forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ZADRUGA-ne plačam punu cijenu!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 15:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, smislio sam sistem koji če ZA UVIJEK promjeniti trgovinu, ekonomiju,....Nek se zna, da sam ja 1Euro to prvi smislio!!!!!

Eto o čemu se radi:

-zamislite jednog običnog čovjeka, nazovimo ga Jura. Jura živi u Đakovu, sluša narodnjake, vozi se traktorom, ima 4-5 krava, radi na polju, ima ženu koju ne voli baš puno, ali je na nju navikao, ne smeta mu njezin celulit, Jura je zadovoljan što svaki petak ide u kafanu na gemišt, legne na ženu jednom tjedensko. Jura poželi novi avtomobil za kojeg je štedio 5 godina, prodao pajceke iz štale, kravu, otac i majka su dali nešto, žena takođe sve dok se nije nakupilo 20.000 eura za novi novcati VW Golf crvene boje. Jura zavije sav novac u rubac, majka mu napravi sendvič sa krastavcem, šunkom i sirom, žena mu izglanca košulju, Jura stavi klobuk na glavu i ide na voz za Zagreb. Na vozu pojede svoj sendvič, nasecka i luk i rajčicu, misli si ah kako je život lijep, misli da je to lijepi život i da bolje nije ni zaslužio.... Kada stigne u Zagreb plača punu cijenu, a trgovac mu čak besplatno pokloni kišobran sa logotipom trgovine, kalendar i gumene tepihe, kud češ bolje!???

E pa 1Euro ima riješenje!!!! Bogami da ga imam!!!!!

Juru su preveslali, platio je PUNU CIJENU, koju je prodavač tražio, zauzvrat je dobio kišobran i tepihe, umjesto da plača manje!!!!!
Kako, piatte se!???

E pa reči ču vam!

Rješenje je u Zadrugi kupaca. Svaki dan netko kupi neki novi automobil, tv, fridžider, pečnicu, odječu,...i plača punu cijenu koja se traži.
A sad zamislite da se sakupi 10 ljudi koji ionako žele kupiti novi automobil i idu zajedno do trgovca i kažu:

-"slušaj lopove, mi želimo kupiti svaki po jedan automobil ali nečemo ti platiti 20.000 nego 18.000, ti sada možeš prodati 10 automobila po 18.000 ili če to napraviti neki drugi"!

Ja sam siguran da če prodati za 18.000 ili če se barem cjenkati pa bude dao za 18.500 ili 19.000 po komadu, jer ne želi propustiti priliku da proda 10 automobila odjednom. Zna da če njegov šef to znati cijeniti, jer 10 kupaca znači i 10 stranaka, koji če voziti automobil na servis! Zna da ako neče on to prihvatiti netko drugi hoče, a tu je i konkurencija, ovi ljudi mogu iči na Ford, Peugeot, Toyota, Opel, Renault, Fiat,...TREBA IH ZADRŽATI PO SVAKU CIJENU!!!!

Znači, napravit čemo Zadrugu KUPACA, gdje če se okupljati kupci, kada se skupi dovoljan broj ide se u trgovinu na pregovore! Potraži se najjeftinija opcija! Tako če se kupovati sve od danas, po 1Eurovom modelu ekonomije! ZADRUGA! Prije su se trgovci, zemljovlasnici, ribari, voćari,...sakupljali u Zadruge, sada čemo se i kupci organizirati i nečemo više nikada plačati punu cijenu!
Na taj način možemo kupovati i stripove, televizore, nakit, igrače, odječu, bijelu tehniku, uplačivati turističke aranžmaje, članarine, koristite servisne usluge.

Npr potraži se servisera televizora i kaže mu se ako nam daš popust, samo češ ti raditi za našu Zadrugu i imat češ dostop tisučama potrošača!

Kada to bude proradilo i kada budemo imali masu kupaca u našoj Zadrugi, trgovci če nas sami kontaktirati i nuditi nam masovne popuste!!!! Fuck yeah!!!!! Ja sam doktor ekonomije!!!!!!!!!!!!

Zapamtite-NEČEMO PLAČATI PUNU CIJENU!!!!!

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/10/2018 : 16:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Javljam se za šefa zadruga i mojih je 10%.

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2018 : 16:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A mogli bi i stripove kupovat zadružno?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/10/2018 : 16:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
miriše na propale sustave koji ne mogu funkcionirati :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 17:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A mogli bi i stripove kupovat zadružno?



naravno!

Zamisli npr Libelus i striparnice.

Recimo da jedan Libellus Mister No košta 20 eura, ali 20 eura košta za tebe, mene, Juru iz Đakova U STRIPARNICI. To znači da su oni iz Striparnice dobili npr 20 Libellus stripova Mister No JEFTINIJE, recimo po 17 eura, aprodavaju ih po 20 i zarađivaju na tebi, meni, juri,...po 3 eura po komadu i smijaju nam se!
E, po mom ZADRUŽNOM MODELU, uopšte nam ne trebaju striparnice, ONE SU NAŠ NEPRIJATELJ, jer su preprodavači (najgora vrsta ljudi!) jer oni nama ne prodavaju po 17 nego po 20, a zašto ne bismo mi kontaktirali Libellus i rekli:

"umjesto što šaljete stripove po striparnicama" naša zadruga če uzeti 20 (ili koliko več stripova) DIREKTNO OD VAS i platičemo vam isto ko Striparnice, znači 17 eura!

Neče nitko zarađivati na nama!!!

zapamtite: NE PLAČAMO PUNU CIJENU!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 18:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Javljam se za šefa zadruga i mojih je 10%.



nema toga ovdje. Nema nikakvih šefova, varki, vamo-tamo,...i sličnih KAPITALISTIČKIH GLUPOSTI!

Zadružništvo, zajedništvo, u slogi je snaga!!!!

Oni (trgovci, preprodavači,...) mogu derati pojedinca ali zajedno smo previše jaki, preveliki mamac, da bi oni propustili priliku pa da se riješe robe i još uvijek zarade ali manje nego na pojedincu.
Sjebat čemo ih na količinu!

Ako ne vjeruješ, napravi mali test:

-odaberi bilo koju trgovinu, bilo šta, nema veze i pitaj ih koliko košta npr Televizor, a onda ih pitaj, a šta ako ih uzmem 20, pa če ti reči drugu cijenu!

A naravno tebi ne treba 20 tv-ja niti ih nečeš preprodavati (jer mrzimo preprodavače!, nije to u duhu zadružništva), nego če 20 NAŠIH ljudi iz Zadruge, koji se inače ne bi upoznali međusobom, pa bi jedan kupio Tv u Splitu, drugi u Zagrebu, treči u Đakovu, UJEDINITI pa če svi kupiti u toj trgovini i dobiti zajednički popust na količinu. Svi sretni i zadovoljni!


Edited by - 1Euro on 25/10/2018 18:07:51
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 18:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

miriše na propale sustave koji ne mogu funkcionirati :D



očekivam, da češ objasniti a ne lupetati bezveze, kao po običaju, nego da češ dati neku konstruktivnu kritiku, da češ se potruditi kao što sam se ja potrudio i objasniti kako ovaj sistem funkcioniše, sistem koji nema mane, koji če funkcionisati!!!!
Nema to veze sa nekim prijašnjim sistemima, gdje je bilo sve državno itd,...pa se svima jebalo, nego sam pronašao rješenje baš za ovaj kapitalistički svijet, gdje se teži sve ka novcu, e pa dio tog novca čemo sačuvati po moču mog sistema i odigrati kartu POHLEPA prodavača.
Taj Pohlep če im se obiti u glavu, jer oni če još uvijek zarađivati, ali manje!!! Trebat če smanjiti svoj profit na naš račun u vezi količinskog popusta!!!!



fuck yeah!!!!!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/10/2018 : 18:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

miriše na propale sustave koji ne mogu funkcionirati :D


Miriše? Ja bih rekao smrdi.

Have mercy
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 18:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by zeljko

miriše na propale sustave koji ne mogu funkcionirati :D


Miriše? Ja bih rekao smrdi.



rado ču pročitati konstruktivnu kritiku!
Stvarno! Nije provokacija!
Ajde, reci šta to ne valja! šta smrdi? U čemu je problem?

NEMA ČLANARINE, BESPLATNO, NIKOGA NIŠTA NE KOŠTA DA BUDE U TOJ ZADRUGI JER NEMA ČLANARINE!!! KUŽITE LJUDI! NE UZIMAM JA VAMA NOVCE, NEGO TRGOVCI!

zato nemoj srat bezveze! Ako mi ukažeš na neki STVARNI problem, rado ču ja to uvažiti i promjeniti sistem ako se bude pokazao lošim.
Ništa još nije zapisano u kamen, to je samo osnutak!
Osnutak sistema na kojem če sve temljiti!

I nitko te ne tera da se učlaniš, ako želiš kupiti golfa za 20.000, slobodno idi i naruči, šta to mene briga.
A ostali koji čete htjeti kupiti za 18.000, TU SAM, glavni pregovarač, koji če zastupati VAŠ interes!
Isto tako če biti i kod kupovine stripova, limuna, hamburgera, friđidera, turističkih aranžmana,.....NE PLAČAMO PUNU CIJENU!

Svrgnut čemo Oligarhe, tajkune,....

sljedeči sistem koji ču uvesti, temeljit če na toj filozofiji:

"NE MOŽETE VI MENE TAKO MALO PLATITI, KOLIKO MALO MOGU JA RADITI"!

tu ču zastupati radnike, veče plate, manje rada, veči privilegiji, manja odgovorsnost,...!

Borit ču se na svim ovim frontama i to BESPLATNO, za vas, za ljude, za čovjeka, za Juru iz Đakova, za seljake, za ribare, za voćare, za gljivare, za pravdu!!!!!


fuck yeah!!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/10/2018 : 19:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uz tebe, euro
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 19:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Možemo tako i s ženama
Daj shvati jednom da nema tu propusta, ili se obogati ili nemoj ništa.



zar si nismo mi več odavno sve rekli pa se od sada ignoriramo!???

I da, naravno možemo tako i sa ženama, tamo gdje nema zavisti ima za sve dovoljno. Žene su sebi uzele previše prava, feminizam svugdje prisutan, treba ih naučiti pameti. Ako muškarac želi podijeliti svoju ženu sa drugima, to za mene nije problem a kakve su žene danas, sve manje je to i njima problem, tako da svi happy i zadovoljni i zadovoljeni.
Žene žele biti jednakopravne, često čitamo kako treba imati nekakvu kvotu žena u tom poslu ili onom poslu, u politici,...pa me zanima kakva kvota žena radi u željezari, rudnicima,...ajde pičke idite raditi u Rudnik, nemojte srati po kvotama u politici gdje nitko ništa ne radi, ajde zapunite tu kvotu u rudniku, željezari,...KOLIKO VAS TAMO IMA!? Koliko žena radi u rudniku!??? Koliko njih kopa bakar, ugljen 300 metara ispod zemlje, jeste jednakopravne ajde u rudnik pi.ka vam mater.na.
Hoče jednake plate, hoče bit političarke, menadžerke,..sve neki feminizam, nitko ne smije da ih pipa (ono mee too i slične scene)javjaju se nakon 20 godina kako ih je neki producent pipao a same su to tražile i vukle se po tim holivudskim zabavama,...marš pič.etine!!!

Muškarac i treba da podijeli svoju ženu sa drugima, kako se podijeli i boca piča među klošarima na klupi u parku!

Edited by - 1Euro on 25/10/2018 19:04:54
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 19:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ja sam uz tebe, euro



tako i treba sine! Sjebat čemo i šefa i stanicu!
Kakvi trgovački centri, nema kod nas posrednika, kupujemo direktno kod uvoznika, iz skladišta, ne treba nama posrednici, koji sve samo poskupljuju.
Direktno iz firme, iz skladišta, riba od ribara, voče od vočara, gljiva od gljivara, a ne trgovački lanci, pa onda zajebu ribara a onda i nas. Možemo mi bez njih!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2018 : 19:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Tonka24

Možemo tako i s ženama
Daj shvati jednom da nema tu propusta, ili se obogati ili nemoj ništa.



zar si nismo mi več odavno sve rekli pa se od sada ignoriramo!???

I da, naravno možemo tako i sa ženama, tamo gdje nema zavisti ima za sve dovoljno. Žene su sebi uzele previše prava, feminizam svugdje prisutan, treba ih naučiti pameti. Ako muškarac želi podijeliti svoju ženu sa drugima, to za mene nije problem a kakve su žene danas, sve manje je to i njima problem, tako da svi happy i zadovoljni i zadovoljeni.
Žene žele biti jednakopravne, često čitamo kako treba imati nekakvu kvotu žena u tom poslu ili onom poslu, u politici,...pa me zanima kakva kvota žena radi u željezari, rudnicima,...ajde pičke idite raditi u Rudnik, nemojte srati po kvotama u politici gdje nitko ništa ne radi, ajde zapunite tu kvotu u rudniku, željezari,...KOLIKO VAS TAMO IMA!? Koliko žena radi u rudniku!??? Koliko njih kopa bakar, ugljen 300 metara ispod zemlje, jeste jednakopravne ajde u rudnik pi.ka vam mater.na.
Hoče jednake plate, hoče bit političarke, menadžerke,..sve neki feminizam, nitko ne smije da ih pipa (ono mee too i slične scene)javjaju se nakon 20 godina kako ih je neki producent pipao a same su to tražile i vukle se po tim holivudskim zabavama,...marš pič.etine!!!

Muškarac i treba da podijeli svoju ženu sa drugima, kako se podijeli i boca piča među klošarima na klupi u parku!

to euro legendo je.i in svima ma.er

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2018 : 20:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nego,možemo tu lovu koja nam ostane ulagat u neki fond i onda posuđivat. Uz kamate naravno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/10/2018 : 20:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
A sto bi trgovcu uopce ista placali? Sakupimo se.izlupamo ga.opalimo mu zenu i uzmemo golfa za dzabe
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/10/2018 : 20:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nista nije besplatno sem problema
klubovi bez clanarine skupljaju klosare

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2018 : 20:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ljudi, ovo nije klub, ovo je revolucija, EKONOMSKA REVOLUCIJA, ovo je gibanje, movement (ne znam kako se kaže na Hrvatskom jeziku).
Stvorit ču armiju ZADRUGAŠA, neču mirovati sve dok nam se ne pridruži na milijune zadrugaša po cijelom svijetu.
A onda čemo biti toliko jaki, da čemo mi određivati po kakvim cijenama če se prodavati!

Primjer:

-iči čemo do trgovin eSPAR pa čemo im reči, ove cijene za nas nisu prihvatljive, npr Coca cola umjesto 1 euro, treba koštati 80 centi ili neče nitko kupovati kod vas. A onda čemo bojkotirati SPAR tako dugo, da promjene cijenu, kužite!???
Mi čemo njima dati cijenik koliko šta treba koštati. Mi čemo sniziti cijene. Bit če dumping cijene sa naše strane. Radit čemo njima što drugi rade nama, kada snižavaju plate, mi čemo njima snižavati promet, zaradu, cijene, mi smo 99% ljudi. Ako nas Spar ne bude poslušao NITKO neče kupovati kod njih, iči čemo kod konkurencije npr Lidl, pa čemo tamo kupovati, a onda čemo reči Lidlu, ako želi da nastavljamo kod njih sa kupovinom, da treba promjeniti cijene,....sjebat čemo im sve cijene u našu korist!!!!

Isto tako čemo napraviti sa vlasnicima firmi. Neče oni nas više plačati po 600 eura, jer neče više nitko raditi za te pare. Ako ne možeš dati platu barem 1000 eura, zatvori, nije to za tebe, bankrotiraj, ko te jebe! Znači plate gore, cijene dole, i tu je profit za sve nas, zadrugaše!!
Za to ču se boriti svim silama!!! Ali trebam sljedbenike, trebam masu ljudi da to mogu napraviti!

NEČEMO PLAČATI PUNU CIJENU!!!!!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 25/10/2018 : 21:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Evro bi trebao osnovati svoju političku opciju

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 25/10/2018 : 21:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Jel ova zadruga?


Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2018 : 23:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dragi Euro, prije nešto vremena bi ovo samo pročitala kao zabavno štivo i nasmijala se tome, ali sada se smijem čitajući tvoju novu ideju jer sam se pronašla usred tvoje priče i živim ju.
Radim u firmi u kojoj nas ima oko 20 i nebrojeno puta smo se "omasovili" da bi nešto slično ostvarili. Nema mjesec da je netko došao na ideju da zajedno odemo u auto kuću žicati popust na količinu kupljenih automobila, ja sam predložila da otvorimo zajednički račun za popust u apoteci na lijekove, na konto brojnosti imamo neki popust, što li, prilikom registracije auta, popust na auto dijelove i ostalu opremu, jaja, piliće, i sramota me što sve ne (otvorio se novi seksy shop), zahvaljujući "čoporativnom" pristupu trgovanju. Od milja nas zovem "braća cigani". To mi je novije iskustvo u životu ali jednostavno je zabavno .. ponekad je urnebesno kakve sve ideje padaju, kao da su svi oko mene ponekad 1Euro. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 26/10/2018 : 00:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Ojro,prijavite se s društvom kod mene u servis i dobit ćete još +20% na redovnu cijenu.

Wtf?

Edited by - bagi on 26/10/2018 00:06:04
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/10/2018 : 08:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ovo je toliko ludo da bi čak moglo i proći. Samo, ima tu nekih nedostataka:

- kolika je vjerojatnost da ćeš naći 10 ljudi koji će svi ići u istu auto kuću i svi uzimati istu marku auta (Golf je golf ali precijenjen za većinu Jura)
- Libellusu uopće ne trebaju zadruge za popuste, oni ionako imaju klijentelu koja sve pokupi (da i dignu cijene opet bi kupili), pa koji tjedan ili mjesec kasnije deru po aukcijama.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/10/2018 : 08:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Dragi Euro, prije nešto vremena bi ovo samo pročitala kao zabavno štivo i nasmijala se tome, ali sada se smijem čitajući tvoju novu ideju jer sam se pronašla usred tvoje priče i živim ju.
Radim u firmi u kojoj nas ima oko 20 i nebrojeno puta smo se "omasovili" da bi nešto slično ostvarili. Nema mjesec da je netko došao na ideju da zajedno odemo u auto kuću žicati popust na količinu kupljenih automobila, ja sam predložila da otvorimo zajednički račun za popust u apoteci na lijekove, na konto brojnosti imamo neki popust, što li, prilikom registracije auta, popust na auto dijelove i ostalu opremu, jaja, piliće, i sramota me što sve ne (otvorio se novi seksy shop), zahvaljujući "čoporativnom" pristupu trgovanju. Od milja nas zovem "braća cigani". To mi je novije iskustvo u životu ali jednostavno je zabavno .. ponekad je urnebesno kakve sve ideje padaju, kao da su svi oko mene ponekad 1Euro. :)



može se njih (trgovine!) sjebat na malo more načina. Samo treba biti LUKAVIJI OD NJIH. Recimo ako uzmemo na primjer trgovinu SPAR, svaki potrošač treba imati svoju karticu na koju se skupljaju nekakvi bodovi, krajem mijeseca potrošač na osnovi skupljenih bodova on dobije npr 10, 12, 14%,...popusta. Oni žele natjerati potrošača da potroši što više novca kako bi mu na kraju dali nekih 12%.
ALI, ja predlažem da se ljudi ujedine i svi kupuju na JEDNOJ KARTICI. Znači svatko tko ide u kupovinu, posudi tu jednu karticu od XY osobe i bodovi se skupljaju na tu karticu, skupi se puno bodova pa se na kraju dobije MAXIMUM BODOVA (mislim da je -16%) i kada se ima taj maximum popusta napravi se spisak i opet se ide u trgovinu i nakupi se za sve i koristi se ovih -16% a vani na parkiralištu svatko preuzme svoju robu i plati što je kupio, ali je kupio jeftinije, SVI SU KUPILI SA -16% POPUSTOM, kojeg inače ne bi imali!

Treba pratiti takve stvari, ujediniti se i IZKORISTITI takve stvari.
Zato i kažem da treba osnovati zadruge potrošača u svakoj zemlji, u svakoj regiji, u svakom gradu,...zajedno možemo postiči čuda.
SADA JE RED NA NAMA, SADA JE RED NA 99% DA SE OBOGATI!

Umjesto što ima neki Cristiano Ronaldo, Ariana Grande (tko god je ona...),.....masu sljedbenika 100+ milijuna na instagramu, treba preusmeriti ove ljude na našu zadrugu pa da mi imamo 100+ milijuna sljedbenika koji če na instagramu reči:

-kupujemo Coca colu po 80 centi! NE PLAČAMO PUNU CIJENU!

Pa da vidim onda trgovce koji neče klonuti pod ovakvim pritiskom.

I svaki dan če biti nove objave, gdje čemo MI NJIMA REČI CIJENU!

I ako nas ne budu poslušali, bojkotiramo najprije proizvod, onda trgovinu, na kraju čitavi lanac!


fuck yeah!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/10/2018 : 08:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ovo je toliko ludo da bi čak moglo i proći. Samo, ima tu nekih nedostataka:

- kolika je vjerojatnost da ćeš naći 10 ljudi koji će svi ići u istu auto kuću i svi uzimati istu marku auta (Golf je golf ali precijenjen za većinu Jura)
- Libellusu uopće ne trebaju zadruge za popuste, oni ionako imaju klijentelu koja sve pokupi (da i dignu cijene opet bi kupili), pa koji tjedan ili mjesec kasnije deru po aukcijama.



Gdje!?
Pa u ZADRUGI! Zato i kažem da treba ljude povezati u zadrugu, tamo lijepo se stave na listu, spisak i kada ih se skupi dovoljno za neki proizvod (golf je bio samo primjer) ide se u kupovinu. Znači netko želi kupi skije, napiše se na spisak i čeka da se jave i drugi koji isto tako žele kupiti skije, onda zajedno potraže trgovca i ide se na pregovaranje!
Pa ta ista masa Ljudi če i dalje kupovati Libellus stripove ali JEFTINIJE, jer če kupovati direktno iz skladišta po nabavnoj cijeni, kakvim kupuju striparnice. A lIbellus če biti sretan jer nema zajebancije sa poštarinom, preuzimanjem,..nego odjednom se riješi 100, 200 ili svih 300 stripova.
Ako zadrugaši kupimo svih 300 a trebaju nam npr 200, ONDA MI MOŽEMO PRODAVATI STRIPOVE NA AUKCIJI, preostalih 100 sa profitom, kužiš?

Fora je u masi, sve možemo kupiti zajedno jeftinije i prodati sa zaradom! Naravno nečemo zarađivati među sobom (među zadrugašima) tako če i ostali koji se nisu priključili zadrugi, to učiniti, jer če vidjeti da se isplati biti unutar zadruge!



fuck yeah!!!!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 26/10/2018 : 09:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Dobro za deset, dvadeset ljudi

To bi se još i dalo organizirat pa da upadne neki popust (štoviše, to se već radi, moja ekipa šta igra boardgejmove zadnjih nekoliko godina upravo tako naručuje igre) al ako već pričamo o sistemu ekonomije.....ajmo to skalirat.

Ajmo reć da zadruga ima 100 000+ ljudi

Oće li pojedinac organizirat te narudžbe?

Čitat sto tisuća mejlova dnevno s narudžbama za limune, Faks Helizim, kondome i helikoptere.

Neće. Zaposlit će tajnicu. Al ni jedna tajnica ne može sama u danu pročitat 100 000 mejlova pa još uz to nešto uradit po tom pitanju. Treba ti ih barem 100. Hoće li sto tajnica radi besplatno? Oće kurac. Dakle 100 plaća + takse.

Okej, sad imaš tajnice, al imaš i tisiuću narudžbi od po sto jedinica i svaka je za drugi dućan. Oš ić autom u 1000 dućana? Možeš, al tribat će ti tri mjeseca. Treba ti još, ajmo reć 50 pregovarača. Oćel' ovi radit besplatno? Oće kurac. U najmanju ruku će radit za postotak.

Na sto tisuća zadrugara imamo već 150 zaposlenika. Treba onda još dodat tim pravnika, pa odjel za pritužbe.

Al čekaj, treba platit i licence za kopmjutere za sto tajnica (originalni Windowsi, ako neš to onda im svima treba organizirat tečaj Linuxa), a ljudi danas umjesto mejla puno više vole aplikacije za mobitele. Aplikaciju, jebiga, triba napravit pa je održavat, pa il plaćat servere za 100 000+ korisnika ili plaćat licencu za aplikaciju itd...

I kad na inicijalni popust na veću količinu narudžbi dodaš plaće pomoćnog osoblja, odjednom si u standardnom modelu ekonomije

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 26/10/2018 09:17:19
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/10/2018 : 09:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by wolf

Ovo je toliko ludo da bi čak moglo i proći. Samo, ima tu nekih nedostataka:

- kolika je vjerojatnost da ćeš naći 10 ljudi koji će svi ići u istu auto kuću i svi uzimati istu marku auta (Golf je golf ali precijenjen za većinu Jura)
- Libellusu uopće ne trebaju zadruge za popuste, oni ionako imaju klijentelu koja sve pokupi (da i dignu cijene opet bi kupili), pa koji tjedan ili mjesec kasnije deru po aukcijama.



Gdje!?
Pa u ZADRUGI! Zato i kažem da treba ljude povezati u zadrugu, tamo lijepo se stave na listu, spisak i kada ih se skupi dovoljno za neki proizvod (golf je bio samo primjer) ide se u kupovinu. Znači netko želi kupi skije, napiše se na spisak i čeka da se jave i drugi koji isto tako žele kupiti skije, onda zajedno potraže trgovca i ide se na pregovaranje!
Pa ta ista masa Ljudi če i dalje kupovati Libellus stripove ali JEFTINIJE, jer če kupovati direktno iz skladišta po nabavnoj cijeni, kakvim kupuju striparnice. A lIbellus če biti sretan jer nema zajebancije sa poštarinom, preuzimanjem,..nego odjednom se riješi 100, 200 ili svih 300 stripova.
Ako zadrugaši kupimo svih 300 a trebaju nam npr 200, ONDA MI MOŽEMO PRODAVATI STRIPOVE NA AUKCIJI, preostalih 100 sa profitom, kužiš?

Fora je u masi, sve možemo kupiti zajedno jeftinije i prodati sa zaradom! Naravno nečemo zarađivati među sobom (među zadrugašima) tako če i ostali koji se nisu priključili zadrugi, to učiniti, jer če vidjeti da se isplati biti unutar zadruge!



fuck yeah!!!!



Ok, ali dalje stoji činjenica da će Libellus sve rasprodati po punoj cijeni (dobro, na početku bude i popust) tako da oni uopće nisu u potrebi poslovati s bilo kakvim zadrugama. Možda dok su imali naklade po 500 komada, sada ne.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000