forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Nenad Brixy: MRTVACIMA ULAZ ZABRANJEN
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/09/2018 : 14:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala, postavio sam naslovnu stripa.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 27/09/2018 : 11:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Kad če stiči u striparnice? Mislim na Agarthi.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 27/09/2018 : 22:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Ne staj Zoki na muku

Stamparija obara novi rekord
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 28/09/2018 : 12:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

Ne staj Zoki na muku

Stamparija obara novi rekord


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 29/09/2018 : 22:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
strip i knjga su objavljeni
uskoro fotografije
narudžbe preko dobro poznatog sajta
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/

Edited by - zokalav on 29/09/2018 22:29:47
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 03/10/2018 : 09:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Knjiga i strip stigli su kod Osmana u Brčko
:-)
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 03/10/2018 : 11:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Knjiga i strip stigli su striparnicu Agarthi Comics Sarajevo
živjeli
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 03/10/2018 : 17:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Knjiga i strip stigli su i u striparnicu
Tarantula Comisc Store Mostar
sada možete da nabavite knjigu i strip iz bilo kojeg dijela BiH
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 03/10/2018 : 20:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
ZG?


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/10/2018 : 00:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Za vikend sam na Salonu u Beogradu kupio strip ali knjige nije bilo...? Hoce li dolaziti za Srbiju?
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 04/10/2018 : 09:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
hoće biće knjiga na štandu Darkwooda na sajmu knjige
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/10/2018 : 22:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

hoće biće knjiga na štandu Darkwooda na sajmu knjige




onda cemo da pazarimo!
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 05/10/2018 : 09:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
tooooooooooooooooooooo
hvala
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 05/10/2018 : 12:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno u agartiju knjiga i 2 stripa.
Almir mi je rekao da če do kraja godine i drugi broj.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 07/10/2018 : 13:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Hoće naravno
knjiga i strip "Hooooooolivud protiv mene"
a nakon toga sve ostale knjige
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 07/10/2018 : 14:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
ZG????


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 07/10/2018 : 23:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
ZG uskoro stiže kao i striparnica Babilon
ali uskoro dva nova naslova "Devete dimenzije" tj. u narednih 15-20 dana

Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 12/11/2018 : 22:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Knjga i strip stigli u striparnicu
Stripovi na kvadrat
Zagreb

Edited by - zokalav on 12/11/2018 22:36:26
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/02/2022 : 09:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Nakon par godina cekanja na polici doslo je na red i ovo izdanje knjige Mrtvacima ulaz zabranjen. Najprije bih htio pohvaliti izdavacki potez, nakon cega slijedi kritika koja ce nadam se biti shvacena prvenstveno konstruktivno, ako bude novih izdanja narednih romana, da dodje do poboljsanja.

Nakon sto sam poceo citati, dosta mi je to sve bilo cudno, kao da to nije bio isti roman koji sam nekad davno procitao. Da skratim pricu, uspio sam se docepati prvog tj. onog najprvijeg izdanja pa sam krenuo usporedjivati tekstove. Uglavnom, mogu samo konstatirati da se ovdje radi o jezicki preradjenom izdanju, da je Brixyjev originalni tekst prilagodjen bosansko-srpskoj varijanti pa je ovo izdanje prepuno srbizama. Krajnji rezultat je barem meni ispao jako nezgrapan i vrlo cudan za citanje. Ne shvacam zasto se moralo tako zadirati u tekst. Barem strip-publiku koja je aktivna na ovom forumu i koja je vise-manje ciljana publika ne dozivljavam nesto posebno jezicki predrasudnu tako da se komotno mogao ostaviti izvorni tekst. Svi bismo sve shvatili i bez titlova Mustafi Nadarevicu. Mozda su razlozi bili drugacije prirode. U svakom slucaju, osobno mislim da je steta da je ovako ispalo.

Ima i dosta tipfelera, a u usporedbi s to malo sto sam usporedio, mogu isto tako konstatirati da je u ovom novom izdanju izostavljeno i dosta recenica iz originalnog izdanja. Je li u pitanju manjak koncentracije prilikom digitalizacije tj. prepisavanja, ili je u pitanju svjesna urednicka odluka, ne znam.

Ako ce se ici dalje raditi, definitivno ima mjesta za poboljsanje. I da se nitko ne ljuti, ovo je samo moje misljenje, koje nikome ne mora biti relevantno.

Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 15/02/2022 : 17:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Pozzz Fandango....svaka kritika je dobro došla...Ali pojasni malo na koje srbizme mislis...davno sam objavio iskreno više sam i zaboravio...Ja sam konkretno razočaran prodajom ovog izdanja....lp hvala za komentar sve je dobronamjerno
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/02/2022 : 07:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Zao mi je cuti da prodaja nije ispunila ocekivanja, a i drago mi je da si kritiku primio dobronamjerno. Konkretno, tacno umjesto tocno, posmatrati umjesto promatrati, krst umjesto kriz, ubistvo umjesto ubojstvo, naocare umjesto naocale, itd. Ima puno primjera.

Poslikao sam pocetak desetog poglavlja u oba izdanja, tamo su razlike bas drasticne, izostavljeni su veliki dijelovi u dvije recenice, rijeci tu i tamo, Clark Gable je postao Gamble, i ostalo. Ne znam, mozda je ovo novo izdanje radjeno po nekom drugom izdanju. Cini mi se kad je TT kracen kad je izasao u kiosk izdanjima u bivsoj Jugi, ako je radjeno po tome, onda nije cudno da je puno toga izostavljeno.

Prvo izdanje:



Deveta Dimenzija:

Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 16/02/2022 : 10:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Iskreno ne sjećam se po kom sam izdanju radio,ali čitava je knjiga prekucana tj. Nije izbačena ni jedna rečenica, rijeci koje navodis meni su logične da se promjene. Ako se dobro sjećam ovo je 12 izdanje knjige sa dodatkom intervjua, sin je odobrio knjigu prije štampanja
Ziviioooo
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/02/2022 : 10:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Onda je sigurno radjeno po nekom kasnijem izdanju koje je skracivano. Kazem, nisam siguran, ali mislim da su kiosk-izdanja TT u Tragu skracivana da stane unutar formata, pa moze biti da su i kasnija knjizna izdanja radjena po tome. Ovo sto sam ja nabavio i uslikao je bas prvo izdanje i vidis i sam da je razlika ogromna.

Sto se tice srbizama, shvacam logiku jer je izdanje bosansko-srpsko i to si onda prilagodio. Nekoga mozda ne smeta, ali mene smeta, jer mislim da se i razumijemo i razumemo jako dobro, pa da za ovakve prilagodbe nije bilo potrebe, kao sto recimo nema potrebe u Hrvatskoj prilagodjavati srpske romane, niti titlovati Mustafu Nadarevica ili zabranjivati Semezdina Mehmedinovica.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/02/2022 : 11:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Normalno da treba prevoditi stripove i knjige kad ih objavljuju izdavači iz druge ex yu države.
Treba poštivati svoj jezik i zakone svoje države.
To što su jezici slični ne igra nikakvu razliku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/02/2022 : 11:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meh, sve je to isti jezik... Titlovati ili prevoditi bosanski ili srpski na hrvatski mi ima manje smisla nego prebaciti međimurski dijalekt na književni hrvatski. Jutarnji List je npr. ostavio "Na Drini Ćuprija" na srpskom, ili npr. Fibrina "Evropa" je na srpskom... S druge strane, mislim da je roman "Zovite Ju Zemlja" Ivana Lutza u izdanju Čarobne Knjige na hrvatskom jeziku (ali nisam siguran). Ne mora sve biti na silu prevedeno. Podsjeća me na one gluposti poput "pogrješka" ili "šport".

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000