forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja SUNSTONE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 02/11/2018 : 12:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Sanstoun,erotski strip koji je osvojio svet, i pred našim čitaocima



Kad je pre sedam godina počeo da izlaže slike i kratke epizode erotskog sadržaja na jednoj onlajn umetničkojplatformi, Stjepan Šejić, jedan od najistaknutijih stripskih stvaralaca s prostora bivše Jugoslavije,ni sam nije pretpostavio da će to biti osnova za svetski strip-fenomen tekuće decenije. Iz tih njegovih radova izniklo je delo koje se nikako ne uklapa u klasične stripske standarde, no koje je, međutim, uspelo da osvoji publiku kakvom se ne mogu pohvaliti ni mnogi među najpopularnijim serijalima današnjice.

Priča govori o dve mlade devojke, Lizi i Ali, koje maštaju o tome da nađu partnera za BDSM seks. Liza je sklona potčinjavanju, dok Ali celog života želi da bude domina. Njihov susret posle dugotrajnog dopisivanja preko internet pričaonica prerasta u pravu ljubav, koja postaje osnova njihovog odnosa i zapleta priče.

Od tog je trenutka čitalac zaronjen u neobični svet fetiša, dominacije i potčinjavanja u kome, za razliku od uvreženih predrasuda, odnosi ljubavi i prijateljstva nisu nimalo drugačiji nego u klasičnim vezama.

Ritam pripovedanja i razvoj likova toliko su intenzivni i vešto izvedeni da vam drže pažnju od prve stranice do sjajnog završetka u trećoj knjizi.

Iako se priča u velikoj meri bavi BDSM-om, sve predrasude treba da ostavite po strani kad počnete da čitate strip. To je, pre svega, neverovatno duhovito, zabavno i zdravo istraživanje seksualnosti, koje nas uverava da je seks sasvimprirodan deo naših života,povodom kojeg nema potrebe za tabuom.

Šejićeve slike i crteži ne samo što su izuzetno dobro izvedeni već su i neverovatno ekspresivni. On fantastično hvata različite emocije i njegovi likovi se osećaju veoma seksi i prirodno u svojoj koži.

Sanstoun je muškoj publici nesumnjivo zanimljiv zbog sjajnih erotskih crteža kojima obiluje, ali njegova publika su bar u istoj meri i žene. Na kraju krajeva, to jeste majstorski ispričana priča o ljubavi i prijateljstvu dveju žena. To je i priča o probijanju granica te o hrabrosti da se otvorenih očiju osvajaju nove slobode.

Snažan vizuelni identitet zapravo prevazilazi i granice medija,pa ovaj strip svojom delikatnom senzualnošću, suptilnom gotikom i autentičnim pečatom savremenog trenutka svakako uspeva da privuče mlađe čitaoce, bez obzira na pol, kojima u otkrivanju sveta može samo da proširi vidike.

Nakon američkog izdanja, strip je osvojio i čitaoce u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj, Italiji i Španiji.

Autor: Šejić, Stjepan / Format: 24x16 / Br. str.: 240

Sanstoun se u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu prodaje za 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.


ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2018 : 13:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao. Svaki dan nesto novoga saznas...uzima se!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jesse_Pinkman
New Member



133 Posts

Member since 06/05/2017

Posted - 02/11/2018 : 13:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jesse_Pinkman a Private Message  Reply with Quote
Odličan!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2018 : 15:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jesse_Pinkman

Odličan!


Procitao si? Mislim pregledao...😉

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/11/2018 : 15:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Za one koji nisu... ima dugacak preview za naci na netu (nisam ja nasao ).

https://orig00.deviantart.net/8111/f/2017/031/f/3/sunstone1_by_shiniez-daxef4c.pdf



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/11/2018 : 16:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pokušao čitati ali uz svu dobru volju nije išlo.

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/11/2018 : 16:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pokušao čitati ali uz svu dobru volju nije išlo.



Gdje je zapelo???
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/11/2018 : 17:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čini se kao neki miks Story of O i 50 nijansi samo mekše ...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/11/2018 : 17:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by izivko

Pokušao čitati ali uz svu dobru volju nije išlo.



Gdje je zapelo???



Do babe je. Ako ti je poznat vic.

Have mercy
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/11/2018 : 17:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni odvratno i nezanimljivo!

Potpuno nepotreban potez ČK i nepotrebna propaganda LGBT populacije!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 02/11/2018 : 18:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo estetski vrlo neprivlačno. Devojke, njihova lica.. nacrtana su suviše sladunjavo, tinejdžerski-ložačko, u nedostatku boljeg izraza.

Listah sa Sajmu, ima bogami dobrih i neobično sastavljenih tabli i puno eksperimentisanja u tom (i nekom drugom, heh) smislu.



Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/11/2018 : 18:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni odvratno i nezanimljivo!

Potpuno nepotreban potez ČK i nepotrebna propaganda LGBT populacije!


Neka si ti nama rekao.

Nikada nisam imao nekoga na ignoreu, ali ti si jako blizu da postaneš prvi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/11/2018 : 18:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Meni odvratno i nezanimljivo!

Potpuno nepotreban potez ČK i nepotrebna propaganda LGBT populacije!


Neka si ti nama rekao.

Nikada nisam imao nekoga na ignoreu, ali ti si jako blizu da postaneš prvi.



Evo upravo me zbog toga nešto zabolelo sad u predelu prepona...
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 02/11/2018 : 19:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Premlako za mene

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/11/2018 : 19:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Meni odvratno i nezanimljivo!

Potpuno nepotreban potez ČK i nepotrebna propaganda LGBT populacije!


Neka si ti nama rekao.

Nikada nisam imao nekoga na ignoreu, ali ti si jako blizu da postaneš prvi.



Evo upravo me zbog toga nešto zabolelo sad u predelu prepona...


Ha, nisam uopće mislio da ćeš odgovoriti, s obzirom da ovakve prozivke redovito ignoriraš. Ali odgovor je baš u tvom stilu, nimalo iznenađujuće.

Nego, tko je tebi dao da budeš novinar? Da li je to bila neka rodbinska veza? Nekoga si dobro podmazao lovom? Ili možda ucjenio nečime?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/11/2018 : 19:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Sranje u boji

sangue navajo
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/11/2018 : 19:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Bushido - "Je li to bila neka rodbinska veza", nema "dalikanja".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7719 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/11/2018 : 19:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Meni odvratno i nezanimljivo!

Potpuno nepotreban potez ČK i nepotrebna propaganda LGBT populacije!


Neka si ti nama rekao.

Nikada nisam imao nekoga na ignoreu, ali ti si jako blizu da postaneš prvi.


Da je to reka netko drugi pa ajde, nego lik koji stalno iritantno spominje gejeve po Zagor topicima.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/11/2018 : 19:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Meni odvratno i nezanimljivo!

Potpuno nepotreban potez ČK i nepotrebna propaganda LGBT populacije!


Neka si ti nama rekao.

Nikada nisam imao nekoga na ignoreu, ali ti si jako blizu da postaneš prvi.



Evo upravo me zbog toga nešto zabolelo sad u predelu prepona...


Ha, nisam uopće mislio da ćeš odgovoriti, s obzirom da ovakve prozivke redovito ignoriraš. Ali odgovor je baš u tvom stilu, nimalo iznenađujuće.

Nego, tko je tebi dao da budeš novinar? Da li je to bila neka rodbinska veza? Nekoga si dobro podmazao lovom? Ili možda ucjenio nečime?



Štampani mediji (dnevni):

Politika, Borba, Gazeta, Pravda

Štampani mediji (nedeljni i mesečni):

Huper, Tempo, Afera, Artem, Ilustrovana Politika, Politikin Zabavnik, Sport 24, Ekspres, Vodič za Život

Elektronski mediji:

B92, Treći kanal

To su sve mediji u kojima sam radio, sarađivao, uređivao od 1992.a u nekima radim i danas. I sve sam njih po tebi potplatio ili ucenio... Zanimljvo koliko sam ja moćan!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/11/2018 : 19:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Štampani mediji (dnevni):

Politika, Borba, Gazeta, Pravda

Štampani mediji (nedeljni i mesečni):

Huper, Tempo, Afera, Artem, Ilustrovana Politika, Politikin Zabavnik, Sport 24, Ekspres, Vodič za Život

Elektronski mediji:

B92, Treći kanal

To su sve mediji u kojima sam radio, sarađivao, uređivao od 1992.a u nekima radim i danas. I sve sam njih po tebi potplatio ili ucenio... Zanimljvo koliko sam ja moćan!


Pa eto, ne znam kako drugačije objasniti da uopće imaš posao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/11/2018 : 19:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Štampani mediji (dnevni):

Politika, Borba, Gazeta, Pravda

Štampani mediji (nedeljni i mesečni):

Huper, Tempo, Afera, Artem, Ilustrovana Politika, Politikin Zabavnik, Sport 24, Ekspres, Vodič za Život

Elektronski mediji:

B92, Treći kanal

To su sve mediji u kojima sam radio, sarađivao, uređivao od 1992.a u nekima radim i danas. I sve sam njih po tebi potplatio ili ucenio... Zanimljvo koliko sam ja moćan!


Pa eto, ne znam kako drugačije objasniti da uopće imaš posao.



Srećom pa se o tome ne pitaš ti već stručni ljudi koji su godinama i decenijama u novinarstvu...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/11/2018 : 20:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Srećom pa se o tome ne pitaš ti već stručni ljudi koji su godinama i decenijama u novinarstvu...


Ha, ako su "stručni" poput tebe, onda mi je sve jasno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/11/2018 : 20:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Srećom pa se o tome ne pitaš ti već stručni ljudi koji su godinama i decenijama u novinarstvu...


Ha, ako su "stručni" poput tebe, onda mi je sve jasno.



Dovoljno je da su mene imali poverenja jedan Tijanić, jedan Tirnanić. jedan Željko Cvijanović... sve sami bardovi srpske novinarske scene, da ne nabrajam sad druge!

Ti izgleda ne praviš razliku između foruma i realnog života...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 02/11/2018 : 20:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jesse_Pinkman

Odličan!


A čudilo bi me baš da je ovo tebe zaobišlo. 🤔
Isto kao i mene. 🤪


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/11/2018 : 20:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Ti izgleda ne praviš razliku između foruma i realnog života...


Znači, ti si u stvarnosti pristojniji, sposobniji i općenito bolja osoba?

Jebiga, teško mi je povjerovati u to. To je isto kao priča o dječaku koji je stalno vikao "Vuk! Vuk!".

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/11/2018 : 20:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vronski 3

Ti izgleda ne praviš razliku između foruma i realnog života...


Znači, ti si u stvarnosti pristojniji, sposobniji i općenito bolja osoba?

Jebiga, teško mi je povjerovati u to. To je isto kao priča o dječaku koji je stalno vikao "Vuk! Vuk!".



Pitaj ljude koji me poznaju u privatnom životu, ima ih hvala bogu na ovom forumu...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000