forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Č.KNJIGA predstavlja KICK ASS,ASTERIKS,NEONOMIKON
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 03/10/2018 : 06:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Dragi čitaoci, bili smo vredni ovih dana i pred vama su tri zanimljiva strip albuma:

Kick-Ass



Dejv Lizevski je običan tinejdžer. Nije nikakav školski šmeker niti školski klovn, već običan zaluđenik za stripove, opsednut superherojima i zaljubljen u profesorku biologije.

Ali Dejv sanja velike snove. Velike, razbijačke, odmetničke superherojske snove. Danju je zarobljen u učionici, ali noću on navlači masku i postaje RAZBIJAČ.

Pošto ne poseduje nikakve posebne moći niti nadljudsku snagu, Dejv sa svojom superherojskom karijerom počinje klimavo kad se suoči s najstrašnijim kriminalcima Njujorka.

Kad Razbijač postane opšta senzacija, širom grada počinju da se pojavljuju ostali maskirani junaci – Crvena Magla, Veliki Tatica i minijaturna ubilačka mašina koju zovu NINDŽICA. Dejv Lizevski zna da je njegov superherojski hobi opasan, ali on jednostavno više ne može da stane...

Autor: Milar, Mark /Format: 24x16 / Br. str: 208

Ovu originalnu priču o odrastanju Milara i Romite mlađeg možete kupiti u našim klubovima čitalaca i na sajtu po ceni od 1199 dinara, a u ostalim knjižarama će biti 1799 dinara.


Neonomikon



Petnaest jezivih ritualnih ubistava počinjeno je na identičan način, ali među osumnjičenima se ne može pronaći nikakva veza. Agent FBI-ja Aldo Saks je istražitelj kojem se poveravaju najteži slučajevi.

Njegova logika i pristup problemu dovode do rešenja i kad se to uobičajenim metodama ne može postići. Trag ga vodi ka bruklinskom klubu Zotik, gde upoznaje dilera halucinogenih droga koji je možda povezan sa slučajem. Aldo nije svestan da ga samo korak deli od suočavanja sa zastrašujućom, mračnom silom...

Autor: Mur, Alan /Format: 24x16 /Br. str: 176

Prvi tom iz pera Alana Mura i Džejsena Barouza sačinjavaju Dvorište i Neonomikon i možete ga kupiti u našim klubovima čitalaca i na sajtu po ceni od 1199 dinara, a u ostalim knjižarama će biti 1599 dinara.


Asteriks, 37 epizoda



Senator Jogurtus Bifidus, zadužen za saobraćajnice u Rimskom carstvu, optužen je da nenamenski troši novac za održavanje čuvenih rimskih drumova. Oni su, naime, u vrlo lošem stanju... Kako bi to opovrgao, Bifidus organizuje kolsku trku kroz Italiju, otvorenu za pripadnike svih naroda poznatog sveta.

Za nju saznaju i Asteriks i Obeliks, pa rešavaju da se okušaju u vožnji trkačkih dvokolica. Za Julija Cezara, naravno, pobeda rimskog vozača predstavlja pitanje časti. Kakvim će se sredstvima takmičari služiti ne bi li došli do trofeja, videćemo u ovoj epizodi koju možete kupiti u našim klubovima čitalaca i na sajtu po ceni od 495 dinara, a u ostalim knjižarama će biti 660 dinara.

Autor: Feri, Žan-Iv / Format: 21,5 x 30,2 / Br. str: 48

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2018 : 07:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nice. Kupuje se. Ovaj Asterix jel hc ili sc?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 03/10/2018 : 08:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nice. Kupuje se. Ovaj Asterix jel hc ili sc?



SC. Pretpostavljam da će kada budu objavljeni sledeći brojevi: 37, 38, 39 to ići u HC kompletu.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2018 : 09:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by ivanl

Nice. Kupuje se. Ovaj Asterix jel hc ili sc?



SC. Pretpostavljam da će kada budu objavljeni sledeći brojevi: 37, 38, 39 to ići u HC kompletu.


i ja to pretpostavljam,ali tu se sve i završava - niko od zvaničnika nije potvrdio da će ići dalje sa HC integralima (iako bi bilo suludo da neće).

Melusine?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/10/2018 : 09:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Asteriks ima istu riknu kao i francuski albumi. Igrom slucaja imam jedan koji sam dobio na poklon i kada sam stavio ovaj, poklapanje 100%, osim sto je razlika SC i HC.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 03/10/2018 : 09:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ima li plana za kick ass 2,3 i 4....isto tako i HIT-GIRL????

Šta se tiče NEONOMICON.....ima li plana za PROVIDENCE?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/10/2018 : 09:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa toliko puta je receno 1-36 integrali, posle sc
taman tih prvih 12 integrala da bude jedan lep celoviti asteriks. sta treba da rade, da nastave da pisu " i obeliks" ?

nego, neonomikon i ovaj razbijac (kick ass), malo bedno izgledaju oba stripa. ovo kako ste vi, CK, uradili strip jebene 2018 izgleda losije nego sto je DW 2013 uradio lokot i kljuc na manjem formatu, u istom *ebenom simbolu. ne znam sta kog djavola eksperimentisete sa papirom ili pripremom za stampu, al *ebote, dajte smirite se malo.



razbijac, nesam ni znao da postoji film do pre koji dan, strip fino zabavan. ono, lepo je bilo citati ga, opusteno, valjda idu i nastavci

Edited by - kasper on 03/10/2018 09:20:11
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2018 : 10:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by ivanl

Nice. Kupuje se. Ovaj Asterix jel hc ili sc?



SC. Pretpostavljam da će kada budu objavljeni sledeći brojevi: 37, 38, 39 to ići u HC kompletu.


i ja to pretpostavljam,ali tu se sve i završava - niko od zvaničnika nije potvrdio da će ići dalje sa HC integralima (iako bi bilo suludo da neće).

Melusine?


Ma bilo bi lose da ne objave i ta tri 'zadnja' broja kao integral. Po meni i ovaj 37-mi album su mogli u hc. A nista, cekat cu da izadu 3 'zadnja' broja kao integral.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/10/2018 : 10:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/10/2018 : 10:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo za galca..ostalo ne ne zanima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/10/2018 : 12:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...



Skoro pa ko VČ Talični integrali...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/10/2018 : 13:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Asteriks 2 bi trebao za sajam da izađe, 11 do Nove Godine (tako kaže prevodioc Melita Logo Milutinović).

@kasper
Na šta tačno misliš za izdanja Kick Assa i Neonomikona?
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 03/10/2018 : 13:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...



Skoro pa ko VČ Talični integrali...



Tokom Salona sam priupitao Dusana iz VČa u vezi integrala (i Taličnog i Umpah Paha) i dobio sam odgovor, da parafraziram, "radimo na Taličnom, ali traje to sa popratnim materijalima, nece biti za Sajam, planiramo neki ritam od jednog godisnje".

Na moj komentar da bi opusteno moglo i u brzem ritmu imajuci u vidu kako je prosao Asteriks (drugo izdanje prve knjige), odgovor je bio "eh, to je samo prva knjiga"... Odgovorio sam da bi bilo lepo da se kompletira pre nego sto odem u penziju sa mojim godinama, Dusan se nasalio "a bice do tada sigurno"

Uglavnom bio sam fin (i Dusan je bio fin), al' zapravo mislim ovo:

Prica sa popratnim materijalima je budalastina - jel VC klonira mrtvog Gosinija da ih pise pa toliko traje? Za ove dve godine bi prevrnuuo net uzduz i popreko pa bih skupio i preveo stvari za prva dva toma...

VC (i ostali izdavaci) mora da shvati da Talicni i Umpah Pah ne zanimaju mladju publiku nego nas matorce koji su ih citali u realnom vremenu. Mladja publika ce ovo videti samo ako im mi matorci ovo gurnemo pod nos.

Npr. moja cerka i ja smo u medjuvremenu procitali oba integrala Asteriksa i sve Asteriksove SFRJ HC albume. Asteriks joj se mnogo dopao i ona sa nestrpljenjem ceka "nove" stvari (imam i ceo AZ ali moramo da ga citamo zajedno (za sta trenutno nemam bas vremena) da se ne bi raspali do kraja). Znaci u ovom slucaju je CK odradila vrhunski potez i mi cemo Asteriksa kupovati do kraja a verovatno ce Asteriks biti i kupovina za rodjendanske poklone njenim drugarima...


Da skratim, razocaran sam i cini mi se da VC nema leba po ovom pitanju, pa krecem da trazim alternativu za oba junaka
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2018 : 13:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sve zavisi koliko ti jos fali do penzije. :D Te akod Dusman to zna. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 03/10/2018 13:30:59
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/10/2018 : 14:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja trubim godinama da su propratni materijali nepotrebni i time consuming za izdavaca. Kada izracunas ne isplati se toliko ulaganje na benefit koji donose izdavacu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/10/2018 : 14:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...



Skoro pa ko VČ Talični integrali...



Tokom Salona sam priupitao Dusana iz VČa u vezi integrala (i Taličnog i Umpah Paha) i dobio sam odgovor, da parafraziram, "radimo na Taličnom, ali traje to sa popratnim materijalima, nece biti za Sajam, planiramo neki ritam od jednog godisnje".

Na moj komentar da bi opusteno moglo i u brzem ritmu imajuci u vidu kako je prosao Asteriks (drugo izdanje prve knjige), odgovor je bio "eh, to je samo prva knjiga"... Odgovorio sam da bi bilo lepo da se kompletira pre nego sto odem u penziju sa mojim godinama, Dusan se nasalio "a bice do tada sigurno"

Uglavnom bio sam fin (i Dusan je bio fin), al' zapravo mislim ovo:

Prica sa popratnim materijalima je budalastina - jel VC klonira mrtvog Gosinija da ih pise pa toliko traje? Za ove dve godine bi prevrnuuo net uzduz i popreko pa bih skupio i preveo stvari za prva dva toma...

VC (i ostali izdavaci) mora da shvati da Talicni i Umpah Pah ne zanimaju mladju publiku nego nas matorce koji su ih citali u realnom vremenu. Mladja publika ce ovo videti samo ako im mi matorci ovo gurnemo pod nos.

Npr. moja cerka i ja smo u medjuvremenu procitali oba integrala Asteriksa i sve Asteriksove SFRJ HC albume. Asteriks joj se mnogo dopao i ona sa nestrpljenjem ceka "nove" stvari (imam i ceo AZ ali moramo da ga citamo zajedno (za sta trenutno nemam bas vremena) da se ne bi raspali do kraja). Znaci u ovom slucaju je CK odradila vrhunski potez i mi cemo Asteriksa kupovati do kraja a verovatno ce Asteriks biti i kupovina za rodjendanske poklone njenim drugarima...


Da skratim, razocaran sam i cini mi se da VC nema leba po ovom pitanju, pa krecem da trazim alternativu za oba junaka



naravno..knjiga godisnje je obicno sranje...Veseli nek se drzi Zlatne serije..knjige su za njih preveliki projekt
.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 03/10/2018 14:56:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2018 : 15:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

pa toliko puta je receno 1-36 integrali, posle sc
taman tih prvih 12 integrala da bude jedan lep celoviti asteriks. sta treba da rade, da nastave da pisu " i obeliks" ?


normalno je da nigde nisu rekli da će nakon 12.knjige ići integrali,jer bi im se prodaja novih albuma prilično smanjila;verujem da bi ne_mali broj njih strpljivo sačekao 13.knjigu sa brojevima 37-39,a ovo pojedinačne epizode preskočio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/10/2018 : 15:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ok, sve je jasno, ali... zašto su onda prethodne dvije epizode objavljene u integralu? zašto nisu odvojeno išli i "pikti" i "papirus"?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/10/2018 : 15:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ok, sve je jasno, ali... zašto su onda prethodne dvije epizode objavljene u integralu? zašto nisu odvojeno išli i "pikti" i "papirus"?



Koji dio ti nije jasan, rade integrale 3u1, najavili su 12 komada koji sadrže 36 brojeva, broj 37 je izašao kao zaseban SC broj.
I krenuli su sa ovim neobičnim izdavanjem prvog i zadnjeg integrala kako bi ''natjerali'' što više ljudi da popune rupu (ostalih 10 inetgrala). Sada idu integrali 2 i 11 pa 3 i 10...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/10/2018 15:51:44
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 03/10/2018 : 17:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...



Skoro pa ko VČ Talični integrali...



Tokom Salona sam priupitao Dusana iz VČa u vezi integrala (i Taličnog i Umpah Paha) i dobio sam odgovor, da parafraziram, "radimo na Taličnom, ali traje to sa popratnim materijalima, nece biti za Sajam, planiramo neki ritam od jednog godisnje".

Na moj komentar da bi opusteno moglo i u brzem ritmu imajuci u vidu kako je prosao Asteriks (drugo izdanje prve knjige), odgovor je bio "eh, to je samo prva knjiga"... Odgovorio sam da bi bilo lepo da se kompletira pre nego sto odem u penziju sa mojim godinama, Dusan se nasalio "a bice do tada sigurno"

Uglavnom bio sam fin (i Dusan je bio fin), al' zapravo mislim ovo:

Prica sa popratnim materijalima je budalastina - jel VC klonira mrtvog Gosinija da ih pise pa toliko traje? Za ove dve godine bi prevrnuuo net uzduz i popreko pa bih skupio i preveo stvari za prva dva toma...

VC (i ostali izdavaci) mora da shvati da Talicni i Umpah Pah ne zanimaju mladju publiku nego nas matorce koji su ih citali u realnom vremenu. Mladja publika ce ovo videti samo ako im mi matorci ovo gurnemo pod nos.

Npr. moja cerka i ja smo u medjuvremenu procitali oba integrala Asteriksa i sve Asteriksove SFRJ HC albume. Asteriks joj se mnogo dopao i ona sa nestrpljenjem ceka "nove" stvari (imam i ceo AZ ali moramo da ga citamo zajedno (za sta trenutno nemam bas vremena) da se ne bi raspali do kraja). Znaci u ovom slucaju je CK odradila vrhunski potez i mi cemo Asteriksa kupovati do kraja a verovatno ce Asteriks biti i kupovina za rodjendanske poklone njenim drugarima...


Da skratim, razocaran sam i cini mi se da VC nema leba po ovom pitanju, pa krecem da trazim alternativu za oba junaka



naravno..knjiga godisnje je obicno sranje...Veseli nek se drzi Zlatne serije..knjige su za njih preveliki projekt
.



Ne poznajem Dusana niti bilo koga iz VCa niti vlasnicku strukturu VCa, ali osecam da u redakciji VCa ima vajb "ja tebi vojvodo, ti meni serdare" / "puca na prslook, mi smo uspeli u zivotu, a dusmani nek crknu pljujuci nam pod prozor" cim smo se pojavili na netu ( ko nije neka procita ovaj Dusanov intervju glede Zagora https://www.b92.net/bbc/index.php?yyyy=2018&mm=09&dd=17&nav_id=1443640 )

zapravo pisuci gornje redove, rekao bih da je "amaterizam" rec koju sam trazio (al da ne brisem ovo gore)...
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
326 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 04/10/2018 : 00:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
@Melusine

Trenutno ste mi jedan od omiljenih izdavaca, stoga ne mogu da precutim...

Stampa i dizajn ovih "Neonomikon" i "Kick Ass" su, na moju zalost, veliko razocarenje. Ocekivao sam da izdanja kvalitetom budu makar blizu, recimo vase Nove granice, ali ovo je prilicno ispod mojih ocekivanja. Iz stampe je sve izaslo previse tamno. "Kick Ass" sam procitao i iako uskracen za dozivljaj pojedinih boja, linija i detalja, uzivao sam uz strip, ali za ovog "Neonomikona" moram cekati suncan dan, jer samo na jakom dnevnom svetlu moze da se nazre sve sto je nacrtano. Mislim da vas je neko ko, ili radi pripremu, ili razdvaja boje za stampu, ili pak stampa, prevario.

Mozda ovo ne bih ni pominjao da je u pitanju sporadican slucaj, ali ista stvar se desila kod Merkuria i komesara Ricardija. Posebna je steta za komesara jer onaj crtez zasluzuje, ako ne B5 format, onda bar dobru stampu.

Sad kad ste uvideli da su moje kritike na mestu, nema potrebe da napominjem da su dobronamerne :)

Sto se tice Asteriksa, tu je stampa ok, ali potpuno cu biti srecan tek kada ga budem imao u 3u1 :)






Edited by - Lukeruk on 04/10/2018 00:54:54
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/10/2018 : 08:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by I like girlz

ok, sve je jasno, ali... zašto su onda prethodne dvije epizode objavljene u integralu? zašto nisu odvojeno išli i "pikti" i "papirus"?



Koji dio ti nije jasan, rade integrale 3u1, najavili su 12 komada koji sadrže 36 brojeva, broj 37 je izašao kao zaseban SC broj.
I krenuli su sa ovim neobičnim izdavanjem prvog i zadnjeg integrala kako bi ''natjerali'' što više ljudi da popune rupu (ostalih 10 inetgrala). Sada idu integrali 2 i 11 pa 3 i 10...



znam ja kako su najavili, samo kažem da mi nema smisla da su od 3 nove epizode, dvije u jednom integralu ("pikti" i "papirus"), a treća posebno ("trka").

s kolekcionarske strane bi volio i smatram da je bolje bilo da su sve tri nove epiode ili išle u jednom integralu ili išle odvojeno kao "trka".

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/10/2018 : 08:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...



Skoro pa ko VČ Talični integrali...



Tokom Salona sam priupitao Dusana iz VČa u vezi integrala (i Taličnog i Umpah Paha) i dobio sam odgovor, da parafraziram, "radimo na Taličnom, ali traje to sa popratnim materijalima, nece biti za Sajam, planiramo neki ritam od jednog godisnje".

Na moj komentar da bi opusteno moglo i u brzem ritmu imajuci u vidu kako je prosao Asteriks (drugo izdanje prve knjige), odgovor je bio "eh, to je samo prva knjiga"... Odgovorio sam da bi bilo lepo da se kompletira pre nego sto odem u penziju sa mojim godinama, Dusan se nasalio "a bice do tada sigurno"

Uglavnom bio sam fin (i Dusan je bio fin), al' zapravo mislim ovo:

Prica sa popratnim materijalima je budalastina - jel VC klonira mrtvog Gosinija da ih pise pa toliko traje? Za ove dve godine bi prevrnuuo net uzduz i popreko pa bih skupio i preveo stvari za prva dva toma...

VC (i ostali izdavaci) mora da shvati da Talicni i Umpah Pah ne zanimaju mladju publiku nego nas matorce koji su ih citali u realnom vremenu. Mladja publika ce ovo videti samo ako im mi matorci ovo gurnemo pod nos.

Npr. moja cerka i ja smo u medjuvremenu procitali oba integrala Asteriksa i sve Asteriksove SFRJ HC albume. Asteriks joj se mnogo dopao i ona sa nestrpljenjem ceka "nove" stvari (imam i ceo AZ ali moramo da ga citamo zajedno (za sta trenutno nemam bas vremena) da se ne bi raspali do kraja). Znaci u ovom slucaju je CK odradila vrhunski potez i mi cemo Asteriksa kupovati do kraja a verovatno ce Asteriks biti i kupovina za rodjendanske poklone njenim drugarima...


Da skratim, razocaran sam i cini mi se da VC nema leba po ovom pitanju, pa krecem da trazim alternativu za oba junaka



a za umpah paha ti naravno ništa nisu odgovorili...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/10/2018 : 09:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by I like girlz

ok, sve je jasno, ali... zašto su onda prethodne dvije epizode objavljene u integralu? zašto nisu odvojeno išli i "pikti" i "papirus"?



Koji dio ti nije jasan, rade integrale 3u1, najavili su 12 komada koji sadrže 36 brojeva, broj 37 je izašao kao zaseban SC broj.
I krenuli su sa ovim neobičnim izdavanjem prvog i zadnjeg integrala kako bi ''natjerali'' što više ljudi da popune rupu (ostalih 10 inetgrala). Sada idu integrali 2 i 11 pa 3 i 10...



znam ja kako su najavili, samo kažem da mi nema smisla da su od 3 nove epizode, dvije u jednom integralu ("pikti" i "papirus"), a treća posebno ("trka").

s kolekcionarske strane bi volio i smatram da je bolje bilo da su sve tri nove epiode ili išle u jednom integralu ili išle odvojeno kao "trka".



Ček, ne znam da li sam dobro shavtio, ali ti bi htio da oni naprave 11 integrala 3u1, pa br 34 samostalan, poa onda ostala 3 opet u integralu?
To mi nema nikakvog smila, ili sam ja neš krivo pokopčao...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/10/2018 : 10:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Asterix ide stvarno dobrim ritmom izdavanja...



Skoro pa ko VČ Talični integrali...



Tokom Salona sam priupitao Dusana iz VČa u vezi integrala (i Taličnog i Umpah Paha) i dobio sam odgovor, da parafraziram, "radimo na Taličnom, ali traje to sa popratnim materijalima, nece biti za Sajam, planiramo neki ritam od jednog godisnje".

Na moj komentar da bi opusteno moglo i u brzem ritmu imajuci u vidu kako je prosao Asteriks (drugo izdanje prve knjige), odgovor je bio "eh, to je samo prva knjiga"... Odgovorio sam da bi bilo lepo da se kompletira pre nego sto odem u penziju sa mojim godinama, Dusan se nasalio "a bice do tada sigurno"

Uglavnom bio sam fin (i Dusan je bio fin), al' zapravo mislim ovo:

Prica sa popratnim materijalima je budalastina - jel VC klonira mrtvog Gosinija da ih pise pa toliko traje? Za ove dve godine bi prevrnuuo net uzduz i popreko pa bih skupio i preveo stvari za prva dva toma...

VC (i ostali izdavaci) mora da shvati da Talicni i Umpah Pah ne zanimaju mladju publiku nego nas matorce koji su ih citali u realnom vremenu. Mladja publika ce ovo videti samo ako im mi matorci ovo gurnemo pod nos.

Npr. moja cerka i ja smo u medjuvremenu procitali oba integrala Asteriksa i sve Asteriksove SFRJ HC albume. Asteriks joj se mnogo dopao i ona sa nestrpljenjem ceka "nove" stvari (imam i ceo AZ ali moramo da ga citamo zajedno (za sta trenutno nemam bas vremena) da se ne bi raspali do kraja). Znaci u ovom slucaju je CK odradila vrhunski potez i mi cemo Asteriksa kupovati do kraja a verovatno ce Asteriks biti i kupovina za rodjendanske poklone njenim drugarima...


Da skratim, razocaran sam i cini mi se da VC nema leba po ovom pitanju, pa krecem da trazim alternativu za oba junaka



a za umpah paha ti naravno ništa nisu odgovorili...



Nista, iako bi i to verujem bio zicer za integral u nekom tirazu od 500 komada... Pa nova Sybilline koju je objavio Strip Agent ima tiraz 350...

Evo i sugestije za novi projekat CK - Jerry Spring integrali, crno-belo kao sto je isao Marketprint/DW Porucnik Bluberi, ceo serijal od 21 epizode u 5 knjiga

https://www.bedetheque.com/serie-25269-BD-Jerry-Spring-L-integrale-en-noir-et-blanc.html
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2018 : 13:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius



Nista, iako bi i to verujem bio zicer za integral u nekom tirazu od 500 komada... Pa nova Sybilline koju je objavio Strip Agent ima tiraz 350...

Evo i sugestije za novi projekat CK - Jerry Spring integrali, crno-belo kao sto je isao Marketprint/DW Porucnik Bluberi, ceo serijal od 21 epizode u 5 knjiga

https://www.bedetheque.com/serie-25269-BD-Jerry-Spring-L-integrale-en-noir-et-blanc.html


taman da uzmu to, pa da još više zakrve sa Darkvudom koji je za te integrale kupio prava;i krenuti da ih izdaje nakon što VČ izda treči integral Taličnog.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/10/2018 13:20:03
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000