forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jacques Tardi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 02:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

dok je detektiv Nesto Burma, bar kod mene pogodio 'u sridu'. Jako dobar krimic, noir, lijepo poslozen po knjizevnom podlosku Lea Maleta. Tvrd, dobro vozi. Glavni junak dobija i batina kako se to i ocekuje u ovakvim romanima, pije, pusi, budi se s mamurlukom... ali je i cinican, lukav, dosljedan...pronalazi prava rijesenja.




Ovo me bas raduje i s nestrpljenjem iscekujem Komikovo izdanje!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 17:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by ivanl

dok je detektiv Nesto Burma, bar kod mene pogodio 'u sridu'. Jako dobar krimic, noir, lijepo poslozen po knjizevnom podlosku Lea Maleta. Tvrd, dobro vozi. Glavni junak dobija i batina kako se to i ocekuje u ovakvim romanima, pije, pusi, budi se s mamurlukom... ali je i cinican, lukav, dosljedan...pronalazi prava rijesenja.




Ovo me bas raduje i s nestrpljenjem iscekujem Komikovo izdanje!



Ma naravno da ne trebas vjerovati meni, ali eto, nakon iscitanih par 'tamica' krimica, ovo je odlicno. Ono, bas me je odusevilo. Samo pazi, ja sam ti prvenstveno vizualni freak, a u ovim Nestor Burma albumima vizualno perfektnih situacija ne manjka. Zaista. Pa zato i velika, velika preporuka ovom Tardijevom djelu, od mene!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/02/2021 : 21:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto nedavno čitao Nestora. Super mi je, baš sam uživao. Nisu sad te priče nešto ekstra ali su baš old school, a tako nešto danas fali. Pariz 50, atmosfera, odjeća, frizure, likovi, cijeli taj život, to je super dočarano. I ulice, atmosfera mjesta. Osjeti se tadašnji Pariz, ne Ajfelov toranj i svjetla nego više mračna predgrađa.

Priče su tipične ondašnje, zavrzlame koje je teško pratiti zbog hrpe imena i na kraju sam se trebao dobro zamisliti da povežem ko je tu koga i zašto. Ali imaju sve što treba, feme fatale i bitange, čudna obojstva, kosture iz rata pa drže pažnju. Ali najjači je glavni lik, Nestor Burma, Ivan ga je super opisao. I Nestorova sekretarica mi je pomalo seksi

Crtež mi je zakon, Tardi je jedan od onih gospodara linije, meni je sve što on crta zakon, čak i kad to radi ful nabrzinu kao u onoj prvoj priči u drugom dijelu. Nije ovo strip za svakoga, mislim da će nekog zasmetati što je toliko retro, ali meni je super. Volio bi da ima više albuma, da svako malo izlaze nove epizode.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/02/2021 : 18:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ja sam isto nedavno čitao Nestora. Super mi je, baš sam uživao. Nisu sad te priče nešto ekstra ali su baš old school, a tako nešto danas fali. Pariz 50, atmosfera, odjeća, frizure, likovi, cijeli taj život, to je super dočarano. I ulice, atmosfera mjesta. Osjeti se tadašnji Pariz, ne Ajfelov toranj i svjetla nego više mračna predgrađa.

Priče su tipične ondašnje, zavrzlame koje je teško pratiti zbog hrpe imena i na kraju sam se trebao dobro zamisliti da povežem ko je tu koga i zašto. Ali imaju sve što treba, feme fatale i bitange, čudna obojstva, kosture iz rata pa drže pažnju. Ali najjači je glavni lik, Nestor Burma, Ivan ga je super opisao. I Nestorova sekretarica mi je pomalo seksi

Crtež mi je zakon, Tardi je jedan od onih gospodara linije, meni je sve što on crta zakon, čak i kad to radi ful nabrzinu kao u onoj prvoj priči u drugom dijelu. Nije ovo strip za svakoga, mislim da će nekog zasmetati što je toliko retro, ali meni je super. Volio bi da ima više albuma, da svako malo izlaze nove epizode.



Odlicno!
Tvoje misljenje jako cenim pcoro!
Sto se tice ne-bonelli stripova, kod bonellija se razilazimo u misljenju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 05:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Iako sam frisko zavrsio sa ovim Bookglobeovim albumima, jucer sam ih opet prolistao. Toliko mi je eto, Nestor Burma zauzeo paznju. Citam svakodnevno i pratim konstantno novu produkciju, ali ovaj me je Nestor Burma bas kupio. Nastranu sto zaista jako volim stil Tardija, ali ovaj mu je krimic odlican. I ja bi volio da ovoga ima vise jer je prikaz kisnog i mracnog Pariza vrhunski i jedinstven.

I da, jos nesto; puno smo se nabacivali drvljem i kamenjem po Bookglobeu zbog zapocetih pa ostavljenih serijala, ali ovo je odradeno izvrsno. I same knjige izgledaju odlicno. Masivne, robusne, teske sa odlicnim papirom i tiskom. Odlicni albumi formom i sadrzajem, zaista.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/02/2021 : 18:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa svime što si napisao.. izvrsna su oba integrala.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 14/02/2021 18:39:02
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/02/2021 : 08:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Odlicno!
Tvoje misljenje jako cenim pcoro!
Sto se tice ne-bonelli stripova, kod bonellija se razilazimo u misljenju.



Drago mi je da je tako Ipak pazi, ovo je dosta retro, meni je super ali neće svakom pasat.

Što se tiče Bookglobeovo izdanja, lijepo je i papir je dobar i brzo su sve završili, pohvala! Ali nema naslovnica, osim smanjenih, na zadnjoj korici. Isto je i s Adele Blanc Sec. Nije jako važno ali ipak je malo bezveze - pa već godinama se integrali objavljuju s naslovnicama pojedinačnih albuma i ne znam što bi ih koštalo sa su ih dodali unutra.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 17:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo sa maslovnicama je tocno. Nazalost nema ih ispred svake epizode unutra. Bilo bi bolje da su bile...
Inace Adele Blanc-Sec je ustvari ostala nezavrsena. Tardi je zadnju epizodu ostavio otvorenu. Znaci imao je u vidu nastavke, do kojih nije doslo. Meni ne smeta, malo mi je taj strip, kako rekoh, komfuzan i 'nabacanog' scenarija.
Bilo bi odlicno da je Nestora Burme bilo jos...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 15/02/2021 : 18:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ima još Burme, još uvijek traje serijal ali bez Tardija ...


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 19:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E da, ali nije mi to-to, vise. Kao Neznanac bez Magnusa, recimo, koji je sad aktualan i trenutno je izasao u regiji. Ali da se pojavi kod nas, i takav N.B. uzimao bi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 07/08/2021 : 14:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote


Prije ću dokučiti Riemannovu hipotezu nego Bookglobeov izdavački plan. Vjerujem da nisam jedini koji svaku najavu poprati jednim bezglasnim koikua... No, 'ko me 'ebe, znaju ljudi šta rade.

Objavili su, dakle, Adele Blanc-Sec, prvi integral od pet. U međuvremenu su objavili drugi i treći integral te preostaju samo dva. Ispravak: tri integrala sadrže svih devet postojećih albuma, deseti Tardi još crta. Po prvi put na ovim prostorima dobijamo zajebantskog Tardija na tekstu i crtežu. Krasna dopuna izdanjima Komika, Darkwooda, Phoenix Pressa i Fibre. Tardija uvijek može još, ali smo ovim knjigama možda dobili nužnu količinu majstorovih stripova. Svaka strip kultura treba Tardija, pogledajte ove detalje, konjsku balegu na cesti, kamene blokove i tračnice, sklad zaigranosti i čitkosti.



Detaljan kad treba (bilo bi još ljepše da znam fotografirati)...



Adele Blanc-Sec je oštrokondža koja samu sebe uvaljuje u pustolovine, oči su joj veće od guze, ženske čari ne koristi ako baš ne mora, milost ne nudi niti je traži. Priče su zatrpane likovima, zabunama, događajima i prerušavanjima. Sve u svrhu komičnog efekta. Nećete zažaliti pročitate li ovaj, ipak muški, strip.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun

Edited by - Shuckey on 10/08/2021 22:34:46
Go to Top of Page

CountCagliostro
Starting Member

41 Posts

Member since 17/07/2018

Posted - 10/08/2021 : 19:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send CountCagliostro a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je u 3 integrala AB-S objavljeno svih 9 albuma koliko ih je Tardi nacrtao.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 10/08/2021 : 22:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CountCagliostro

Mislim da je u 3 integrala AB-S objavljeno svih 9 albuma koliko ih je Tardi nacrtao.



Hvala! Prekopirao sam sa Wikipedije, Fantagraphics izdaje 5 knjiga sa po dva album. Bio sam brzoplet.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/12/2021 : 20:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kroz zadnjih desetak dana pročitao sam sva tri integrala Adèle Blanc-Sec (prvi integral po drugi put). Peyo je negdje napisao da su ranije epizode bolje i moram se složiti. Prve četiri epizode čine svojevrsnu cjelinu i super su mi sjele, dok kasnije radnja postaje sve zamršenija, a crtež slabiji. Sve skupa je prožeto humorom i apsurdom, što je i glavno obilježje ovog serijala, pa bih Adèle preporučio isključivo onima koji vole takav pristup i, naravno, Tardijev crtež.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2021 : 20:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Onima koji su zaspali uz Ici Meme ovo ne bi preporucio, jel, ili pak?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/12/2021 : 21:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hm. Ajmo reći da je Adèle na pola puta između Ici meme i Nestora Burme. Ne znam kako ti se Nestor svidio? U svakom slučaju mislim da bi trebao pročitati prvu (i najbolju) knjigu, ako ti se ona svidi naći ćeš nešto za sebe i u preostale dvije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 02/12/2021 : 21:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kroz zadnjih desetak dana pročitao sam sva tri integrala Adèle Blanc-Sec (prvi integral po drugi put). Peyo je negdje napisao da su ranije epizode bolje i moram se složiti. Prve četiri epizode čine svojevrsnu cjelinu i super su mi sjele, dok kasnije radnja postaje sve zamršenija, a crtež slabiji. Sve skupa je prožeto humorom i apsurdom, što je i glavno obilježje ovog serijala, pa bih Adèle preporučio isključivo onima koji vole takav pristup i, naravno, Tardijev crtež.





Ovo je odlično čuti jer imam prve četiri epizode u engleskom izdanju.
Ostaču na tome onda.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/12/2021 : 22:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by Shaner

Kroz zadnjih desetak dana pročitao sam sva tri integrala Adèle Blanc-Sec (prvi integral po drugi put). Peyo je negdje napisao da su ranije epizode bolje i moram se složiti. Prve četiri epizode čine svojevrsnu cjelinu i super su mi sjele, dok kasnije radnja postaje sve zamršenija, a crtež slabiji. Sve skupa je prožeto humorom i apsurdom, što je i glavno obilježje ovog serijala, pa bih Adèle preporučio isključivo onima koji vole takav pristup i, naravno, Tardijev crtež.





Ovo je odlično čuti jer imam prve četiri epizode u engleskom izdanju.
Ostaču na tome onda.


+1
znači,dovoljan mi je prvi integral

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/12/2021 : 23:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja bih rekao da da.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/12/2021 : 08:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prvi integral su tri epizode koje su početak priče koja se čini duga i golema. Ja sam isto pročitao taj prvi integral i to mi nije bilo zadovoljavajuće - priča traži da se čita dalje, nastavlja se iako je epizoda završena (glavni negativci su u bijegu, nisu riješene sve zagonetke). E sad, priča, iako zabavna, opet nije toliko dobra da odmah potrčim do knjižare i iskrcam 300 kuna za ostala dva integrala (odlučio sam čekati pojeftinjenje ili da mi neko posudi). Stoga ja ne savjetujem kupnju samo prvog integrala nego ili sve ili ništa. U suprotnom je bolje uzeti neki Tardijev jednopuc.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2021 : 12:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Racku, kupit necu, mozda procitam ako ima netko od prijatelja i voljan je posuditi, ali nije to nesto on primary list. Idemo dalje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 10/12/2021 21:55:21
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/12/2021 : 12:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kroz zadnjih desetak dana pročitao sam sva tri integrala Adèle Blanc-Sec (prvi integral po drugi put). Peyo je negdje napisao da su ranije epizode bolje i moram se složiti. Prve četiri epizode čine svojevrsnu cjelinu i super su mi sjele, dok kasnije radnja postaje sve zamršenija, a crtež slabiji. Sve skupa je prožeto humorom i apsurdom, što je i glavno obilježje ovog serijala, pa bih Adèle preporučio isključivo onima koji vole takav pristup i, naravno, Tardijev crtež.





Pročitao sam zasad prve 4 epizode i meni su čista petica. Kao što Shaner reče, apsurdni humor, kaotični obrati, deus ex machina likovi, no taj kaos me nije distancirao od stripa (kao što to često bude kod slični stripova). Ritam stripa mi je skroz pogođen, pa i nagle promjene ritma su mi odlično sjele, taj Tardijev kaos mi je djelovao smisleno čak i kad meni osobno nije bilo skroz jasno tko tu koga kako i zašto.

Čuo sam već mišljenja da su kasnije epizode slabije, sve ću ih provjeriti, ali ne nabrzaka, već laganini, svako toliko po jednu dozu.

Edited by - vukozec on 03/12/2021 12:28:31
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/12/2021 : 12:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ako se čita na brzinu, dosta je konfuzan strip jer ima puno dugačkih francuskih imena, hrpa likova koji znaju slično izgledati i dosta teksta po stranici.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 04/04/2022 : 09:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Adele Blanc Sec - Omnibus 2, albumi 4-6

Pošto su druge teme o Adele mrtve, ubaciću dojmove o drugom integralu ovdje. Dojmovi su da je drugi integral kompliciran, možda i kompliciraniji nego prvi. Četvrti album se prati neočekivano lako i na neki način zaključuje priču iz prva tri albuma. Logično je bilo da ta prva četiri albuma čine jedan integral, ali dobro, ionako je sve izašlo u isto vrijeme.

Peti i šesti album započinju "novu" priču koja se organski nastavlja na prijašnje albume s kojima dijeli i neke sporedne likove. Prvi svjetski rat je prošao, Adele ga je provela zaleđena u sarkofagu ali sad je otope i život ide dalje... U petom albumu se Adele skoro i ne pojavljuje, glavnu ulogu preuzima vojnik Briandivoline, lik iz nekog drugog Tardijevog stripa, nikad objavljenog kod nas. Osim Briandivolinea, pojavljuje se još hrpa likova što iz prošlih albuma Adele, što iz ostalih Tardijevih albuma, pa još onda i skroz novih likova. Ima trenutaka kad se novi likovi uvede iz sličice u sličicu pa za praćenje radnje treba uložiti jake mentalne napore. Sve se dodatno usložnjava u šestom albumu kad na scenu stupa i trupa nekakvog Zimskog cirkusa gdje likovi uz prava imena imaju i umjetnička imena i tu je već prijetila opasnost da mi mozak zakuha Na kraju sam površno ispratio radnju pa drugi dan prelistao strip ispočetka, samo da shvatim šta se dogodilo i povežem sva ta imena sa licima.

Kako sam ga sad opisao, strip izgleda kao noćna mora ali zapravo ima neki svoj šarm, zbog odličnog crteža, neozbiljnosti, buntovništva i nenametljivog humora. Veselim se čitanju trećeg integrala koji je došao u riječke knjižnice kad sam već pomislio da nikad neće doći.

Dodatan plus ovom integralu je i par golih scena sa Adele - scene su prilično nevine, kad ona izlazi iz ledenog sarkofaga u kom je bila zaleđena par godina, ali ipak - jasno se vidi da ima velike cice i dosta dobro dupe. Iako je osorna i pomalo uštogoljena, Adele je dobra koka
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/04/2022 : 09:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Adele Blanc Sec - Omnibus 2, albumi 7-9

Pročitao i treći omnibus. Gotovo je s Adele Moram priznati da žalim. Zavolio sam te glupe pustolovine. U sedmom i osmom albumu se završava priča započeta u šestom dijelu, a onda u devetom albumu započinje nova priča čiji kraj na žalost vjerovatno nikad nećemo vidjeti. Ovo počinje/završava treba shvatiti uvjetno jer su svih devet albuma kao jedna nikad završavajuća priča gdje se likovi samo množe, množe, množe i vraćaju iz albuma u album. Počeci su uvijek intrigantniji od završetaka, završetci se svedu na to da se hrpa (ali HRPA!!) likova nađe na nekom mjestu, izgovore goleme balone teksta i onda deux ex machina.

Većina albuma na goodreadsu ima ocjene oko 3.5 i to je realna ocjena, možda bi čak najrealnija bila jedna solidna trica - priče su prekomplicirane, ima previše likova i sve je previše blesavo. Ništa nikad ne završi na zadovoljavajući način. Ali Adele ima neki svoj šarm koji drugi, bolji stripovi jednostavno nemaju. Samo, teško je opisati u čemu leži taj šarm. Možda u fantastičnom crtežu Pariza s početka 20tog stoljeća? Ili u buntovničkom humoru koji ništa ne shvaća ozbiljno i uvijek se izruguje svakoj vlasti? Možda u neodoljivom Adelinom kaakteru? Mislim da bi rado imao sve ove albume u kolekciji...

Moram priznati i da mi nije jasno kako je Adele tako cijenjen i popularan strip po kojem se čak snimaju i filmovi. Nekako je ne vidim kao favorita širokih masa.

Zanimljivo je da se u ovom zadnjem integralu Adela pojavljuje sa kraćom kosom i mrvicu deblja. Šteta, sviđalo mi se kad bi raspustila kosu u prijašnjim integralima. U zadnjem albumu joj vidimo i sise Nije to više ona mlada, mršavija Adele od prije, godine su prošle, ali opet - dobre su to sise. U tom zadnjem albumu, osim sisa, vraća se i Adelina mumija, ima tu par mirnijih trenutaka kad se mumija i Adele prisjećaju dobrih starih vremena prije nego što album završi sa obećnjem nastavka.. stvarno je šteta što nije napravljen taj zadnji deseti album, da se završi ova saga na dostojan način. Jer usprkos manama, bilo je ovo lijepo putovanje

Edited by - pcoro on 12/04/2022 09:04:51
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000