forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker Strip Agent
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/11/2018 : 10:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kažu za nekih 14 dana i prvi Parker na kioscima!
Jedva čekam!
Poznajuči Marka i Bernarda to može bit samo IZDANJE GODINE na kioscima...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2018 : 11:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A moram priznati da i ja jedva cekam uzesti prvi broj.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/11/2018 : 11:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Super, vjerujem kako će prodaja biti izrazito dobra.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/11/2018 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Torghal

Bluberiji do epizode Povratak Bluberija su puno bolji u c/b nego u boji jer je Giraud do tad koristia nesto tvrdji stil crtanja.Tek od te epizode Bluberi bolje izgleda u boji nego c/b.




Tačno tako!



nikad ali baš nikad i nigdje bluberi u c/b neće biti bolji od onoga u koloru.

šta bogohulite? cat claw to napisao u jednoj temi da opravda dw/mp integrale i sad pojedinci to kao neku mantru ponavljaju.

bluberi je kolor strip, nabolji je u koloru i uvijek treba da se izdaje u koloru i nikako drugačije.

kome smeta kolor, ima stripoteke (i stare i nove).

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2018 : 15:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Blueberry bez kolora, nije vise isti strip.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/11/2018 : 15:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Super, vjerujem kako će prodaja biti izrazito dobra.



prvog broja sigurno...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 06/11/2018 : 15:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Torghal

Bluberiji do epizode Povratak Bluberija su puno bolji u c/b nego u boji jer je Giraud do tad koristia nesto tvrdji stil crtanja.Tek od te epizode Bluberi bolje izgleda u boji nego c/b.




Tačno tako!



nikad ali baš nikad i nigdje bluberi u c/b neće biti bolji od onoga u koloru.

šta bogohulite? cat claw to napisao u jednoj temi da opravda dw/mp integrale i sad pojedinci to kao neku mantru ponavljaju.

bluberi je kolor strip, nabolji je u koloru i uvijek treba da se izdaje u koloru i nikako drugačije.

kome smeta kolor, ima stripoteke (i stare i nove).


Nisam ni procita to sta je cat claw napisa,samo iznosim svoje misljenje.Epizode od Chihuahua Pearl do Andjeosko lice su milion puta bolje c/b nego u boji.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/11/2018 : 15:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slazem. Bojanje moebiusovog bluberija osim par zadnjih albuma je nepotrebna pizdarija. Crno bijela zlatna planina je praznik za oci.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/11/2018 : 16:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Budem se i ja priključio.
S obzirom da sam krenuo i s kiosk izdanjem Tex-classic, zašto ne i ovo?

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 06/11/2018 : 17:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam npr. Komanču u boji, a video sam kako izgleda c-b: u boji je neuporedivo bolje. To možebit zavisi od crtača, Hermanov crtež je isprazan i mnogo je bolji u boji (Hermanovo nebo noću u c-b varijanti izgleda kao da je dan!).
Stoga sam mislio da je isto i sa Bluberijem, ali izgleda da se oko Bluba lome koplja.






Edited by - Jocko on 06/11/2018 17:22:52
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/11/2018 : 18:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Isprazno, nema sto...



Hermann moze predavat crno bijele kontraste kome god hoce...sto se mene tice ovo mogu bojat samo ludjaci.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 06/11/2018 : 20:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Isprazno, nema sto...



Hermann moze predavat crno bijele kontraste kome god hoce...sto se mene tice ovo mogu bojat samo ludjaci.


Hermann je isto ka i Giraud prominia stil crtanja ,mislim da je to bilo na epizodi Bernarda Princea Luka ludjaka ili tako nesto.Tek od tada je boja u njegovim stripovima imala nekog smisla.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/11/2018 : 21:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bluberi ja zaista lep crno beli,ali je svakako lepši u boji.
U stvari,svaki strip ako je dobro obojen je lepši u boji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 06/11/2018 : 21:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal
Hermann je isto ka i Giraud prominia stil crtanja ,mislim da je to bilo na epizodi Bernarda Princea Luka ludjaka ili tako nesto.Tek od tada je boja u njegovim stripovima imala nekog smisla.



Stil je promenio več sa jednom epizodom ranije, ali je stvarno tek poslednja Hermanova epizoda, "Luka ludaka", dobra u boji.
Kod Komanče su u boji dobri stripovi od osme epizode "Šest šerifa na putu za pakao" dalje. Pravi je greh kolorirati ranije epizode poput "Pustinje bez svetlosti" (5. epizoda) gde se pola stripa dešava u kiši. Kako je to dobro nacrtano, kakva atmosfera, koja sa kolorom sve izgubi.
U Jugoslaviji smo imali baš privelegij, da smo mogli sve francuske klasike, Bluberija, Komanču, Prinsa, Badija Longveja itd čitati u originalnom crno-belom izdanju, što siroti Francuzi nisu mogli.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/11/2018 : 21:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Bluberi ja zaista lep crno beli,ali je svakako lepši u boji.
U stvari,svaki strip ako je dobro obojen je lepši u boji.

Mislis da Sin city moze ljepse izgledat u nekakvoj boji...? Ccc

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 06/11/2018 : 22:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

Bluberi ja zaista lep crno beli,ali je svakako lepši u boji.
U stvari,svaki strip ako je dobro obojen je lepši u boji.

Mislis da Sin city moze ljepse izgledat u nekakvoj boji...? Ccc


Ukra si mi misao.Doslovno.Ili npr.Macanov i Zezeljov Kapetan Amerika.Samo lud covik to moze bojat.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/11/2018 : 23:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Držite se teme

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2018 : 23:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Za neke vrijedi kolor, za neke ne...
Zamislite kolor na recimo; Eisneru, Hogarthu, Magnusu, Zezelju, Bernetu, Lavricu...ko sedlo na kravi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/11/2018 : 23:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel
Pravi je greh kolorirati ranije epizode poput "Pustinje bez svetlosti" (5. epizoda) gde se pola stripa dešava u kiši. Kako je to dobro nacrtano, kakva atmosfera, koja sa kolorom sve izgubi.



Slažem se sa Ninelom da ova epizoda izgleda nevjerojatno dobro crno-bijelo (meni osobno najdraži crno-bijeli strip), iako nije za baciti ni verzija u boji.

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 06/11/2018 : 23:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Torghal
Hermann je isto ka i Giraud prominia stil crtanja ,mislim da je to bilo na epizodi Bernarda Princea Luka ludjaka ili tako nesto.Tek od tada je boja u njegovim stripovima imala nekog smisla.



Stil je promenio več sa jednom epizodom ranije, ali je stvarno tek poslednja Hermanova epizoda, "Luka ludaka", dobra u boji.
Kod Komanče su u boji dobri stripovi od osme epizode "Šest šerifa na putu za pakao" dalje. Pravi je greh kolorirati ranije epizode poput "Pustinje bez svetlosti" (5. epizoda) gde se pola stripa dešava u kiši. Kako je to dobro nacrtano, kakva atmosfera, koja sa kolorom sve izgubi.
U Jugoslaviji smo imali baš privelegij, da smo mogli sve francuske klasike, Bluberija, Komanču, Prinsa, Badija Longveja itd čitati u originalnom crno-belom izdanju, što siroti Francuzi nisu mogli.



Neki su na forumima rekli kako su kasnije Hermanove epizode mnogo bolje u koloru. Znam da je Comanche 10: Tijelo Algernona Browna mnogo bolje s bojom jer je tu već drastično promenio stil i manje senčio. Čak i sam Herman je rekao kako je tu epizodu crtao preko one stvari.

Pogrešio sam - crtež mu deluje praznije 'danju' jer ne senči puno i česti su kadrovi bez pozadine (u kolor verziji boja pokrije pozadinu), dok noću nebo ostane belo i ako kadar prikazuje isuviše neba to izgleda u c-b varijanti kao da je dan.

Iskreno meni se kod Komanče sviđa kolor baš zato što nije drečav, već je iznijansiran i pojačava atmosferu.
Npr. ako likovi sede pored vatre noću, nisu obojani kao što bi bili danju, već su celi narandžasto-žuti zbog odsjaja vatre. Ili npr u Šest šerifa likovi su u nijansama tamno-ljubičaste zbog mraka. Dešava se da je ceo lik u prvom planu obojen u jednu jedinu boju - jer je u senci.

Ja prvi nisam neko ko se loži samo i isključivo na kolor, ali evo ovde: ovo je vrhunski odrađeno, ovo prelivanje prljavo žute i narandžaste u vagonu, ili narandžasto nebo i svetlost na krovu, odlično iznijansirana sa plavičastom bojom mraka koji pada... Sve je suptilno iznijansirano, kolor nije drečav niti 'industrijski'.
Na stranu šta je bolje, ali ako već mora kolor, onda po meni ne može bolje od ovoga:



*Npr. u prvom kadru s vozom u c-b varijanti bi nebo bilo potpuno belo, što je (bar meni) neprirodno.







Edited by - Jocko on 06/11/2018 23:31:24
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2018 : 23:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
C/b i kolor stripovi,te njihove razlike kod pojedinih , u obe verzije, su topic vec, sam za sebe...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 06/11/2018 : 23:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Držite se teme



Sad je prekasno. Za sve sam ja kriv


PS. Ili ako je moguće otvoriti novi topic i postove s ove teme prebaciti tamo.



Edited by - Jocko on 06/11/2018 23:35:21
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/11/2018 : 23:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by mladjo

Držite se teme



Sad je prekasno. Za sve sam ja kriv



Nije kasno, držite se teme.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2018 : 23:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ali ne bi bilo lose otvoriti ovakav topic i malo prodiskutirati o temi. Recimo koliko doma istih stripova imamo u c/b i koloru...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 15/11/2018 : 01:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Torghal
Hermann je isto ka i Giraud prominia stil crtanja ,mislim da je to bilo na epizodi Bernarda Princea Luka ludjaka ili tako nesto.Tek od tada je boja u njegovim stripovima imala nekog smisla.



Stil je promenio več sa jednom epizodom ranije, ali je stvarno tek poslednja Hermanova epizoda, "Luka ludaka", dobra u boji.
Kod Komanče su u boji dobri stripovi od osme epizode "Šest šerifa na putu za pakao" dalje. Pravi je greh kolorirati ranije epizode poput "Pustinje bez svetlosti" (5. epizoda) gde se pola stripa dešava u kiši. Kako je to dobro nacrtano, kakva atmosfera, koja sa kolorom sve izgubi.
U Jugoslaviji smo imali baš privelegij, da smo mogli sve francuske klasike, Bluberija, Komanču, Prinsa, Badija Longveja itd čitati u originalnom crno-belom izdanju, što siroti Francuzi nisu mogli.



Neki su na forumima rekli kako su kasnije Hermanove epizode mnogo bolje u koloru. Znam da je Comanche 10: Tijelo Algernona Browna mnogo bolje s bojom jer je tu već drastično promenio stil i manje senčio. Čak i sam Herman je rekao kako je tu epizodu crtao preko one stvari.

Pogrešio sam - crtež mu deluje praznije 'danju' jer ne senči puno i česti su kadrovi bez pozadine (u kolor verziji boja pokrije pozadinu), dok noću nebo ostane belo i ako kadar prikazuje isuviše neba to izgleda u c-b varijanti kao da je dan.

Iskreno meni se kod Komanče sviđa kolor baš zato što nije drečav, već je iznijansiran i pojačava atmosferu.
Npr. ako likovi sede pored vatre noću, nisu obojani kao što bi bili danju, već su celi narandžasto-žuti zbog odsjaja vatre. Ili npr u Šest šerifa likovi su u nijansama tamno-ljubičaste zbog mraka. Dešava se da je ceo lik u prvom planu obojen u jednu jedinu boju - jer je u senci.

Ja prvi nisam neko ko se loži samo i isključivo na kolor, ali evo ovde: ovo je vrhunski odrađeno, ovo prelivanje prljavo žute i narandžaste u vagonu, ili narandžasto nebo i svetlost na krovu, odlično iznijansirana sa plavičastom bojom mraka koji pada... Sve je suptilno iznijansirano, kolor nije drečav niti 'industrijski'.
Na stranu šta je bolje, ali ako već mora kolor, onda po meni ne može bolje od ovoga:

https://i.imgur.com/c5jbZ8S.jpg

*Npr. u prvom kadru s vozom u c-b varijanti bi nebo bilo potpuno belo, što je (bar meni) neprirodno.


https://i.imgur.com/MxT0lZy.jpg



Uff, da osobno mi je na mnogim stripovima najdraži takav nekakav reducirani kolor...jako, jako lijepo to funkcionira na stripovima western a i drugih tematika.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000