forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Č.KNJIGA predstavlja KICK ASS,ASTERIKS,NEONOMIKON
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2018 : 13:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by I like girlz

ok, sve je jasno, ali... zašto su onda prethodne dvije epizode objavljene u integralu? zašto nisu odvojeno išli i "pikti" i "papirus"?



Koji dio ti nije jasan, rade integrale 3u1, najavili su 12 komada koji sadrže 36 brojeva, broj 37 je izašao kao zaseban SC broj.
I krenuli su sa ovim neobičnim izdavanjem prvog i zadnjeg integrala kako bi ''natjerali'' što više ljudi da popune rupu (ostalih 10 inetgrala). Sada idu integrali 2 i 11 pa 3 i 10...



znam ja kako su najavili, samo kažem da mi nema smisla da su od 3 nove epizode, dvije u jednom integralu ("pikti" i "papirus"), a treća posebno ("trka").

s kolekcionarske strane bi volio i smatram da je bolje bilo da su sve tri nove epiode ili išle u jednom integralu ili išle odvojeno kao "trka".



Ček, ne znam da li sam dobro shavtio, ali ti bi htio da oni naprave 11 integrala 3u1, pa br 34 samostalan, poa onda ostala 3 opet u integralu?
To mi nema nikakvog smila, ili sam ja neš krivo pokopčao...


slabo šta što piše I like girlz ima smisla (barem na ovom topiku),pa mu ovakve "genijalne" ideje nećemo uzeti za zlo

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/10/2018 13:25:05
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/10/2018 : 15:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius



Nista, iako bi i to verujem bio zicer za integral u nekom tirazu od 500 komada... Pa nova Sybilline koju je objavio Strip Agent ima tiraz 350...

Evo i sugestije za novi projekat CK - Jerry Spring integrali, crno-belo kao sto je isao Marketprint/DW Porucnik Bluberi, ceo serijal od 21 epizode u 5 knjiga

https://www.bedetheque.com/serie-25269-BD-Jerry-Spring-L-integrale-en-noir-et-blanc.html


taman da uzmu to, pa da još više zakrve sa Darkvudom koji je za te integrale kupio prava;i krenuti da ih izdaje nakon što VČ izda treči integral Taličnog.



Nisam znao da DW ima prava. Haj'te nek mi neko objasni koji je smisao kupiti prava i onda lezati na njima narednih 10 godina?

A ako cemo i na to cekati onliko koliko kazes odoh lepo da kupim te integrale, eno ih na FRAmazonu za 100eur i puca mi prslook da se cuje do Australije
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 04/10/2018 : 16:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius



Nista, iako bi i to verujem bio zicer za integral u nekom tirazu od 500 komada... Pa nova Sybilline koju je objavio Strip Agent ima tiraz 350...

Evo i sugestije za novi projekat CK - Jerry Spring integrali, crno-belo kao sto je isao Marketprint/DW Porucnik Bluberi, ceo serijal od 21 epizode u 5 knjiga

https://www.bedetheque.com/serie-25269-BD-Jerry-Spring-L-integrale-en-noir-et-blanc.html


taman da uzmu to, pa da još više zakrve sa Darkvudom koji je za te integrale kupio prava;i krenuti da ih izdaje nakon što VČ izda treči integral Taličnog.



Nisam znao da DW ima prava. Haj'te nek mi neko objasni koji je smisao kupiti prava i onda lezati na njima narednih 10 godina?

A ako cemo i na to cekati onliko koliko kazes odoh lepo da kupim te integrale, eno ih na FRAmazonu za 100eur i puca mi prslook da se cuje do Australije



Pitaj Arkonu u slučaju Nathana...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/10/2018 : 16:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius



Nista, iako bi i to verujem bio zicer za integral u nekom tirazu od 500 komada... Pa nova Sybilline koju je objavio Strip Agent ima tiraz 350...

Evo i sugestije za novi projekat CK - Jerry Spring integrali, crno-belo kao sto je isao Marketprint/DW Porucnik Bluberi, ceo serijal od 21 epizode u 5 knjiga

https://www.bedetheque.com/serie-25269-BD-Jerry-Spring-L-integrale-en-noir-et-blanc.html


taman da uzmu to, pa da još više zakrve sa Darkvudom koji je za te integrale kupio prava;i krenuti da ih izdaje nakon što VČ izda treči integral Taličnog.



Nisam znao da DW ima prava. Haj'te nek mi neko objasni koji je smisao kupiti prava i onda lezati na njima narednih 10 godina?


Prava se kupuju da ih ne bi neko drugi kupio.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/10/2018 : 22:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:

slabo šta što piše I like girlz ima smisla (barem na ovom topiku),pa mu ovakve "genijalne" ideje nećemo uzeti za zlo



I ti mi ne zvučiš smisleno, kakve dođavola veze ima Talični od VČ sa potencijalnim Džerijem springom od DW? Nikakve.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/10/2018 : 22:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:

slabo šta što piše I like girlz ima smisla (barem na ovom topiku),pa mu ovakve "genijalne" ideje nećemo uzeti za zlo



I ti mi ne zvučiš smisleno, kakve dođavola veze ima Talični od VČ sa potencijalnim Džerijem springom od DW? Nikakve.



mozda je veza ta sto VC ima prava na Talicnog unazad 10 godina i za to vreme sve sto je uspeo jeste da izda 10 sveski od kojih su 4 vec objavljivane u Denisu, Stripoteci i Asteriksovom zabavniku.

bajdvej proslo je vise od 2 godine kako su na svom FB profilu "tizovali" da ce se nesto novo desiti sa Talicnim (valjda su mislili na integrale, a ne da ce nastaviti da kisele prava)

da sam na mestu Dipija (Dupius) ja bih prava prodao dalje - momci, mrka kapa, niste iskoristili svoju priliku, sada je red na nekog drugog...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/10/2018 : 22:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius



Nista, iako bi i to verujem bio zicer za integral u nekom tirazu od 500 komada... Pa nova Sybilline koju je objavio Strip Agent ima tiraz 350...

Evo i sugestije za novi projekat CK - Jerry Spring integrali, crno-belo kao sto je isao Marketprint/DW Porucnik Bluberi, ceo serijal od 21 epizode u 5 knjiga

https://www.bedetheque.com/serie-25269-BD-Jerry-Spring-L-integrale-en-noir-et-blanc.html


taman da uzmu to, pa da još više zakrve sa Darkvudom koji je za te integrale kupio prava;i krenuti da ih izdaje nakon što VČ izda treči integral Taličnog.



Nisam znao da DW ima prava. Haj'te nek mi neko objasni koji je smisao kupiti prava i onda lezati na njima narednih 10 godina?


Prava se kupuju da ih ne bi neko drugi kupio.



sta je to neki novi hobi, naprednija varijanta sakupljanja slicica??? ako je tako eno neka idu pred hotel Moskvu pa nek se ubiju menjajuci i tapkajuci

ajde da budem ozbiljan - valjda prava imaju neki rok - da li si objavio u roku ili ne tvoj problem, kad se priblizi istek vlasnik pregovara sa nekim drugim i taj drugi dobija priliku... isto tako ako se neko zaigrao pa kupio mnogo stvari, ne treba da se cudi ako posle nema para da sve objavi
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 06:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nema to puno veze sa objavljivanjem...tehnicki gledano, dok god placas prava mozes raditi sto hoces, ili ne raditi, sto hoces...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/10/2018 : 09:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by I like girlz

ok, sve je jasno, ali... zašto su onda prethodne dvije epizode objavljene u integralu? zašto nisu odvojeno išli i "pikti" i "papirus"?



Koji dio ti nije jasan, rade integrale 3u1, najavili su 12 komada koji sadrže 36 brojeva, broj 37 je izašao kao zaseban SC broj.
I krenuli su sa ovim neobičnim izdavanjem prvog i zadnjeg integrala kako bi ''natjerali'' što više ljudi da popune rupu (ostalih 10 inetgrala). Sada idu integrali 2 i 11 pa 3 i 10...



znam ja kako su najavili, samo kažem da mi nema smisla da su od 3 nove epizode, dvije u jednom integralu ("pikti" i "papirus"), a treća posebno ("trka").

s kolekcionarske strane bi volio i smatram da je bolje bilo da su sve tri nove epiode ili išle u jednom integralu ili išle odvojeno kao "trka".



Ček, ne znam da li sam dobro shavtio, ali ti bi htio da oni naprave 11 integrala 3u1, pa br 34 samostalan, poa onda ostala 3 opet u integralu?
To mi nema nikakvog smila, ili sam ja neš krivo pokopčao...



kao i prošli put, opet nisi dobro shvatio. ali mi nije jasno kako, jer ne pričam kineski.

htio sam reći da su sve nove epizode trebale ići ili u integralu ili odvojeno, a ne dvije u intergarlu, a jedna odvojeno. kolekcionarski gledano, a suština je ista na kraju.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/10/2018 : 09:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

slabo šta što piše I like girlz ima smisla (barem na ovom topiku),pa mu ovakve "genijalne" ideje nećemo uzeti za zlo



gdje si smisleni, nisam te prepoznao? :)


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/10/2018 : 09:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

sta je to neki novi hobi, naprednija varijanta sakupljanja slicica??? ako je tako eno neka idu pred hotel Moskvu pa nek se ubiju menjajuci i tapkajuci

ajde da budem ozbiljan - valjda prava imaju neki rok - da li si objavio u roku ili ne tvoj problem, kad se priblizi istek vlasnik pregovara sa nekim drugim i taj drugi dobija priliku... isto tako ako se neko zaigrao pa kupio mnogo stvari, ne treba da se cudi ako posle nema para da sve objavi



ja sam već govorio o tome, treba pravno regulisati tu prazinu u autorskim pravima. dakle neko kupi prava i može, a i ne mora objaviti ništa, a samim tim sprečava drugog izdavača koji možda ima i volju i želju i kapacitete da to objavi.

u drugim pravnim instiutitima, recimo eksproprijaciji, te praznine nema. primjera radi, dobiješ nekretninu (zemljište) po osnovu eksproprijacije, imaš rok da ga privedeš namjeni zbog koje je ta nekretnina eksproprisana, ne uradiš li to, gubiš pravo na eksproprisano zemljište.

zašto dopustiti bahato ponašanje izdavača da otkupe prava i onda godinama ih drže u ladici, ne izdavajući ništa i očigledno niti imaju namjeru da to urade?

govorim generalno za pojedine izdavače, nisam prstom uperio ni u koga ponaosob.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 05/10/2018 09:15:57
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2018 : 12:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kao sto vec rekoh, cisto tehnicki gledano,(a i pravno), onaj tko otkupi prava ima 'pravo' radit s njima sto hoce, ili pak, nece... moralno, to je vec podlozno nasoj diskusiji, ali morala je danas sve manje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/10/2018 : 12:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ja sam već govorio o tome, treba pravno regulisati tu prazinu u autorskim pravima. dakle neko kupi prava i može, a i ne mora objaviti ništa, a samim tim sprečava drugog izdavača koji možda ima i volju i želju i kapacitete da to objavi.




U banana državama koje vode kriminalci teško je ostvariti tako nešto.

Termini poput nelojalne konkurencije, monopola i sl. njih samo nasmijavaju.

Zakoni koji se tamo donose su svjesno nedorečeni i podložni tumačenjima po kojima će njima uvijek biti dobro. Sprdačina od sudstva i policije.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 06/10/2018 : 15:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kick-Asss je STRIPCINA...za sve one koji su kao klinci mastali da budu superheroji...brutalno i realno...jebenooo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2018 : 17:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by I like girlz

ja sam već govorio o tome, treba pravno regulisati tu prazinu u autorskim pravima. dakle neko kupi prava i može, a i ne mora objaviti ništa, a samim tim sprečava drugog izdavača koji možda ima i volju i želju i kapacitete da to objavi.





U banana državama koje vode kriminalci teško je ostvariti tako nešto.

Termini poput nelojalne konkurencije, monopola i sl. njih samo nasmijavaju.

Zakoni koji se tamo donose su svjesno nedorečeni i podložni tumačenjima po kojima će njima uvijek biti dobro. Sprdačina od sudstva i policije.


Samo da ti kazem, nemoj misliti da je u nasem dvoristu najvise otpada. Necist je svugdje. Ili,da ti ovako kazem; tko god je dosao na vlast,bilo gdje uzduz globusa, nije ostao neokaljan. Jer za doci na vlast moras mnoge zajebat. Bilo da je koje rase, vjere i politicke sklonosti. I to ti je u bilo kojoj drzavi. Eto to ti je misljenje nekog tko je prosao kroz stotinjak drzava...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 07/10/2018 : 18:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lukeruk

@Melusine

Trenutno ste mi jedan od omiljenih izdavaca, stoga ne mogu da precutim...
Stampa i dizajn ovih "Neonomikon" i "Kick Ass" su, na moju zalost, veliko razocarenje. Ocekivao sam da izdanja kvalitetom budu makar blizu, recimo v
ase Nove granice, ali ovo je prilicno ispod mojih ocekivanja. Iz stampe je sve izaslo previse tamno. "Kick Ass" sam procitao i iako uskracen za dozivljaj pojedinih boja, linija i detalja, uzivao sam uz strip, ali za ovog "Neonomikona" moram cekati suncan dan, jer samo na jakom dnevnom svetlu moze da se nazre sve sto je nacrtano. Mislim da vas je neko ko, ili radi pripremu, ili razdvaja boje za stampu, ili pak stampa, prevario.

Mozda ovo ne bih ni pominjao da je u pitanju sporadican slucaj, ali ista stvar se desila kod Merkuria i komesara Ricardija. Posebna je steta za komesara jer onaj crtez zasluzuje, ako ne B5 format, onda bar dobru stampu.

Sad kad ste uvideli da su moje kritike na mestu, nema potrebe da napominjem da su dobronamerne :)

Sto se tice Asteriksa, tu je stampa ok, ali potpuno cu biti srecan tek kada ga budem imao u 3u1 :)









Šteta što im se oscilacije u kvaliteti izdanja nastavljaju.


hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/10/2018 : 21:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Lukeruk

@Melusine

Trenutno ste mi jedan od omiljenih izdavaca, stoga ne mogu da precutim...
Stampa i dizajn ovih "Neonomikon" i "Kick Ass" su, na moju zalost, veliko razocarenje. Ocekivao sam da izdanja kvalitetom budu makar blizu, recimo v
ase Nove granice, ali ovo je prilicno ispod mojih ocekivanja. Iz stampe je sve izaslo previse tamno. "Kick Ass" sam procitao i iako uskracen za dozivljaj pojedinih boja, linija i detalja, uzivao sam uz strip, ali za ovog "Neonomikona" moram cekati suncan dan, jer samo na jakom dnevnom svetlu moze da se nazre sve sto je nacrtano. Mislim da vas je neko ko, ili radi pripremu, ili razdvaja boje za stampu, ili pak stampa, prevario.

Mozda ovo ne bih ni pominjao da je u pitanju sporadican slucaj, ali ista stvar se desila kod Merkuria i komesara Ricardija. Posebna je steta za komesara jer onaj crtez zasluzuje, ako ne B5 format, onda bar dobru stampu.

Sad kad ste uvideli da su moje kritike na mestu, nema potrebe da napominjem da su dobronamerne :)

Sto se tice Asteriksa, tu je stampa ok, ali potpuno cu biti srecan tek kada ga budem imao u 3u1 :)









Šteta što im se oscilacije u kvaliteti izdanja nastavljaju.




Al lupetate vas dvojica. Kvalitet je i dalje isti= odlican i stvarno ne kapiram "what the fuck"
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 07/10/2018 : 22:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Što ti nije jasno? Čovjek lijepo kaže da je tisak loš, boje pretamne, strip nečitljiv...itd. A da kvaliteta varira, nije neka novost.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
329 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 07/10/2018 : 23:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Al lupetate vas dvojica. Kvalitet je i dalje isti= odlican i stvarno ne kapiram "what the fuck"



A mozda je u pitanju samo razlika u kriterijumima, nije nuzno da bude lupetanje.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/10/2018 : 23:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma to lupeta zistis, ne znam sta mu treba ovakav komentar. kvalitet ck ide na dole i to je to. krenulo ih i sad rade kako rade
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 07:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ma vi niste normalni...niko nista ne cita sve sami voajeri
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 08:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Vidi da ne bude zabune, meni to stvarno nisu toliko bitne stvari da bi celu stranu pricali o tome. Vise bi voleo da se prica koliko je Kick -Ass dobar strip. Kad vidim one likove sto traze da im se otvori ceo paket da bi izabrali "najbolji" primerak dodje mi da se ispovracam. Al dobro, to je samo moje misljenje. Izinjavam se ako sam nekoga uvredio ali to je moje misljenje
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/10/2018 : 08:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To je tvoje misljenje a imatelje drugacijeg misljenja si prozvao da lupetaju?
Tribali bi svi malo razmisliti prije li nesto napisemo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/10/2018 : 09:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kick ass sam procitao i ovde sam ga prvi prokometarisao. valjan strip, negogkao . al taj mi je nekako i prosao, bio mi je na ivici citljivosti zbog toga kakav je. a ovaj neonomikon mi je bio neizdrziv. prosto treba reci sta ne valja,
ocigledno je da ck ide linijom spustanja kvaliteta, em se niko ne buni, em vise para njima. nisu oni nikad ni bili nesto poznati po lepoti izdanja...
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/10/2018 : 09:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Vidi da ne bude zabune, meni to stvarno nisu toliko bitne stvari da bi celu stranu pricali o tome. Vise bi voleo da se prica koliko je Kick -Ass dobar strip. Kad vidim one likove sto traze da im se otvori ceo paket da bi izabrali "najbolji" primerak dodje mi da se ispovracam. Al dobro, to je samo moje misljenje. Izinjavam se ako sam nekoga uvredio ali to je moje misljenje



Sindrom pipanja 'leba u samoposluzi.

Tako ja prošle godine na Sajmu, zagledam se u strip razmišljajući da li da kupim taj ili ne, jer sam knap s parama, kad me devojka što radi pomeša s nekim od tih fanatika i reče mi nešto kao ''imam i druge primerke ako ćeš da odabereš najbolji''. Bilo mi u momentu neprijatno, reko' neka 'fala, nije u tome stvar.

Ali donekle ljudi imaju pravo. Loše odštampan strip, zamućen strip, loš otisak, isuviše zatamnjen ili izbeljen crtež, papir kao
toaletni... dodajmo tu greške u prevodu, kucanju teksta... sve to kvari doživljaj čitanja. Ja neke Dilane koje imam radije čitam u skenu, iako posedujem papirnu varijantu. Razlog? Ne gleda mi se prekrasan Roijev/Casertanov crtež sa lošim otiskom, bled, nikakav, bajat. To posebno važi za VČ izdanja, koja verujem nisu izbledela u međuvremenu (kao npr vjesnikovi Fordovi ili SD Dilani) već su s takvim očajnim otiskom izašla iz štampe.

Neke su primedbe sasvim na mestu.

Npr. ne sviđa mi se papir Fibrinog Brodekovog izveštaja - crna je isuviše 'svetlucava'. Prosto papir ne odgovara takvom tipu stripa, s izraženim crno-belim kontrastima i mračnom atmosferom, gde crna treba da bude noć-crna.

Iz ove nove ČK ture mi se ne sviđa kako je odrađen Komesar Ričardi - crtež je suviše sitan i papir je neki čudan, iskreno ono izgleda vizuelno prilično, ajmo reći skromno, u odnosu na priložene table na internetu.



Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000