forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 120 - Tyler Cross
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/11/2018 : 21:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa da, može ga se usporediti sa više stripova, nisam rekao da je Torpedov klon, samo sam ga preporučio fanovima Torpeda.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2018 : 21:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Pa da, može ga se usporediti sa više stripova, nisam rekao da je Torpedov klon, samo sam ga preporučio fanovima Torpeda.



ma ok je to, samo sto je to neke skrenulo na krivi put pa sam reagovao, nista vise
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/12/2018 : 11:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Tyler Cross definitivno ima dosta poveznica sa Torpedon, i preporuka stoji. Mislin da će se svima kojima se sviđa Torpedo svidit i ovo.
Meni se svidilo, i to jako.
Sve tri priče su mi dobre i sigurno će se ponovo čitat.
Cijena od 200 Kn za šest albuma bagatela.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/12/2018 : 15:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
200 kuna za 6 albuma??

misliš 250 k za tri albuma?


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/12/2018 : 15:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

200 kuna za 6 albuma??

misliš 250 k za tri albuma?





Bit će onda 200kn za 3 albuma ali svaki po 90+ stranica, a to su većinom 2 bd toma, pa je NESTVRSTANI zaključio da je to 6 komada. A 200kn jer zapravo velika većina nas kupuje stripove kada su na 20% popusta pa ga je on odmah uračunao

EDIT: Bogami si dobio 3 odgovora u šutu

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/12/2018 15:32:04
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/12/2018 : 15:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Relativno često ga se može dobiti na popustu od 20%, dakle 200 kuna, a ima skoro 300 stranica, dakle 6 "normalnih" albuma, vjerujem da je to tako mislio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/12/2018 : 15:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

200 kuna za 6 albuma??

misliš 250 k za tri albuma?




Imaš pravo, 3 albuma ali dupla.
200 Kn je cijena koja vridi praktički pola godine.
Na Interliberu je košta još manje od tih 200 Kn.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2018 : 15:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, bija je samo 180 kunjerosa. 8)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/12/2018 : 15:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Je, bija je samo 180 kunjerosa. 8)






Je vama raskalašenim i bogatim Slovencima šta kupujete 20+ izdanja.
Nama umjerenim i racionalnim Hrvatima je bija 190

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/12/2018 20:44:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2018 : 19:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa dobro kad se ne udruzite u zadrugu pa svi skupa... ;)


Nego, dobro ste me sjetili, trebam i s ovim poceti. Samo da zavrsim petu knjigu metaka pa ce i Tyler ubrzo doci red. Obnovit cu i prvi album.

Nego, dosta duuugo sam prodavao ovaj Padorin album, nitko ga nije ni pomirisao par godina kad se jednom nađu dvojica, on i ona, i stali pred mojim standom ko ukopani. Imate li jos sta od njega. Nuryja mislite? Pa, veoma je poznat i cijenjen u Fr, ima dosta albuma da. Ne ne, od crtaca. Uf... nisam siguran. Ni jednog drugog njegovog stripa se tada nisam sjetio (da je vec izasao). Tako da svatko jedno nađe nesto za sebe. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/12/2018 : 20:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
citam u dargaudovom izdanju, ovo je odlicno jebote

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/12/2018 : 17:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Karikaturalni, cartoon-networski crtež ravnih linija će možda nekim čitateljima stare škole izgledati premoderno (predigitalno), no meni se jako dopao. Posebno mi se dopalo kao je crtež iskorišten za noirovsku igru svijetla i sjene, premda je strip sav u žarkim bojama.

Sa druge strane Nury se još jednom dokazao kao majstor žanrovske fabule. Radnja je dinamična, akcija pretjerana taman koliko treba, a klišeji služe kao znalački mig, a ne kao neinspirirani prečac. Reference na mitska mjesta američke povijesti i (pop/film)kulture (zatvor Angola, Kuba, Bad Day at Black Rock, Shawshank Redemption, Cool Hand Luke) pojačavaju taj osjećaj iniciranosti u konosjersko društvo.

Prva priča je neo-vestern, druga zatvorska akcijska drama, a treća noir u maniri najboljih krimića iz sedamdesetih smještenih na krajnji jug SAD-a (filmova poput The Long Goodbye, Night Moves, The Drawning Pool, itd.). Fabula treće priče je najelaboriranija i uistinu virtuozno ispletena u 90ak stripovskih stranica, te ostavlja najsnažniji utisak zbog svoje sociološke kulise. Prizor (sjajne ekspozicije) turista koji nadiru u Miami me podsjetio na finale Casina, no nije riječ o pukom referenciranju. Nury se tom pričom majstorski naklonio i Raymondu Chandleru i Martinu Scorseseu, odnosno samom žanru.

Edited by - vukozec on 11/12/2018 20:34:29
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/12/2018 : 21:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Karikaturalni, cartoon-networski crtež ravnih linija će možda nekim čitateljima stare škole izgledati premoderno (predigitalno), no meni se jako dopao. Posebno mi se dopalo kao je crtež iskorišten za noirovsku igru svijetla i sjene, premda je strip sav u žarkim bojama.

Sa druge strane Nury se još jednom dokazao kao majstor žanrovske fabule. Radnja je dinamična, akcija pretjerana taman koliko treba, a klišeji služe kao znalački mig, a ne kao neinspirirani prečac. Reference na mitska mjesta američke povijesti i (pop/film)kulture (zatvor Angola, Kuba, Bad Day at Black Rock, Shawshank Redemption, Cool Hand Luke) pojačavaju taj osjećaj iniciranosti u konosjersko društvo.

Prva priča je neo-vestern, druga zatvorska akcijska drama, a treća noir u maniri najboljih krimića iz sedamdesetih smještenih na krajnji jug SAD-a (filmova poput The Long Goodbye, Night Moves, The Drawning Pool, itd.). Fabula treće priče je najelaboriranija i uistinu virtuozno ispletena u 90ak stripovskih stranica, te ostavlja najsnažniji utisak zbog svoje sociološke kulise. Prizor (sjajne ekspozicije) turista koji nadiru u Miami me podsjetio na finale Casina, no nije riječ o pukom referenciranju. Nury se tom pričom majstorski naklonio i Raymondu Chandleru i Martinu Scorseseu, odnosno samom žanru.


Odlično napisano.
Volin kad neko drugi ovako suvislo posloži ono šta ja ne mogu.

Inače, šta se poveznice s Torpedon tiče ona definitivno postoji. Iako je zajeban, Torpedo je jako iskarikiran lik, i kako serijal ide kraju ta karikatura čak ide u grotesku. Kod Torpeda je sve "pre". On je prezajeban, prezao, presurov, Pascal je preglup i presmotan, prodavači ribe su presmrdljivi i predebeli, žene su presisate i preguzate, itd...
Tyler Cross je na neki način Torpedo bez ovoga "pre".

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/12/2018 22:01:43
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/12/2018 : 22:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
opet ja . da podrzim ove koje ne vole torpeda da uzmu ovo. slicni su samo u obrisima
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 12/12/2018 : 00:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Likovno više liči na Parkera nego na Torpeda.

Baš čitam, prva storija je odlična.


www.maconcomics.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/12/2018 : 05:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa da, na parkera .
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2018 : 21:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tajler je vrhunski strip! Procitao davno prvi broj jos u izdanju Padore i tad me je odusevio. Necu prodavati Padorino izdanje jer mi je bas priraslo srcu. Nabavlja se Fibrin integral sto pre.

Nego je l ce biti jos epizoda u Francuskoj?

I svima kojima se svideo Tajler preporucujem Cassidya i Parkera, obavezno!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/12/2018 : 00:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Karikaturalni, cartoon-networski crtež ravnih linija će možda nekim čitateljima stare škole izgledati premoderno (predigitalno), no meni se jako dopao. Posebno mi se dopalo kao je crtež iskorišten za noirovsku igru svijetla i sjene, premda je strip sav u žarkim bojama.


odličan opis Brunovog crteža.

ali kad već pričamo o njemu,zapali su mi za oko još neki njegovi stripovi,koje cenim kao totalno dojajne!!
Možda je izivko čitao nešto od njih?

https://www.bedetheque.com/serie-6751-BD-Inner-City-Blues.html
https://www.bedetheque.com/serie-1317-BD-Nemo-Bruno.html
https://www.bedetheque.com/serie-18512-BD-Commando-colonial.html
https://www.bedetheque.com/serie-14695-BD-Biotope.html
https://www.bedetheque.com/serie-17233-BD-Junk.html

svi fenomenalno nacrtani,odlično ocenjeni,zaokružene priče u integralni izdanjima.

Živi bili pa ih videli u Fibrinom izdanju jednom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/12/2018 00:37:30
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/12/2018 : 12:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ništa od ovoga Nijemci nisu objavili koliko znam.
Inače čitao sam Atar Gulla i Tyler Cross.

Avant je prije par mjeseci objavio Black & Proud http://www.avant-verlag.de/comic/black_proud_vom_blues_zum_rap

Have mercy
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 13/12/2018 : 16:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ništa od ovoga Nijemci nisu objavili koliko znam.
Inače čitao sam Atar Gulla i Tyler Cross.

Avant je prije par mjeseci objavio Black & Proud http://www.avant-verlag.de/comic/black_proud_vom_blues_zum_rap



Ko jebe njemce...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2018 : 18:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ništa od ovoga Nijemci nisu objavili koliko znam.
Inače čitao sam Atar Gulla i Tyler Cross.


nisu objavili a radi se o njihovom čoveku??
čudno!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/12/2018 : 19:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

Ništa od ovoga Nijemci nisu objavili koliko znam.
Inače čitao sam Atar Gulla i Tyler Cross.


nisu objavili a radi se o njihovom čoveku??
čudno!


Tko je njihov čovjek? Brüno je čisti Francuz.
Baban mu isto Francuz, deda isto...

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2018 : 20:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
videh da je rođen u Nemačkoj pa ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/12/2018 : 20:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

videh da je rođen u Nemačkoj pa ...


Sin francuskog vojnika na službi u Alemaniji.

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/12/2018 : 20:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Likovno više liči na Parkera nego na Torpeda.

Baš čitam, prva storija je odlična.





Meni ta tri stripa likovno ne liče jedan na drugog podjednako.
Jedina poveznica između Parkera i Tylera ako o likovnom dijelu pričamo je šta nisu šareni, odnosno nema puno boja po tabli. Kod Tylera je na tabli uglavon samo jedna boja u nekoliko nijansi a Parker ima isto jednu boju po tabli i to uvik plavu.
Ako o samon crtežu pričamo čak sličniji su mi Parker i Torpedo nego Parker i Tyler. Tyler ima baš kako vukozec kaže cartoon network digitalni crtež, ova druga dva s takvin crtežon nemaju veze.

Da ne bi bilo zabune, meni su i Tyler i Torpedo i Parker odlični.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000