forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Kolor 6 - Sablasti za "Digging" Billa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/08/2018 : 23:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ipak treba izričito zatražiti. Tako sam ja jutros učinio u Zadru; prodavačica je odmah izvadila strip i rekla da ga nije stigla izložiti.



Jesam, tražila je i po kompu, nema Dampyra... Izgleda da to ne ide na baš sve kioske, čak ni u većim gradovima.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/08/2018 : 23:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
U Tiskovim malim 'dućanima' u koje se može ući ga imaju.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2018 : 23:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
U ovom slučaju baš i ne. Ova uvijek odgovori da je sve na policama, a i nekako je to logično za Tiskov dućan koji počinje raditi tek od 10 ujutro (u sklopu outleta je koji se u to vrijeme otvara). Mada ta nije znala ni što je to Mister No, pa ne bih zalazio u objašnjavanje što je to Dampyr.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/08/2018 : 23:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

U ovom slučaju baš i ne. Ova uvijek odgovori da je sve na policama, a i nekako je to logično za Tiskov dućan koji počinje raditi tek od 10 ujutro (u sklopu outleta je koji se u to vrijeme otvara). Mada ta nije znala ni što je to Mister No, pa ne bih zalazio u objašnjavanje što je to Dampyr.



Hahaha, ja sam mojoj teti slovkao kako da napiše Dampyr... A izraz lica " majko mila, za koju plaću ja radim ovakve pizdarije "
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/08/2018 : 23:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zasto si jednostavno ne skinete svaku naslovnicu najave u mob i pokazete teti sto zelite, ako ne moze to i to naci :) Bar ja tako radim

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2018 : 23:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ne znam zasto si jednostavno ne skinete svaku naslovnicu najave u mob i pokazete teti sto zelite, ako ne moze to i to naci :) Bar ja tako radim


To sam ja napravio sa jednim Zagor Klasikom kada se potrefilo da sam bio blizu kioska pa rekoh da ne čekam odlazak u striparnicu.
Začudo, ženska je od prve pronašla taj strip koji je bio u odličnom stanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2018 : 23:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Imam Samsung mobitel, nekakav crni s tipkama i onim malim ekranom. Ali mogao bih na poslu isprintati naslovnicu pa dobije A4. Dobra zamisao.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/08/2018 : 23:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni je to pomoglo kod prvog Dampyr specijala i Maxija
Iako jedna mladja zenska kad radi, cim joj kazem sto treba, odmah nadje :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/08/2018 : 00:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Kod mene u kvartu (Zg) na kiosk došla čak 4 primjerka dampyra i tex kolora. Prošli put su bila samo po 2 primjerka, možda je distribucija neravnomjerna.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/08/2018 : 12:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Evo danas kupio ovaj broj, Dampyra isto, radila ta mlada ženska i nikakvih problema, pitam je za Dampyra, ona pita jel ovaj broj 2 što je novi izašao :)
Lijepo je vidit da neko mari za svoj posao i zna što radi.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/08/2018 12:59:08
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/08/2018 : 14:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ipak treba izričito zatražiti. Tako sam ja jutros učinio u Zadru; prodavač ga je odmah izvadio i rekao da ga nije stigao izložiti.




Samo odlučno!


Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 12/08/2018 : 15:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Kolorac pročitan!
Svidjela mi se pitka i brza priča, bez obzira na predvidljivost. Nekim me elementima podsjetila na Dylana Doga, posebno sam kraj priče.
Hodge me pak podsjeća na glumca Ron Perlmana. A prema Billovoj najavi mogli bi ga vidjeti u nekoj priči smještenoj na pacifičkoj obali,
pošto se pleme Makah nalazi u državi Washington na granici na Kanadom.

Edited by - Duke Zill on 12/08/2018 15:18:56
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 13/08/2018 : 07:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote

ove moje se deru kroz prozorce
Stig'o Zagor!
kad prolazim pored
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 13/08/2018 : 08:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie


ove moje se deru kroz prozorce
Stig'o Zagor!
kad prolazim pored

Takve su i kod mene, i sve novo šta dođe ostave sa strane da ne traže kad ja dođem.
A ne znam kakvo je stanje sa distribucijom u drugim gradovima ali kod mene od Strip agenta dolaze samo PSDZ, Dampyr nula bodova, Tex ne dolazi ni Ludensov (čak ni u paketićima) jedino zaluta koji Maxi.

No vratimo se na temu, prvi Zagor kojeg sam pročita nakon dugo vremena ( da nije Digging Bill u pitanju ne bi ga ni pogleda) Što reći, donekle čitljivo,

Odmah mi je upala u oko Clarice, malo previše sliči na Evu iz Hell on wheels, je li to opet omage ( kao naslovnica za Dylanov specijal) ?

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/08/2018 : 09:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie


ove moje se deru kroz prozorce
Stig'o Zagor!
kad prolazim pored

Takve su i kod mene, i sve novo šta dođe ostave sa strane da ne traže kad ja dođem.
A ne znam kakvo je stanje sa distribucijom u drugim gradovima ali kod mene od Strip agenta dolaze samo PSDZ, Dampyr nula bodova, Tex ne dolazi ni Ludensov (čak ni u paketićima) jedino zaluta koji Maxi.

No vratimo se na temu, prvi Zagor kojeg sam pročita nakon dugo vremena ( da nije Digging Bill u pitanju ne bi ga ni pogleda) Što reći, donekle čitljivo,

Odmah mi je upala u oko Clarice, malo previše sliči na Evu iz Hell on wheels, je li to opet omage ( kao naslovnica za Dylanov specijal) ?




nije ta, i sam marolla je to potvrdio.clarice ti je inspiracija nađena u olive oatman

https://en.wikipedia.org/wiki/Olive_Oatman

https://truewestmagazine.com/10-myths-about-olive-oatman/

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 13/08/2018 10:01:31
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 13/08/2018 : 10:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma ovisi i tko radi na Tisku. Ova koja radi u Tiskovom dućanu je tolko odbojna i nemarna da uopće komunikacija s njom čovjeku zgadi početak dana. Trebalo bi ju zatvoriti u nekakav kavez i dati joj da hrani majmune. Jedanput sam kasno popodne išao do kioska i vidim nju kak izlazi van, pa reko ajde budem ju pričekao, uzela valjda kratku pauzu i otišla zdimitu koju. Nakon 15 minuta mi dojadilo čekanje, nikakve obavijesti na vratima, ljudi dođu i odu kad vide da je zaključano, pa sam otišao u Trgocentar. Vratim se natrag, nema nje i dalje. Protegnuo sam se malo i onda se, oko 40 min kasnije, ova dovukla natrag. Valjda skoknula u šoping i vratila se odraditi zadnjih sat vremena. Na kiosku u mjestu gdje živim je pak bila zaposlena neka glupača koja me više put uvjeravala da tražim nepostojeću knjigu, a izdavač Zdanje, KDS biblioteka, Sol u moru je bio naslov, nedavno izašao, a u izlogu je bilo i par drugih naslova iz tog kola. Onda sam otišao do bolničkog kioska, tamo radim, a njemu pak zaposlena skroz ok žena, samo s njezinom sam kćeri puno lumpao nekad i opijao se, pošteno smo se razvaljivali, pa mi to malo vjerujem zamjera... No odmah je pronašla knjigu i još mi poslije govorila da se i ona zainteresirala za knjigu i super joj je bila. Njezina me pak kolegica pušta u kiosk da sam pogledam što me zanima, isto baš ne razumije bonellijanu. Jedanput sam došao na posao bez knjige, a ja uvijek moram imati knjigu pri ruci ukoliko se poklopi dan kad bude manje posla u uredu, pa sam izložio svoj slučaj i kod nje napravio osmosatnu posudbu knjige koju sam baš čitao.
Tak da nije mi sila komunicirati s babom koja ionak odgovara "sve je na policama". Da ju pitam ak ima knjigu Frankfurtske kurve autora Charlesa Bukowskog, rekla bi "sve je na policama". S nekim ljudima ne vrijedi komunicirati. Između ostalog zato i imam stalno knjigu pri ruci, da ih lijepo otpustim.
P.S. Da, Hell on Wheels omaž najvjerojatnije. Mada nije da se Marolla nešto potrudio oko nje u svojoj priči.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 13/08/2018 10:04:00
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 13/08/2018 : 10:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie


ove moje se deru kroz prozorce
Stig'o Zagor!
kad prolazim pored

Takve su i kod mene, i sve novo šta dođe ostave sa strane da ne traže kad ja dođem.
A ne znam kakvo je stanje sa distribucijom u drugim gradovima ali kod mene od Strip agenta dolaze samo PSDZ, Dampyr nula bodova, Tex ne dolazi ni Ludensov (čak ni u paketićima) jedino zaluta koji Maxi.

No vratimo se na temu, prvi Zagor kojeg sam pročita nakon dugo vremena ( da nije Digging Bill u pitanju ne bi ga ni pogleda) Što reći, donekle čitljivo,

Odmah mi je upala u oko Clarice, malo previše sliči na Evu iz Hell on wheels, je li to opet omage ( kao naslovnica za Dylanov specijal) ?




nije ta, i sam marolla je to potvrdio.clarice ti je inspiracija nađena u olive oatman

https://en.wikipedia.org/wiki/Olive_Oatman

https://truewestmagazine.com/10-myths-about-olive-oatman/


I stand corrected. Hvala na informaciji. ;)

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/08/2018 : 12:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nije me oduševio taj kolorac...
plitko i čitljivo sa odličnim crtežem...
od takve tematike bolje su mi zelene šume i plave rijeke sa plavokosim traperom u kožnenom prslegu...
bolji mi je prvi BLek od novog Zagora!
Šteta takvog crteža i kolora za takvu priču...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/08/2018 : 20:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ništa posebno.....čak bi se usudio reči bezveze....ali ipak bolje od specijalca koji je tek smeče neviđeno,...imam i maxi još za pročitati i nadam se da barem to nečemu valja jer ovaj zagor u poslednje vreme je dosadan u tri.....
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 19/08/2018 : 23:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovaj kolorac pročitao i moram vam se pohvaliti, da ne znam što sam pročitao. Valjda sam ga kupio zato što imam i prethodnih 5 brojeva pa mi žao bilo prekinuti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/08/2018 : 23:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koliko su ''nahvaljena'' ta 3 izdanja jedva čekam da ih nabavim jer mi nedostaje materijala za pljuvačinu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/08/2018 : 09:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Koliko su ''nahvaljena'' ta 3 izdanja jedva čekam da ih nabavim jer mi nedostaje materijala za pljuvačinu.


Dods nemoj nikome vjerovat, neki su bili na Rabu (tko zna sto su radili ), a neke je sunce i vrucina opalila u glavu pa im nije za vjerovat neki opet pricaju za specijalac da je nesto najgore u 25godina, a neki su ga poceli hvalit nema dok sam ne uzmes u ruke

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/08/2018 : 13:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sutra ih uzmem sva 3, ali će malo pričekati sa čitanjem jer trenutno rješavam "zaostatke" iz redovne serije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/08/2018 : 19:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja ću isto pričekati, ali vjerujem da ću čitati ova 3 ovu jesen.
Mislim da ljudi malo griješe kad čitaju ove izašle (slične tematike) što su izašla u ovo ljetno vrijeme, na 35+. Mislim da tu ne možeš onda ni doživjet taj ugodjaj.

Ovo bi trebalo pričekat jesen, čitat po noći, po mogućnosti za vrijeme kišne noći, mislim da bi efekt čitanja i dojam bio puno bolji

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/08/2018 : 19:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno čitao onu snježnu epizodu Bijeli pakao i baš mi je dobro sjela na ovu vrućinu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000