forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hot Wheels
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/08/2018 : 18:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Da li netko od vas sakuplja Hot Wheels?

https://www.youtube.com/watch?v=b55pNh71LtY

https://www.youtube.com/watch?v=X82V656YYWo

https://www.youtube.com/watch?v=Pu-eOkG80Lc

https://www.youtube.com/watch?v=rmVz7D1iwY8&t=114s

Edited by - 1Euro on 08/08/2018 19:19:17

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 08/08/2018 : 20:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ne skupljam ali sam sinu nakupova ,jebeno kvalitetni

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/08/2018 : 20:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Ni ja ih ne skupljam ali sam ih takodjer nakupovao sinu na stotine. S tim da prevladavaju marke "Matchbox" a ne "Hot Wheels" ali isto vrhunske kvalitete...

Edited by - logo111 on 08/08/2018 20:41:08
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/08/2018 : 22:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja sam ih kupio nekoliko ali nisam niti jedan paketič otvorio, svi su još zapakovani.
Ionako se neču igrati sa njima, ali kada bi otvorio paketiče, mogao bi ih barem razstaviti negdje u vitrini npr...a ovako su samo nagomilani.
Trenutačno istražujem, da vidim koji su vrijedniji, neki od njih su rijeđi od drugih itd....npr lamborghini miura ako je crvene boje je vrijedan 2-4 dolara ali ako je bordo boje (malo onako na metalik) je vrijedan 50 dolara....a zanimljivo mi je da vidim da to sve neki stari konji skupljaju.
Otvorio sam ovaj topik, da djelimo informacije oko vrijednosti nekih rijeđih modela itd....pa da svatko od nas zna, koji su ti modeli, da se može obratiti pažnju u trgovini.
Ja sam novi u tom hobiju i svaka informacija če mi biti dragocjena.

Ima ljudi u americi koji hodaju od trgovine do trgovine sa spiskom u ruci i traže rijedke modele i preprodavaju ih na Ebayu i zarađivaju....

https://www.youtube.com/watch?v=zrgnq17KA1E

https://www.youtube.com/watch?v=UakmjhecpEk




Edited by - 1Euro on 08/08/2018 23:08:41
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/08/2018 : 22:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=ygitfNM2sOs


https://www.youtube.com/watch?v=wvsfdjWwGVE


https://www.youtube.com/watch?v=ck6XthG5UfU

Edited by - 1Euro on 08/08/2018 22:48:17
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/08/2018 : 23:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=rM6ERga-xbs
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/08/2018 : 08:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=HQ8FJ_FGgOw
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/08/2018 : 11:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
danas mi je poštom stigao Zlatni Hot Wheels!!!!

Ovakvi zlatni Hot Wheels ne mogu se kupiti u dučanima npr....

https://www.youtube.com/watch?v=pqQzEbsUQAI

evo kako moj izgleda!!!!





evo kako izgleda ako ga usporedim sa nekim drugim iz moje kolekcije:



Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/08/2018 : 11:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
a ovo sam danas odkrio i ovaj spisak vam treba ako želite iči na "Treasure Hunt" po dučanima.

Hot Wheels ima na tisuče različitih autiča koji u Sloveniji koštaju npr 2,56 eura a u americi po 1 dollar....i večina od ovih automobila se prodava na Ebayu oko 2-4 dollara npr toliko koliko i kao vrijede, ALI neki od njih vrijede puno više, i j aču vam staviti link, p amožete i sami pogledati koji su ti automobili i ako naletite na njih, svakako vam ih se isplati kupiti jer čete za njih isto tako platiti 2,56 eura npr ali ih možete na Ebayu ili kod nekog kolekcionara prodati po oko 50 dollara!!!
Zato se i kaže "treasure hunt" ili lov na blago!

Ali potrebno je nabaviti upravo taj model koji je na spisku, znači da ima upravo tu boju, da je upravo iz te serije, da ima sve oznake kako piše na tom spisku inače imate "obični" automobil koji vrijedi 2-4 dollara. Npr ako pogledate moju fotografiju gore, vidite da imam Aventador Miura crvene boje, i taj je obični i vrijedi 2-4 dollara, ali ako bi umjesto crvene boje bio bordo metalik boje onda bi vrijedio 50 dollara!!! Tako treba svakako biti pažljiv kod kupovanja i kod traganja za blagom!!!!

Eto, postoje dve vrste "Treasure hunta":

-postoji Treasure hunt
-a postoji i Super Treasure hunt

ovdje imate spisak automobila iz Treasure hunt:

https://www.hwtreasure.com/2018-2/

ovdje imate spisak iz svih godina od kada postoji Treasure hunt:

https://www.hwtreasure.com/t-hunts/

ovdje imate spisak Super Treasure Hunt:

https://www.hwtreasure.com/2018-super/

a ovdje imate spisak iz svih godina od kada postoji Super Treasure Hunt

https://www.hwtreasure.com/super-t-hunts/


a sada lijepo u lov na blago!!!!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/08/2018 : 18:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
meni su bili draži matchbox.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/08/2018 : 20:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
prijatelj skuplja te male autiće
fora je to
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/08/2018 : 23:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

prijatelj skuplja te male autiće
fora je to



ja sam se tek prije par dana navukao i od tada jedino razmišljam samo o tome!!!
Pogledao sam puno linkova, pročitao puno tekstova, pratim Ebay aukcije, pregledao rezultate po Ebay aukcijama, napravio spisak modela oko ovih Treasure hunt itd,....a ne radi se samo o treasure hunt, neki postignu i po tisuče i tisuče dolara, ima tu i redlin eserija iz sedamdesetih npr, koja je jako vrijedna, postoje i neki prototipovi, pa neki errori itd,....ja na ovo gledam kao na hobi (slično ko filatelisti, numizmatici,...) a ne da bi se igrao sa tim autičima i koliko vidim ovaj hobi u poslednjih godina stvarno je u porastu i sve više odraslih ljudi se bavi sa tim.
Danas sam išao u jednu trgovinu i nekih 15 minut asam provjeravao Hot Wheels autiče ali nisam imao spisak sa sobom, ali sam svejejdno opazih neke modele, koje ču sutra sa spiskom provjeriti, da li sam možda naletio na treasure hunt seriju!!!! Tako sam uzbuđen da neču moči spavati i jedva čekam da sutra idem u taj dučan i sve detalnije provjerim. I uopšte se ne radi o tih 50 dolara koji su možda vrijedni ako su iz Treasure hunt nego onaj drive, ono kao da sam na tragu nekog blaga, pronači nešto rijedko, nešto što je vrijednije i važnij eod ostalih autiča itd,...i več imam spisak trgovina koje ču sve običi, naravno sa svom spiskom u ruci, bit če još proučavanja, traganja,.....i jako se veselim tome.
Čak razmišljam, da bi osnovao fan klub ili nekakvo društvo kolekcionara Hot Wheels, gdje bi se kolekcionari Hot Wheelsa mogli družiti, izmenjivati informacije, mogli bi organizirati razstavu naših kolekcija, možda čak neki mali muzej, napravili bi i kutak gdje bi se djeca mogla igrati sa automobilima, promovirali marku Hot Wheels itd....i več imam prikladnu lokaciju. Za par dana ču fotografirati i pokazati gdje bi se to moglo napraviti ono (before/after).
Moram priznati, da sam se poslednji put osječao ovako uzbuđen kada sam imao 10 godina i tragao sam za stripovima npr....i svi koji ste prošli takav period znate o čemu pričam. Samo što sada več duže vreme ne osječam tu istu strast prema stripovima, dok sa ovim Hot Wheelsima sam opet dobio tu strast, taj feeling, isto kao tada prije 30 godina sa stripovima.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/08/2018 : 19:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
danas sam išao na treasure hunt i nisam bio uspješan....doduše išao sam samo u jednu trgovinu i tamo stvarno imaju dosta od Hot Wheels i pronašao sam međuostalim '67 Chevy C10, boja ljubičasta (ili kako vi kažete Vijoličasta?) ali nije imao one crte na haubi (imao je sa stran eali nije imao na haubi) i kao takav nije Super Treasure hunt, pa ga onda nisam uzeo. Onda sam jučer vidio (ili sam bio 100 posto da sam ga vidio) '69 Chevelle SS 396 a danas ga više nije bilo. Isto tako sam siguran da sam jučer vidio dva ovakva '67 Chevy C 10 a li danas je bio samo jedan i taj nije Super Treasure Hunt...onda sam pregledao ostalo ponudu, ima jedan zanimljiv set batman (unutra ima 5 autiča) ovoga možda jednom kasnije uzmem, jer ne znam da li postoji interes oko Batmana (mislim da neki sakupljaju sve od Batmana kod Hot Wheels), onda sam pregledao sve ostalo, ništa sa mog spiska, OSIM oko mi stalo na Arrow Dynamic (skoro mi je scrce zastalo!!!), da li sam pronašao svoj prvi Treasure hunt!????
Gledam, gledam,...nisam bio siguran a nisam imao nikakvih podataka na spisku, osim imena,..pa sam ga fotografirao, da ga kod kuče provjerim na onom linku kojeg sam i ovdje stavio. Arrow Dynamic se nalazi pod 2017 Treasure Hunt, evo kako izgleda:





nešto mi je govorilo da nije pravi, pa ga nisam uzeo, ali sam ga sakrio tamo od pozadi za ostalim automobilčičima i idem brzo kuči, da provjerim na tom linku gdje sam vidio da nije Treasure Hunt,grrrr. Tako da još uvijek nisam pronašao svoj prvi Treasure Hunt....bit če teže nego što sam mislio.

Sutra idem u jednu drugu trgovinu, a možda idem na turneju po trgovinama, nekih 5-6 u jednom večem gradu ako ne sutra onda sigurno sljedeči tjedan!!!

Za sve ostale koji tragate za treasure huntima, obratite pažnju i na kotače, mislim da bi trebali da budu od gume umjesto od plastike, amerikanci to zovu "real rider" a onda i boja bi trebala biti više onako metalik sa krom finišem, oni to kažu "spectraflame" a treba imati i jedan mali simbol (vatra u krugu) negdje na automobilu!!! ( a od pozadi mislim da čak piše) "low production symbol" ili tako nešto...teško kažem jer za sada nisam vidio niti jedan treasure hunt pa da bi vam mogao pokazati kako to stvarno izgleda. Ove podatke sam dobio na internetu pa eto, bar neka pomoč, ako tražite Treasure, obratite pažnju na detajle:

-boja
-kotači
-simbol

a imate i spiskove koje sam vam okačio na internetu, a tu je i ebay gdje možete provjeriti po kakvim cijenam idu drugi takvi modeli itd....

SRETNO SVIMA!!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/08/2018 : 19:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto, pronašao sam taj symbol!

Ovaj symbol mislim da imaju svi TREASURE HUNTS ali nigdje ne piše da li imaju i SUPER TREASURE HUNTS ovakav symbol, mislim da važi samo z aTreasure, dok kod Super Treasure to ne piše,...no svakako ako kupite autič sa tim symbolom nečete pogriješiti!

ovo se traži!!!!

Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 10/08/2018 : 21:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ne skupljam ih, ali kupio sam ih dosta. Kćerima . Između ostalog, Golfa II , Datsun Pickup , Batmobile (old version, kockast), Dodge Viper itd. Njima samo prava boja igra, znači žuto, narančasto, ljubičasto, ružičasto... eventualno tu i tamo koja zelena.

Inače, ima li netko informaciju zašto su colour shifteri tako skupi? Očigledan razlog bi bila ta posebna boja, ali pošto nisam u "ovom svijetu" ne mogu reći zasigurno...

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/08/2018 : 06:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
I meni su najbolji stariji modeli iz 60-70 godina od Matchboxa, Sikua, Noreva, Corgija do Huskyja itd...
evo nekih mojih autiča iz djetinstva izkopanih iz podruma
http://forum.striparna.com/viewtopic.php?f=13&t=3627&start=60

A imate nazad i naprijed po stranicama lepe kolekcije od Gogi00-ja, koji sakuplja autiče i od drugih članova striparne...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 11/08/2018 06:48:53
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/08/2018 : 12:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Seba Super link!!!! Ovaj Gogi00 stvarno ima kolekciju pravu!!! Mogli bi zajednički da osnivamo Hot Wheels collectors club!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/08/2018 : 12:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Danas sam pronašao svoj prvi Treasure Hunt!!!!!!! Moj prvi ikada!!!!!! Bio sam u trgovini Spar (Šentjur) i detaljno pregledao sve automobilčiče, prolazili ljudi oko mene (djeca vrištila, prodavačice su me gledale, čak sam vidio jednu totalno lijepo ženu, ono crn akosa, potamnjela od sunca i mora, u belom,....ali nisam se dao smesti!!!!).
I odjedanput vidim onaj flame symbol!!!! Fuck yeah!!!! To se traži, woooo-hooooo!!!!!!!!!!!!! Toooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!


Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 12/08/2018 : 14:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Seba Super link!!!! Ovaj Gogi00 stvarno ima kolekciju pravu!!! Mogli bi zajednički da osnivamo Hot Wheels collectors club!


Mislim da još veču ima Sigismundus, slagao sam te njegove autiče i djelove po cijeli dan u njegovom skrivenom zamku na jedno skriveno mjesto...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 12/08/2018 14:11:25
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 12/08/2018 : 14:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message  Reply with Quote
ahem, zbilja?

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 12/08/2018 : 14:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message  Reply with Quote
Da počnem ovo skupljati imao bi jedan veliki problem. Mislim da se nikako ne bi mogao pomiriti s time da su auti u kutijama. Kužim, mint in the box, veća cijena ali nagon bi prevagnuo.
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 12/08/2018 : 14:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message  Reply with Quote
moji auti nisu u kutijama, pa trebao bi još jednu kuču, majke mi :(

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 12/08/2018 : 16:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sigismundus

ahem, zbilja?




eheej, vidi ga, pojavio se iz skrivenog zamka

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 12/08/2018 : 16:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sawaar

Da počnem ovo skupljati imao bi jedan veliki problem. Mislim da se nikako ne bi mogao pomiriti s time da su auti u kutijama. Kužim, mint in the box, veća cijena ali nagon bi prevagnuo.



Ostaviš si ih par najdražih koji su ti u kutijama,a ostalo...
Ili kutije (one starije) jednostavno složiš i staviš posebno.
Neki vrijede i one prve kutije od Matchboxa

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/08/2018 : 20:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
danas sam išao u 5 trgovina i nisam pronašao niti jednog treasure hunta. Posjetio sam:

-Spar Šentjur (provjerio sam dvoje automobila za koje nisam bio poslednji put sasvim siguran, pa sam se vratio i provjerio ih)
-City Center Celje Spar Hipermarket
-Mueler Celje
-Baby Center Celje
-Merkator Hipermarket Celje

i ni jedan treasure hunt....slučajnost ili sam zakasnio pa su me pretekli neki drugi lovci na Treasure hunt.... ali ja se ne predajem, ima još puno trgovina koje trebam običi.

Možda ču imati više sreče u nekim malim seoskim trgovinicama, a ne po velikim gradovima gdje ljudi svakodnevno kopaju i tragaju....

Zato sve više i više cijenim taj svoj prvi treasure hunt!!!!

Edited by - 1Euro on 13/08/2018 20:48:07
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/08/2018 : 20:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sigismundus

moji auti nisu u kutijama, pa trebao bi još jednu kuču, majke mi :(




možeš okačiti neku fotografiju svoje kolekcije?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000