forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Interliber 2018
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 19/11/2018 : 21:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Markose,daj pošalji koju majicu u Tarantulu. Red bi bio da je i kupci u BiH dobiju. Dakako, pod istim uvjetima kao i kupci na Interliberu.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/11/2018 : 22:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nama je ovo bio debelo najuspješniji Interliber ikad.



Je li ove godine izašlo i uvjerljivo najviše novih naslova za Interliber?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2018 : 22:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, ali tako je ispalo jer je tiskara zeznula, pa su listopadska i interlibar tura spojene. 23 nova naslova naprema 19 prošle godine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/11/2018 : 22:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ima strip još budućnosti, bilo je dosta djece oko mene na Strip-Agentovom štandu i nisu neupućeni, znaju što pregledavaju, primjerice maxije, klasike, specijale, almanahe a ne brojeve iz serijala gdje se epizode nastavljaju. Dakle, ako bude sreće budući čitatelji iako im se mora reći da nije u Zagoru sve

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/11/2018 22:42:55
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/11/2018 : 22:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Kolko je ove godine izaslo izdanja u odnosu na proslu ?

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Shtef
Junior Member

Croatia
315 Posts

Member since 01/09/2007

Posted - 19/11/2018 : 23:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shtef a Private Message  Reply with Quote
Zelio bih samo zahvaliti i ovim putem starijem gospodinu na standu Strip agenta, na strpljenju i pomoci u nabavci trazenih stripova. Iz vlastitog iskustva znam da je ubitacno stalno odgovarati na ista pitanja.
Stoga, jos jednom, HVALA!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 23:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Reći ću mu da si ga nazva starim:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2018 : 00:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton


[/size=3]



Gospođa s plavom kosom u pozadini je upravo ugledala LMS 4 i njegovu cijenu :D

Inače vezano za stripove i naklade - prije nekih mjesec dana sam čitao Stephena Kinga i njegovu najnoviju knjigu Pod kupolom.

Dakle:
1) Stephen King kao jedan od najpopularnijih pisca uopće svuda pa tako i kod nas
2) Nova knjiga

Tiraž?

1500 primjeraka.

1500 fucking primjeraka!

Ok, matematičari će reći da je to i dalje tri puta više od većine HC stripovskih naslova pojedinih izdavačkih kuća ali brate mili broj je fakat i dalje mali.

Jer nije 15000, nije 12000, nije ni 7000...Nego 1500.

I kada se izuzmu knjižnice koliko se u nekom razumnom roku od, recimo par mjeseci proda primjeraka najnovije knjige stephena Kinga?
700? 900?

Uglavnom, čini mi se da stripovi i knjige dijele isti problem.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shtef
Junior Member

Croatia
315 Posts

Member since 01/09/2007

Posted - 20/11/2018 : 07:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shtef a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Reći ću mu da si ga nazva starim:)



A jbg, bio je tamo najstariji!
Kad sam ja bio ( utorak), lijevo krilo je drzao gazda B. , desno neki mladji lik i jedna gospodja. A on je bio u centru i konstantno punio stolove sa stripovima. I naravno strpljivo objasnjavao zasto nemaju bas taj strip koji nekome fali.
Ili bi, nakon sto mu objasnis sto Ti treba, bas taj carolijom izvukao iz hrpa kutija pod stolom. Sve to uz odgovaranje na pitanja sa svih strana. Jer se naravno nikome nije dalo traziti i cekati! I tone skolaraca koji bi pomijesali sve stripove.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2018 : 08:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fasnik

Ono što je meni bio hajlajt ovog Interlibera je situacija kada sam uzimao novo izdanje Eternauta, a iza mene dvije starije gospođe (recimo u šezdesetima) komentiraju stripove i kako bi da im je penzija malo veća sigurno uzele puno naslova sa štanda, a ovako je jedna osuđena na Mausa kojeg je morala imati jer je to "nevjerojatno tužna priča", a druga je imala sličnu priču s Brodeckom. Želja kod ljudi postoji, djeca i mladi su se navukli na superjunake u jednakoj mjeri kako su mladi prije uživali u naprimjer Tarzanu.



E, ovakve stvari je lijepo procitati. I ja mojoj stari posuđujem stripove posljednjih 10 godina. I tko bi rekao, dopao se joj Winshlussov Pinokio, Indijansko leto, a i Mister No, pored ostalih naravno.
Ali Ken Parker nije isao. Tu jos moram poraditi, ali mi nije jasno sto joj je odbilo u prvoj knjigi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2018 : 08:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shtef

quote:
Originally posted by jaki

Reći ću mu da si ga nazva starim:)



A jbg, bio je tamo najstariji!
Kad sam ja bio ( utorak), lijevo krilo je drzao gazda B. , desno neki mladji lik i jedna gospodja. A on je bio u centru i konstantno punio stolove sa stripovima. I naravno strpljivo objasnjavao zasto nemaju bas taj strip koji nekome fali.
Ili bi, nakon sto mu objasnis sto Ti treba, bas taj carolijom izvukao iz hrpa kutija pod stolom. Sve to uz odgovaranje na pitanja sa svih strana. Jer se naravno nikome nije dalo traziti i cekati! I tone skolaraca koji bi pomijesali sve stripove.



Isto je bilo i cetvrtkom. Gazda je cuvao novosti iza plahte (da li se ta famozna plahta podigla subotom? ) na lijevom krilu, a centar i desno krilo je pokrivao i pomenuti gospodin. I stvarno je bio ljubazan te potrudio se i nesto pozraziti ispod pulta. Ne svaki put, jer nas je gnjavatora ipak bilo previse, pa si mogao dobiti i "To je to sto je na stolu."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/11/2018 : 09:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2018 : 09:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zato ima rakija ispod pulta.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/11/2018 : 10:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)



Moraš se osloboditi svojeg OKP-a.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 20/11/2018 17:40:55
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 20/11/2018 : 11:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je kod stripova malo bolja situacija nego kod knjiga ;-)

https://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/interliber-je-bio-trznica-starog-papira-a-ne-sajam-knjiznih-noviteta/?fbclid=IwAR1O8FaBtpyAImnaKMv02XEaP6pabfU3OLfxX9MFcJ05Jpdk0HJhI4iOWaI

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/11/2018 : 12:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by fasnik

Ono što je meni bio hajlajt ovog Interlibera je situacija kada sam uzimao novo izdanje Eternauta, a iza mene dvije starije gospođe (recimo u šezdesetima) komentiraju stripove i kako bi da im je penzija malo veća sigurno uzele puno naslova sa štanda, a ovako je jedna osuđena na Mausa kojeg je morala imati jer je to "nevjerojatno tužna priča", a druga je imala sličnu priču s Brodeckom. Želja kod ljudi postoji, djeca i mladi su se navukli na superjunake u jednakoj mjeri kako su mladi prije uživali u naprimjer Tarzanu.



E, ovakve stvari je lijepo procitati. I ja mojoj stari posuđujem stripove posljednjih 10 godina. I tko bi rekao, dopao se joj Winshlussov Pinokio, Indijansko leto, a i Mister No, pored ostalih naravno.
Ali Ken Parker nije isao. Tu jos moram poraditi, ali mi nije jasno sto joj je odbilo u prvoj knjigi.








za tvoju staru!

ajmo više da se izda i Mister No na kioske!!!!!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 20/11/2018 : 12:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sad će se Curunir javiti zbog ikad:)



A ja mislio samo on traži dlaku u jajetu!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/11/2018 : 12:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i ja sam radio dugo godina na šalati na onim popovskim sajmovima...
kakvih ima likova koji dođu na štand to je za ne povjerovati
najgore je s ljudima raditi zato se i ne javljam na telefon samo odgovaram na poruke i mejlove

jednom mi je jedan donio malu teglu od marmelade punu kovanica pfeninga kaže nakupilo se lemuzine pa da me počasti :D

ja unutra 17 maraka u pfeninzima :D

na kraju sajma puna torba para oko 100 000 eura u kunama markama eurima krunama dolarima funtama francima

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2018 : 16:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)




U koju ja skupinu spadam?

Ali to što kažete...rad sa ljudima
Ja sam radio kao prodavač dosta dugo i imam vjerojatno PTSP od ljudi, prestrašno kavkih ih sve ima i sa kojim prohtjevima. I naravno uvijek se divim ljudima koji imaju debele živce i volje pokazivat i objašnjavat nekome ko ih ugnjavi u većini slučajeva za*urac jer ne kupi niš...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2018 16:07:27
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2018 : 16:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)




U koju ja skupinu spadam?

Ali to što kažete...rad sa ljudima
Ja sam radio kao prodavač dosta dugo i imam vjerojatno PTSP od ljudi, prestrašno kavkih ih sve ima i sa kojim prohtjevima. I naravno uvijek se divim ljudima koji imaju debele živce i volje pokazivat i objašnjavat nekome ko ih ugnjavi u većini slučajeva za*urac jer ne kupi niš...




Kad si prodavač moraš se znati prilagoditi kupcu. Jer neki kupci možda ne vole da ih prodavači puno zapitkuju, vole sami razgledati i razmisliti, a neki vole da se druže i da prodavači obigravaju oko njih. Introverti vs ekstroverti i to. Nije baš uputno kupcu davati do znanja da ti ide na živce jer nije ništa kupio: taj će možda razgledati još malo po sajmu, pa se vratiti kad si u glavi posloži budžet, ili čovjek prelomi preko noći pa se vrati. Uglavnom, strpljenje i prilagodljivost su poželjne vrline u prodavača :)

Edited by - vukozec on 20/11/2018 16:17:20
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2018 : 16:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Mislim da je kod stripova malo bolja situacija nego kod knjiga ;-)

https://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/interliber-je-bio-trznica-starog-papira-a-ne-sajam-knjiznih-noviteta/?fbclid=IwAR1O8FaBtpyAImnaKMv02XEaP6pabfU3OLfxX9MFcJ05Jpdk0HJhI4iOWaI



Svake godine pročitam isti članak od Jergovića, nemam volje još jednom :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/11/2018 : 16:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Jergović uvik isto piše, a taj njegov usiljeni cinizam istrošija se brže od dr. Houseovih fora u 8. sezoni.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2018 : 16:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)




U koju ja skupinu spadam?

Ali to što kažete...rad sa ljudima
Ja sam radio kao prodavač dosta dugo i imam vjerojatno PTSP od ljudi, prestrašno kavkih ih sve ima i sa kojim prohtjevima. I naravno uvijek se divim ljudima koji imaju debele živce i volje pokazivat i objašnjavat nekome ko ih ugnjavi u većini slučajeva za*urac jer ne kupi niš...




Kad si prodavač moraš se znati prilagoditi kupcu. Jer neki kupci možda ne vole da ih prodavači puno zapitkuju, vole sami razgledati i razmisliti, a neki vole da se druže i da prodavači obigravaju oko njih. Introverti vs ekstroverti i to. Nije baš uputno kupcu davati do znanja da ti ide na živce jer nije ništa kupio: taj će možda razgledati još malo po sajmu, pa se vratiti kad si u glavi posloži budžet, ili čovjek prelomi preko noći pa se vrati. Uglavnom, strpljenje i prilagodljivost su poželjne vrline u prodavača :)



Ne pričam o sajmu nego općenito, ja sam radio u trgovini.
Dobivao sam prijetnje smrću, čekat će me poslje posla, psovanje (ovo sve jer mu se kupljeni uređaj npr pokvario i/ili nešto slično što samnom nema veze), bacanje smeća po dućanu...jedna žena se jednom fino naslonila ispred mene i počela grickalicom rezat nokte, ja se skamenio gledajući u nevjerici...hvala, dosta mi za cijeli život (ovo su bili brzinski primjeri iz glave)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2018 16:28:57
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/11/2018 : 16:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja iman samo jedno pravilo za prodavače: ne odvratiš li mi s pozdravom nakon šta ti se ja fino javim, možeš komotno odjebat.

Evo s ovog Interlibera, "cijenjena" gđa Jambrišak ne zna na onom štandiću odvratit na "dobar dan" nego mutavo gleda u tebe. Nije mi palo na pamet kupit nešto nakon toga.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/11/2018 : 16:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja iman samo jedno pravilo za prodavače: ne odvratiš li mi s pozdravom nakon šta ti se ja fino javim, možeš komotno odjebat.

Evo s ovog Interlibera, "cijenjena" gđa Jambrišak ne zna na onom štandiću odvratit na "dobar dan" nego mutavo gleda u tebe. Nije mi palo na pamet kupit nešto nakon toga.



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000