forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 120 - Tyler Cross
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2018 : 22:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako o samon crtežu pričamo čak sličniji su mi Parker i Torpedo nego Parker i Tyler.



+1

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Da ne bi bilo zabune, meni su i Tyler i Torpedo i Parker odlični.



I meni su Torpedo i Parker odlični.

Tylera još nisam čitao osim previewa koji mi se umjereno svidio.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/12/2018 : 20:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Odlican. Remek delo.

sangue navajo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/12/2018 : 20:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prejebeno! Odlicno! Masala!

Vec vidim da ce kotirati visoko u strip oskarima 2018. Barem kod mene.

Zao mi jedino sto je toliko "malo" toga, pa sam se borio sa demonima da li da nasilno prestanem sa citanjem pa da uzitak traje sto dalje... ali onda je vrag rekao jebiga i posmrkao sam sve tri price.
Ajde, prvu sam obnovio. Imala je PaDora njusku za dobru stvar, a i ponovno sam uzivao u "narko westernu".

Angola ima donekle poznatu shemu, ima takvih konstrukta i kod Bonellija bezbroj (i kod Ken Parkera), ali nacin na koji Nury vozi pricu je... savrsen. Plus komican kada treba.

A posljednja je mozda donekle slicna Parkeru (mislim onom Westlakea).

Sve tri price su mi pale ko budali samar i uzivao sam u svakoj od njih. Tesko bi koju izdvojio. Svakako se vidi da Nury zna posao, a Brüno je odlican. Ovo je bila uzivancija sto na sat. A sta sada...
No, zato jedva cekam na Atar Gulla (Kolorka 136), ali to je tek na ljeto.




Svakako tople preporuke svima za ovaj biser od tri epizode.


Meni je najslicniji vec pomenutom Parkeru. Po scenariju mu sigurno vise slici nego recimo Torpedu.

Oni koji jos niste citali Parkera, odmah u ovom pravcu!
http://www.darkwoodprodavnica.rs/strip-arhiv.html?publisherID=216&editionID=808&edition=Parker+%28Darkwood%29#cxList


A oni koji su citali Parkera, a Tylera jos nisu, odmah strip u ruke!



Strip je oruzje, uzmi ga u ruke!



















Hmmm, a ovo?




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/12/2018 : 23:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Almost Human Milian, Charlie Death Wish... :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/12/2018 : 23:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo upravo i ja dovrsio ovaj integral, ali ne bih htio previse kvariti pozitivnu atmosferu na topicu. Malo se salim, naravno, ali cinjenica je da Tyler nije bas strip za mene, ili je mozda bolje reci da ja nisam njegova ciljana publika. Neovisno o tome, drago mi je sto sam ga procitao i apsolutno bih ga preporucio svim ljubiteljima zanra, no ja mu se po svoj prilici necu vracati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/12/2018 : 23:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli




Hmmm, a ovo?







Ovo me malo podsjeća na Love & Rockets Palomar

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/12/2018 : 23:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
cinjenica je da Tyler nije bas strip za mene



Skužili smo već do sad da ti baš i ne voliš stripove koji valjaju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/12/2018 23:48:22
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/12/2018 : 00:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Ovo me malo podsjeća na Love & Rockets Palomar



Bas sam o tome razmisljao.

A za ovo drugo, bitno da se mi razumijemo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2018 : 10:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovu naslovnicu koju sam postavio gore...
https://www.bedetheque.com/BD-Tyler-Cross-HS-Vintage-et-Badass-le-cinema-de-Tyler-Cross-346776.html

mislio sam vise na to da bi bilo i to zanimljivo vidjeti, zasto da ne. A sasvim frisko je to izaslo. No, ozbiljno... ne vjerujem da ce to netko izdati. Kazem samo da bi bilo zanimljivo vidjeti.
GT mi to prijevodi:

Each Tyler Cross draws a large part of his imagery from a handful of films that deal with the precise universe in which they unfold. Fabien Nury and Brüno bring together in this superb book all the scenographic and iconographic inspirations that led to the creation of their gangster. 76 illustrated chronicles which sketch a certain vision of America and its mythologies, but especially a true declaration of love to the black genre.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2018 : 14:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pre neku godinu,Padora je objavila ovaj,tada tako planiran,one shot,i koliko mi je poznato,prošla vrlo tanko sa njim;iako je strip bio žešće frišak,uzeo nagrade za album i scenario godine,došao iz pera na ovim prostorima priznatog Nurija...Ali ko da objasni ljudima da ne postoje samo Zagor,Dilan Dog i Alan Ford.
Nakon velikog uspeha,Bruno i Nuri su napravili još dva albuma,Angola i Majami,koji su zajedno sa prvim,Blek Rokom objavljeni u Fibrinoj integralčini.
Tri priče sa po 90+ stranica - jedna (Black Rock) u vestern fazonu,druga (Angola) robijaška,te treća (Miami) punokrvni noir - ma milina jedna!!
I dok se prve dve čitaju sto na sat,treća je malo zajebana (noir,jebi ga), i mora se povesti računa o detaljima,imenima...Prvi put sam je čitao iz prekida i nekoncetrisan,i ostao pomalo(više) zbunjen,ali sam zato za drugi krug nabacio idealne uslove,što se itekako isplatilo.
Nuri - pokido' je čovek u pravom smislu reči;uz BJUF,Tajler mi je njegov najbolji strip,a oba su mi remek dela.U sva tri albuma iscrpeo je mnoge ideje iz kojekakvih filmova i moglo bi se reći da je previše klišea,ali u konačnici to sve deluje brutalno dobro.
Bruno se svojim karikaturalnim, cartoon-networskim crtežom (copyright by vukozec (sa scom-a)) fenomenalno uklopio u Fabijenov narativ.
Maksimalna ocena za jednog mi od favorita za strip godine.

*pohvale za prevod Tine Dunjić Messmer
*Tajler često podseća na Kukovog Parkera i Abulijevog Torelija - a sam strip više naginje na Parkera

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2018 : 19:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
*Jedna mala omaška - matori pumpadžija je rođen 1892.godine,a kaže da je otišao u rat sa 29 godina.SAD su ušle u WWI 1917.godine,pa je trebalo da stoji "sa 25 sam otišao u rat".

*za pola godine od istog dvojca nam stiže Atar Gul - jedan od reeeetkih stripova koje sam pročitao u skenju - nije mi toliko dobar kao Tajler,ali svakako odličan;doduše,moguće i da je skenjovanje donkekle pokvarilo dojam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/12/2018 21:39:57
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/12/2018 : 10:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ako Luca Torelli osobno kaže da Tyler sliči na njega, ko može tvrdit suprotno?
Osvrt našeg bivšeg kolege Luce Torellija:
https://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Strip-Tyler-Cross-prica-pribranog-gangstera-ciji-potezi-i-rijeci-nisu-za-svakoga?fbclid=IwAR0zSVIV3Bx9H0YAP0Dx17tRRI1isfTzAssSihuDsg-wL64DGhogsXddi4k

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 23/12/2018 10:25:39
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/12/2018 : 11:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sledeci korak je da se kvalitet torpeda pravda preko tajlera. tipa tajler je dobar, super i tako to, bas lici na torpeda
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/12/2018 : 11:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zalosno je sto i mocni anto poredi torpeda i tajlera
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/12/2018 : 13:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

zalosno je sto i mocni anto poredi torpeda i tajlera



"Moćni anto" , to je nešto kao
ili ?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/12/2018 : 09:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Da "Moćni Anto"
Ovaj Kasper nije Jakovljević, on je neki teži izdajnik.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 24/12/2018 : 14:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Nabavija sam sva 4 albuma Nuryjevog serijala "Le Maître de Benson Gate" isto zanr polar kao i Tyler pa cu proveriti kakvo je ova dva slobodna dana praznika.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/12/2018 : 00:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
pročitan u jednom komadu..ukratko genijalan krimić..čista desetka

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/12/2018 : 14:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Nabavija sam sva 4 albuma Nuryjevog serijala "Le Maître de Benson Gate" isto zanr polar kao i Tyler pa cu proveriti kakvo je ova dva slobodna dana praznika.



Evo procitao ovo kao sto sam najavio i radnja je dosta ozbiljnija, sporija i teza, drugaciji tip price, manje atraktivan i ipak malo slabije, uopce nije krimic kao sto sam vidio negdje nego neka avantura/polupovjesni.

Ali zato sam procitao jos jedan uradak dvojca Nury Bruno - Atar Gull i strip je bolnica, tesko da moze bolje, obavezno nabavite kad Sunjic izbaci.

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 30/12/2018 14:45:23
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/12/2018 : 15:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Nabavija sam sva 4 albuma Nuryjevog serijala "Le Maître de Benson Gate" isto zanr polar kao i Tyler pa cu proveriti kakvo je ova dva slobodna dana praznika.



Evo procitao ovo kao sto sam najavio i radnja je dosta ozbiljnija, sporija i teza, drugaciji tip price, manje atraktivan i ipak malo slabije, uopce nije krimic kao sto sam vidio negdje nego neka avantura/polupovjesni.

Ali zato sam procitao jos jedan uradak dvojca Nury Bruno - Atar Gull i strip je bolnica, tesko da moze bolje, obavezno nabavite kad Sunjic izbaci.



Nabavija san ovo priko Europe Comicsa na tvoju preporuku, pa javin dojmove.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 30/12/2018 : 20:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Vridi svake kune.
Spada u onih 10% najkvalitetnijih fibrinih izdanja.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2019 : 16:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Primjetih da sam pročitao sve Fibrine stripove sa Nuryevim potpisom, pa da ih rangiram (nikad dosta top lista):

1. Bilo jednom u Francuskoj
2. Tyler Cross
3. Silas Corey 1 & 2
4. Staljinova smrt
5. Smrt Caru!
6. Zlato i Krv

PS: pročitao sam i prvi album W.E.S.T. u izdanju Darkwooda, ali nije me povukao da nastavim. Mislim da me najviše zamorio staromodni izgled stripa sa previše sličica po tabli, no možda mu dam još jednu šansu.

Edited by - vukozec on 03/01/2019 16:59:10
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2019 : 17:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Opa! Zlato i krv mi se bas bas dopao, pa ako je kod tebe na posljednjom mjestu, znaci ima da uzivam maksimalno u ovih par kojih jos nisam citao sa liste (3-5)? :)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2019 : 17:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nikako se ne bih složio da je Zlato i krv najlošiji. Meni je jako, jako dobar i bolji od bar pola ostalih s liste.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/01/2019 : 17:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nikako se ne bih složio da je Zlato i krv najlošiji. Meni je jako, jako dobar i bolji od bar pola ostalih s liste.


+1

Silas najgori.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000