forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jacques Tardi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2018 : 05:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panic

"Stariji" Tardi: Ledeni demon


👍Da. Onaj malo veci, tanki, sc album sa crvenim rubom. Imam i njega, al nisam doma, da provjerim nakladnika i godinu izdanja. Ima i od toga dosta vec...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/09/2018 : 07:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nakladnik je Art 9, izaslo 1997.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2018 : 08:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
👍

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/11/2018 : 13:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Ništa od Adele in Nestora za Interliber?

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2018 : 13:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote




https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.25105cc72b90422092796cc5d5a764c2.adele-blanc-sec-omnibus-1.aspx

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.dcd9595ec33d4649b9e211a6855aa1b1.nestor-burma-omnibus-1.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/12/2018 : 16:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nestor mi se ne sviđa ali Adele bi moga kupiti kad vidim izdanje uživo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/12/2018 : 19:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nestor je meni odličan detektivski strip, barem ono što sam čitao.

Adele je šarolika, upitno je da li je za širu publiku, više je kao parodija. Na trenutke odlična, a češće konfuzna. Kome se svidio Ipak i ovdje mogla bi i Adele.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/12/2018 : 19:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nestor je meni odličan detektivski strip, barem ono što sam čitao.

Adele je šarolika, upitno je da li je za širu publiku, više je kao parodija. Na trenutke odlična, a češće konfuzna. Kome se svidio Ipak i ovdje mogla bi i Adele.


Čitao i jedno i drugo. Adele negdje do 4. albuma i dobro veliš - konfuzno.
Nestor je i meni bolji, barem ovaj stari Burma. Novog nisam čitao, nešto mi se ne da.

Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/12/2018 : 10:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Nestor mi je baš dobar strip..ali bome mi je malo preskup..čekamo interliber 2019

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/01/2019 : 14:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Nestor mi je baš dobar strip..ali bome mi je malo preskup..čekamo interliber 2019



Ma čekamo Komiko i Sajam 2019


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2019 : 14:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by risbozg

Nestor mi je baš dobar strip..ali bome mi je malo preskup..čekamo interliber 2019



Ma čekamo Komiko i Sajam 2019


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 13/04/2020 : 19:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Fantagraphics će objaviti omnibus Tardi-Manchette krimića. Već imamo 'Mali blues sa Zapadne obale' (Fibra) i 'Na nišanu snajpera' (Phoenix Press).

https://www.fantagraphics.com/manchette-tardi-box-set/

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/04/2020 : 20:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Djeluje odlično, ali nadam se da ćemo vidjeti još Tardija u Fibrinom izdanju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/12/2020 : 00:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Kakav je strip Na nisanu snajpera koji je objavio Phoenix Press?
Ne pronalazim nigde nista o njemu!
Jel to one-shot album?
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/12/2020 : 00:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Kakav je strip Na nisanu snajpera koji je objavio Phoenix Press?
Ne pronalazim nigde nista o njemu!
Jel to one-shot album?



Sličan kao Mali blues sa Zapadne obale:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35138

One-shot je, da.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/12/2020 : 11:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Kakav je strip Na nisanu snajpera koji je objavio Phoenix Press?



Jako dobar ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/12/2020 : 21:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Imas i 2 filmova po tom romanu po kojem ne nastao i strip.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/12/2020 21:03:30
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2020 : 01:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Kakav je strip Na nisanu snajpera koji je objavio Phoenix Press?
Ne pronalazim nigde nista o njemu!
Jel to one-shot album?





Tardi&Manšet:Na nišanu snajpera (Phoneix Press)

Ovo mi je najbolji Tardi,najbolji strip Feniks presa i jedan od najboljih klasičnih krimi stripova koje sam čitao.

Martin Terije je plaćeni ubica koji ima svoj životni put.Obećao je devojci svog života da ga sačeka 10 godina,a on planira da u tom periodu napravi velike pare.
I 10 godina je prošlo,velika kinta je obezbeđena,ali povlačenje iz posla će ići malo teže sa obzirom na prirodu istog.
Na nišanu snajpera je pravi,tvrdi,klasičan i žestok krimić - Tardi je ovde adaptirao i po treći put roman Žan Patrik Manšeta (jedan je objavila Fibra - Mali bluz sa zapadne obale).Od prve rečenice strip vas uzima po svoje;barem mene jeste;i do kraja gura bez milosti.Završnicom,pomalo pretencioznom,iako odlične ideje,nisam najsrećniji i zbog toga ću dati stripu pola ocene niže.Sam kraj (odnosno zadnja stranica) je sjajan.
Tardi mi je u ovi krimi strorijama dosta bolji nego u ratnim.Možda vam treba neko vreme do se ne naviknete na njegov crtež (barem meni jeste u Malom Bluzu),ali sa vremenom ćete ući u štos.
Moram spomenuti,da je Na nišanu snajpera (kao i mali Mali bluz koga preporučujem ako vam se ovaj strip dopao) jedan od onih stripova koji je sa svakom sledećim čitanjem još bolji.

potanja 10/10

Inače,nisu se Feniksovci previše trudili oko ovog stripa.Ružan impresum,stranice bez brojeva,...
Ali su nam podarili fantastičan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 30/12/2020 : 10:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pošto je Fibrin Mali blues već rasprodan, mogla bi pasti jedna Orka specijal na velikom formatu - integral Tardi / Manchette.

Ima ovo izdanje na FR, unutra su Mali blues, Snajper i još jedna duža priča:
https://www.bedetheque.com/serie-54517-BD-Integrale-Manchette-Tardi.html


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2020 : 13:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Pošto je Fibrin Mali blues već rasprodan, mogla bi pasti jedna Orka specijal na velikom formatu - integral Tardi / Manchette.

Ima ovo izdanje na FR, unutra su Mali blues, Snajper i još jedna duža priča:
https://www.bedetheque.com/serie-54517-BD-Integrale-Manchette-Tardi.html


Bluz,Snajper,jedna priča od 50 i jedna od 90 stranica

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 30/12/2020 : 21:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by corto33

Pošto je Fibrin Mali blues već rasprodan, mogla bi pasti jedna Orka specijal na velikom formatu - integral Tardi / Manchette.

Ima ovo izdanje na FR, unutra su Mali blues, Snajper i još jedna duža priča:
https://www.bedetheque.com/serie-54517-BD-Integrale-Manchette-Tardi.html


Bluz,Snajper,jedna priča od 50 i jedna od 90 stranica



Da, hvala na ispravki. Ima unutra još i jedna kratka priča na 20 stranica.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/02/2021 : 22:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da malo zazivim ponovo ovaj topic, i da rezimiram sve do sad izasle Tardijeve albume na ovim prostorima. Malo sam 'prckao' danas po njegovim stripovima nakon nekog vremena, a uvijek im se rado vracam...

Dakle.
Jaques Tardi do sad;

Art 9;
Ledeni demon 1997.

Komiko;
Istinita prica o neznanom junaku/Sarlova klackalica. 2012.
Bas ovdasnji 2020. (Isti kao Fibrin, Ipak i ovdje)

Fibra;
Mali blues sa zapadne strane (Orka 14) 2009.
Ipak i ovdje (Orka 27) 2012.

Phoenix press;
Na nisanu snajpera 2010.
Bio je to rovovski rat 2013.

Darkwood;
Ja Rene Tardi, ratni zarobljenik u Stalagu II b. 2012.
Prokleti rat 2013.

Bookglobe;
Nestor Burma, Omnibus 1. (Magla na mostu Tolbiac/Kolodvorska ulica 120) 2018.
Nestor Burma, Omnibus 2. (Smrtonosni mamurluk/Smrt covjeka iz Marseilla/Jesi li vidio moj les) 2020.

Neobicne pustolovine Adele Blanc Sec
Omnibus 1. (Adele i zvijer/Demon sa Eiffelovog tornja/Ludi ucenjak) 2018.
Omnibus 2. (Ludilo mumija/Tajna dazdevnjaka/Dvoglavi utopljenik) 2020.
Omnibus 3. (Svi su cudovista/Tajna podzemlja/Pakleni labirint) 2020.

Da li je to sve, svi albumi? Mislim da jest...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 05/02/2021 09:58:40
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 04/02/2021 : 22:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Komiko je izdao i Baš ovde, isti strip kao i Fibrin Ipak i ovdje
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2021 : 09:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E znam, Bas ovdasnji, kao Fibrin Ipak i ovdje. Ali nisam ga 'ponavljao'. Okej, red je da ga se postavi u spisak. Evo ispravljeno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 23:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas sam frisko zavrsio iscitavanje Adele Blanc-Sec i Nestora Burme, Bookglobe-ovih izdanja. Citao sam nesto i ranije, ali zaboravio sam. Sad sam to obavio na gomili i natanane. Adele mi i nije najbolje legla zbog natrpanosti svih mogucih fantazija, koje su mi pomalo zbrkane za kontinuitet radnje, dok je detektiv Nesto Burma, bar kod mene pogodio 'u sridu'. Jako dobar krimic, noir, lijepo poslozen po knjizevnom podlosku Lea Maleta. Tvrd, dobro vozi. Glavni junak dobija i batina kako se to i ocekuje u ovakvim romanima, pije, pusi, budi se s mamurlukom... ali je i cinican, lukav, dosljedan...pronalazi prava rijesenja.
Crtez je, pa ki voli Tardija, velicanstven. A ja bas volim. Tko se jednom navikne na karikaturne likove i drhtavu liniju brzo shvaca da je covjek genijalac. Stil osvaja, i drzi zaokupljenost na vinjete konstantno. Hommage Parizu je nevjerovatan. Toliko dobro nacrtanih ulica, trgova, zgrada, blokova, gradevina...rijetko se vida. Celicne konstrukcije, mostovi genijalno su nacrtani. Siva dnevna i crna nocna atmosfera sa puno kise i mokrih ulica upravo je fascinantno dobra. Volim Tardija oduvijek, ali ove ulice Pariza naprosto zovu, i uvlace vas u slike. Krasno.
Tardi je stari buntovnik i jasno se osjeca otpor prema vlasti, institucijama i drzavnim aparatu. Rat, prvi i drugi veliki rat je stari Tardijev neprijatelj i to se i ovdje ne propusta prikazati u njegovom djelu. Ne puno, kao kod drugih radova, ali prisutno je. Nije cudo sto je kao stari provjereni antikomformist, Tardi odbio primiti titulu viteza legije casti Francuske akademije. Uopce nije cudno.
Adele jako dobro nacrtana ali za mene komfuzne, nedoradene radnje. Nestor, genijalni krimic, jos i bolje nacrtan i jos i efektniji u crno bijelom, (i sivom), izricaju. Ovome cu se s gustom vracati.
Da ne pricam o samim radnjama svih albuma, jer ce to mnogi sami uraditi za sebe i bez tudeg smetanja.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000