forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 FIBRA za neznalice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/08/2018 : 07:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Nakon 30 godina strip apstinencije (danas mi je zbog toga full žao) ovo ljeto stripovi su se vratili u moj život.
Klinci čitaju Dylan Dog-a i Zagora i to je za mene iznenađenje godine.
Ako imate volje molio bih da mi sugerirate sa kojih 10-ak knjiga bi krenuo sa upoznavanjem Fibrinih izdanja. (samo kolor izdanja)
Pošto Fibru ne poznajem uopće na ovom bi InterLiberu kupio 10-ak knjiga. Od cijelog oceana izdanja ne znam niti gdje početi.
Uvjet je samo da nije western i da su u boji. Po mogućnosti da su pisani i crtani u zadnjih max 20-ak godina i da se radnja odvija u ovom tisućljeću (nije uvijet).

Hvala vam svima unaprijed

Edited by - solar on 18/08/2018 08:12:36

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/08/2018 : 08:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ti mojih 10 prijedloga (BTW, mišljenja sam da si se poprilično uskratio izbjegavanjem c/b stripova):

1-Jerome K Jerome Bloche, imaš 4 knjige sa po 5 epizoda za jako dobre novce, meni jedan od top serijala koje sam čitao.
2-Inkali, ima ih 3, ali ne znam da li su svi dostupni, vrh SF žanra.
3-Hitman, 5 knjiga, dosta krvoločno, ali i smiješno, IMHO uz mrtvace jedan od naj amera(Mrtvaci su vrh ali su c/b).
4-Vječni Rat, strip crtan po istoimenoj knjizi, obavezna SF lektira.
5-Kriminal, pre-predobar serijal, zasada samo 4 knjige, slj godine idu valjda i preostale 3, mrvu preskup, ali je odličan.
6-Aldebaran, SF serijal koji mi je odmah ispod Inkala, prva knjiga rasprodana, reprint obećan, al nezna se kad.
7-Čuvari (Watchemn), legendaran strip.
8-Gospodari Ječma, strip o pivi...a zapravo o svemu osim o pivi, ma ima i puno pive, fenomenalan strip.
9-V kao Vendetta, isto kao i Čuvari.
10-Sami, 2 knjige, jako dobar strip, ajmo reći da je to TWD za mlađi uzrast.


EDIT: Ne mogu ne prokomentirat ovo za c/b i western.
Kao prvo ima jako puno c/b stripova koji su opasno dobri tipa Eternau, Hombre, Živi Mrtvaci...
A Western,ne znam da li voliš Tarantinove westerne, ali ako da, daj baci malo oko na Maršal Basa i Pogrebnika, dva vrhunska serijala a jedan još i domaći, dodao bi i Bouncera (Izbacivač), ali njega ne izdaje Fibra.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/08/2018 08:42:00
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/08/2018 : 09:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije domaci.
Bitan je producent a ne radna snaga.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2018 : 09:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da ograničenje na boju nema smisla (boja ne čini strip), to ćemo zanemariti, western nije ni jedan. Također, s obzirom da tražiš svoj stripovski ukus, predlažem da probaš što više toga (kupi knjigu br.1 od serijala). Ono što ti se sviđa, čitaš dalje, skuplješ, pratiš, kompletiraš, a ono što ti se ne sviđa prodaš na aukcijama uz minimalan gubitak novca (Fibra je uvijek na cijeni). Sve je super kvalitetno i sve je apsolutni svjetski hit, priznajem ameri dominiraju kad to volim. Meni se sve to jako sviđa, siguran sam da će se i tebi nešto svidjeti. Dakle ovako nasumičnim redoslijedom:

Propovjednik 1
Punisher 1
Batman - Duga noć vještica
Spaghetti brothers (komplet integral)
Potraga za Pticom vremena (komplet integral)
Živi mrtvaci 1
Hitman 1
Hellboy 1
Saga 1
Metabaruni 1 (na žalost, vjerovatno nećeš naći)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/08/2018 09:44:15
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2018 : 10:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve je kod Fibre u najmanju ruku dobro, pa do odlicno, ali ajde, kad si rekao 10 knjiga, u boji bez westerna...
1. Gospodari jecma
2. Bilo jednom u Francuskoj
3. Jastreb
4. Treci zavjet
5. Sedam zivota kopca
6. Hombre
7. Petar pan
8. Potraga za pticom vremena
9. Juan Solo
10. Dieter Lumpen
Ima toga masa, ali ovako na prvu, uzimajuci u obzir tvoju dob, pa mozda i tvoj strip interes...knjige su zavrsene, cjelovite. U boji. Zanrovski razlicite. Crtane realisticno. Pa ako te zanima...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/08/2018 : 10:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Hvala vam svima na sugestijama. Pogledat ću recenzije za svaki od stripova koje ste preporučili.

Ispričavam se svima zbog CB stripova. Znam da se nećete složiti, ali skupa izdanja u tvrdim koricama i crno bijeli strip ne idu mi zajedno. Bez obzira na umjetničku posebnost CB stripa ne mogu uhvatiti atmosferu radnje. Kao da mi fali jedna dimenzija ugođaja.

Molim i ostale koji prate Fibrina izdanja da daju svoju listu. Nadam se da će i ostalima biti zanimljive.

Tnx još jednom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2018 : 10:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Hvala vam svima na sugestijama. Pogledat ću recenzije za svaki od stripova koje ste preporučili.

Ispričavam se svima zbog CB stripova. Znam da se nećete složiti, ali skupa izdanja u tvrdim koricama i crno bijeli strip ne idu mi zajedno. Bez obzira na umjetničku posebnost CB stripa ne mogu uhvatiti atmosferu radnje. Kao da mi fali jedna dimenzija ugođaja.

Molim i ostale koji prate Fibrina izdanja da daju svoju listu. Nadam se da će i ostalima biti zanimljive.

Tnx još jednom.


To za boju ti je početnička greška. Sjećam se kada sam bio klinac, pa izašao Zagor u boji A4. Čudo neviđeno, a strip me jako razočarao.
Neki od najboljih stripova su c/b. Najzagriženiji ljubitelji stripa čak tvrde da se od boje ne vide sve crtačeve linije pa se suprotno tvojem razmišljanju čak gubi jedna dimenzija stripa.
Osobno volim boju, a molim te, vjeruj mi na riječ, neki stripovi ne zahtjevaju boju i savršeni su u c/b tehnici...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/08/2018 10:24:26
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2018 : 10:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Osobno su mi cak i drazi c/b stripovi od koloriranih. Mada ima i jednih i drugih, (kod Fibre) da ti pamet stane. Tesko ti je sad predlozit samo 10 knjiga. Istrazuj malo, sta ces...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2018 : 10:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije domaci.
Bitan je producent a ne radna snaga.


Vjerujem da je jaki na svoj kristalno jasan način želio reći da se ne moraš ograničiti na jednog izdavača, imaju i drugi jako dobrih stripova. Meni je osobno uz Fibru favorit i srpski Darkwood. Dobra strana je također širok dijapazon odličnih stripova, dobra cijena i kvalitet izdanja. Loše je što ti stripovi ipak nisu prisutni u HR po tim jako niskim cijenama i to što su neki ipak više navikli na hrvatski jezik.

PS. Možda jaki uopće nije htio ovo reći, ali nema veze...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/08/2018 10:37:55
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2018 : 10:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Osobno su mi cak i drazi c/b stripovi od koloriranih. Mada ima i jednih i drugih, (kod Fibre) da ti pamet stane. Tesko ti je sad predlozit samo 10 knjiga. Istrazuj malo, sta ces...


Nije teško, možeš ti to. Učini to za Stripnika!

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2018 : 10:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

Osobno su mi cak i drazi c/b stripovi od koloriranih. Mada ima i jednih i drugih, (kod Fibre) da ti pamet stane. Tesko ti je sad predlozit samo 10 knjiga. Istrazuj malo, sta ces...


Nije teško, možeš ti to. Učini to za Stripnika!


Tesko se ogranicit samo na deset. Eno ih gore, neke osnove...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2018 : 11:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
5 Fibrinih naslova koje svatko treba procitati:

Maus
Čuvari
Svagdanja borba
Eternaut
Perzepolis

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/08/2018 : 11:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li imaju recenzije, pogledaj na sajtu:

1. Magla zaborava
2. Majčine suze
3. Brdski vijenac
4. Bilo jednom u Bernu
5. Pogled ispod duge
6. Za šaku brašna
7. Japanska zima
8. Posljednji lisac
9. Marš časnih ljudi
10. Park svještenika
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 18/08/2018 : 11:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Teško je nekome savjetovati koji bi strip bio za njega. Uvijek se radi o tome što se meni sviđa.

Bolje na stranicama Fibre pogledaj ogledne stranice stripova koje su izdali, vidi što ti odgovara, te se o istima informiraj ovdje na forumu. Imaš dosta vremena do Interlibera za izabrati sebi najboljih 10!

A opet, da bi doživljaj bio kompletan, strip je poželjno pročitati. Tako da ćeš brzo uvidjeti da ima bar 10 boljih od onih koje si izabrao…
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/08/2018 : 11:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Kako neobično, da se netko u startu ograničava na kolor izdanja. A najbolje je izašlo u crno-bijelom: Adolf, Maus, Ofucani holivudski film, Eternsut, Perzepolis.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/08/2018 : 11:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iako boja ili nedostatak iste nemaju nikakve veze s kvalitetom stripa, ja sam također skloniji crno-bijelim stripovima, no pošto se traži boja držati ću se zadanog ograničenja.

Lista meni najdražih izdanja u boji izgledala bi ovako nekako:

Gospođica Nedirka 1
Inkal/Prije Inkala
Saga 1 i 2
Trgovina 1 i 2
Kolorka Specijal 06 - Čuvari
Kolorka 12 - Fotograf
Kolorka 19 - Ljepota tame
Kolorka 29 - Svagdanja borba
Kolorka 59 - Časni ljudi
Kolorka 60 - Presveto srce
Kolorka 62 - Potez kredom
Kolorka 64 - Ekvinociji

Stavio sam ih 12 pa možeš pomalo čitati jedan mjesečno do slijedećeg Interlibera (a i ne bih znao koji od navedenih izbaciti).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 18/08/2018 : 12:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Medvjeđa koža
Hombre
Matteo
Maršal Bass
Treči zavjet
Indijansko ljeto
Njujorški triptih
Naša majka rat
Jedna noć u Rimu
Blast
Čovjek koji nije volio oružje.
.....
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2018 : 13:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
El nino 1
Bilo jednom u Francuskoj
Sedam života kopca
Inkal
Aldebaran
Papak
Fotograf
Ubojica
Kraljevstvo tvoje
Metabaruni 1&2

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/08/2018 : 13:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da za nekoga tko je apstinirao od stripova 30 godina gornji prijedlozi u velikoj većini i nisu baš nešto pametno.
Kao prvo izbjegavat stripove koje je radio Jodorowsky ili stripove poput Ljepote tame...nekako mi se čini da bi čovjek prije ponovno počeo apstinirati, nego čitati preostali fibrin opus. (iste ostaviti za sljedeću sezonu;)

Moji prijedlozi bi bili:
Bajke (sedam knjiga je izašlo do sada)
Kriminal (četiri knjige/biti će šest za interliber ako se ne varam)
Lydie
Dvorska Luda
Gospodari ječma
Aldebaran/Betelgeuse/Antares/Preživjeli

...pa lagano prijeći na:
Saga (dvije knjige)
Propovjednik (dvije knjige)
Sedam života kopca
...obavezno pogledati nešto što je crtao/slikao Lepage...(jer meni je to praznik za oči).

...na kraju, šteta bi bilo propustiti većinu crno-bijelih stripova!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2018 : 14:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Uh, Perzepolis nisam ni ja čitao.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/08/2018 : 14:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Imas za puno stvari privjue na Fibrinim stranicama pa ih procitaj. Na taj nacin mozda i sam naletis na nesto sto ce te zainteresirati

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 18/08/2018 : 14:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Mislim da za nekoga tko je apstinirao od stripova 30 godina gornji prijedlozi u velikoj većini i nisu baš nešto pametno.
Kao prvo izbjegavat stripove koje je radio Jodorowsky ili stripove poput Ljepote tame...nekako mi se čini da bi čovjek prije ponovno počeo apstinirati, nego čitati preostali fibrin opus. (iste ostaviti za sljedeću sezonu;)

Moji prijedlozi bi bili:
Bajke (sedam knjiga je izašlo do sada)
Kriminal (četiri knjige/biti će šest za interliber ako se ne varam)
Lydie
Dvorska Luda
Gospodari ječma
Aldebaran/Betelgeuse/Antares/Preživjeli

...pa lagano prijeći na:
Saga (dvije knjige)
Propovjednik (dvije knjige)
Sedam života kopca
...obavezno pogledati nešto što je crtao/slikao Lepage...(jer meni je to praznik za oči).

...na kraju, šteta bi bilo propustiti većinu crno-bijelih stripova!



Jodorowsky je kralj.
Njegova djela bi uvijek preporučio
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/08/2018 : 15:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Uzimajući u obzir ograničenja (osim onoga o max 20 godina starosti):

1. Inkal
2. Papak
3. Svagdanja borba
4. Zekan
5. Bilo jednom u Francuskoj
6. Naša majka rat
7. Sedam života kopca
8. Kriminal
9. Nadzirači
10. Ponos vragova

Tu su još Tvrđe, Jerome. ...

Ja volim CB stripove, a Fibra ima izvrstan katalog CB stripova pa je moj savijet da ipak probaš s Mausom, Eternautom, Mort Cinderom, ...

Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 18/08/2018 : 15:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
Uzevši u obzir tvoje parametre, ali i dostupnost stripova moja lista je sljedeća:

1. Hombre
2. V kao vendetta
3. Naša majka rat
4. Sedam života kopca
5. Vječni rat
6. Skalpirani 1 (komplet se sastoji od 5 knjiga)
7. Čuvari
8. Juan Solo
9. Universal war one
10. Velika Šninkelova moć

I ne vjeruj ovima što govore da izbjegni Jodorowskog, da nije rasprodano prvi na mojoj listi preporuka bi bili Inkali, pa Metabaruni, pa Tehnoočevi, ali uzmi od njega Juan Sola ili Presveto srce od onoga što je dostupno.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/08/2018 : 15:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Cuvari
Sedam zivota kopca
Sandman
Kriminal (3.dio)
V for vendetta
Batman Mracni vitez (doduse jedan dio je remekdjelo, a drugi dio knjige je apsurdno los, ali samo zbog ovog prvog se isplati)
Saga
Sami
Svagdanja borba
Skalpirani

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 18/08/2018 : 16:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Pinokio-Vinshluss
Istinski brilijant,remek djelo.Kad ga fibra objavi bit će to najbolji strip u boji,i koji će se moći mjeriti s najboljim crno-bijelim
stripovima kao što su "Maus,Eternaut,Daleko susjedstvo"
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000