forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Nightwish - najbolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2018 : 22:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Koja pjesma finske grupe Nightwish vam se najviše sviđa. Ako nema vašeg favorita, obavezno postavite video.
Glasajte, slušajte i uživajte...

































Choices:

Elan (Floor)
Bye bye beautiful (Anette)
While Your Lips Are Still Red (Marco)
Sleeping Sun (Tarja)
Amaranth (Anette)
She is my sin (Tarja)
Come Cover Me (Tarja)
Ever Dream (Tarja)
Nemo (Tarja)
Wishmaster (Tarja)
Edema Ruh (Floor)
Endless Forms Most Beautiful (Floor)
Storytime (Anette)
Wish I Had An Angel (Tarja)
The Poet And The Pendulum (Anette)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - Obi-wan on 30/08/2018 22:38:58

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/08/2018 : 23:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
fishmaster

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2018 : 23:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam glasao za While Your Lips Are Still Red mada mi je možda čak 10 pjesama jednako drago...
Tarja ipak ima najbolji glas, jednostavno rastura...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 31/08/2018 : 01:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Kad je riječ o najboljim Nightwishovim pjesmama, onda treba uključiti i Ghost Love Score i Bless The Child. Inače, meni njihova najbolja pjesma je Beauty of the Beast (sa albuma Century Child):


Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 31/08/2018 : 03:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/08/2018 : 08:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nikada nisam bio njihov fan, ali zato toliko vise volim grupu koja ih je inspirirala, za mene najbolji norveski band svih vremena... truruuu ruuu, tam tam tres tresss bum!

link u slici





Prva pjevacica Kari, sa Nightwish klaviaturistom Tuomasom Holopainenom.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 31/08/2018 08:43:35
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 31/08/2018 : 10:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Kad god čujem Nightwish padne mi na pamet




http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 31/08/2018 : 10:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš njihov fan...glasao sam za "Sleeping Sun"

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/08/2018 : 12:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/08/2018 : 12:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.


Auuuu... nisam ni ja ljubitelj ovog stila, ali ona gore spomenuta spodoba, sto se rimuje na...bez mozga. Auuuu

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/08/2018 : 13:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.


Auuuu... nisam ni ja ljubitelj ovog stila, ali ona gore spomenuta spodoba, sto se rimuje na...bez mozga. Auuuu

Nema tuluma bez "minut srca tvog"...ide odma iza "run to the hills"

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 31/08/2018 : 15:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da nam Kras prokomentira svoj izbor ...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2018 : 19:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni oduvijek predosadan bend, čak i u vrijeme dok sam mogao poslušati puno podžanrova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/08/2018 : 19:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam ih "imao na disku" negdje od 2007 i amaratha koja mi je bio prva pjesma
kasniej sam ih slušao onako kad nalete

u posljednjih godinu i nešto non stop slušam spotove i live na youtube

extra su mi
fišmaster
fantom u operi
elan
amarath

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 31/08/2018 : 20:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.


Da sam moderator, odmah bih ti opalio kaznu od 30 dana zbog ovakve neozbiljnosti
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2018 : 21:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iz znatiželje baš išao poslušati ove stvari koje je stavio Obi, bolje da nisam jer sam tako otkrio da je Nightwish još lošiji i dosadniji nego sam mislio.
Istina da se nikada nisam natjerao poslušati neki album benda u cjelosti, već samo nekoliko stvari iz vremena Tarje tamo krajem 90-ih.
Sada sam se baš šokirao koliko su ove stvari bez nje loše, katastrofa tek nešto malo manja od Rozge.
Da ne ispadne kako se samo kurčim i pametujem o nečemu što uopće niti ne slušam, evo jednoga primjera dolje.
Činjenica je da štošta toga ne slušam, pogotovo ne power sa ženskim vokalima, ali ovaj bend Evenmore meni osobno zvuči puno bolje od prerazvikanog Nightwisha, tj. sasvim solidno unutar svoga podžanra (klasični power, ne symphonic).
Da još uvijek slušam power možda bi mi Evenmore bio omiljeni bend jer je ova mala na vokalu stvarno pravi komadić.






Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 02/09/2018 : 20:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.




Marko, crni Marko...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/09/2018 : 22:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Epic pathetic glazba...

...al dobro, svakom njegovo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2018 : 05:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Epic pathetic glazba...

...al dobro, svakom njegovo.


Epic-pathetic... gadna 'kovanica', al'dobra, moram priznati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/09/2018 : 16:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

Epic pathetic glazba...

...al dobro, svakom njegovo.


Epic-pathetic... gadna 'kovanica', al'dobra, moram priznati.


Epika i patetika (pogotovo jeftina) su mi omiljene. Tako da je ovo za mene čista 10.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/09/2018 : 22:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Meni najdraža:



Malo je čudno uspoređivanje sa Rozgom, Rozga je klasično smeće. A ovo glazba kao i većina druge za mase. Pa od svega toga što se za mase nudi Nightwish što se tiče pjevanja spadaju u vrh. Ispod su operne izvedbe, ali što se toga tiče izvrsni. Meni je opera mrska, ali nikad ne bi za nju rekao da je to loša izvedba, zato što je vrhunska, iako mi se ne sviđa, pomalo mi čak ide na živce. Dakle nije vrhunska glazbena izvedba kriva što se meni ne sviđa.

Edited by - Kruger on 04/09/2018 22:13:49
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 13/09/2018 : 11:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Ja obožavam Nightwish, preslušao sam njihove albume milijun puta. U nedostatku novih Nightwish albuma išao sam slušati Life & Times of Scrooge (pa sam i pročitao strip) i onda sam tamo otkrio pjevačicu/ženu od Tuomasa, Johannu Kurkelu s kojom ima bend Auri. Pa sad slušam to. Uglavnom taj njihov simfonijski metal sa ženskim glazbeni vokalom mi je jeben. Čak bi rekao da mi je Anette bila najbolja bez obzira što svi true believersi vjeruju u Tarju.
I baš mi je drago Obi što si postavio ovaj post jer osim glazbenog ukusa vidim da imamo i istu životnu filozofiju. Ne komentiram baš puno po forumu ali vidim da ti što god napišeš ja se slažem s tim. :) Nije mi jasno zašto netko tko ne voli Nightwish otvori ovaj topic i posta kako mu se ne sviđa. Ja to ne bi napravio na nekom narodnjačkom ili sličnom topicu. Svakom svoje veselje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/09/2018 : 12:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Obi, ako si sada vec presao na tamniju stranu i poceo slusati metal, iako samo simfonicki , moram ti preporuciti ovaj draguljcic. Njihovi susjedi iz Svedske, isto imaju i zenske vokale, rade sa orkestrima, imaju melodije koje padnu u uho itd itd.
Ovo mi je njihov najbolji album svih vremena, no posto ima ovdje na forumu nekoliko clanova koji ih isto slusaju, zanimljivo bi bilo cuti i njihovo misljenje.

Dame i gospodo, predstavljam vam grupu Therion sa albumom "Theli" iz '96.


https://youtu.be/8cy5bwlrcFw?list=PLD99A590F3427C3C7





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/09/2018 : 20:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hvala Poli.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/09/2018 : 20:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Ja obožavam Nightwish, preslušao sam njihove albume milijun puta. U nedostatku novih Nightwish albuma išao sam slušati Life & Times of Scrooge (pa sam i pročitao strip) i onda sam tamo otkrio pjevačicu/ženu od Tuomasa, Johannu Kurkelu s kojom ima bend Auri. Pa sad slušam to. Uglavnom taj njihov simfonijski metal sa ženskim glazbeni vokalom mi je jeben. Čak bi rekao da mi je Anette bila najbolja bez obzira što svi true believersi vjeruju u Tarju.
I baš mi je drago Obi što si postavio ovaj post jer osim glazbenog ukusa vidim da imamo i istu životnu filozofiju. Ne komentiram baš puno po forumu ali vidim da ti što god napišeš ja se slažem s tim. :) Nije mi jasno zašto netko tko ne voli Nightwish otvori ovaj topic i posta kako mu se ne sviđa. Ja to ne bi napravio na nekom narodnjačkom ili sličnom topicu. Svakom svoje veselje.



Baš sam u fazonu Nightwish trenutno. Preporučio mi radni kolega inače bubnjar. Valjda on zna šta valja.
Volim Anette-ine pjesme, ali kada Tarja pjeva, naježim se...
Drago mi je eto što netko razmišlja slično kao i ja, u zadnje vrijeme nekako ima puno ljudi kojima se ne sviđa kako rezonujem.
Nekako smo ovdje već dugo pa svatko svakoga pomalo živcira i svatko udara kontru po defoltu.
Eto ispada da malo tko voli Nightwish, a znamo da u stvarnom svijetu to jednostavno nije tako...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/09/2018 : 23:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U prijevodu, fanovi Nightwisha se nalaze svuda oko nas osim na ovom forumu.
Naravno da se radi o planetarno poznatom bendu koji se sluša u svakoj 5. kući, neće valjda slušati Bekëth Nexëhmü za kojega smo čuli samo ja i još 10-ak ljudi na svijetu (neki albumi benda su izašli u samo 10 primjeraka).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000