forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ZADRUGA-ne plačam punu cijenu!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/10/2018 : 09:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Dobro za deset, dvadeset ljudi

To bi se još i dalo organizirat pa da upadne neki popust (štoviše, to se već radi, moja ekipa šta igra boardgejmove zadnjih nekoliko godina upravo tako naručuje igre) al ako već pričamo o sistemu ekonomije.....ajmo to skalirat.

Ajmo reć da zadruga ima 100 000+ ljudi

Oće li pojedinac organizirat te narudžbe?

Čitat sto tisuća mejlova dnevno s narudžbama za limune, Faks Helizim, kondome i helikoptere.

Neće. Zaposlit će tajnicu. Al ni jedna tajnica ne može sama u danu pročitat 100 000 mejlova pa još uz to nešto uradit po tom pitanju. Treba ti ih barem 100. Hoće li sto tajnica radi besplatno? Oće kurac. Dakle 100 plaća + takse.

Okej, sad imaš tajnice, al imaš i tisiuću narudžbi od po sto jedinica i svaka je za drugi dućan. Oš ić autom u 1000 dućana? Možeš, al tribat će ti tri mjeseca. Treba ti još, ajmo reć 50 pregovarača. Oćel' ovi radit besplatno? Oće kurac. U najmanju ruku će radit za postotak.

Na sto tisuća zadrugara imamo već 150 zaposlenika. Treba onda još dodat tim pravnika, pa odjel za pritužbe.

Al čekaj, treba platit i licence za kopmjutere za sto tajnica (originalni Windowsi, ako neš to onda im svima treba organizirat tečaj Linuxa), a ljudi danas umjesto mejla puno više vole aplikacije za mobitele. Aplikaciju, jebiga, triba napravit pa je održavat, pa il plaćat servere za 100 000+ korisnika ili plaćat licencu za aplikaciju itd...

I kad na inicijalni popust na veću količinu narudžbi dodaš plaće pomoćnog osoblja, odjednom si u standardnom modelu ekonomije


Neeeeee
Sad si sve uništio.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 26/10/2018 : 09:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Dobro za deset, dvadeset ljudi

To bi se još i dalo organizirat pa da upadne neki popust (štoviše, to se već radi, moja ekipa šta igra boardgejmove zadnjih nekoliko godina upravo tako naručuje igre) al ako već pričamo o sistemu ekonomije.....ajmo to skalirat.

Ajmo reć da zadruga ima 100 000+ ljudi

Oće li pojedinac organizirat te narudžbe?

Čitat sto tisuća mejlova dnevno s narudžbama za limune, Faks Helizim, kondome i helikoptere.

Neće. Zaposlit će tajnicu. Al ni jedna tajnica ne može sama u danu pročitat 100 000 mejlova pa još uz to nešto uradit po tom pitanju. Treba ti ih barem 100. Hoće li sto tajnica radi besplatno? Oće kurac. Dakle 100 plaća + takse.

Okej, sad imaš tajnice, al imaš i tisiuću narudžbi od po sto jedinica i svaka je za drugi dućan. Oš ić autom u 1000 dućana? Možeš, al tribat će ti tri mjeseca. Treba ti još, ajmo reć 50 pregovarača. Oćel' ovi radit besplatno? Oće kurac. U najmanju ruku će radit za postotak.

Na sto tisuća zadrugara imamo već 150 zaposlenika. Treba onda još dodat tim pravnika, pa odjel za pritužbe.

Al čekaj, treba platit i licence za kopmjutere za sto tajnica (originalni Windowsi, ako neš to onda im svima treba organizirat tečaj Linuxa), a ljudi danas umjesto mejla puno više vole aplikacije za mobitele. Aplikaciju, jebiga, triba napravit pa je održavat, pa il plaćat servere za 100 000+ korisnika ili plaćat licencu za aplikaciju itd...

I kad na inicijalni popust na veću količinu narudžbi dodaš plaće pomoćnog osoblja, odjednom si u standardnom modelu ekonomije


Neeeeee
Sad si sve uništio.



Ma nisam, to je samo izazov Vjerujem da 1Euro može doskočit takvim preprekama.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 26/10/2018 : 11:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Jebote, kad sam vidio naslov, mislio sam da 1Euro hoće jeftino kupit CD-ove grupe Zadruga.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/10/2018 : 12:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Dobro za deset, dvadeset ljudi

To bi se još i dalo organizirat pa da upadne neki popust (štoviše, to se već radi, moja ekipa šta igra boardgejmove zadnjih nekoliko godina upravo tako naručuje igre) al ako već pričamo o sistemu ekonomije.....ajmo to skalirat.

Ajmo reć da zadruga ima 100 000+ ljudi

Oće li pojedinac organizirat te narudžbe?

Čitat sto tisuća mejlova dnevno s narudžbama za limune, Faks Helizim, kondome i helikoptere.

Neće. Zaposlit će tajnicu. Al ni jedna tajnica ne može sama u danu pročitat 100 000 mejlova pa još uz to nešto uradit po tom pitanju. Treba ti ih barem 100. Hoće li sto tajnica radi besplatno? Oće kurac. Dakle 100 plaća + takse.

Okej, sad imaš tajnice, al imaš i tisiuću narudžbi od po sto jedinica i svaka je za drugi dućan. Oš ić autom u 1000 dućana? Možeš, al tribat će ti tri mjeseca. Treba ti još, ajmo reć 50 pregovarača. Oćel' ovi radit besplatno? Oće kurac. U najmanju ruku će radit za postotak.

Na sto tisuća zadrugara imamo već 150 zaposlenika. Treba onda još dodat tim pravnika, pa odjel za pritužbe.

Al čekaj, treba platit i licence za kopmjutere za sto tajnica (originalni Windowsi, ako neš to onda im svima treba organizirat tečaj Linuxa), a ljudi danas umjesto mejla puno više vole aplikacije za mobitele. Aplikaciju, jebiga, triba napravit pa je održavat, pa il plaćat servere za 100 000+ korisnika ili plaćat licencu za aplikaciju itd...

I kad na inicijalni popust na veću količinu narudžbi dodaš plaće pomoćnog osoblja, odjednom si u standardnom modelu ekonomije


Neeeeee
Sad si sve uništio.



Ma nisam, to je samo izazov Vjerujem da 1Euro može doskočit takvim preprekama.





Pa ne trebaju nama zaposlenici uopšte! To je najljepše kod mog sistema, jer je samo održiv, samozadostan, funkcioniše svugdje bez članarine, bez troškova,....danas je sve na internetu, globalno. Sve što nam treba je neki forum, gdje če se ljudi javljati, otvarati teme tipa "kupujem skije" pa če onda svi ostali koji isto tako kupuju skije javiti tamo in oni če se među sobom sami dogovoriti gdje i kako če obaviti kupovinu. Naravno ako je netko iz Dubrovnika neče valjda iči u Zagreb po skije kako bi uštedio 20 eura, to če ljudi sami odlučiti isplati im se ili ne, ali moguče je da če se na tom forumu nači 10 ljudi iz Zagreba koji žele kupiti skije pa če se čuti, nači u živo i iči kupiti skije.
Ako netko želi kupiti nešto putem interneta npr uplatiti odmor u nekom Hotelu, oni sve to mogu obaviti od kuče, putem interneta, ali trebaju se prije tog aorganizirati, napraviti popis a onda jedan od njih kontaktira Hotel i kaže, (osoba A, osoba B, osoba C,...nas ima 12, svi sa porodicama, ukupno nas ima 50, zanima nas kakvu cijenu nam možete ponuditi, JER MI NE PLAČAMO PUNU CIJENU, pa da se mi onda odlučimo za vaš Hotel. Znači ljudi mogu biti iz Osijeka, zagreba, Sarajeva,...pa če svejedno nastupiti kao skupina i tražiti popust iako se onda ne trebaju družiti u tom Hotelu, nego če samo zajednički nastupiti, (kao turistička agencija, samo što su fizičke osobe i koje neče trebati plačati proviziju turističkoj agenciji a dobit če aranžma po cijeni kojoj bi Hotel dao Turističkoj Agenciji), kužiš?

Treba nam samo forum i masa ljudi sa čitavog svijeta!

Onda samo ideš na forum, pogledaš da li ima negdje neki topik gdje se kupuje ono šta tebe interesira i povežeš se sa tim ljudima i nastupite zajednički i tražite popust!

To je sve!!!

Kasnije možemo imati i neki twitter, instagram, facebook,...i tamo reklamirati neke proizvode što se tiču svih, npr Coca-cola u Sparu na Glavnom trgu u Zagrebu, sniženo za člane zadruge po samo 80 centi.

i slične obavijesti!

Edited by - 1Euro on 27/10/2018 20:08:09
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/10/2018 : 12:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by wolf

Ovo je toliko ludo da bi čak moglo i proći. Samo, ima tu nekih nedostataka:

- kolika je vjerojatnost da ćeš naći 10 ljudi koji će svi ići u istu auto kuću i svi uzimati istu marku auta (Golf je golf ali precijenjen za većinu Jura)
- Libellusu uopće ne trebaju zadruge za popuste, oni ionako imaju klijentelu koja sve pokupi (da i dignu cijene opet bi kupili), pa koji tjedan ili mjesec kasnije deru po aukcijama.



Gdje!?
Pa u ZADRUGI! Zato i kažem da treba ljude povezati u zadrugu, tamo lijepo se stave na listu, spisak i kada ih se skupi dovoljno za neki proizvod (golf je bio samo primjer) ide se u kupovinu. Znači netko želi kupi skije, napiše se na spisak i čeka da se jave i drugi koji isto tako žele kupiti skije, onda zajedno potraže trgovca i ide se na pregovaranje!
Pa ta ista masa Ljudi če i dalje kupovati Libellus stripove ali JEFTINIJE, jer če kupovati direktno iz skladišta po nabavnoj cijeni, kakvim kupuju striparnice. A lIbellus če biti sretan jer nema zajebancije sa poštarinom, preuzimanjem,..nego odjednom se riješi 100, 200 ili svih 300 stripova.
Ako zadrugaši kupimo svih 300 a trebaju nam npr 200, ONDA MI MOŽEMO PRODAVATI STRIPOVE NA AUKCIJI, preostalih 100 sa profitom, kužiš?

Fora je u masi, sve možemo kupiti zajedno jeftinije i prodati sa zaradom! Naravno nečemo zarađivati među sobom (među zadrugašima) tako če i ostali koji se nisu priključili zadrugi, to učiniti, jer če vidjeti da se isplati biti unutar zadruge!



fuck yeah!!!!



Ok, ali dalje stoji činjenica da će Libellus sve rasprodati po punoj cijeni (dobro, na početku bude i popust) tako da oni uopće nisu u potrebi poslovati s bilo kakvim zadrugama. Možda dok su imali naklade po 500 komada, sada ne.



da ali sa tom razlikom, da Libellus treba čekati npr 30-60 dana da im striparnice plate, dok če netko od nas u ime Zadruge uzeti odmah 100, 200 ili 300 komada i platiti im ODMAH!
A druga stvar je u tome, jer ako mi sve ove kupce imamo u Zadrugi ( a zašto ih ne bi imali, jer če oni za strip plačati 17 umesto 20) striparnice neče imati kom eprodavati, pa neče više uzimati stripove, jer ih zadrugaše neče kupovati u striparnicama, pa če Libellus onda morati kontaktirati nas (zadrugu) jer su svi kupci ovdje!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/10/2018 : 13:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Euro, trebao si pisati scenarije za Alan Forda.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/10/2018 : 13:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
besposlen forumaš i jariće muze

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 26/10/2018 : 21:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
:) jep, Moving Forward... ovo me podsječa na kraj filma https://www.youtube.com/watch?v=qqN6sy7xWjw

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 26/10/2018 21:14:57
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/10/2018 : 21:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Mali Mate - jel to ekipa iz Crnog mačka (za board gameove)?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 26/10/2018 : 21:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

@Mali Mate - jel to ekipa iz Crnog mačka (za board gameove)?



Nije...interna ekipa, okupljena tijekom godina tumaranja po Ksetu Vjerojatno se pojedinci preklapaju s Crnim mackom, Udrugom igranje itd...al dobar dio boardgejmera radi ove Eurove sprehe

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/10/2018 : 22:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Aha, ma pitam jer ti vidjeh ime u Kordićevoj knjizi, a znam da je on tamo čest gost. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/10/2018 : 00:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Euro, trebao si pisati scenarije za Alan Forda.



Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 31/10/2018 : 01:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja zelim skampe, one velike svjeze ( pun mi kurac ovih smrznutih ), inace idu po nekih 250-300 kuna kilo, ajde skupimo se ekipa. Euro ce nam naci nekog povoljnog skampara, IDEMOOOO
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 02/11/2018 : 00:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Moze li to brze malo ? Jedu mi se skampi sad, a ne za tri mjeseca
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 10/11/2018 : 23:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Propala zadruga
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/11/2018 : 23:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Neverica. Zar je moguce???

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 11/11/2018 : 01:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Neverica. Zar je moguce???



Steta, a tako izvrsna ideja, no meni je vece razocaranja kako je tvorac ideje nestao :(, nije se ni potrudio da mi pomogne u nabavci skampi :(

Edited by - CAGLIOSTRO13 on 11/11/2018 01:08:34
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/11/2018 : 13:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ništa nije propalo!
Nigdje nisam nestao i stvarno nemam vremena baviti se škampima, pogotovo jer sam smislio NOVI EKONOMSKI MODEL baziran na Džingis Kanu!

Moja KARAKORUM EKONOMIJA (tako sam je nazvao, Karakorum je bio glavni grad Mongolije u 13 stolječu, kojeg je osnovao Ogedaj, sin od Džingis Kana. Karakorum je bio centar moči 13. stolječa i tamo je dolazila svilena cesta, dolazili su veleposlanici iz Evrope, čak je Papa poslao svoje izaslanike, dolazili su i trgovci npr Marko Polo,...itd...) če promjeniti svijet.
Oni koji su danas "doktori Ekonomije" neče vrijediti ni pola kurca. Za njih ja sam DŽINGIS KAN EKONOMIJE a Karakorum je moj univerzitet. Karakorum Ekonomija če promjeniti sv ešto ste do sada znali o Ekonomiji. Da je kojim slučajem Karl Marx živ on bi sigurno podupro moju Karakorum ekonomiju.
Zadruga je samo dio ove moje Karakorum Ekonomije.

Kako to sve radi, pitate se?

E, pa reči ču vam!

Najprije, sve bazira na štednji! Svi koji se želite baviti Karakorum Ekonomijom trebate štediti.
Model Štednje kojeg sam razvio ide ovako:

-svaki euro važi. Za deset ušteđenih eura imate vojnu formaciju koja ima naziv ARBAN
-za 100 ušteđenih eura (ili 10 arbana) imate naziv JAGUN
-za svakih 1000 ušteđenih eura (ili 10 jaguna) imate naziv MINGAN
-za svakih 10.000 ušteđenih (ili 10 mingana) imate naziv TUMEN
-za svakih 100.000 ušteđenih (ili 10 tumena) imate naziv TUK
-milijon je onda 10 TUK-a (ili Arban Tuka)

Postoji i ime za štednju u zlatu. Ako imate investicijsko zlato, npr pločice, zlatnike,...to vam se zove KHESIG i to su vam zlatne rezerve, koje inače u mojoj Karakorum Ekonomiji imaju drukčiju ulogu od arbana, jaguna, mingana,...zato danas nečemo razgovarati o Khesigima, nego čemo o ovim drugima što se tiče eura.

Znači, svaki koji želi sudjelovati u mojoj Karakorum Ekonomiji, ima zadatak ŠTEDITI. Trebate štediti, jedino štediti,...želim vam svima da uštedite što više arbana, pa onda od njih stvorite jagune, pa onda idete formirati mingan, pa onda na kraju dođete do Tumena!
Želim što više tumena, svaki treba da stvori barem jedan tumen!

I što če nam to!???

E, pa strpljenja, reči ču vam sve!

Znači, time što čemo svi štedjeti, trgovci neče prodavati robu, jer mi čemo štedjeti, znači ne kupujemo ništa ili samo ono neobhodno, najbolje ništa!
Trgovci su svi zakreditirani, njima je prodaja KRV koji treba da teče po venama na čijoj krvi živi njihova korporacija. Ako im oduzmemo krv, oni če se izsušiti. Kada za par dana neče ništa prodati, oni če biti primorani na akcije, popuste,...kako bi prodali nešto. Kada se to desi, mi znamo, da oni več krvare, da su očajni,...ali mi i dalje štedimo, sve dok oni n epropadnu, zatvore trgovinu, presele se, odlaze, bankrotiraju,... i tada mi napadnemo sa našim tumanima! Kupimo trgovinu, zemlješte, hotel,...šta god poželimo po povoljnoj cijeni:

-jer oni če biti primorani prodati, jer nisu imali kupce, nije im išao biznis, pa če prodati ispod cijene
-mi čemo imati puno novca, jer nismo trošili i poslat čemo u akciju našu ratnu vojsku tumenai osvojit šta god budemo htjeli!


Znači štedimo, štedimo, štedimo i na kraju KUPUJEMO! Kada, ja Džingis Khan (ili neki od mojih pomočnika, koje ču ja osobno povlastiti i oni če imati naziv ORLOK) damo znak!

Kupnja če izgledati ovako:

-pošto jedino mi imamo novca, mi čemo ispred objekta kojeg želimo kupiti postaviti bijeli šator i to znači, da če vlasnik trgovine moči doči kod nas da se dogovorimo oko cijene
-ako on ne dođe, sljedeči dan mi postavljamo crveni šator, koji če odmah značiti da kupujemo tek za pola cijene
-ako ni tada ne dođe pregovarati, mi postavimo CRNI ŠATOR i to onda znači da nema pregovaranja, da nitko neče kupiti sve dok oni ne propadnu, bankrotiraju, a uz to to če dati poruku nekom drugom interesentu iz neke druge firme da mu je bez veze da kupuje tamo, jer novac koji MI kontroliramo neče se trošiti tamo nikome! Znači, mi smo taj objekat osudili na propast, totalnu ignoranciju i taj objekat ne vrijedi ni "piškava boba" OSIM ako ga mi kupimo za 1 euro, pa da spasimo grad od sramote.

I sada način na koji čemo štedjeti!

Recimo najprije treba organizirati ljude u klanove. Ti ljudi če se onda družiti međusobom i to znači da npr neče trošiti novac u kafičima, nego če popiti kafu kod njih kod kuče, tako če se družiti međusobom i ako vas ima deset u klanu svaki dan se nađete kod nekoga i družite se i zajednički popijete kafu, a onda sljedeči dan kod nekog drugog td,...znači na taj način čemo bojkotirati kafiče.
Što se tiče nekih drugi stvari (sportska oprema, knjige, oruđe,...) to če se posuđivati među sobom pa neče nitko trošiti novac.

Znači za svaku stvar čemo najprije pronači riješenje unutar klana! MI NE TROŠIMO BEZVEZE! Štedimo i čekamo na zapovjed Džingis Khana i onda šaljemo naše tumene u rat!!!!!

A uz to, da ne trpi društveni život, možemo se koristiti i lukavstvom, koji temelji na filozofiji "ne plačamo puno cijenu ili uopšte ništa ne plačamo"!

Ovdje možete napisati ako znate za neki trik, gdje se ne plača ništa.

npr evo ja ču vam reči dva trikova, koji rade provjeremo, a možete i vi reči nekoga ako ste smislili nešto:

-BESPLATNO PARKIRANJE:

-uvijek se može besplatno parkirati. Kada uđete na parking sa jedne strane imate zatvoru koja se podiže kada uzmete listič a kada izađete vi morate staviti unutra listič koji ste platili pa če vas se zatvora podiči. ALI ako vi izađete tamo, gdje ste ušli, možete izače besplatno!!!!! Znači prijatelj vam uzme listič, zatvora se podigne a vi umjesto da uđete, vi izađete haha!!!!!

-BESPLATAN WC I PIČE:

-ovo koristim često. Na moru, skoro nigdje ne možeš srat besplatno, ili kao gost restorana ili da platiš nekome na javnom wc-u. ALI ako vi uđete u restoran, sjednete vani na terasi naručite piče i jelo (morate uvijek naručiti jelo!) imate nekih 20+ minuta vremena da idete na wc, popijete piče (ne smijete sve popiti, recimo pola čase, jer trebate ostaviti utisak da se vračate nazad) i idete i ne vračate se. Ako bi vas slučajno netko htio spriječiti (ovo se skoro da ne može dogoditi) vi kažete, da ste išli samo u auto ili na plažu po novčanik i da se vračate, zato ste i ostavili pola čaše npr,...). Znači, naručite piče i jelo, piče če vam odmah donjeti dok čekate na jelo, ispijete piče i idete, a možete i na WC, imate dosta vremena. Samo trebate biti ljubazni, opušteni i NE DAVATI UTISAK DA VAM SE ŽURI, radi 100%.

Ajde i vi napišite neki trik, pa da imamo što više trikova, GDJE NE PLAČAMO NIŠTA!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/11/2018 : 12:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
evo opet jedan trik!

Ljudi vi ovdje možete BESPLATNO čitati novu vrst ekonomije, a da ima pravde ja bi trebao to predavati na Sveučilištu negdje u Americi, gdje bi mi trebali plačati milijun dolara!!!!

Eto o čemu se radi!

Svi ljudi sa naših prostora a i šire kukaju kako se teško živi, nema posla, plate su male, mirovina još manja, ljudi kopaju po smetnjacima, skupa hrana, pa struja, pa ovo pa ono,....

Ja sam pronašao rješenje, koji ne samo, da čete smanjiti troškove, nego čete još zaraditi na tome i zabavljati se!!!!

Eto, imate kuču ili stan, živite negdje u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i nesretni ste. PROMJENITE KLIMU!

Oddajte vašu kuču ili stan nekome drugome i idite na Kubu npr ili u Vietnam ili na Tajsku,...

i sad ekonomski dio:

-stan u Sloveniji možete iznajmiti za 300+ i više eura mijsečno, kuču čak nekih 500+ ako ste iz Ljubljane možete dobiti i više a na Kubi možete unajmiti stan za oko 50 eura, možda čak i manje jer su im i plate nekoliko deset eura (ili je barem tako bilo kada sam ja bio dolje).

Znači, ako se vi preselite na Kubu, unajmite neki stan ili kuču i plačate 50+ eura na mijesec n agodinu čete plačati 600+ eura, dok čete kasirati od iznajmljivanje vašeg stana 3600 eura, znači za godinu dana ste UŠTEDJELI 3000 eura!!!
Pošto na Kubi nema zime, ne trebate plačati grijanje, hrana je okusnija i jeftinija, piče, struja,...sve je jeftinije. 365 dana ležite na suncu, kupate se u KARIPSKOM MORU i ZARAĐUJETE po 3000 na godinu. Da ne pričam kakav če vam društveni život biti, plesanje salse, marenque,...koktejli (daiquiri, pinacolada, cuba libre,...) na plaži, najbolje Cohiba cigare, Havana Club rum, sisate crnkinje (ya man!!!) šta hočete lijepše!

A ljudi umjesto da idu na Kubu, idu u starački dom, koji si ionako ne mogu priuštiti, kukaju nad mirovinom, smrzavaju se u stanu i žive bijedan živon....

Zato U SVAKOJ SITUACIJI VI MOŽETE IZAČI KAO POBJEDNIK! Nema veze koliko loše vam ide VI MOŽETE PREOKRENUTI SITUACIJU!

Ljudi idu van da RADE u Njemačkoj, crniče tamo po bezbroj sati, umjesto da naprave to što sam ja napisao i NE TREBAJU RADITI NIŠTA a uz to če se zabavljati.

3000 eura na godinu, za 30 godina LEŽANJA NA KUBI, vi čete zaraditi 90.000 eura uz to vi čete još uvijek imati stan ili kuču u vašoj zemlji rođenja pa ako se odlučite vratiti, eto vam ušteđevine 90.000 eura, a oni koji su 30 godina radili u Njemačkoj prije če umrijeti nego če taj novac dobiti kroz mirovinu.

Jesam li ja pravi Džingiskan Ekonomije ili nisam!???

Nema tog problema, kojeg moja Karakorum Ekonomija ne može riješiti! Ja imam rješenje za sve!

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/11/2018 : 13:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote


Znači, na predavanju crkavam od smijeha. Ljudi misle da mi nije dobro.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/11/2018 : 14:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nes nikad zavrsit faks paša
fataj se knjige
mani se ovog lanca bratske pomoci

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 16/11/2018 : 14:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Zakaj Slovenac uzima Juru iz Đakova kao primjer??? :D

Zakaj nije rekao Janez iz Logarske doline?

A da, tam nema dovoljno mjesta za pajceke :P

1Euro je najbogatiji na forumu, ideje svako malo valjda je sve i realizirao i sad samo ubire vrhnje :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/11/2018 : 14:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jel on onaj što sjedi u firmi i čita novine da dobije otkaz
jesam se smijao
zato i ima vremena za ove duge postove :D


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/11/2018 : 15:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Živjeti na Kubi, je dio plana zvanog ŠTEDNJA. Novac se može jedino zaraditi štednjom, što manje trošiš, više imaš, jel tako?

E sad, nisam ja kriv što je najam stana na Kubi jeftiniji kod nas, što su Cohiba cigare jeftinije nego kod nas, što imaju bolje i jeftinije koktejle, jeftiniju hranu, seks, toplo moro, nemaju snijega, imaju sunce,....i onda matematika:

-život u Sloveniji, Hrvatskoj, Njemačkoj,....košta koliko košta
-život na Kubi košta toliko manje

I recite mi, da li vi možete u vašoj zemlji svaki mijesec dati na stranu 300 eura? Ako i možete, onda mi recite da li možete uz tu štednju još piti Havana Club zlatni rum, pušiti Cohiba cigare, sunčati se 365 dana, plesati salsu sa sisatom crnkinjom čija bradavička je veličine lješnjaka?

VJEROVATNO NE MOŽETE, JEL TAKO? Ajmo iskreno....nemožete, pa da ga jebeš. Ako želite uštedjeti 300 eura na mijesec, ne možete ni svaki tjedan u kino ili u diskoteku, pijete ono neku jeftinu Cocacolu (koja uopšte nije originalna coca cola nego neki ekstrakt,...) sa Hofera....

Da idete raditi u Njemačku, na bauštelu ili voziti linijski autobus u Minhenu, plata če vam bit nekih 1500 eura od kojih trebate plačati stan nekih 600-800 onda još proviziju onoj nekoj firmi preko koje radite, pa neki troškovi vamo tamo,...u najboljem primjeru ostane vam 300 eura, ako svaki dan pijete Fantu i jedete sendviče a jednom mijesečno ajde idete na pizzu (pa puklo da puklo, ko ih jebe!) i eto vam 300 evrčia.

A mojim sistemom ISTO TAKO uštedite 300 evra samo ne trebate raditi ništa, a od kuče ste isto tako ali umjesto da radite u Njemačkoj vi se sunčate na Kubi. Bilo kako okrenete, summa summarum vam je isto.
Samo je pitanje koji model vam se više sviđa?
Ovaj "zapadno kapitalistički" ili moj "karakorum ekonomski družbeno prihvatljiv model".

Kažu život vani nije lak, treba raditi kako bi se uštedjelo. Mislim da sam dokazao kako je moj model bolji, lakši a pogotovo zabavniji.

Ali osnova je jednaka, treba štedjeti, tu se slažem. Ali kako češ štedjeti u Njemačkoj, Švedskoj, na Islandu gdje je kava 10+ eura, kada možeš popiti kafu za pola eura ili još manje negdje na Kubi.
Idite tamo, gdje dobivate više za vaš novac!
Manje trošite, lakše štedite bez da umrete od gladi.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 16/11/2018 : 19:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Meni dosadi lezanje na suncu nakon tri dana a ne da se cvrljim cijelu godinu.to uopce nije zanimljivo a ni zdravo
ni pusenje cigara nije neki dozivljaj
Mislim da bi i jebavanje crnkinja posle par dana dosadilo
Dakle ostaje samo da pijes..sto opet nije neki zivot bit pijan od jutra do mraka
Hrana na kubi je odvratna..nema cevapa nema bureka
I
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000