forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 113 - Posvojenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2018 : 19:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ljubav se ne krade. Ljubav se ne kupuje. Ljubav treba zaslužiti.

Svačiji se život okrenuo naglavce otkako je jedna francuska obitelj posvojila Qinayu, četverogodišnju peruansku siroticu. Ali sve je još složenije za Gabriela: on, koji nikad nije imao vremena biti otac, sad mora naučiti kako biti djed. Od prvih dodira, pomalo hladnih, do trenutaka provedenih zajedno, između Gabriela i Qinaye će se malo po malo stvoriti veze tako čvrste da ih staro gunđalo nije moglo ni zamisliti.

Kolorka 113 • Posvojenje • 148 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Arno Monin • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.10.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-113-posvojenje/508/

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2018 : 21:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ovo uzimam odmah posle Izvolte,gospodine.Zadnja dva Zidroua sam preskočio (za sada,planiram ih uzeti kasnije),ali ovo deluje do jaja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 05:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ludilo naslovi. Jedva ih se cekam dokopati... bravo Marko!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/10/2018 : 15:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo baš djeluje simpatično :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 05/10/2018 : 22:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

a ovo uzimam odmah posle Izvolte,gospodine.Zadnja dva Zidroua sam preskočio (za sada,planiram ih uzeti kasnije),ali ovo deluje do jaja.



I meni je ovo broj 2, iza Finka.
Preview mi se sviđa, a i Zidrou je neka garancija.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 05/10/2018 : 23:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ja sam posvojio dvoje djece pa me već i naslov kupio. Preview taman prekinut na pravom mjestu da nas zaintrigira cijela priča.Kupujem kao prvi izbor pod obavezno.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/10/2018 : 23:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Ja sam posvojio dvoje djece pa me već i naslov kupio. Preview taman prekinut na pravom mjestu da nas zaintrigira cijela priča.Kupujem kao prvi izbor pod obavezno.



Kapa dole za posvajanje djece
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2018 : 04:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Ja sam posvojio dvoje djece pa me već i naslov kupio. Preview taman prekinut na pravom mjestu da nas zaintrigira cijela priča.Kupujem kao prvi izbor pod obavezno.



Svaka cast, druze!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 06/10/2018 : 11:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
brutalan strip za one koji se nadju i znaju problematiku a i za sve ostale

sangue navajo
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2018 : 13:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Ja sam posvojio dvoje djece pa me već i naslov kupio.


Moj duboki naklon.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2018 : 19:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Marko, jesu li stranice 127 i 128 slučajno zamijenjene ili je to izvorno tako?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/10/2018 : 19:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Daj, lakše malo s tim, skoro me je srce strefilo kad sam vidio post.
Ne, u originalu je tako, naravno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2018 : 22:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ispricavam se. Djelovalo mi malo cudno pa rekoh da pitam. Nije mi bila namjera uzrokovati srcani udar. A i ti bi mogao malo smanjiti s tim svojim perfekcionizmom, mozemo mi podnijeti i strip s greskom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/10/2018 : 22:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma prije tri tjedna sam u 2 ujutro završio na Hitnoj, mislio sam da me strefilo... srećom, lažna uzbuna, ali ono...

Trouble will find me
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/10/2018 : 23:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čuvaj zdravlje, manje stresa

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2018 : 23:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Inace, u pitanju je simpatican strip koji u drugom dijelu skrece u smjeru koji bas i nisam ocekivao i tu mi je malo pao. Vjerujem da ce prica biti zanimljivija onima koji imaju djecu jer ce se moci bolje sazivjeti s njom. Meni je na kraju "tek" dobar, kao i ostala Zidrouova djela.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2018 : 23:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma prije tri tjedna sam u 2 ujutro završio na Hitnoj, mislio sam da me strefilo... srećom, lažna uzbuna, ali ono...



U jebote... Nađi neki manje stresan posao od izdavanja stripova. Ili se bar kloni foruma.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/10/2018 : 00:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma prije tri tjedna sam u 2 ujutro završio na Hitnoj, mislio sam da me strefilo... srećom, lažna uzbuna, ali ono...



Lažna ili ne, ne treba ju ignorirati.

Smanji ritam i čuvaj zdravlje zbog sebe i obitelji.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/10/2018 : 16:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma prije tri tjedna sam u 2 ujutro završio na Hitnoj, mislio sam da me strefilo... srećom, lažna uzbuna, ali ono...



Drago mi je da posrijedi nije ništa ozbiljnije prirode, no takve stvari u određenim godinama, pokušaj su našeg tijela da nam ukaže na nužnost promjene.

Nije tajna, Marko, da si "živac" i da pedantno pristupaš onome što voliš. Koliko god to nekad bilo dobro, jer rezultira pozitivnim produktom, nitko nije stroj.

Sam savjet neće promijeniti tvoj karakter niti te čudesno učiniti stress free osobom, no postoje određeni načini koji mogu smanjiti utjecaj stresa na kvalitetu života (tjelovježba, vježbe disanja, regulacija prehrane, kontrola cirkadijanog ritma, glazbena terapija itd). Ukoliko ti zatreba detaljnije objašnjenje navedenog ili bilo kakva pomoć, slobodno se javi.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2018 : 22:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice


Sam savjet neće promijeniti tvoj karakter niti te čudesno učiniti stress free osobom, no postoje određeni načini koji mogu smanjiti utjecaj stresa na kvalitetu života (tjelovježba, vježbe disanja, regulacija prehrane, kontrola cirkadijanog ritma, glazbena terapija itd). Ukoliko ti zatreba detaljnije objašnjenje navedenog ili bilo kakva pomoć, slobodno se javi.


da li tu spada i redovan seks?
i ne boj se,neću ti se javiti za eventulnu pomoć glede istoga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/10/2018 22:36:13
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/10/2018 : 15:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by vice


Sam savjet neće promijeniti tvoj karakter niti te čudesno učiniti stress free osobom, no postoje određeni načini koji mogu smanjiti utjecaj stresa na kvalitetu života (tjelovježba, vježbe disanja, regulacija prehrane, kontrola cirkadijanog ritma, glazbena terapija itd). Ukoliko ti zatreba detaljnije objašnjenje navedenog ili bilo kakva pomoć, slobodno se javi.


da li tu spada i redovan seks?
i ne boj se,neću ti se javiti za eventulnu pomoć glede istoga.



Spada

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/11/2018 : 09:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Odlično nacrtano, priča tako-tako... ali, jebte, kako je ovo dobro obojen stip! Neverovatno!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/12/2018 : 07:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Konačno jedan dobar Zidrou.
Inače ne mogu ga smislit, ali tema me privukla i jako dobar crtež.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/12/2018 : 07:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovo moram nabaviti iz osobnih razloga. Teta usvojila curicu iz Gane. A ja san tada lobira da usvoji neku našu iz Gvatemale.(baš tim ričima)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/12/2018 : 21:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nije onakav kakav se čini.
Po oglednim stranicama se malo donese pogrešan zaključak o čemu se tu zapravo radi.
Ide to nekim drugim putem.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ing
Starting Member



Croatia
24 Posts

Member since 04/03/2015

Posted - 26/12/2018 : 21:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ing a Private Message  Reply with Quote
Posvojenje
Zidrou & Monin
Fibra, 2018.

Kada čitamo priče koje se bave obiteljskim zavrzlamama u njima možemo očekivati svašta. U krugu obitelji se dožive najveće tuge, najveće radosti i najveće ljubavi a sve ostalo su osjećaji po intenzitetu smješteni između ovih referentnih krajnosti. Postoje tako i obitelji u kojima sretno odrastaju posvojena djeca. Postoje djedovi i bake koji su prigrlili svoju posvojenu unučad i bezuvjetno ih zavoljeli. Na tome tragu je radnju ovoga stripa „razvezao“ njegov scenarist Zidrou. Već od same naslovnice koja je vedra, sunčana i pomalo komična, možemo pretpostaviti da je scenarist otupio svoju tjeskobnu i sumornu oštricu uspoređujući je sa nekim njegovim djelima kao Lydie, Lijepo putovanje, Medvjeđa koža, Mrtve prirode i naravno Ar-Men, živi pakao o kojemu sam nedavno napisao par riječi. Da to bude tako, zaslužan je suptilni humor koji se provlači radnjom kao ljepljiva smola koja drži usnice gotovo cijelo vrijeme čitanja lagano razvučene u osmjeh. Čak i u dijelovima koji nisu nimalo smiješni od sumornosti spašava mekan, fluidni crtež pun toplih, svijetlih boja i rasplesanih likova za koji je zaslužan Arno Monin. Neću se praviti da nešto znam o ovome umjetniku, ali nije teško shvatiti da njegov crtež jednostavno ne dozvoljava čitatelju da se uvuče u tugu i drži ljestvicu na skali „gledaj na svjetliju stranu života“ dosta visoko. Postoji dio u drugom dijelu stripa kada se čini kao da je ponestalo tempa, da radnja gubi na tečnosti i izlazi iz dosta visoko prethodno postavljenih kriterija, ali nekako se ipak iskobelja i iskupi poantom koja se odnosi na spomenuti dio. Tko je pomislio da je ovo samo još jedna prožvakana obiteljska priča na koju i ne treba gubiti vrijeme – vara se. Ovo je priča koja ostavlja pozitivnu misao, smješak i optimizam. Priča je to o obitelji ali i o prijateljstvu, životu i ono najvažnije o nama i onima oko nas. Priča je to o neprocjenjivoj vrijednosti djece i unuka te njihovoj presudnoj ulozi u životima roditelja, djedova i baka. Priča koja je ispričana u današnje vrijeme kada je možda najpotrebnije govoriti o tome. I na kraju, svi vole gurati nos u tuđe dvorište a ovdje to možete bez da vas bude sram.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000