forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli/DC Comics team-up
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 04/11/2018 : 10:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
grozno...definitivno cu zaokruzti kolekcije i zavrsiti sa njima ako to bude
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 04/11/2018 : 10:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Pošto sam veliki fan DC stripova, i bonelija, ovo je kao rani božićni dar mi :D
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/11/2018 : 10:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
U dvojbi sam dal se veselit ili ocajavat..mozda se taj projekat i obnese...sacekajmo prvo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 11:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma kome li su pala na pamet ovakva udruzivanja? Sto nije bolje da junaci stoje svak sa svoje strane granice I nikom nista... Ovako mi to lici na budenje Frankensteina.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/11/2018 : 11:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Prva liga!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/11/2018 : 11:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ništa me više ne može začuditi. Možda vidimo i Zagora i Mikija Mausa tako. Bila je već adaptacija Dilana Doga u stripu Mikija Mausa.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/11/2018 : 11:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma kome li su pala na pamet ovakva udruzivanja? Sto nije bolje da junaci stoje svak sa svoje strane granice I nikom nista... Ovako mi to lici na budenje Frankensteina.


Evoluciju je teško zaustaviti, takođe i u stripovima.
SBE je počeo da upotrebljava recepte američkih izdavačkih kuća, koji kod njih postoje već dugo vremena.

Ovakvi team-upovi mogu da bude dobra reklama, prije svega za manje poznatije junake, u ovom slučaju su to likovi iz SBE univerzuma. Ako će ko profitirat iz ovih saga, onda SBE. Pitanje je samo koji im je cilj, da li žele populizaciju svojh junaka van teritorija koje drže ili šta već.

Ovo meni više liči na to da žele da prezentuju SBE junake u većoj mjeri u Americi i zapadnoj Evropi, gdje su DC junaci izuzetno popularni. Ukoliko se o tome radi, nije isključeno da će SBE na ovaj ili onaj način pokušati da izvuče korist na novim teritorijama, jer čisto sumnjam da to rade samo zbog toga kako bi poboljšali Igoru prodaju.
Za sada sve što se dešava ide Igoru na ruku, ali kao što rekoh, teško je reći koje dugoročne planove ima SBE u cijeloj ovoj priči.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/11/2018 : 11:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sve je moguće...




Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/11/2018 : 11:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Ima, ima



Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 04/11/2018 : 12:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
To sto ovo postoji u americi i kojekude ne znaci da mi se svidja ovde sa bonelijem.
Naprotiv, mislim da je totalna glupost.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 04/11/2018 : 12:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Zivo me zanima sta italijani vele na ovu vijest.
Moze li neko da prenese reakcije, ko zna talijanski? Solar,Guida...??

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 13:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

To sto ovo postoji u americi i kojekude ne znaci da mi se svidja ovde sa bonelijem.
Naprotiv, mislim da je totalna glupost.


Naravno.
To sto je Amerika definitivno mocna i udara ritam svemu, ne lijeci je od loseg ukusa. A eto, i taljani se uvlace u guzicu, mocnicima univerzuma.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 13:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl

Ma kome li su pala na pamet ovakva udruzivanja? Sto nije bolje da junaci stoje svak sa svoje strane granice I nikom nista... Ovako mi to lici na budenje Frankensteina.


Evoluciju je teško zaustaviti, takođe i u stripovima.
SBE je počeo da upotrebljava recepte američkih izdavačkih kuća, koji kod njih postoje već dugo vremena.

Ovakvi team-upovi mogu da bude dobra reklama, prije svega za manje poznatije junake, u ovom slučaju su to likovi iz SBE univerzuma. Ako će ko profitirat iz ovih saga, onda SBE. Pitanje je samo koji im je cilj, da li žele populizaciju svojh junaka van teritorija koje drže ili šta već.

Ovo meni više liči na to da žele da prezentuju SBE junake u većoj mjeri u Americi i zapadnoj Evropi, gdje su DC junaci izuzetno popularni. Ukoliko se o tome radi, nije isključeno da će SBE na ovaj ili onaj način pokušati da izvuče korist na novim teritorijama, jer čisto sumnjam da to rade samo zbog toga kako bi poboljšali Igoru prodaju.
Za sada sve što se dešava ide Igoru na ruku, ali kao što rekoh, teško je reći koje dugoročne planove ima SBE u cijeloj ovoj priči.


Da.
Amerika, veliki cuvar,prosvijetitelj,brat,otac i prijatelj...
Ako neces pod njezin kisobran, onda ces kisnuti.
Eto tako ja to vidim

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 04/11/2018 : 14:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by djukak

To sto ovo postoji u americi i kojekude ne znaci da mi se svidja ovde sa bonelijem.
Naprotiv, mislim da je totalna glupost.


Naravno.
To sto je Amerika definitivno mocna i udara ritam svemu, ne lijeci je od loseg ukusa. A eto, i taljani se uvlace u guzicu, mocnicima univerzuma.



I was traveling in Java when [its] first McDonald's went up: it was like, "for fuck's sake." The invasion by any homogenized culture is so depressing, the erection of another Disney World in, say, Umbria, Italy, more so. It strangles the indigenous culture and narrows expression of life.


David Bowie (I'm afraid of Americans)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/11/2018 : 14:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Znam da je nekima dosadno ali mogli bi se držati teme barem približno.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 04/11/2018 : 14:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
mozda je to team-up ove teme i drugih tema

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 04/11/2018 15:23:29
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/11/2018 : 15:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Da, da, glupi Amerikanci. Izmislili nam ovr kompjutere, pa i ovaj internet da se rapravljamo o stripovima, koji su izmisljeni u hmmmm, tamo negde...

Ko da je bonelli vrh umetnosti, pa ce se sad srozati sa druzenjem sa "bezveznim" dc junacima.



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 15:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

Da, da, glupi Amerikanci. Izmislili nam ovr kompjutere, pa i ovaj internet da se rapravljamo o stripovima, koji su izmisljeni u hmmmm, tamo negde...

Ko da je bonelli vrh umetnosti, pa ce se sad srozati sa druzenjem sa "bezveznim" dc junacima.






Amerikanci se kao narod pisu sa malim pocetnim slovom, Bonelli, izdavacka kuca, pak s velikim.
Izmislili su oni, da, program za vojnu silu, nikako za civilno sluzenje, sve oni misle na dobrobit svijeta, naravno, ali eto,'uteklo' im je ponesto kao internet...
Bonelli nikako nije vrh umjetnosti, dakako, ali i prosjecan Zagor je bolji od 'velicanstvenih' infantilnih zakrabuljenih kojestarija.
I da, jesi li bio u Americi? Tom najnepostenijem sustavu od svih sustava...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/11/2018 : 15:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by agochkov

Da, da, glupi Amerikanci. Izmislili nam ovr kompjutere, pa i ovaj internet da se rapravljamo o stripovima, koji su izmisljeni u hmmmm, tamo negde...

Ko da je bonelli vrh umetnosti, pa ce se sad srozati sa druzenjem sa "bezveznim" dc junacima.






Amerikanci se kao narod pisu sa malim pocetnim slovom, Bonelli, izdavacka kuca, pak s velikim.
Izmislili su oni, da, program za vojnu silu, nikako za civilno sluzenje, sve oni misle na dobrobit svijeta, naravno, ali eto,'uteklo' im je ponesto kao internet...
Bonelli nikako nije vrh umjetnosti, dakako, ali i prosjecan Zagor je bolji od 'velicanstvenih' infantilnih zakrabuljenih kojestarija.
I da, jesi li bio u Americi? Tom najnepostenijem sustavu od svih sustava...



Oprosti, ali kod nas u Makedoniji se narodi pisu velikim slovom. Ne da je to najbitnije.

Prosecan Zagor bolji od Watchmana, Sandmana ili Batmana od Millera? Od Swamp Thinga? Od Morrisonovog Animal Mana? Stvarno?

Mislim volim ja Bonelli, ali daj malo realno gledajte na stvari. Bonelli moze samo profitirati od ovoga, posebno ako ide engleska verzija.
I ne, nisam bio u Americi, samo sam citao njihove stripove
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2018 : 15:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sorry, nisam znao da si iz Makedonije.
Karikiram, nije bolji od tog nabrojenog, naravno, ali u globalu gledajuci americke su price, a sto da kazem, pretjerivanje. Kao i sve njihivo, uostalom. Megalomanija. Znam,reci ces ima toga i u Bonelliju, ali bogami bar je bolje nacrtano. Sto se zemlje, kao zemlje tice, ne moras ni ici, neces tamo srece naci...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/11/2018 : 16:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

U dvojbi sam dal se veselit ili ocajavat..mozda se taj projekat i obnese...sacekajmo prvo.



Kad je teller u dvojbi, onda projekt nema smisla...
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/11/2018 : 16:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Poenta mi je da je dobro sto se nesto pokusava. Bonelli jos nije mrtav. Mozda ce sve to biti kolosalni neuspeh (najverovatno), ali Davide Bonelli pokusava nesto novo: DC, albumi u francuskom stilu,filmovi kao Dampyr.. posto ako se ostavi isti format kao dosad onda samo pada prodaja
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/11/2018 : 16:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Žalosno je što u ovom eventualnom srazu, primjerice, Zagora ili Flasha ne bi bilo pobjednika, jer će dva glavna lika zajedničkim snagama, nastojati eliminirati trećeg negativca. Još jednom: bljaaaaaakkkkkkk.....
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/11/2018 : 16:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Žalosno je što u ovom eventualnom srazu, primjerice, Zagora ili Flasha ne bi bilo pobjednika, jer će dva glavna lika zajedničkim snagama, nastojati eliminirati trećeg negativca. Još jednom: bljaaaaaakkkkkkk.....



A u redovnim zagorovim avanturama uvek postoji opasnost da Zagor ne prezivi, jelda?

Edited by - agochkov on 04/11/2018 16:47:45
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/11/2018 : 16:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Žalosno je što u ovom eventualnom srazu, primjerice, Zagora ili Flasha ne bi bilo pobjednika, jer će dva glavna lika zajedničkim snagama, nastojati eliminirati trećeg negativca. Još jednom: bljaaaaaakkkkkkk.....



A u redovnim zagorovim avanturama uvek postoji opasnost da Zagor ne prezivi, jelda?



Ne, kažem kako ih autori uopće neće stavljati u finalan sraz, baš zbog toga će im trebati netko treći. Neprijatelj kojeg valja poraziti.
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000