forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 120 - Tyler Cross
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/01/2019 : 17:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da Silas je baš bzvz strip, odličan crtež, ali baš mu fali ono nešto.
Sad vidim da sam čitao sve sa te liste osim Tylera i Bilo jednom...
Od ostalih je Zlato i krv no1, ali i Staljin i Smrt caru su mi dosta dobri.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/01/2019 18:57:30
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2019 : 17:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nikako se ne bih složio da je Zlato i krv najlošiji. Meni je jako, jako dobar i bolji od bar pola ostalih s liste.



"Najlošiji" je možda gruba riječ, ali jedan mora biti na zadnjem mjestu :)

Mene naravno zanima tvoj poredak (uključujući gdje je tu najavljeni Atar).

Edited by - vukozec on 03/01/2019 18:23:44
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 03/01/2019 : 18:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Silas najgori



+1
Dosadno štivo

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2019 : 18:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Markos

Nikako se ne bih složio da je Zlato i krv najlošiji. Meni je jako, jako dobar i bolji od bar pola ostalih s liste.



"Najlošiji" je možda gruba riječ, ali jedan mora biti na zadnjem mjestu :)

Mene naravno zanima tvoj poredak (uključujući gdje je tu najavljeni Atar).


Zamijenio bih Silasa i Zlato i krv, recimo, drugo bi ostavio kako jest, mislim. Atar bi bio recimo ispred Staljinove smrti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2019 : 18:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam već na naslovnim temama Silasa naveo zašto mi se taj strip sviđa. Svakako je taj strip najviše light od svih navedenih, no on to ni ne skriva. Premda su mu pozadina stvarne povijesne okolnosti i u njemu se pojavljuju neke stvarne povijesne ličnosti, nitko ga neće zamijeniti za stvarnost. No riječ je o vrlo dinamičnom i pitkom detektivsko-špijunskom akcijskom trileru, sa jakim evropskim štihom (naklonom evropskoj detektivsko-špijunskoj literarnoj tradiciji), koji se sa lakoćom čita.

Sa druge strane zašto mi je Zlato i krv na zadnjem mjestu: Nury je žanrovski pisac i scenariji mu slijede zadane žanrovske šablone. No dok u ostalim scenarijima vješto barata sa žanrovskim klišejima pa ih tako revitalizira, u Zlato i krv su mi ti klišeji samo to: klišeji. Taj strip mi je onako, poor man's Lawrence od Arabije.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/01/2019 : 19:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Svaki od tih navedenih Nuryevih stripova možeš da gurneš u neki "poor man's" takav mu je stil...sad što tebi možda taj detektivski triler više leži druga priča. I meni je Silas zakovan na dnu. Zlato i krv odmah posle BJUF na vrhu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2019 : 19:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Mislim da sam već na naslovnim temama Silasa naveo zašto mi se taj strip sviđa. Svakako je taj strip najviše light od svih navedenih, no on to ni ne skriva. Premda su mu pozadina stvarne povijesne okolnosti i u njemu se pojavljuju neke stvarne povijesne ličnosti, nitko ga neće zamijeniti za stvarnost. No riječ je o vrlo dinamičnom i pitkom detektivsko-špijunskom akcijskom trileru, sa jakim evropskim štihom (naklonom evropskoj detektivsko-špijunskoj literarnoj tradiciji), koji se sa lakoćom čita.

Sa druge strane zašto mi je Zlato i krv na zadnjem mjestu: Nury je žanrovski pisac i scenariji mu slijede zadane žanrovske šablone. No dok u ostalim scenarijima vješto barata sa žanrovskim klišejima pa ih tako revitalizira, u Zlato i krv su mi ti klišeji samo to: klišeji. Taj strip mi je onako, poor man's Lawrence od Arabije.



Slažem se za Silasa, uostalom, ne bih ga objavio da ne mislim da je dobar, ali ne slažem se za Zlato i krv. Taj strip, ti likovi i ta zadnja scena, to ostaje urezano u pamćenju. To nije mala stvar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 03/01/2019 : 20:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Kako se radi o najmanje "samo dobrim" i boljim stripovima ovako se meni čini:

Odlični: Tyler Cross i Smrt caru!

Vrlo dobri: Bilo jednom u Francuskoj i Zlato i krv

Samo dobar: Staljinova smrt

(Silas Corey je nekupljen, a time i nečitan)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2019 : 22:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
BJUF>TC>Zlato i krv>Atar>Ja sam Legija>WEST
nisam čitao Silasa,Cara i Staljina
nisu izdati Katanga, Šarlota (nije završena),Fils du soleil i Comment faire fortune en juin 40

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/01/2019 : 23:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Fils du soleil dobar.

Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2019 : 23:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ove će godine Fibra objaviti i Katangu i Fils du soleil.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2019 : 23:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Bilo jednom.. (ne volim pisati BJUF, zvuči kao da sam bljucnuo ) je meni osobno vrlo dobro, kao i Zlato i krv koji mi je možda za pol ocjene lošiji. Za Tylera sam nagovoren, a nekako po komentarima sam dojma da ostali objavljeni naslovi nisu za mene. Gledao sam Staljinovu smrt, onaj Žukov mi je baš madafaka , i bojim se da bi mi strip pokvario dojam filma. Katangi se veselim i sigurno kupujem, dok ću za ostale naslove pričekati dojmove drugih.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 10:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Bilo jednom.. (ne volim pisati BJUF, zvuči kao da sam bljucnuo ) je meni osobno vrlo dobro


quote:
Originally posted by Zula


Vrlo dobri: Bilo jednom u Francuskoj


svaki put kad neko kaže za Francusku da je "tek" vrlo dobra,jedna zvezda na nebu se ugasi

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/01/2019 10:33:48
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 10:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ove će godine Fibra objaviti i Katangu i Fils du soleil.


quote:
Originally posted by anto


nisu izdati Katanga, Šarlota (nije završena),Fils du soleil i Comment faire fortune en juin 40





Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/01/2019 10:42:19
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/01/2019 : 10:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
svaki put kad neko kaže za Francusku da je "tek" vrlo dobra,jedna zvezda na nebu se ugasi



...i dupin zaplače :)

Ne bih se složio sa Redom da je svaki Nuryjev strip poor man's nešto: BjuF je npr. moćniji, konkretniji i uvjerljiviji od mnogih wannabe gangsterskih epova iz drugih medija. Bolji mi je taj strip od Mannove Vrućine recimo.

No složio bih se da su dojmovi subjektivni i da ima nešto i u tome kako kome leži koji žanr (pa i da meni više leži detektivsko-špijunska Europa od pustolovne Arabije). Ne mogu se svi složiti oko svega, u vezi Zlato i krv ja sam očito u manjini.

Edited by - vukozec on 04/01/2019 10:54:32
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/01/2019 : 10:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nuri radi odlicne stripove za sire narodne mase. ima tu i skarta, al nema veze, gledam koliko je dobroga napisao. a to su mi bjuf, tozla i tajler
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 04/01/2019 : 11:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
Prva prica mi je najbolja, definitivno 5/5, drzi paznju non stop, nema sanse da prestanes da citas jer bi ti prosto bilo zao da to uradis. Nekako mi je i sam uvod u pricu najbolje isprican u prvom delu pa mi je valjda i najbolje legla.
Drugi deo, zatvor, posle laganijeg uvoda krece ritam koji te opet drzi napetim do kraja price. Boravak u zatvoru, borba i beg...uzbudljivo, nema opustanja, psi trebaju u setnju, dete hoce da se igra, ne jedem, ne pijem, samo citam :)
Treca prica mi je mozda i najslabija (ako to uopste mogu i da kazem) ali uzrok tome je sto mislim da je prica ispricana na najmanje stranica a ima previse likova u igri, radnja je turbulentna i mnogo toga se odigrava. Odmah da kazem da nije konfuzno, da neko ne izvuce pogresan zakljucak, samo sto mislim da je mogla biti uradjena cak i na vise strana kao i prethodne 2 price. Kao da mi je u tom trecem delu bas to falilo...da ga citam duze
U svakom slucaju odlicna su sva 3 dela Tylera Crossa, krv, spletke, ubistva, vrhunski krimic.
Tyler Cross je za svaku preporuku 5/5
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2019 : 11:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote

Anto, pa što je loše u opisu vrlo dobro? Uostalom i fibra reklamira samo dobre stripove, pa sam ja čak i velikodušniji od markosa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/01/2019 : 14:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir


Anto, pa što je loše u opisu vrlo dobro?


Pa video si njegovo ocenjivanje. Vrlo dobri stripovi su mu ono što je drugima za škart
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 14:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by anto
svaki put kad neko kaže za Francusku da je "tek" vrlo dobra,jedna zvezda na nebu se ugasi



...i dupin delfin zaplače :)



quote:
Originally posted by Kerempir


Anto, pa što je loše u opisu vrlo dobro? Uostalom i fibra reklamira samo dobre stripove, pa sam ja čak i velikodušniji od markosa


znaš li koliko je od vrlo dobrog do fenomenalnog? Mnogo!
4/5 pa 4.5/5, pa 5/5 i tek onda 5+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/01/2019 14:51:29
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2019 : 16:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Heh anto, ja ti nemam takvo skaliranje, jednostavan sam čovjek
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/01/2019 : 17:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Oba Silasa su mi bila dosta dobra. Nisam još stigao pročitati Zlato i krv Tyler Crossa pa te stripove ne mogu uspoređivati. Svi Nuryevi stripovi su barem u kategoriji OK (Staljin), a neki poput BJUF su, Antovim gradiranjem, fenomenalni.

Edited by - Ernie Pike on 16/02/2019 15:45:34
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/01/2019 : 17:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Oba Silasa su mi bila dosta dobra. Nisam još stigao pročitati Zlato i krv pa te stripove ne mogu uspoređivati. Svi Nuryevi stripovi su barem u kategoriji OK (Staljin), a neki poput BJUF su, Antovim gradiranjem, ganitno fenomenalni.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2019 : 14:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Tyrel,vrlo dobar.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/01/2019 : 14:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Dobar je Tyrel,vrlo dobar.



Koji Tyrel?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000