forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Kolor 6 - Sablasti za "Digging" Billa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 03:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i strip je solidan, više dobar nego loš.
Ideja je izvrsna i mislim da se moglo puno više iz nje izvući, ja sam očekivao neki silazak Zagora i ekipe u villu na dnu jezera a ispalo je da su to halucinacije Digging Billa, smatram da se moglo puno više napraviti od te blindirane sobe.
Dosta nejasnih situacija ima,kao ono pojavljivanje Johna.
Naslovnica mi je također nejasna, u prvom planu Indijanac Slijepa Vidra koji se pojavljuje vrlo kratko na početku i to je to, ne vidim smisao njegove uloge na naslovnici, a i naslovnica je mogla biti neka druga puno bolja, ima sjajnih kadrova u stripu.
Scenariji je slabašan osim scena koje se odnose na vilu, knjižnicu Hodgea i svega što se odnosi na okolinu jezera.
Malo me zasmetalo podcjenjivanje tj. grubo izražavanje Hodgea kada je pričao o Chicu.
Crtež jako dobar,izričito kako je nacrtana šuma,detalji oko likova,pa i sami likovi, Bisi sve radi perfektno osim likova Zagora i Chica, dosta čudno ih crta, nisam navikao na takav crtež Zagora.
Boja je jako dobro pogođena pogotovo kod mračnijih scena.
Na kraju zanimljiv pokušaj Marolle solidnog učinka, priča i nema neku poruku ili pretjeranog učinka na čitača,lagano, neobavezno, brzo zaboravljivo štivo.

6.5/10
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 03:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Kako misliš izgubljen?
Misliš na zadnji dio ili na ovaj koji tek treba doći, zna li se uopće tko će raditi sljedeći nastavak?

Pa izgubljen je u smislu da će ga opet raditi Burattini sa Sediolijem i Vernijem, što bi značilo da nas čeka još jedan krš od priče.


Zar opet Burattini, negdje sam pročitao da bi mogao Rauch to odraditi.
Iako po meni sve osim Bosellia za tu priču koja se izravno tiče Wendiga kojega je Boselli stvorio, je ravno promašaju.
Nadam se da će Burattini tražiti pomoć ili od Bosellia ili od Raucha.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/12/2018 : 15:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Jedna osrednja, podnošljiva priča, uostalom kao i prehvaljeni Marollin Hellgate.
Ne znam na osnovu čega maštate da je Marolla neki spasitelj. Za sada se on pokazao kao dobar odrađivač, mali toninelli.
Ovaj kolorac je zapravo jedan banalni dylan-dog-za-ovaj-mjesec, samo u boji i lijepo nacrtan (pa to malo pomaže da ga se prođe).
Sadrži i buratinijevsku grešku: umjesto da dobijemo na oštrini i imamo čisti sukob junak/grad protiv zla/misterije, Marolla uvodi trećeg - onu bezveznu istetoviranu žensku koja se kurči i to gdje, na pilani, u gradu drvosječa!!! Ružno istetovirano lice i velike sise ne mogu stvoriti pitu od dreka te je ta ženska i njezina ekipa još jedna, tisućita, kokošarska družina koja smeta pravom razvijanju radnje (a radnja je misterij, ako je već to htio Marolla). Ove kokošarske družine redovito umanjuju Burattinijeve scenarije; to su ti viškovi koji ne kuže da je manje jednako više.
Ujedno samo ta kokošarska družina, stereotipni inventar Zagorovog svijeta, čini da je ovo strip o Zagoru, a ne Dylanu Dogu. Ali to su čisto vanjska, mehanička rješenja i zato neće ovo na stinkijevu vječnu listu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 16:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, kao što sam napisao već, neobavezno štivo za zabavu i skratiti vrijeme, samo šteta crteža i odličnog kolora, dodao bih i ovih scena/crteža koji se odnose na mračniju radnju oko jezera.
Marollu nisam čitao u Hellgateu, tako da i nisam relevantan na osnovu ove priče reći nešto više o njemu, sve da sam i čitao tu priču,dvije priče su pre malo za stvoriti nekakvu kritiku.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000