forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 KRIVO SRASTANJE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 20/09/2018 : 17:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Majstor je tako svjež, još rastura!


Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2018 : 18:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, od nedavno je Branimir postavio Krivo srastanje iz 1984 na You tube. Nakon dugo vremena nekakav glas od njega. Sto reci? Najveci majstor ikad... bas zadnje vrijeme slusam ovu plocu,(inace konstantno slusam njegove albume), i mislim se kakav zvuk. Kakva produkcija. Avangarda. Daleko ispred vremena. Genijalan album. Jedan od najboljih ikad u Jugi, ali ne i najbolji od Azre, sto vec puno govori o genijalnosti velikog Johnnya.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 20/09/2018 : 18:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Ma da, možda najpodcjenjeniji album.
Puno sam puta čuo Azra do fazana, ili čak i prije...nikako se ne slažem.Sama pjesma Krivo srastanje je himna savjesti.Definitivno dragulj, Mon ami, Flash, MSP, Duboko u tebi...šta kažeš ti, avangarda.Jebena, jebena produkcija, aranžmani savršeni.

Sjećam se kad sam jednu curu navukao na Đonija, i nakon nekog vremena mi kaže da je došla tek do filigranskih pločnika jer da ga želi guštat i da ga se ne želi zasititi.Pa sam joj rekao, samo ti šibaj, on ti je nepresušan.:-)
Kad već spominješ, koji ti je najdraži njegov album?:-)

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 20/09/2018 : 18:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Da, od nedavno je Branimir postavio Krivo srastanje iz 1984 na You tube. Nakon dugo vremena nekakav glas od njega. Sto reci? Najveci majstor ikad... bas zadnje vrijeme slusam ovu plocu,(inace konstantno slusam njegove albume), i mislim se kakav zvuk. Kakva produkcija. Avangarda. Daleko ispred vremena. Genijalan album. Jedan od najboljih ikad u Jugi, ali ne i najbolji od Azre, sto vec puno govori o genijalnosti velikog Johnnya.


Kako nakon dugog vremena? Pa svako malo stavlja na svome YT kanalu svoje novije uratke - obrade svega i svačega. Od sevdalinki, preko starogradskih do Šabana Šaulića

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2018 : 19:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tesko pitanje. Vraski tesko. Svaki me nosi na neku svoju stranu ili razinu svjesti. Da ne serem sad previse, ali zbilja su mi svi vazni. Izdvojio bi Filigranske, kao najdrazi album. Zbog glazbene slojevitosti, preklapanja instrumenata i njihove medusobne konstantne igre. Osim njih trojice, 'upadi' orgulja i saxa Miroslava Sedaka Bencica su prava carolija. Po redosljedu ulaska instrumenata u pjesmama, takvo sto je samo kod Doorsa bilo videno. Ali meni je ovo sa Filigranskih bolje. Plus takva toplina ljubavnih tekstova s jedne strane i hladna, precizna, secirajuca istina o drustvu i dogadajima u svijetu s druge strane, rijetko je videna, ako i ikad. Fantazija od bezvrezervnog i bezvremenskog albuma.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2018 : 19:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by ivanl

Da, od nedavno je Branimir postavio Krivo srastanje iz 1984 na You tube. Nakon dugo vremena nekakav glas od njega. Sto reci? Najveci majstor ikad... bas zadnje vrijeme slusam ovu plocu,(inace konstantno slusam njegove albume), i mislim se kakav zvuk. Kakva produkcija. Avangarda. Daleko ispred vremena. Genijalan album. Jedan od najboljih ikad u Jugi, ali ne i najbolji od Azre, sto vec puno govori o genijalnosti velikog Johnnya.


Kako nakon dugog vremena? Pa svako malo stavlja na svome YT kanalu svoje novije uratke - obrade svega i svačega. Od sevdalinki, preko starogradskih do Šabana Šaulića


Stavljao je. Ali ima dosta vremena vec od tad. Ovo je prvo sto je ponudio bas official svoje. A znamo da je sve svoje pjesme, albume i radove iz faze Azre i poslje pod svojim imenom, bio zabranio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/09/2018 : 22:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dobar, realno dobar. Bacam se na Azru posle pauze...

sangue navajo
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/09/2018 : 22:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Osobno su mi filigranski posebna kategorija. Sve ostalo je dobro do vrlo dobro, filigranski su remek djelo u svim mogucim aspektima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 20/09/2018 : 23:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ha Dzoni okacio kompletan album. :) Pa ne mogu da poverujem.
Izvrtece se Srastanje bar 3 puta. Nikad Dzoni ne moze da dosadi.
Flash...

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2018 : 00:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad je vec otvorena tema o ovom albumu, a samim tim i o liku i djelu Branimira Stulica,(bilo je i vrijeme i pitanje kada ce se to...), dajte recite koju rijec, o ovom albumu ili nekom drugom koji vam je drag. I zasto jest?
Krivo srastanje,(kakvog li samo dobrog imena za album), kao sto je vec receno produkcijski i aranzmanski je neprevaziden na ovim prostorima. Natruhe funka i soula uz cekicanje Borisa Leinera je za pamcenje. Nesto totalno drugacije od svega do tad. Ponovo mracno seciranje drustva i neki vec osobni demoni Johnnya, cesto su etiketirani kao neshvatljivi. Iako je meni osobno tamo dano nesto najbolje od njegove poetike. Flash, pravo malo remek djelo, sa uvodnim introm tradicionalne japanske, Nesto izmedu. 3N, kakav bunt generacije, sa uvodnim: zasto primatima nikad ne iskljucuju elektriku? Oni u principu, ionako rijetko citaju... Monumentalno odsvirana Jane. Nas tradicionalni Klincek, u neponovljivom radiofriendly aranzmanu,(pustan je dan-noc na radiju sredinom osamdesetih). Buntovna punk eksplozija No comment. Mracni Pukovnik, MSP,(oko kojeg se i danas lome koplja sto je znacio), Srastanje i ostale pjesme... uh, kakav album. Da je samo to uradio, ostao bi upamcen kao komet koji je sagorio cijelo nebo, i nestao u mraku vremena, prostora i povjesti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 21/09/2018 : 08:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva
Sjećam se kad sam jednu curu navukao na Đonija,



Kaj sad se malo i hvalimo?

Ali da se vratim... Da Azra ima odlične stvari ali Johnny je pukao pa s YT-a povukao sve... doduše nalazi se tu i tamo ali teže osim onih videa što je sam postavio...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 21/09/2018 : 17:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

dajte recite koju rijec, o ovom albumu ili nekom drugom koji vam je drag. I zasto jest?


Sad si me ubio mojim oružjem...:-)
Kad bi išao pričati kako ja doživljavam njegovu svaku stvar i šta za mene znači, Marko bi trebao otkupiti barem još toliko prostora na internetu.:-)
Ja baš ne mogu odrediti najbolji album, niti to želim, jer je sve to dio njegovog sazrijevanja i njegovih stanja i mogu njegovo djelo gledati isključivo kao cjelinu.
Filigranski su sigurno najkompletniji album.Dionice Sedaka Benčića pogađaju direktno u hipofizu i tjeraju te da vičeš još, još, još!
Onaj bas u Naizgled lijepa je opčinjujući, melankolični Pavel...ma uopće ne želim zalaziti u nabrajanje jer bi potrajalo.:-)
Meni su i ovo zadnje šta je radio u kućnoj radinosti poprilično dobre autorske stvari...(Luk i voda, Kraljević Marko, Lebdenje, Kraljevstvo za konja, itd.).
Šteta da nema pravi studio, nebi djelovale tako intimno nego bi se treslo.
Zahvaljujući njemu sam otkrio i melos cjelokupnog Balkana...tako lijepih melodija tu ima, čak sam nedavno bio na Amiri Medunjanin u areni, u Puli, i kaže ona, a sad jedan zagrebački sevdah i virtuoz na gitari Ante Gelo krene sa prepoznatljivim uvodom Ako znaš bilo što...AAAAAAAAAAA

Htio bi još spomenuti MSP
Znači on kaže;
Da je lijepo biti jak u krevetu i na pištolju
To smo čuli, je l' da? (uuu la la)
A da je lijepo prevariti glupljeg od sebe
I to smo čuli, je l' da? (uuu la la)
A gledati trunku u tuđem oku, a ne vidjeti balvan u svom
I to znamo, je l' da? (uuu la la, uuu)
A da je hrabrost braniti sebe od drugog
a čojstvo druge od sebe
E to...

Kakva kritika vrsti!

I onda govori koliko je sve to loše(krivo srastanje jel...)

loše, loše Medokriteti Seronje Prevaranti (MSP)

I raja pijeva Who cares (koga briga )

I onda opet on komentira sa gadljivošću u glasu UŽAS.

Ovo je tako jebeno dobar sukus ljudske vrste.I smišljen način komunikacije pojedinca i rulje.I to je njegova genijalnost.I tu još nisam upoznao nikog boljeg.
Bowie, Nick Cave, Morrison, Tom Waits... su u istom košu s njime, ali mi je Đoni ipak puno draži.:-)
Uvijek govorim da pjeva samo o dvije stvari, ljubavi i socijalnoj pravdi.Ne znam šta je bitnije od toga.

Ma Đoni je kralj!


Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2018 : 17:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bravo Elva. Necu puno davit, vidi se da volis njegov opus na pravi nacin. Kao i ja. Sve otprilike u nekih 99% mislim i ja. Samo bi se nadovezao na ovo sa studijem. Da ga je imao kako treba i da je to sve upravio kako treba, te da je zadrzao kontrolu nad svim, bio bi jaci od Frank Zappe. To odgovorno tvrdim. I samo je slucajno sto je ovdje roden pa cijeli svijet nije cuo za njega...ali meni je to jos i draze, jer ga mi kuzimo 100% zbog toga, totalno je nas, i nasa zivotna skola.
Je si li imao srece i cast biti na nekom njegovom koncertu?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 21/09/2018 : 18:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bravo Elva. Necu puno davit, vidi se da volis njegov opus na pravi nacin. Kao i ja. Sve otprilike u nekih 99% mislim i ja. Samo bi se nadovezao na ovo sa studijem. Da ga je imao kako treba i da je to sve upravio kako treba, te da je zadrzao kontrolu nad svim, bio bi jaci od Frank Zappe. To odgovorno tvrdim. I samo je slucajno sto je ovdje roden pa cijeli svijet nije cuo za njega...ali meni je to jos i draze, jer ga mi kuzimo 100% zbog toga, totalno je nas, i nasa zivotna skola.
Je si li imao srece i cast biti na nekom njegovom koncertu?


A na žalost nisam, to me prije strašno ubijalo.
Pa kad sam čuo kakvi su sve likovi bili na njegovom koncertu, poprilično sam se ohladio.Ali da mi je i dalje žao šta ga nisam vidio i čuo uživo, je.
Opa, i Zappu spominješ, i Motorhead imaš na Avataru.Alal ti vera!:-)

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2018 : 18:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Glazba, pracenje glazbe i odlasci na koncerte, mi se sad vec cine kao dozivotni poziv, obaveza koja ne prestaje. A to ti govorim jer sam odgledao stotine dobrih sto stranih koncerata, sto legendi ovih prostora...a to sve nije nista prema Azrinim koncertima. Vjeruj mi. Eto ja sam Johnnya gledao 6 puta, i to mi niko ne moze ukrast. To je bilo nesto, druze...sta da ti pricam.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 21/09/2018 : 18:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Glazba, pracenje glazbe i odlasci na koncerte, mi se sad vec cine kao dozivotni poziv, obaveza koja ne prestaje. A to ti govorim jer sam odgledao stotine dobrih sto stranih koncerata, sto legendi ovih prostora...a to sve nije nista prema Azrinim koncertima. Vjeruj mi. Eto ja sam Johnnya gledao 6 puta, i to mi niko ne moze ukrast. To je bilo nesto, druze...sta da ti pricam.


Uf uf uf, svaka čast...6 puta na Đonijevom koncertu?!?!?!E sada si me opet ubedirao.:-)
Di si ga gledao, i kada?

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2018 : 01:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Eh, davno je to bilo...
1987 na Gripama u Splitu, u sklopu Zadovoljstine (na unutrasnjim omotima ploce ima par slika iz Splita), za taj koncert on je osobno rekao da mu je jedan od najboljih, skupa sa koncertom iz doma omladine u Beogradu. Pa onda u Trogiru u dvorani,(u kojoj nikada vise nisam bio), ljetnom kinu Bacvice u Splitu,(kad je raketom/bakljom zapaljen bor u euforiji),te u mjesnoj zajednici u Srinjinama, malom mjestu iznad Splita. To ti je bila postava: Stulic, Leiner, Kipp, Paden. Do 1990 jos dva puta; u bivsem FESB-u klubu u sklopu fakulteta elektro strojarstva i brodogradnje, te u velicanstvenoj antickoj Gradini, ljetnom kinu u Solinu. Tad je postava bila; Stulic, Paden, Sojat, Knezevic. Svirke su bile kao kod Sprengsteena, cirka 3, 3 ipo sata. Nevjerovatno nesto. Uglavnom, takvo sto sam tad vidio i poslje nikad...a odgledao sam i Sprengsteena, Cavea, Neil Yanga, Lou Reeda, Leonarda Cohena, Bowia , Watersa, masu dobrih, kompletnih autora i iznimnih tekstopisaca,sve do Marka Lanegana... Sve to je bilo dobro do izvrsno ali nikad vise kao Stulic. Jedino jednom me podsjetio naboj na koncertu kao kod Azre, u Primostenu prije 3 godine kad je svirao Peter Hook iz Joy divisiona sa sinom i svojim novim bendom the light. Tad su izvodili samo pjesme Joy Divisiona, i to me je iskreno bacilo na trenutak u 80-te i Johnnyeve nastupe...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 22/09/2018 03:33:23
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 22/09/2018 : 12:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Eh, davno je to bilo...
1987 na Gripama u Splitu, u sklopu Zadovoljstine (na unutrasnjim omotima ploce ima par slika iz Splita), za taj koncert on je osobno rekao da mu je jedan od najboljih, skupa sa koncertom iz doma omladine u Beogradu. Pa onda u Trogiru u dvorani,(u kojoj nikada vise nisam bio), ljetnom kinu Bacvice u Splitu,(kad je raketom/bakljom zapaljen bor u euforiji),te u mjesnoj zajednici u Srinjinama, malom mjestu iznad Splita. To ti je bila postava: Stulic, Leiner, Kipp, Paden. Do 1990 jos dva puta; u bivsem FESB-u klubu u sklopu fakulteta elektro strojarstva i brodogradnje, te u velicanstvenoj antickoj Gradini, ljetnom kinu u Solinu. Tad je postava bila; Stulic, Paden, Sojat, Knezevic. Svirke su bile kao kod Sprengsteena, cirka 3, 3 ipo sata. Nevjerovatno nesto. Uglavnom, takvo sto sam tad vidio i poslje nikad...a odgledao sam i Sprengsteena, Cavea, Neil Yanga, Lou Reeda, Leonarda Cohena, Bowia , Watersa, masu dobrih, kompletnih autora i iznimnih tekstopisaca,sve do Marka Lanegana... Sve to je bilo dobro do izvrsno ali nikad vise kao Stulic. Jedino jednom me podsjetio naboj na koncertu kao kod Azre, u Primostenu prije 3 godine kad je svirao Peter Hook iz Joy divisiona sa sinom i svojim novim bendom the light. Tad su izvodili samo pjesme Joy Divisiona, i to me je iskreno bacilo na trenutak u 80-te i Johnnyeve nastupe...


Svaka čast!
Da, to je rekao za koncert u Splitu ako je onaj u Domu sportova sa Zadovoljštine 80%, onda je taj u Splitu 100%.To mora da je bilo nešto.
Meni je nevjerovatno kako njih trojica sa Ravno do dna ili ovaj šta je zakačen na YT u Domu omladine u Beogradu tako praše.
Znači, nema ništa šturo, neispunjeno, kao da nešto fali.
Imaš osjećaj kao da barem pet ljudi svira, i onda još vokal.:-)

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2018 : 13:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad pricamo o R'n'r-u, i cistoj koncertnoj esenciji rocka, naboju benda u intimnoj atmosferi malog kluba,(nikada prezaliti Kulusic),tad je Ravno do dna krucijalni zgoditak opce povijesti rocka,(a pod tim mislim i na svjetske sirine i duzine). Nesto neponovljivo. Jos kad znamo da je cijelu sedmicu odsvirao u Kulusicu, dan za danom taj koncert postaje jos intrigantniji. Onaj sto ga je on osobno stavio na you tube, iz Bg doma omladine takoder je cista petica. Drugaciji je od Ravno do dna sluzbenog, jos garazniji, siroviji ako je to uopce moguce... nemo's vjerovat da trio onako svira.
Zadovoljstina je vec sofisticiranija, duple gitare, vise elektrike u zvuku, rearanzmani pjesama,Johnny je tada trazio neki drugi viseslojniji glazbeni izricaj,(tad se vec pocinje nazivati Johan), ali takoder pakleno odsviran live. Pa Kao i jucer pjesma je odsvirana tako jebeno dobro, da mogu reci kako tako nisu svirali ni Deep Purple u najrazigranijoj fazi. Inace da, u Splitu je zadovoljstina dosla do izrazaja 100%, ako je ona u Zagrebu na nosacu zvuka bila 80%. Pamtim ti ja to sve, recimo na Jesi li sama veceras je upaljena bengalka u sred Gripa,(znam i osobno lika koji je zapalio), te je upaljena svjetlost u dvorani i na semaforu je isla poruka; Nemojte paliti vatre! A Johnny je bio u sred stiha; Ja stojim sam sa prazninom svugdje oko sebe...inace se nikad nije bas smijao, a tu se bas cerekao, jer cijela publika je gledala na tribine gdje je u sred guzve gorila 'bengalka' koja je plamtjela i gusto dimola...moment je bas odgovarao stihu, jer je izgledalo kao da stvarno stoji sam sa prazninom svugdje oko sebe...
Ma ludilo...kakve uspomene...uvjek se toga sijecam...
Za mene boljeg nema. To jest boljih jer support Leinera, Hrnjaka i ostalih nemjerljiv je. Sam Leiner je rekao; moja sreca je bila, sto on nije znao svirati bubnjeve, a ja sam ga bezpogovorno slusao, pa nije bilo problema...problemi su dosli poslije, al to je neka druga prica...
Uglavnom svi ostali clanovi Azre su poslje radili glazbena sranja. Nisu imali ni glavu ni rep, a vrhunski glazbenici. Eto sto ti je bio leader, pa makar i 'tiranski' kao Branimir...jbg. bilo je sve kako je on htio u bendu, ali vrijedilo je svaki trenutak.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/09/2018 : 22:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kad pricamo o R'n'r-u, i cistoj koncertnoj esenciji rocka, naboju benda u intimnoj atmosferi malog kluba,(nikada prezaliti Kulusic)


Klubovi za par stotina ljudi su najbolji mogući ambijent.
A Kulušić je očito bija poseban jer su i Film i EKV tamo snimili vrhunske albume.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2018 : 00:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I Elektricni orgazam, La Cinema, cak i Bijelo dugme ponukani trendom novog vala, da ne bi ostali sa strane, dok se 'nesto dogada', u tom misticnom Kulusicu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/09/2018 : 15:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

I Elektricni orgazam, La Cinema, cak i Bijelo dugme ponukani trendom novog vala, da ne bi ostali sa strane, dok se 'nesto dogada', u tom misticnom Kulusicu...





Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 24/09/2018 18:18:31
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2018 : 15:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Koliko je samo dobrih bendova tamo otprasilo svoj repertoar, blago se purgerima, koji su, 80-ih tamo zalazili. Cak su i Pixies u naponu snage '89 tamo napravili show, sa paklenom set listom...
A mi u Splitu, u 'Toka', na SDK-a i Svetu pankera...sad nije to bilo lose, ali svjetlosnim godinama daleko od Zagreba. Jbg. Ja sam uhvatio zadnji vagon, zadnjeg vlaka, koji je kretao sa zadnjeg kolosjeka, tadasnjeg novog vala u samo povecerje... dobro da sam i to...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/09/2018 : 22:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Hvala na potsetniku, odavno nisam preslusao ovu plocu. Ustvari, nista od Azre par godina unazad

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2018 : 06:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas dobro da se neke ljude podsjetilo na ovaj izvanredni album. Ja mu se redovito vracam kroz sve ove godine. Stvarno je sviracki i produkcijski bio ispred vremena.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 26/09/2018 : 18:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Meni je žao šta ovdje nije stavio No comment sa albuma, nego je sa Zadovoljštine.
Studijska verzija mi je tako draga, ono njegovo vrištanje mi je toliko pozivajuće na oslobađanje energije.:-)

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000