forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor zlatni klasik 2 - Jack Mohikanac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/09/2018 : 08:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by DOMI

Sin je odabrao DRUGU po redu naslovnicu !!



Ti izaberi još PRVU naslovnicu i daj podršku izdavaču




• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2018 : 11:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se dosta clanova dotaklo Magicnog Vjetra sa zeljom da se pojavi kao kiosk izdanje. Jer eto Libellus je skup, a masu knjiga vise i nema... pitam se gdje su bili svi moguci kupci kad je System comics izbacivao Magics Venta? Ugasen radi slabe prodaje i nezainteresiranosti strip publike! Ne znam sto bi sad, danas bilo drugacije? Neka ga je 'bogu fala', izdao Libellus, 'kako bog zapovida'. Najbolji Bonelli serijal ikad, u opremi kakvu i zasluzuje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 25/09/2018 : 13:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Eh, da.
Zasada, ovaj Zlatni mi je OK.
Još uvijek mi je malo žao da nije u boji.

Ako bude netko oko Božića, kad ću biti u ZG, imao želju prodati komplet Magičnog (500€ za -5/5 komplet) i Zagor Klasik (150€ za -5/5 komplet) naka si razmisli. Vidio sam ih i na aukcijama, ali ovo su limiti koje sam si postavio za komplete.


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2018 : 13:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa ce neko ko je komplet u redovno vrijeme platio 5 000 kn, dati za 3 700? I jos u ocijeni 5. Taj komplet moze samo jos vise vrijediti, narocito sto masu knjiga vise nema. Sorry, mozes ti odrediti sto hoces, ali ne ide to.... ja svoj komplet ne bi dao za novog Mercedesa...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 25/09/2018 13:46:23
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 25/09/2018 : 14:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vidim da se dosta clanova dotaklo Magicnog Vjetra sa zeljom da se pojavi kao kiosk izdanje. Jer eto Libellus je skup, a masu knjiga vise i nema... pitam se gdje su bili svi moguci kupci kad je System comics izbacivao Magics Venta? Ugasen radi slabe prodaje i nezainteresiranosti strip publike! Ne znam sto bi sad, danas bilo drugacije? Neka ga je 'bogu fala', izdao Libellus, 'kako bog zapovida'. Najbolji Bonelli serijal ikad, u opremi kakvu i zasluzuje.


Davno je to bilo. Tada sam kupovao samo ono što bih našao na kiosku,a System comicsa tada nije bilo na kioscima. Bar na kioscima u dobrom dijelu BiH. Ruku na srce, tada nisam znao ni da postoji System comics, ni da postoji Magični vjetar. Vjerujem da je tako i s mnogim drugim ljubiteljima stripa. Danas je situacija drugačija, internet je odradio svoje...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/09/2018 : 16:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by ivanl

Vidim da se dosta clanova dotaklo Magicnog Vjetra sa zeljom da se pojavi kao kiosk izdanje. Jer eto Libellus je skup, a masu knjiga vise i nema... pitam se gdje su bili svi moguci kupci kad je System comics izbacivao Magics Venta? Ugasen radi slabe prodaje i nezainteresiranosti strip publike! Ne znam sto bi sad, danas bilo drugacije? Neka ga je 'bogu fala', izdao Libellus, 'kako bog zapovida'. Najbolji Bonelli serijal ikad, u opremi kakvu i zasluzuje.


Davno je to bilo. Tada sam kupovao samo ono što bih našao na kiosku,a System comicsa tada nije bilo na kioscima. Bar na kioscima u dobrom dijelu BiH. Ruku na srce, tada nisam znao ni da postoji System comics, ni da postoji Magični vjetar. Vjerujem da je tako i s mnogim drugim ljubiteljima stripa. Danas je situacija drugačija, internet je odradio svoje...



U pravu si. Internet je napravio svoje i bolje da je tako...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/09/2018 : 16:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Eh, da.
Zasada, ovaj Zlatni mi je OK.
Još uvijek mi je malo žao da nije u boji.

Ako bude netko oko Božića, kad ću biti u ZG, imao želju prodati komplet Magičnog (500€ za -5/5 komplet) i Zagor Klasik (150€ za -5/5 komplet) naka si razmisli. Vidio sam ih i na aukcijama, ali ovo su limiti koje sam si postavio za komplete.






Sretno.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 25/09/2018 : 21:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote


Možeš mislit kako če biti veselo onim iz inozemstva koji skupljaju sve od Zagorijelog kad se pojavi strip sa 8 verzija a nisu u mogučnosti zbog poštarine da poruče iz SNK-a.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/09/2018 : 21:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zlatni klasik je naprednija verzija običnog, pretpostavljam da će dijamantni biti još korak ispred sa ponudom turbo sjajnih i turbo mat korica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 25/09/2018 : 21:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ja se nadam , treba težiti savršenstvu A po svemu sudeći naš Bernard je na tom putu na nama je da mu zaželimo sretno putovanje s kojega će nas on obradovati novim izdanjima
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 25/09/2018 : 22:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Slaganje pojedinih verzija zlatnog klasika u odgovarajuće skupine je izuzetno prikladan posao za autiste iz SnK-a
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 25/09/2018 : 22:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Šteta što ovaj Zlatni Klasik nije nešto više osim reprinta Klasika. Da su npr. unutra ubačene sve naslovnice orginalnih izdanja (pa makar i c/b) pa recimo popis dosadašnjih izdanja predmetnih epizoda sa datumima, još kad bi se dodale tvrde korice, e onda bi ovo imalo smisla nositi tiulu "Zlatni"...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2018 : 05:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Slaganje pojedinih verzija zlatnog klasika u odgovarajuće skupine je izuzetno prikladan posao za autiste iz SnK-a


Svaka cast vlasniku, ali zaposlenici u SNK su teski slow motion.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2018 : 05:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by ivanl

Vidim da se dosta clanova dotaklo Magicnog Vjetra sa zeljom da se pojavi kao kiosk izdanje. Jer eto Libellus je skup, a masu knjiga vise i nema... pitam se gdje su bili svi moguci kupci kad je System comics izbacivao Magics Venta? Ugasen radi slabe prodaje i nezainteresiranosti strip publike! Ne znam sto bi sad, danas bilo drugacije? Neka ga je 'bogu fala', izdao Libellus, 'kako bog zapovida'. Najbolji Bonelli serijal ikad, u opremi kakvu i zasluzuje.


Davno je to bilo. Tada sam kupovao samo ono što bih našao na kiosku,a System comicsa tada nije bilo na kioscima. Bar na kioscima u dobrom dijelu BiH. Ruku na srce, tada nisam znao ni da postoji System comics, ni da postoji Magični vjetar. Vjerujem da je tako i s mnogim drugim ljubiteljima stripa. Danas je situacija drugačija, internet je odradio svoje...


I da, I ne...
Ja sam I tada bez interneta,(makar ne u ovoj mjeri kao sada), znao za sve stripove u,(sada popularno zvanom), regionu. Imali smo I zelje I veze I kanale kako transportirati stripove iz Srbije. Vec tada u Systemu me Magicni totalno "oprao", I nisam mogao vjerovati da je stao, na 15-om broju, bez interesa sire publike. Kad ga je Libellus odradio, nikad veceg zadovoljstva. Meni je srijal Magico Vento rame uz rame Blueberryu, a za bolji kompliment ne znam...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 26/09/2018 : 09:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Možda objave i HC verziju, pa će ih biti 8 po broju

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/09/2018 : 18:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Od broja 16 čak bi me zanimala HC verzija, nešto slično kao prvih 15 Klasika.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 26/09/2018 : 18:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin



Možeš mislit kako če biti veselo onim iz inozemstva koji skupljaju sve od Zagorijelog kad se pojavi strip sa 8 verzija a nisu u mogučnosti zbog poštarine da poruče iz SNK-a.



@nikotin, pa nemoj tako, ti si bolji od toga... Nije to lijepo, nije. Čekaj samo dok King to pročita...
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 27/09/2018 : 17:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Meni je priča sa 2 različite naslovne u dvije verzije korica totalno stupidna.
Dvije bi bile i više nego dovoljne.

Recite kaj god hoćete ali
ovo je atak na razno-razne kolekcionarske bolesti i ovisnosti.

Moj je komentar na 4 različite naslovne - KAJ GOT !!!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 27/09/2018 : 17:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Možda nekom zaškripi oko Božića i poželi novce brzo. Obojica sretni. Tim više što magičnog ne samo da nisam nikada čitao nego nisam nikada niti vidio niti jedan crtež. Vjerujem brojinima koji su ga nahvalili.
- Zanima me i LMS broj 1 u dobrom stanju, ali ne za 9000, niti 4000, niti 2500.
- Jednostavno zato jer ih nemam s kim podijeliti. Nitko ih doma ne čita osim mene. Meni nije potreban strip koji će me koštati 9000 Kn i stajati u vitrini.
Sebi za gušt platio bih ga 1000 Kn. Sve ostalo bilo bi pretjerivanje.
Shvaćam potpuno strastvene kolekcionare. Ja nisam taj i zato nudim puno manje vrijednosti za nešto što bih volio imati. Ne iz razloga da vrijeđam nekoga ponudama.

quote:
Originally posted by ivanl

Pa ce neko ko je komplet u redovno vrijeme platio 5 000 kn, dati za 3 700? I jos u ocijeni 5. Taj komplet moze samo jos vise vrijediti, narocito sto masu knjiga vise nema. Sorry, mozes ti odrediti sto hoces, ali ne ide to.... ja svoj komplet ne bi dao za novog Mercedesa...

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/09/2018 : 18:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik
quote:
Originally posted by ivanl

Pa ce neko ko je komplet u redovno vrijeme platio 5 000 kn, dati za 3 700? I jos u ocijeni 5. Taj komplet moze samo jos vise vrijediti, narocito sto masu knjiga vise nema. Sorry, mozes ti odrediti sto hoces, ali ne ide to.... ja svoj komplet ne bi dao za novog Mercedesa...



Možda nekom zaškripi oko Božića i poželi novce brzo. Obojica sretni.


On ipak malo manje sretan jer mu je zaškripalo baš kada ne treba.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/09/2018 : 07:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Možda nekom zaškripi oko Božića i poželi novce brzo. Obojica sretni. Tim više što magičnog ne samo da nisam nikada čitao nego nisam nikada niti vidio niti jedan crtež. Vjerujem brojinima koji su ga nahvalili.
- Zanima me i LMS broj 1 u dobrom stanju, ali ne za 9000, niti 4000, niti 2500.
- Jednostavno zato jer ih nemam s kim podijeliti. Nitko ih doma ne čita osim mene. Meni nije potreban strip koji će me koštati 9000 Kn i stajati u vitrini.
Sebi za gušt platio bih ga 1000 Kn. Sve ostalo bilo bi pretjerivanje.
Shvaćam potpuno strastvene kolekcionare. Ja nisam taj i zato nudim puno manje vrijednosti za nešto što bih volio imati. Ne iz razloga da vrijeđam nekoga ponudama.

quote:
Originally posted by ivanl

Pa ce neko ko je komplet u redovno vrijeme platio 5 000 kn, dati za 3 700? I jos u ocijeni 5. Taj komplet moze samo jos vise vrijediti, narocito sto masu knjiga vise nema. Sorry, mozes ti odrediti sto hoces, ali ne ide to.... ja svoj komplet ne bi dao za novog Mercedesa...




Nikakav problem. Svi bi mi nesto htjeli i to nije zabranjeno. Dapace zelje su besplatne, skroz. Trzisna, tj. kolekcionarska vrijednost i ocuvanost pojedinog stripa, ili kolekcije je vec nesto drugo. To se zna, i shodno tome su i cijene formirane. Kako za knjige Magicnog tako i za prvi broj LMS-a.
Kad smo kod Magicnog, kazes nisi ga citao. Vidim puno si i pauzirao. Pa sigurno se sjecas Blueberrya? E pa Magico Vento mu je uz bok. Ja ti ne mogu dati bolji kompliment za western serijal. Predobar scenarij, pametno voden, dinamican, zanimljiv i sto je najvaznije; zavrsen! Extra crtez do sjajan crtez. Neki od mahera crteza su radili na njemu. Frisenda, Milazzo, Ortiz... neces zazaliti poceti ga citati.
A sto se zelja tice,(potpuno besplatnih, jel...), ja bi volio jedanu originalnu tablu od Enki Bilala, recimo...ali znam da je necu nikada imati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/09/2018 : 07:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Meni je priča sa 2 različite naslovne u dvije verzije korica totalno stupidna.
Dvije bi bile i više nego dovoljne.

Recite kaj god hoćete ali
ovo je atak na razno-razne kolekcionarske bolesti i ovisnosti.

Moj je komentar na 4 različite naslovne - KAJ GOT !!!



Za ovo se slazem. Ovdje se ide na kolekcionarsko 'ludilo' i zaslijepljenost fanova. Bolje reci ovisnost. Narocito Zagorasa. Onomad sam se i ja, jedva othrvao kupovanju razlicitih naslovnica Alan Forda kolorca. A zbilja ga volim. Kolekcionarstvo; dijagnoza je tu davno postavljena, a povijest bolesti duga i teska...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 02/10/2018 : 09:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Kako je dobra stripovska godina,ne bi me začudilo da Potrčko stavi najavu kako,primjerice,Ludens za dva dana izlazi s Dragonerom na kioske...

UF!!!Iz tvojih usta u božije uši.prvi sam za
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/10/2018 : 11:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ludens, Dragonero, kiosk...puste sanje... ali sad ce, samo sto nije, Libellus sa Dragonerom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 02/10/2018 : 18:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Prvi broj Zlatnog Klasika sam uzeo, al ovaj ne uzimam.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000