forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 FIBRA za neznalice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2018 : 17:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Uh, Perzepolis nisam ni ja čitao.


Nikad nije kasno. Trc,brzo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2018 : 17:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ne znam da li imaju recenzije, pogledaj na sajtu:

1. Magla zaborava
2. Majčine suze
3. Brdski vijenac
4. Bilo jednom u Bernu
5. Pogled ispod duge
6. Za šaku brašna
7. Japanska zima
8. Posljednji lisac
9. Marš časnih ljudi
10. Park svještenika


Covjek pita za Fibru. Koji su ovo naslovi?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3996 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 18/08/2018 : 18:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Osobno su mi cak i drazi c/b stripovi od koloriranih. Mada ima i jednih i drugih, (kod Fibre) da ti pamet stane. Tesko ti je sad predlozit samo 10 knjiga. Istrazuj malo, sta ces...


Baš se slažem sa ovim. Jer meni su dva najbolja Fibrina izdanja c/b Vrh Bogova i Živi mrtvaci. Ne znam dal da to računam već kao 8 naslova ili... 😂😂😂😂
V kao Vendeta je baš po mojem guštu.
Papak od Petruše
Fotograf
Zlato i krv
From Hell
Čuvari
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2018 : 18:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ovako iz glave iz prve..
Svagdanja borba
Propovjednik
Punisher
Cuvari
Batman Mracni vitez
Metabaruni
Ronin
Kriminal
Zekan
Tvrdja


Jack the Black.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/08/2018 : 19:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jodorowsky ima možda taj svoj malo nenormalan stil, ali čovjek je kraljina i stripovi su mu odlični...

EDIT: I da, složio bi se sa ovim što su ti već rekli.
Ovo neka ti budu otprilike prijedlozi, ali na Fibrinoj stranici imaš privjue za veliku većinu stripova (ako ima više nastavaka, privju obično bude samo za prvi dio) pa možeš malo čitat, a imaš ih i u gradskoj knjižnici pa moreš i tamo virnut ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/08/2018 19:33:54
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/08/2018 : 19:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Bilo jednom u Francuskoj
Svagdanja borba
Blast
Vrh bogova
Gospodari jecma
Toms bar
Braca Spageti

sangue navajo
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/08/2018 : 21:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu da predlozim:

- Gospodari jecma
- Spaghetti brothers
- Djeca Kapetana Granta
- Rip Kirbi

Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 18/08/2018 : 22:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Pokupis od ovih preporuka 20-30 izdanja i lagano na Fibrinu stranicu udaris po preview. Moj prijedlog je da se ne zalijeces i uzimas po preporukama, nagradama za neki strip i slicno. To nuzno ne znaci da ce ti se svidjeti taj strip.

Evo i od mene deset preporuka

Kolorka 11 - Papak
Kolorka 14 - Ubojica
Kolorka 20 - Gospodari jecma
Kolorka 28 - Bilo jednom u Francuskoj
Kolorka 34 - Nasa majka rat
Kolorka 38 - Jastreb
Kolorka 39 - SOS Sreca
Kolorka 43 - Treci zavjet
Kolorka 50 - Hombre
Y, posljednji muškarac na svijetu

Naravno svi su u koloru :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 18/08/2018 22:22:39
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/08/2018 : 22:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Odlična tema za mene koji sam početnik.
Ja sam uzeo par kolorki, pročitao sam otok žena i to ti mogu preporučiti, uzeo sam i Žive mrtvace koje ti mogu preporučiti mirne duše bez da sam ih čitao.
Dobro će i meni doći ova tema.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 19/08/2018 : 00:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
1. Svagdanja borba
2. Inkal
3. Bilo jednom u Francuskoj
4. Papak
5. Trgovina 1,2
6. Cuvari
7. Skalpirani
8. Sandman
9. Batman godina prva
10. Gospodari jecma

Ovo nije hronoloski, vec kako mi je palo na pamet, a kad ovo procitas onda ce proci dovoljno vremena da shvatis da su najbolji Fibra stripovi upravo crno beli:
1. Eternaut
2. Maus
3. Vrh bogova
4. Zivi mrtvaci
5. Spageti braca
6. Ofucani holivudski film
7. Perzepolis

Naravno, kao sto mnogi rekose, obavezno prvo preview svakog predlozenog stripa procitaj na Fibrinom sajtu.

Na neki nacin ti i zavidim, voleo bih da recimo Eternauta citam po prvi put ponovo :). A i ostala dela
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/08/2018 : 02:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jodorowsky ima možda taj svoj malo nenormalan stil, ali čovjek je kraljina i stripovi su mu odlični...


Jodorowsky je stvorio neka sjajna djela, ali on je zapravo veliki šupak od čovjeka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/08/2018 : 06:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@bushy

Zašto? Zapravo nikad ne zelim znati bas nista o crtacima, piscima, igracima itd.. No sad me zanima.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/08/2018 : 07:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uf, ovo sad i mene zanima. Na osnovu par intervjua koje sam poslusao/procitao nisam stekao takav dojam o njemu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/08/2018 : 07:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da, daj malo napiši što i kako?
Znam samo da je bio malo okrutan prema vlastitom sinu kada ga je pripremao za Dune npr, ali za ostalo ne znam.
A ja sam inače više mislio kao kralj među scenaristima :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/08/2018 : 09:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Evo, ovdje je sve rečeno.

https://books.google.hr/books?id=B5alnowvF3sC&pg=PT111&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/08/2018 : 10:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pun si ograničenja, kolega. Posebno mi nije jasno zašto treba da je strip rađen u zadnjih 20-ak godina ali to ja na glas razmišljam...

loading...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/08/2018 : 10:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Evo, ovdje je sve rečeno.

https://books.google.hr/books?id=B5alnowvF3sC&pg=PT111&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false



Napravi brate kratku obnovu :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 19/08/2018 : 10:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik


Ako imate volje molio bih da mi sugerirate sa kojih 10-ak knjiga bi krenuo sa upoznavanjem Fibrinih izdanja. (samo kolor izdanja)



Bilo bi dobro kada bi napisao što u stripu preferiraš, koje žanrove, teme..... ok, ne voliš vestern, ali recimo, kako stojiš sa fantastikom, superherojštinom, krimićima, slice of lifeom, dramom, klasikom, "alternativnim izričajem i narativom"....kakav filing tražiš, što te odbija (osim c/b stripa)....
Želiš li za upoznavanje s Fibrom od svega po malo ili želiš suziti krug?

Moj ti je jedini savjet da za upoznavanje ne krećeš sa serijalima, tu prvenstveno mislim na amere.


hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 19/08/2018 : 10:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
Transmetropolitan
Čuvari
V kao vendeta
Sandman
Ponos vragova
Punisher
Skalpirani
Svagdanja borba
Treći zavjet
Vječni rat

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/08/2018 : 10:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Evo, ovdje je sve rečeno.

https://books.google.hr/books?id=B5alnowvF3sC&pg=PT111&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false



Hm. Malo sam njuškao pa vidio da je prošle godine izjavio da to nije istina, te da je samo htio isprovocirati i šokirati novinare. Sad, koliko je lud moguće je i jedno i drugo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/08/2018 : 11:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pačje srce
Slalomi
Groblje zmajeva
Frkafuljci
Noćna košulja
Devica iz bordela
Lepotica
Blacktown
Astronauti budućnosti

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2018 : 11:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hm, prvom prilikom cu se "uhvatiti" malo bolje tog Trondheima. To je jedino sto nemam od Fibre.
Nego, covjek je trazio samo kolorne albume/knjige...a ovdje mu je sugerirano skoro sve od Fibre,(sto i jest istina, da je sve to dobro), ali bolje mu je da se bazira na pojedinacnim knjigama, a ne serijalima.
A onda kad spozna sjaj kolornih albuma i probere malo po svemu tome, moze krenuti na c/b stripove koji su jos i bolji...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/08/2018 : 11:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Hm, prvom prilikom cu se "uhvatiti" malo bolje tog Trondheima. To je jedino sto nemam od Fibre.


čudno
čovek si od ukusa,veliki strip poznavalac,neko ko zaista uživa u stripu + sa pozamašnom kolekcijom - a propustio si stripove poput Zekana,Tvrđi,Astronauta.

ako ništa,pogledaj ko seče vene na ove serijale - sve ljudi od ukusa

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2018 : 11:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

Hm, prvom prilikom cu se "uhvatiti" malo bolje tog Trondheima. To je jedino sto nemam od Fibre.


čudno
čovek si od ukusa,veliki strip poznavalac,neko ko zaista uživa u stripu + sa pozamašnom kolekcijom - a propustio si stripove poput Zekana,Tvrđi,Astronauta.

ako ništa,pogledaj ko seče vene na ove serijale - sve ljudi od ukusa


Vec si mi to rekao. Imam samo Astronaute i Otok Bourbon 1730 od Bookglobea... morat cu malo ponoviti gradivo i krenut na Zekana i Tvrde...to mi se mota po glavi vec neko vrijeme. Sjecam se ona cetiri Zekana sto ih je jos davno objavio "pokojni" More comics, prolistao sam ih onomad i malo me je odbio crtez. Ali uvjek sam spreman na "popravni" bez problema. Astronauti buducnosti su mi skroz u redu,(ali tamo crta "ludi" Larcenet).

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 19/08/2018 12:13:02
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/08/2018 : 12:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I nakon upravo pročitanog UW1, DEBELA preporuka da baciš oko, samo ajmo reći da te prvi tom IMHO ne uvodi dovoljno u ovu odličnu SF priču.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000