forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 115 - Shangri La
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2018 : 19:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Beskonačni svemir.
Čovjek i Tianzhu enterprises.

Tianzhu TV, TZ-Phones, Tianzhu-Tab, Tianzhu Fitness, Tianzhu Burgers, Tianzhu Nekretnine, Tianzhu Banka.

Svijet je savršen jer se Tianzhu Enterprises brine za vašu sreću.

Kolorka 115 • Shangri La • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mathieu Bablet • Crtež Mathieu Bablet • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.10.2018. • Cijena 220 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-115-shangri-la/526/

Trouble will find me

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/10/2018 : 19:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2018 : 21:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
na ovo kasper svršava.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/10/2018 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda odlicno
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2018 : 00:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sjajno. I napokon...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/10/2018 : 01:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nije za mene...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/10/2018 : 07:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi pik iz ove ture
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/10/2018 : 15:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Izgleda fenomentastično i prvo ću malo zavirit u privju ali ovako an prvu, 80% kupujem :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/10/2018 : 14:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Volim SF ali ovde mi se ne sviđa kako su lica nacrtana.
Tako da vjerojatno preskačem ovo...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/10/2018 : 19:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Još jedna ni po čemu posebna distopijska priča. Naravno, kako je to danas i običaj, naglašena je sličnost sa suvremenim društvom, a način na koji je priča ispričana lišen je bilo kakve suptilnosti. Nedostatak slojevitosti vrijedi i za likove od kojih su tek poneki jedva dvodimenzionalni. Crtež je solidan, iako ne i po mom guštu, no prevladavanje monokromatskih tabli mi ovdje nikako nije odgovaralo i pokvarilo je sveukupan vizualni dojam. Iako nisam još pročitao sve iz ove ture, čini mi se da će Shangri La tu biti najslabiji naslov.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/10/2018 : 19:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Još jedna ni po čemu posebna distopijska priča. Naravno, kako je to danas i običaj, naglašena je sličnost sa suvremenim društvom, a način na koji je priča ispričana lišen je bilo kakve suptilnosti. Nedostatak slojevitosti vrijedi i za likove od kojih su tek poneki jedva dvodimenzionalni. Crtež je solidan, iako ne i po mom guštu, no prevladavanje monokromatskih tabli mi ovdje nikako nije odgovaralo i pokvarilo je sveukupan vizualni dojam. Iako nisam još pročitao sve iz ove ture, čini mi se da će Shangri La tu biti najslabiji naslov.







Mislim da ću ja ovo svejedno uzet, unatoč kockastim glavama i nedostatcima koje si ti nabrojao...a možda i posudim u knjižnici.
Privju se čini OK.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/10/2018 : 20:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Shaner

Još jedna ni po čemu posebna distopijska priča. Naravno, kako je to danas i običaj, naglašena je sličnost sa suvremenim društvom, a način na koji je priča ispričana lišen je bilo kakve suptilnosti. Nedostatak slojevitosti vrijedi i za likove od kojih su tek poneki jedva dvodimenzionalni. Crtež je solidan, iako ne i po mom guštu, no prevladavanje monokromatskih tabli mi ovdje nikako nije odgovaralo i pokvarilo je sveukupan vizualni dojam. Iako nisam još pročitao sve iz ove ture, čini mi se da će Shangri La tu biti najslabiji naslov.







Mislim da ću ja ovo svejedno uzet, unatoč kockastim glavama i nedostatcima koje si ti nabrojao...a možda i posudim u knjižnici.
Privju se čini OK.



Ne obraćaj previše pozornosti na moju kritiku. Koliko sam uspio primijetiti, po pitanju sf stripova se uglavnom razilazimo u mišljenju, tako da vjerujem da će se tebi Shangri La svidjeti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 19/10/2018 : 23:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Shangri La

Dobar i zanimljiv SF.

Nešto bolji kad se čita nego kad se o njemu poslije razmišlja, jer ima tu prostora za napredak. No, teško da će se autor vratiti u vremenu i popuniti praznine.

Ima tu zanimljivih rješenja, te dosta osjetljivosti na neke nama poznate teme svakodnevice koje se kroz možda SF lakše prikazuju. Meni je bilo ugodno putovati kroz preciznu unutrašnjost grada, jednako kao kroz prostor i vrijeme.

Kad bih pokušao usporediti s nečim onda je Shangri La Opskurni grad smješten u vrijeme Vječnog rata na koji je pala tek pokoja kap Šninkela, a kojem je likove crtao Gipi.

7-10-7

p.s. Koliko god se autor trudio da pokaže besmislenim težnju za dostizanjem apsolutne (božanske) moći toliko on sam istome teži želeći nam previše eksplicitno objasniti da je on apsolutno ovladao shvaćanjem svih društvenim pojava – i onih koje jesu i onima koje će tek biti.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/10/2018 : 10:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ovo nisam ziher.. Volim SF, pa mi je recimo UW1 odličan, Aldebaran ciklus mi je zabavan, još se skanjujem oko Vječnog rata jer imam knjigu koja mi je odlična pa se pomalo pribojavam adaptacije, Astronauti budućnosti su mi urnebesan strip premda mi je više u rangu komedije poput zekana, tvrđi, lincolna.

Ovdje me dosta odbija crtež premda inače ne patim od toga, i još čekam pravi poguranac.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 20/10/2018 : 10:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ovo nisam ziher.. Volim SF, pa mi je recimo UW1 odličan, Aldebaran ciklus mi je zabavan, još se skanjujem oko Vječnog rata jer imam knjigu koja mi je odlična pa se pomalo pribojavam adaptacije, Astronauti budućnosti su mi urnebesan strip premda mi je više u rangu komedije poput zekana, tvrđi, lincolna.

Ovdje me dosta odbija crtež premda inače ne patim od toga, i još čekam pravi poguranac.


Eto, a ja ga pak kupujem skoro pa isključivo zbog vrhunskog crteža i kolora. Na tragu genijalnog D. Rubina.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2018 : 17:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kupio-pročitao-oduševljen :D

Meni je ovaj crtež odličan, likovi ljudi su karikirani i kockasti sa malim sićušnim stopalima i baš su simpa, ostatak je IMHO vrhunski (ovoga sa naslovnice i sličnog ima i unutra i to dosta).
Paše mi i to što svako toliko prevladava neka boja (sve za 180 od Shanera :P ).

Priča mi je isto odlična, jako me podsjetila na dokumentarce o kineskim radnicima u velikim tvornicama koje proizvode stvari za velike poznate firme, a u kojima su uvjeti maltene kao u zatvoru, pa su ljudi u depri i ubijaju se, a oni fino postavili mreže oko tvornice i šipke na prozore da se ljudi ne mogu ubijat i tako srozavat ugled tvornice i poznatih brendova koji koriste usluge tvornice. Podjsetilo me malo i na doku o Nestleu i iskorištavanju i otimanju djece da crnče na plantažama kakaa.

EDIT: Priča u stripu nije istao kao u ovim dokumentarcima, samo su me djelovi pdosjetili na to.

Sve u svemu, što se mene tiče, toplo preporučam. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/11/2018 18:56:30
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2018 : 18:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ajde, nisam bio ziher, ali evo, još uvijek mi je na wishlisti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2018 : 18:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kupio-pročitao-oduševljen :D



primljeno k'znanju!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/11/2018 : 18:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kupio-pročitao-oduševljen :D



primljeno k'znanju!


Bas se spremam za citanje ovog stripa. Privju nikad ne gledam, ali naslovnici ovog stripa nisam mogao da odolim
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2018 : 18:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kupio-pročitao-oduševljen :D



primljeno k'znanju!


Bas se spremam za citanje ovog stripa. Privju nikad ne gledam, ali naslovnici ovog stripa nisam mogao da odolim



Ja sam pročitao privju i svidio mi se.
Ali onda sam vagao što sve kupiti sada na IL, pa reko npr Eternauta već imam ajmo nešto novo

A naslovnica je bogovska

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/01/2019 : 16:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kako sumorno i kako dobro. Interesantno je što me crtež cijelo vrijeme asocirao kao da je strip puno stariji, a usprkos mojoj početnoj odbojnosti prema crtežu iz previewa, defintivno sam se navukao. Bolno je vidjeti kako je u stripu brutalno dočarano naše današnje društvo. Još je bolnije vidjeti da je autor pesimističan po pitanju promjene društva.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/01/2019 : 17:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Kako sumorno i kako dobro. Interesantno je što me crtež cijelo vrijeme asocirao kao da je strip puno stariji, a usprkos mojoj početnoj odbojnosti prema crtežu iz previewa, defintivno sam se navukao. Bolno je vidjeti kako je u stripu brutalno dočarano naše današnje društvo. Još je bolnije vidjeti da je autor pesimističan po pitanju promjene društva.



Ma jelda je odličan, ja sam i dalje oduševljen ovim stripom, a meni se i crtež sviđa

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/01/2019 : 19:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Je, odličan je. Malo me uplašilo što je priča počinje sa završetkom, ali na kraju sam se svejedno ugodno iznenadio.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/03/2019 : 13:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Priča je dobra ali crtež,boje i otisak su fenomenalni.
Satima bi mogao samo gledati slike
Slova u oblačićima su premali pa sam imao problema sa čitanjem.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/03/2019 : 19:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Priča je dobra ali crtež,boje i otisak su fenomenalni.
Satima bi mogao samo gledati slike
Slova u oblačićima su premali pa sam imao problema sa čitanjem.





Kockaste glave FTW

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/03/2019 : 19:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Upravo čitam...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000