forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja NADZIRAČE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 24/08/2018 : 23:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Napokon
Uzimam..Bravo majstori!!

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2018 : 03:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Iako Mr. Bushido misli da su Asterix i Lucky Luke previše objavljivani,


Ja to uopće nisam rekao.

Poanta mog komentara bila je zezancija na tellerov račun, jer on ima potrebu iskrivljavati stvari kako bi gurao vodu na svoj mlin.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/08/2018 : 13:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Peyo

Iako Mr. Bushido misli da su Asterix i Lucky Luke previše objavljivani,


Ja to uopće nisam rekao.

Poanta mog komentara bila je zezancija na tellerov račun, jer on ima potrebu iskrivljavati stvari kako bi gurao vodu na svoj mlin.




Sorry, krivo sam te shvatio na temelju ovoga:

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by teller

Dajte radije Asterixa 12 integral i pobogu odkupite od Veselog Talicnog Toma...ovi repriti reprinta sumljam da ce razvalit.


Da, jer su Asterix i Talični sasvim novi stripovi koji se nikada do sada nisu objavljivali na ovim prostorima.

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/08/2018 : 15:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Peyo

Iako Mr. Bushido misli da su Asterix i Lucky Luke previše objavljivani,


Ja to uopće nisam rekao.

Poanta mog komentara bila je zezancija na tellerov račun, jer on ima potrebu iskrivljavati stvari kako bi gurao vodu na svoj mlin.




Sorry, krivo sam te shvatio na temelju ovoga:

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by teller

Dajte radije Asterixa 12 integral i pobogu odkupite od Veselog Talicnog Toma...ovi repriti reprinta sumljam da ce razvalit.


Da, jer su Asterix i Talični sasvim novi stripovi koji se nikada do sada nisu objavljivali na ovim prostorima.




Onda su Prezivjeli idealan strip za Tellera, pun je kvantnih anomalija
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 25/08/2018 : 16:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Pojedini postovi na ovom topiku savršeno idu u prilog tezi da je ljudska glupost nenadjebiva

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/08/2018 : 18:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Watchmen možda 2 puta, ali nisam razbijao previše glavu o naslovu. Hajmo probat skontati zašto se strip zove Watchmen. Zna li netko?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/08/2018 18:30:01
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/08/2018 : 18:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
jer nose satove, naravno
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/08/2018 : 19:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

jer nose satove, naravno


Onda bi pravi prijevod bio ... Satnici ?
Mislim kao Satnik Amerika i to...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/08/2018 19:29:40
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/08/2018 : 19:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni je svejedno jel Čuvari il Nadzirači, ovo se čita u originalu. Čuvari mi ipak zvuče bolje, no neman ništa protiv alternativnog prijevoda.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 25/08/2018 : 21:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Platon u svome delu Država deli stanovnike idealne države u tri staleža: filozofe, vojnike i treći stalež (seljaci, radnici, zanatlije, trgovci, robovi). Filozofi su upravljači države, vojnici su čuvari, a treći stalež su proizvoðači.

Vojnici čuvaju, nadziru, stražare nad trećim staležom, filozofi to čine nad vojnicima. Ostaje pitanje ko čuva čuvare ili ko nadzire nadzirače?

Davno sam čitao Nadzirače (Čuvare) pa se ne sećam kakve veze ima ova Platonova zamisao. Moguće je da je pitanje ko nadzire (čuva) superjunake koji čuvaju (nadziru) obične ljude? Neko ko je skorije čitao strip bi mogao ovo da pojasni.

P. S. Bonelli je ipak bolji!

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 25/08/2018 21:15:54
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2018 : 09:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Motritelji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2018 : 11:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ajde da pustimo to razglabanje sa nadziračima,čuvarima,kontrolorima,stražarima...

povela se diskusija na darkvudovom forumu o upitnom kvalitetu tehnikalija Nadzirača - ako je verovati ljudima koji su nabavili svoj primerak,korice su pretanke za knjiški blok koji ima bezmalo 500 stranica A4 formata;te je opšti utisak da je izdavač podbacio sa ovim kapitalcem - šteta,velika šteta.

Lično čekam da strip dođe u lokalnu Laguninu knjižaru da se i sam uverim o (ne)kvalitetu stripa - biću grdno razočaran ako je tačno ono što se piše na darkvudu (a ne vidim razlog zbog čega bi ljudi lagali).Ne mogu opisati koliko sam čekao na poboljšanu varijantu kultnog stripa - daleko da je BP varijanta loša (o HC pričam),ali ovo je trebalo da bude još bolje.

Čuvari od Fibre ispurgerizovani (sa stanovišta jednog Srbina,da se razumemo),Nadzirači od Čarobnjaka za par čitanja (posle čega ide raspadanje)...jbga

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2018 : 11:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E to je problem Anto, s "telefonskim imenicima", jbg. ako radis opsezan strip/knjigu korice moraju biti za 5, da izdrze sve te stranice. Tu je Fibra, numero uno, za velike, glomazne i teske albume/knjige.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/08/2018 : 13:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

Riđobradog još nisu izdali, ali stoji im najava u prošlogodišnjem katalogu tako da se nadam da će prvi broj izaći do kraja godine. Koliko sam shvatio biće na foru Darkwoodovog Torgala, znači 3u1.

Darkwood je u saradnji sa Marketprintom izdao i kompletnog Bluberija u 10 integrala, ali su ga uradili u crno-beloj varijanti. Neki čak kažu da im je ta varijanta i bolja jer crtež više dolazi do izražaja. Meni lično je bolja verzija u boji.


Aha, još me malo zbunilo što sam vidio da njihovoj stranici da piše crno/bijelo a neće valjda i Riđobradog tako napraviti, baš mi lijepo izgleda u boji, našao temu ovdje na forumu gdje su stavili table: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=26426&REPLY_ID=1959170

@Anto - obavijesti nas svakako kad se sam uvjeriš u ove "Nadzirače" to u vezi korica, javi

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/08/2018 : 13:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto




Čuvari od Fibre ispurgerizovani (sa stanovišta jednog Srbina,da se razumemo),Nadzirači od Čarobnjaka za par čitanja (posle čega ide raspadanje)...jbga



Opet ponavljas ovu tezu ali koliko se ja sjecam jedini sleng (kako ti kazes: purgerski) je onaj od pandura na pocetku. Mozes malo detaljnije obrazlozit to?

Sto se tice korica, jaaako je bitan uvez. Naravno da ce stranice pod tom tezinom “lec” ali se sve skupa mora drzati na okupu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/08/2018 : 13:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jel mislite možda na ono "ku'iš" ? I mene to pomalo živcira

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/08/2018 : 14:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ajde da pustimo to razglabanje sa nadziračima,čuvarima,kontrolorima,stražarima...

povela se diskusija na darkvudovom forumu o upitnom kvalitetu tehnikalija Nadzirača - ako je verovati ljudima koji su nabavili svoj primerak,korice su pretanke za knjiški blok koji ima bezmalo 500 stranica A4 formata;te je opšti utisak da je izdavač podbacio sa ovim kapitalcem - šteta,velika šteta.

Lično čekam da strip dođe u lokalnu Laguninu knjižaru da se i sam uverim o (ne)kvalitetu stripa - biću grdno razočaran ako je tačno ono što se piše na darkvudu (a ne vidim razlog zbog čega bi ljudi lagali).Ne mogu opisati koliko sam čekao na poboljšanu varijantu kultnog stripa - daleko da je BP varijanta loša (o HC pričam),ali ovo je trebalo da bude još bolje.

Čuvari od Fibre ispurgerizovani (sa stanovišta jednog Srbina,da se razumemo),Nadzirači od Čarobnjaka za par čitanja (posle čega ide raspadanje)...jbga


Nije baš toliko loše koliko se priča. Štampa i boje su definitivno mnogo bolje no kod BP-a, naravno Simbol je to, i korice nisu savršene ali ne bih baš išao dotle da govorim da će da se raspada posle par čitanja...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/08/2018 : 15:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

ajde da pustimo to razglabanje sa nadziračima,čuvarima,kontrolorima,stražarima...

povela se diskusija na darkvudovom forumu o upitnom kvalitetu tehnikalija Nadzirača - ako je verovati ljudima koji su nabavili svoj primerak,korice su pretanke za knjiški blok koji ima bezmalo 500 stranica A4 formata;te je opšti utisak da je izdavač podbacio sa ovim kapitalcem - šteta,velika šteta.

Lično čekam da strip dođe u lokalnu Laguninu knjižaru da se i sam uverim o (ne)kvalitetu stripa - biću grdno razočaran ako je tačno ono što se piše na darkvudu (a ne vidim razlog zbog čega bi ljudi lagali).Ne mogu opisati koliko sam čekao na poboljšanu varijantu kultnog stripa - daleko da je BP varijanta loša (o HC pričam),ali ovo je trebalo da bude još bolje.

Čuvari od Fibre ispurgerizovani (sa stanovišta jednog Srbina,da se razumemo),Nadzirači od Čarobnjaka za par čitanja (posle čega ide raspadanje)...jbga


Nije baš toliko loše koliko se priča. Štampa i boje su definitivno mnogo bolje no kod BP-a, naravno Simbol je to, i korice nisu savršene ali ne bih baš išao dotle da govorim da će da se raspada posle par čitanja...


Potpuno delim tvoje misljenje.Ljudi svasta lupetaju i to na nevidjeno.Mogle su korice da budu deblje za ovog "dinosaurusa" u svetu stripa ali daleko bitniji je sam uvez. Inace vizuelno ovo izgleda nenadjebivo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2018 : 15:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobro jel moze netko, usporediti izdanje Fibre i ovog novog, sto se vanjstine i vizuelnog efekta tice. Al da je oba izdanja drzao i proucio. Meni je Fibra bolja jedno 10 puta od nekadasnjeg Belog puta, cije sam izdanje prvo procitao, a potom po objavljivanju Fibre, prodao...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/08/2018 : 15:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Dobro jel moze netko, usporediti izdanje Fibre i ovog novog, sto se vanjstine i vizuelnog efekta tice. Al da je oba izdanja drzao i proucio. Meni je Fibra bolja jedno 10 puta od nekadasnjeg Belog puta, cije sam izdanje prvo procitao, a potom po objavljivanju Fibre, prodao...



Ovih dana cu da uzmem izdanje CK. Neuporedivo je vece od Fibrinog ako me pamcenje sluzi pa mi je samim tim impozantnije na prvi pogled. Nema sumnje da je Fibrino izdanje savrseno sto se tice technickih osobina.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 26/08/2018 : 16:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ajde da pustimo to razglabanje sa nadziračima,čuvarima,kontrolorima,stražarima...

povela se diskusija na darkvudovom forumu o upitnom kvalitetu tehnikalija Nadzirača - ako je verovati ljudima koji su nabavili svoj primerak,korice su pretanke za knjiški blok koji ima bezmalo 500 stranica A4 formata;te je opšti utisak da je izdavač podbacio sa ovim kapitalcem - šteta,velika šteta.

Lično čekam da strip dođe u lokalnu Laguninu knjižaru da se i sam uverim o (ne)kvalitetu stripa - biću grdno razočaran ako je tačno ono što se piše na darkvudu (a ne vidim razlog zbog čega bi ljudi lagali).Ne mogu opisati koliko sam čekao na poboljšanu varijantu kultnog stripa - daleko da je BP varijanta loša (o HC pričam),ali ovo je trebalo da bude još bolje.

Čuvari od Fibre ispurgerizovani (sa stanovišta jednog Srbina,da se razumemo),Nadzirači od Čarobnjaka za par čitanja (posle čega ide raspadanje)...jbga



Je li HC izdanje od BP šivano ili lijepljeno (kao u SC varijanti)?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 26/08/2018 : 16:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Aman ljudi, pa je li toliko pakovanje važnije od sadržine??!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/08/2018 : 17:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Aman ljudi, pa je li toliko pakovanje važnije od sadržine??!!


Pa kad već ima 3 domaća izdanja tog stripa, naravno da je važno. Ljudi bi izabrali najbolje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/08/2018 17:07:20
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/08/2018 : 17:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jezivo mi je ovo kad citam da stari kolekcionari i ljubitelji pravdaju ovakve korice kod ovog izdanja. mozda i nije toliko stasno, al jebote ovo su nadziraci. makar do uradite da bude odlicno. jedno je bom, boneli, a drugo ovo
na kraju ovo jeste bolje od beloputaskog izdanja, size does matter

Edited by - kasper on 26/08/2018 17:47:01
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2018 : 17:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by ivanl

Dobro jel moze netko, usporediti izdanje Fibre i ovog novog, sto se vanjstine i vizuelnog efekta tice. Al da je oba izdanja drzao i proucio. Meni je Fibra bolja jedno 10 puta od nekadasnjeg Belog puta, cije sam izdanje prvo procitao, a potom po objavljivanju Fibre, prodao...



Ovih dana cu da uzmem izdanje CK. Neuporedivo je vece od Fibrinog ako me pamcenje sluzi pa mi je samim tim impozantnije na prvi pogled. Nema sumnje da je Fibrino izdanje savrseno sto se tice technickih osobina.


Ne sluzi te:)

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000