forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rodoslovlje, traženje predaka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2018 : 22:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
lepo
na ostavinskoj sam saznao da mi stric zeli ukrasti svu djedovinu a nema dece
stric je sin borivoja koji je sin dusana
znaci meni je dusan pradjed imao metar i pol...nije vjerovao u spustanje na mjesec...kaze popeli se na planinu

djed metar i 70
stari 180
ja 191
kroz nas se vidi kako napreduje ljudska rasa hahahah

s tatzine strane prvi unuk
s mamine 20-30 i neki ukljucujuci i praunuke i cukununuke

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/10/2018 : 12:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

lepo
na ostavinskoj sam saznao da mi stric zeli ukrasti svu djedovinu a nema dece
stric je sin borivoja koji je sin dusana
znaci meni je dusan pradjed imao metar i pol...nije vjerovao u spustanje na mjesec...kaze popeli se na planinu

djed metar i 70
stari 180
ja 191
kroz nas se vidi kako napreduje ljudska rasa hahahah

s tatzine strane prvi unuk
s mamine 20-30 i neki ukljucujuci i praunuke i cukununuke



Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/10/2018 : 14:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
al pazi to je bio komentar izravnog prijenosa :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2018 : 16:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Oko 1870 je iz Libije došao jedan crnac,vjerovatno odbjegli rob,u BiH koja je kao i veliki dio sjeverne Afrike bila u sastavu tad već posrnulog Osmanskog carstva. Zvao se Ibrahim Bagrameli.Nastanio se u Bihaću i oženio lokalnu djevojku Fatimu i imao dva sina,Šerifa i Muharema. Muharem je ko zna kojim spletom okolnosti završio u Engleskoj i borio se na njenoj strani u Prvom svjetskom ratu. Poslije Velikog rata vraća se u novostvorenu Kraljevinu Srba,Hrvata i Slovenaca i donosi prvu fudbalsku loptu u Bihać i biva jedan od osnivača FK Jedinstvo.I dalje je ostao vojnik,umire 1940 kao satnik vazduhoplovstva tadašnje Jugoslavije.Nije ostavio potomke iza sebe.Šerif je ostao u Bihaću bavivši se trgovinom. Gine 1944 tokom bombardiranja Bihaća. Iza njega je ostalo petoro djece,Fehim,Ibrahim (moj djed),Bahra,Timka i Emina. Fehim (1929/1992) je bio također trgovac i fudbalski sudija. Imao je sina Zlatana koji se 1972 ugušio u rijeci Uni i kćerku Saimu koja je još živa i nalazi se u Švedskoj.Umire 1992.Bahra ostaje u Bihaću i nema potomaka,Timka odlazi u Maribor a Emina u Beograd.Obje zasnivaju svoje porodice s kojima na žalost nemam kontakta.Ibrahim (1931/1995),također trgovac,kasnije jedan od direktora PPK Krajina iz Bihaća imao je tri sina i kćerku. Midhat,moj stric,koji je 1970 kao politički disident pobjegao iz Juge u SAD gdje je zasnovao porodicu i ima 2 sina i 3 kćerke tj američki ogranak Bagrameli familije. Mirzet(1951/2004),moj otac,veliki bećar i još veći majstor automehanike je ostavio za sobom dvije kćerke i jednog balavca tj mene. Orhan(1954/2007),drugi stric ima dvije kćerke.Sunita,tetka,ima svoju familiju i sina koji je također u SAD-u. U BiH su trenutno ostale samo 2 muške glave Bagramelijevih,moj sin Adi i ja. Sinu sam zadao zadatak da pravi koliko god je moguće djece,bračno,vanbračno,nebitno,samo neka valja pod sobom.Bagi će sve da financira,loza se ne smije ugasiti :)


Šta su tebe kupali u mliku ili varakini pa si poblidio?

Have mercy
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/10/2018 : 20:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Jbg ženili se bljedolikim đevojkama,nisu imali svojih ođe...
Izbljedjela boja ali genetika nije...
Ćuna k'o surla u slona hehehehe...

Wtf?
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/10/2018 : 20:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Ovo mi je pradjed,Šerif Bagrameli.
Već se boja dobro bila razvodnila...


Wtf?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2018 : 20:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Jbg ženili se bljedolikim đevojkama,nisu imali svojih ođe...
Izbljedjela boja ali genetika nije...
Ćuna k'o surla u slona hehehehe...


Nas Bosance prirodila je obdarila odozdo prema gore a Japanci odozgo prema dolje.

Have mercy
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/10/2018 : 21:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Jbg ne može i ovce i novce...

Wtf?
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/10/2018 : 21:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A ti si znači taj bišćanski Gadafi! Svi ga spominju a ja pojma...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/10/2018 : 21:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Mojih prezimenjaka ima dosta po Istri, dok nas ovdje u Dalmaciji nema nego dvi familije. S Istrom inače nemam nikakve bliže rodbinske veze, pa ko će znat kako je to išlo.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2018 : 16:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam dobio preko fejsa 19 word stranica o mom prezimenu i zamolbu da idem u fb grupu udruženja gradjana s istim prezimenom kako bismo popunili rodosloblje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/11/2018 : 17:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Isto prezime apsolutno ne mora automatski da znači i pripadnost istoj porodici, tj. istom porodičnom stablu. Ovdje kod mene imaju npr. još dvije porodice s istim prezimenom kao i ja, ali nemaju nikakve veze s nama.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2018 : 17:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ovo ide u 1400 i neku
Kod mene u gradu ima 30-ak prezimena
A nemam rođaka u gradu
Međutim možda je u 500-600 godina prezime rasprseno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 01/11/2018 : 18:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Zaljubili se frend i frendica prije sad vec petnaestak godina. I bila je dobra zajebancija jer su imali isto prezime, pa sale tipa sad ce on preuzet njeno prezime, a ona ne bude morala dokumente mijenjat. I onda kad su poceli malo dublje kopat, skuzili su da im su pradjedovi bili braca, odnosno da imaju istog pra-pradjeda. Vjencali se frend i frendica ipak jesu jer mada su rod, to je jos uvijek unutar zakonskih granica. Naravoucenije: u malim sredinama genetski materijal je prilicno ogranicen.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/11/2018 : 18:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/11/2018 : 18:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.



Gotovo kao rasplet jedne britanske mini-serije koju odgledah pred par dana, al ne smijem reć koje jer je u pitanju twist. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 01/11/2018 : 19:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.


Poprilično je mala šansa da bratić i sestrična (pretpostavljam da se na to odnosi polubrat-polusestra) dobiju dijete sa smrtonosnom anomalijom, jer oni nisu uopće toliko blizak rod (4. koljeno). Šansa da se to dogodi 4 puta je nemoguća. Ili je priča izmišljena, ili su djeca umrla zbog drugih razloga.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/11/2018 : 19:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.


Poprilično je mala šansa da bratić i sestrična (pretpostavljam da se na to odnosi polubrat-polusestra) dobiju dijete sa smrtonosnom anomalijom, jer oni nisu uopće toliko blizak rod (4. koljeno). Šansa da se to dogodi 4 puta je nemoguća. Ili je priča izmišljena, ili su djeca umrla zbog drugih razloga.


Ma ne, nego je valjda žena bila mužu polusestra, vanbračna nepriznata kćerka njegovog oca.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 01/11/2018 : 19:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Aha ok, ali svejedno ne povisuje šanse mnogo. Čak i rođeni brat i sestra nisu izloženi prevelikom riziku. Prava opasnost je prvo koljeno (roditelji+ njihova djeca, Dylan i Morgana )
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/11/2018 : 19:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Aha ok, ali svejedno ne povisuje šanse mnogo. Čak i rođeni brat i sestra nisu izloženi prevelikom riziku. Prava opasnost je prvo koljeno (roditelji+ njihova djeca, Dylan i Morgana )


Ne znam, napisao sam da sam čuo priču, ne vjerujem da je izmišljena, vjerovatno je moguće da se desi nešto slično.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/11/2018 : 21:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.


Poprilično je mala šansa da bratić i sestrična (pretpostavljam da se na to odnosi polubrat-polusestra) dobiju dijete sa smrtonosnom anomalijom, jer oni nisu uopće toliko blizak rod (4. koljeno). Šansa da se to dogodi 4 puta je nemoguća. Ili je priča izmišljena, ili su djeca umrla zbog drugih razloga.



4.koljeno??? Polubrat i polusestra nemogu ni u kojem slucaju biti 4.koljeno taman da je u pitanju najincestuoznija religija..dal iko od vas zna kako se racunaju koljena?
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/11/2018 : 21:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Zaljubili se frend i frendica prije sad vec petnaestak godina. I bila je dobra zajebancija jer su imali isto prezime, pa sale tipa sad ce on preuzet njeno prezime, a ona ne bude morala dokumente mijenjat. I onda kad su poceli malo dublje kopat, skuzili su da im su pradjedovi bili braca, odnosno da imaju istog pra-pradjeda. Vjencali se frend i frendica ipak jesu jer mada su rod, to je jos uvijek unutar zakonskih granica. Naravoucenije: u malim sredinama genetski materijal je prilicno ogranicen.



Unutar degenerisanih incestuoznih rimokatolickih ili islamskih zakona...sve unutar devetog koljena je rod i samim tim.plod takve ljubavi je proklet i obicno sakat dal u glavu il fizicki.

Edited by - KRAS on 01/11/2018 21:40:54
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/11/2018 : 21:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Aha ok, ali svejedno ne povisuje šanse mnogo. Čak i rođeni brat i sestra nisu izloženi prevelikom riziku. Prava opasnost je prvo koljeno (roditelji+ njihova djeca, Dylan i Morgana )



Brat i sestra nisu koljeno..oni su jednostavno brat i sestra..njihova djeca su pak prvo koljeno..cak i psi ako su okoceni srodnici u svojstvu brata i sestre izrodit ce degenerike...to.mogu da podupiru samo izopacene religije rimokatolcizam i islam...kod normalnih seljaka sve unutar devetog koljena je smrtni grijeh

Edited by - KRAS on 01/11/2018 23:55:03
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/11/2018 : 22:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Rizik raste za autosomno recesivne bolesti poput cistične fibroze, Tay-Sachove bolesti, talasemije i sl. Kada netko dijeli genetski zapis, dijeli i recesivne gene, i šanse da će potomak naslijediti oba i time postati recesivni homozigot su tim veće što je preklapanje genskog zapisa veće (tj. što su bliže u obiteljskom stablu).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/11/2018 : 23:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Rizik raste za autosomno recesivne bolesti poput cistične fibroze, Tay-Sachove bolesti, talasemije i sl. Kada netko dijeli genetski zapis, dijeli i recesivne gene, i šanse da će potomak naslijediti oba i time postati recesivni homozigot su tim veće što je preklapanje genskog zapisa veće (tj. što su bliže u obiteljskom stablu).



Nista te ne razumijem..? Oces reci.da ako se rodjaci jebu izmedjuse i slucajno se oplode da ce kopile biti sakato na ovaj ili onaj nacin? Pa za to nisu potrebne doktorse expertize dovljna je zdravoseljacka logika
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000