalo se i plakalo za ovim drugim Eternautom u nesagledivim količinama;možda čak i više nego za Ralf Azamom - i evo,Markos izdade strip,ali niko da se oglasi;verovatno su ga svi kukači uredno spakovali na policu pored "keca",umirili kolekcionarsku savest,a glede čitanja - pa i ono će doći na red jednog dana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2018 : 21:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tresla se brda, rodio se miš. Ili kako već ide ta stara poslovica. Istini za volju, meni ni prvi dio Eternauta nije ostavio neki dublji utisak, a nastavak zaostaje za njim u svakom pogledu i to poprilično. Pročitao do kraja reda radi, a tome kakav je utisak ostavio dovoljno govori da sam ga već gotovo u potpunosti zaboravio. U svakom slučaju, ne pada mi na pamet da ga stavljam na policu.

Zadovoljan?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/09/2018 : 22:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Tresla se brda, rodio se miš. Ili kako već ide ta stara poslovica. Istini za volju, meni ni prvi dio Eternauta nije ostavio neki dublji utisak, a nastavak zaostaje za njim u svakom pogledu i to poprilično. Pročitao do kraja reda radi, a tome kakav je utisak ostavio dovoljno govori da sam ga već gotovo u potpunosti zaboravio. U svakom slučaju, ne pada mi na pamet da ga stavljam na policu.

Zadovoljan?




Za prvi ti ne mogu oprostiti...amateru 😜drugi jos nisam uzeo da citam, svesno odlazem, cekam zimu i sneg.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2018 : 22:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Prvi ću čitati još jednom (po treći put) kada napokon izađe to ultimativno izdanje i vjerujem da će dojmovi biti mrvu bolji, ali ovaj nema šanse da više uzmem u ruke.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000