forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 120 - Tyler Cross
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/01/2019 : 18:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by jaki

Dobar je Tyrel,vrlo dobar.



Koji Tyrel?






Eldon, a koji drugi

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/01/2019 : 19:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkosMalo je reći da će primitivci iz Black Rocka još dugo pamtiti gangstera koji je prošao kroz njihov grad…



Ispravak netočnog navoda, mnogi uopće neće toliko poživjeti

Odličan strip, a jednostavan crtež mi baš paše uz ambijent i vrijeme u kojem se događaju priče. Slažem se s nekim komentarima kako su prva i druga priča odlične, a treća priča, s obzirom na mnoštvo likova, definitivno zahtijeva pažljivije čitanje jer se lako zbuniti tko tu koga. Nitko nije spomenuo ali Nury baš lijepo vodi priču iz aspekata više likova (pogotovo zmije )
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 25/01/2019 : 21:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ipak očekivao malo vise obzirom na komentare. Rekao bih da su crtež i kolor neki derivat Hellboya, na to me je podsjetilo, rekao bih da je na tom principu radjeno ali doduše na nešto slabijem nivou, kadriranje u prvom stripu mi je onako, poslije se popravlja, price i atmosfera su u redu, u skladu sa tematikom. Sve u svemu, solidan strip.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/02/2019 : 15:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Sad sam pročitao prvi album, kako je ovo dobar strip.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/02/2019 : 16:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Sad sam pročitao prvi album, kako je ovo dobar strip.



i onda čitaš dalje a on sve bolji i bolji

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/02/2019 : 08:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Brutalno dobar strip. Vjerojatno najbolji koji sam pročitao od izašlih u 2018. Nury zna znanje, mislim da nisam još pročitao loš strip od njega (osim WEST, kojeg nije ni pisao sam)

Svaka priča je dobra, iako je skroz drukčija tematika. I tu se vidi Nuryjevo majstorstvo. Prva je moderni western, druga klasična zatvorska, a treća odličan krimić u Miamiju. Najviše mi ostala u sjećanju zmija i kako ona gleda na događanje, u drugom nagovor zatvorskog šefa i borba sa žličicom, a u trećem sam zaplet konačna borba u vatri.
Sjajni likovi, dobri dialozi, obrti i akcija. Nikad nije dosadno, ne guši se u dialozima koji ne vode ničemu (a la 100metaka recimo). Jedini minus je što je serijal završen. Mislim da ima potenciala za još priča.

Crtež - ajmo reći da paše uz ovakvu priču. Na momente totalni underground, ali opet u scenama nasilja brutalno efektan. Možda ne bi bilo loše dobiti i Orka-verziju ovog stripa jer s obzirom na fino balansiranje između bijelih i crnih tonova, rezultat bi vjerojatno bio jako dobar.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/02/2019 : 09:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Super je Tyler, jedna od boljih muških fantazija u zadnje vrijeme. Dok čitam o tom opakom frajeru koji mora bit surov da bi preživio, skoro sa se i sam osjećam surov . Prednost nad James Bondom je u tome što Bond mora glumiti i lagati da bi obavio špijunski posao, dok je Tyleru dovoljno biti čvrst i nepokolebljiv.
Odlična je fora što je Tyler toliko jednostavo prikazan da skoro i nema lica pa je mogućnost poistovjećenja još i veća. Genijalan cut/paste strip koji je mogao biti napravljen isključivo sad, kad smo već probavili tolike filmove i stripove slične tematike da su skoro dio našeg DNK. Crtež fenomenalan, Vukozec ga je najbolje opisao.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/02/2019 : 11:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Brutalno dobar strip. Vjerojatno najbolji koji sam pročitao od izašlih u 2018. Nury zna znanje, mislim da nisam još pročitao loš strip od njega (osim WEST, kojeg nije ni pisao sam)

Svaka priča je dobra, iako je skroz drukčija tematika. I tu se vidi Nuryjevo majstorstvo. Prva je moderni western, druga klasična zatvorska, a treća odličan krimić u Miamiju. Najviše mi ostala u sjećanju zmija i kako ona gleda na događanje, u drugom nagovor zatvorskog šefa i borba sa žličicom, a u trećem sam zaplet konačna borba u vatri.
Sjajni likovi, dobri dialozi, obrti i akcija. Nikad nije dosadno, ne guši se u dialozima koji ne vode ničemu (a la 100metaka recimo). Jedini minus je što je serijal završen. Mislim da ima potenciala za još priča.

Crtež - ajmo reći da paše uz ovakvu priču. Na momente totalni underground, ali opet u scenama nasilja brutalno efektan. Možda ne bi bilo loše dobiti i Orka-verziju ovog stripa jer s obzirom na fino balansiranje između bijelih i crnih tonova, rezultat bi vjerojatno bio jako dobar.



Ne bih rekao da je završen, sigurno će to ići dalje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/02/2019 : 11:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne bih rekao da je završen, sigurno će to ići dalje.


Iz tvojih ustiju u Bozje usi.



Tyleru, samaraj nas... 'ocemo jos!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 19/02/2019 : 17:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nakon pročitana sva tri albuma, strip ide direktno na prvo mjesto u izboru za strip godine (nakon BJUF , drugi put ću staviti Nuryev strip na prvo mjesto).
Aco je lijepo naglasio kako se Nury poigrao s različitim žanrovima i pokazao da je majstor u svima njima. Crtež me na prvu odbio (čitajući preview), ali mi je poslije legao i sad mi se čini da neki drugi ne bi ni valjao :-)
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 20/02/2019 : 13:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam samo prvi album i u svom žanru strip je odličan. Priča klizi, dijalozi su taman kako treba, a i crtež mi je baš sjeo.

Dobar predložak za filmsku verziju, mislim da bi Tarantino to dobro složio.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/03/2019 : 00:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ga večeras i nažalost sam već odradio glasanje za strip godine. Dobar strip i crtež mi baš odgovara stripu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/04/2019 : 10:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobar je ovaj tayler tajler, a kao posledicu ima to da je ovaj scenarista nuri definitivno jedan veliki strip evropski autor, medju najboljima ikad kad su u pitanju stripovi za siroke narodne mase
tajler sara po americkoj pop kulturi u krimi zanru, uzimajuci za izvor 70te i okolne godine proslog veka. vise bih voleo da se posvetio evropi iz tog doba, no dobro. radnja je klasicna, i kroz ova tri stripa dosta se toga proslo, ko da je hteo da zahvati sto vise tema. likovi jako dobri, a to je i glavno ovde. dw paker koji je tu negde mi je bolji jer je autor (ricard stark) imao direktno kontaka sa tim dobom i verovatno kriminalnim miljeom, i to se prosto oseti.
tajler je losiji od bjufa i zlata (sa krvlju), tako bih nekako rangirao ovo sto mi je dobro od nurija

da se vratim malo na onog torpeda, svakako da taj strip ima vise nekog svog smeka, i prva 4 albuma su prilicno uspesna. ovo posle bljak
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/07/2019 : 12:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Evo jednog old school gangsterskog stripa s daškom novog i inovativnog crteža. Sastoji se od 3 dijela koja su praktički nepovezana i u svakom se naslovni junak nađe usred nekakvog prilično nezgodnog konflikta. Tyler je beskrupulozan i hladnokrvan, no mnoge usporedbe na račun Torpeda meni nisu bile tako jasne. Torpedo je puno eksplicitniji i u svom pristupu brutalniji strip, dok mi je Tyler "filmičniji", lucidniji u pripovjedanju i priče su ipak malo zamršenije. Vrlo je napet strip i scenarij je za svaku pohvalu, ovo su zapleti kakvih se ne bi posramili ni blockbusteri ili krimi romani. Ono što mi je sjajno leglo je crtež koji je vrlo zanimljiv i hrabar odabir, a stilski je ispao sjajan, tako da jedva čekam nabaviti i Atar Gulla.
Čistih 5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2020 : 04:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sada vec davne 2013. procitao sam u Padorinom izdanju (tada moj omiljeni mali izdavac) one shot Tajler Kros, kako je prvobitno bio zamisljen. I bio sam odusevljen. Kombinacija westerna i neo noira, nasilja i emocija, seksa i krvi (i mokrace) me je u potpunosti oduvala i osvojila. Nikad ne bih prodao to izdanje.

Evo posle 7 godina od citanja prve price, obnovio sam je i premijerno procitao i dve preostale price Angolu i Miami. I iako odusevljenje nije bilo kao pri prvom citanju, jer jebiga nije prvo citanje, prva epizoda Tajler Krosa je postala i ostace klasik. Vrhunski strip.

Odusveljenje je nastavljeno sa drugim brojem Angolom, koji mi se kolje sa Black Rockom, ne znam koji mi je bolji.

Treca prica takodje odlicna, ali kao sto rece anto mora covek malo vise da se udubi i da bude koncentrisaniji da bi pokapirao sve, ali opet luda voznja i odlican i neocekivan kraj.

Nury me je apsolutno kupio ovim stripom i sad cu nabaviti sto pre Atar Guli i Kako se obogatiti u junu 1940. i konacno da pocnem sa citanjem Bilo jednom u Francuskoj kog sam kupio pre par godina, ali uvek cekam pogodan miran trenutak da ga procitam. Posto taj trenutak izgleda nikad nece doci, planiram da ga procitam u narednih par dana.

Brunov minimalisticki crtez i upotreba kolora i kontrasta savrseno odgovara noir atmosferi stripa i ne bih mogao da zamislim da bi ovaj strip bolje izgledao sa realisticnijim crtezom. Bruno tako dobro rezira i postavlja kadrove, gotovo filmski, da me je jako zainteresovao i za njegove ostale radove.


10/10
Tajler Kros je jedan od najdrazih i najboljih stripova sto sam ga citao i posedujem. Preporucujem stripofilima kojima se takodje svideo ovaj strip da pod hitno nabave Parkera (koji mi je i stilom price i crtezom slican ,,feelu" Tajlera) od nedavno preminulog majstora Darvina Kuka (sva 4 broja dostupna u HC i SC varijanti od Darkvuda http://www.darkwoodprodavnica.rs/strip-arhiv.html?publisherID=216&editionID=808&edition=Parker+%28Darkwood%29#cxList) i preporucjem i fenomenalnog Rujuovog Kasidija (pravi krimi/noir/70e luda voznja strip) od gorespomenute Padore (ima ceo komplet u Alanu Fordu po bagatelnoj ceni).
Takodje bih Tajlera preporucio i ljubiteljima Millerovog Sin Citya i Abulijevog Torpeda, iako uopste nisu slicni u istom smislu kao dva gore navedena serijala vec po tom nekom osecaju koji se javlja tokom citanja.


Pitanje: Ovaj tip prica i ovaj zanr mi je najdrazi pa bih voleo da cujem jos strip preporuka za stripove slicne Tajleru? I hoce li biti novih brojeva u Francuskoj?



*******************************
--------------------------------
Kao slag na tortu prenosim sjajan tekst Miloša Jovanovića o prvom broju Tajlera Krosa koji je bio objavljen na starom sajtu knjizare Alan Ford. Taj tekst vise ne postoji na novom, redizajniranom sajtu ali sam ja ovaj tekst jos 2014. prekopirao na topik o Padorinom izdanju Tajlera. I bas mi je drago sto sam to ucinio jer bi bilo steta da ovaj tekst ostane izgubljen. Steta sto ovaj tekst nije objavljen na kraju ovog prelepog integralnog izdanja. Inace da sam procitao ovaj strip 2018. bio bi moj kandidat za strip Oscara.


``Teksas, četrdesete godine prošlog veka. Tyler Cross je iskusni plaćeni ubica i stručnjak za razne prljave poslove, i upravo mu je predočen novi zadatak – oteti 20 kilograma čistog heroina od jednog „manje zaslužnog“ člana organizacije. Operacija, kako to već hoće, prođe problematično – Tyler uspeva da izvuče robu (i živu glavu), ali gubi svoje saradnike, pa dalje nastavlja sam. Put ga navodi u malo mesto po imenu Black Rock, godinama pod kontrolom moćne porodice Pragg, koja je upletena u sve sfere dnevnog života. Tamo, Cross saznaje da je njegov nalogodavac iznenadno preminuo, i da su pravila igre potpuno promenjena, što samo dodatno komplikuje ionako već zaguljenu poziciju našeg junaka.
***
Beogradska „Padora“ se, za relativno kratko vreme, afirmisala kao izdavač izbora za sve ljubitelje starog, dobrog, „tvrdog“ krimića. Ne čudi, dakle, da nam je upravo od ljudi koji su nam uvezli sjajnog Cassydija stigne i Tyler Cross, one-shot album od 96 strana u režiji scenariste Fabiena Nurya i crtača Bruna. Baš kao i spomenuti Cassidy, i Tyler Cross je još jedan iz galerije krimi-noir likova koji doživi peh na „radnom mestu“, i onda se izvlači iz problema. Razlika je u tome što je Rujuova kreacija više inspirisana filmovima 70tih, dok je Nury za Crossa našao motivaciju u nešto ranijoj eri i raznovrsnijim izvorima.
Kičmu svakog dobrog rada ove orjentacije čini scenario, i Nury je tu odradio dobar posao. Mada su likovi u radnji odavno izlizani šabloni – surovi profesionalac, oholi gradski moćnik, lepotica u nevolji itd. – njihovo prisustvo uopšte ne smeta. Uostalom, može se reći da ljudi i čitaju ovakve stvari baš zbog takvih karakterizacija, koje nikad ne izlaze iz mode. Priča se brzo razvija uz agresivan tempo, a scene obračuna i nasilja su pažljivo raspoređene tako da ne zaguše protok. U jednom momentu, čitalac će možda steći utisak da je Nury malo previše „zagrizao“ i da priča nepotrebno ulazi u treći čin – ipak, kvalitet ostaje na nivou i u poslednjih tridesetak stranica, pa ne moramo žaliti za ovakvim scenarističkim zahvatom. Naracija, taj neizostavni elemenat hard-boiled pulpa, je i ovde prisutna, ali ne toliko kao Chandlerovski voiceover, već više kao spoljna perspektiva. Kao rezultat ovoga Tyler Cross izgleda nešto svežije nego svoja konkurencija, budući da je ipak izbegao jedan žanrovski kliše. Nury takođe kroz ceo strip provlači dosta osetan western štih – malo preko lokacije (Texas oko Rio Grandea), a malo i preko moralnih načela nekih likova, kao i samog raspleta. Ovde se scenarista pokazuje kao ne samo pitomac Chandler-Hammett škole, već i istaknuti „Fordovac“ – prostor posvećen reci Rio Grande direktan je omaž američkom majstoru „kaubojaca“, a način na koji se povežu sudbine karaktera više duguje američkom klasičnom westernu, nego Evropi srodnijem revizionizmu.
Vizuelno, Tyler Cross izgleda kao spoj neo-noir Hollywoodske estetike („Chinatown“ Romana Polanskog i „Blood Simple“ braće Cohen su dobri primeri, kao i potcenjeni „Red Rock West“ Johna Dahla iz 1993.) i radova Sama Peckinpaha. Peckinpahov uticaj primetan je pogotovo u prvoj polovini albuma, koja vizuelno (a pomalo i tematski) podseća na „Bring me the Head of Alfredo Garcia“ – stilizovani revolveraški obračuni takođe deluju inspirisani nekim njegovim kadrovima. Na prvi pogled, Brunov crtež izgleda kao da više priliči nekom komičnom sadržaju – Tyler, koji nalikuje na neku grotesknu karikaturu Bernetovog Torpeda, i ostali likovi iz stripa (korumpirani šerif podseća na Nicka Noltea iz Walter Hillovog „Extreme Prejudice“) će čitaoce više asocirati na, recimo, Trondheima („Zekanove Hvalevredne Pustolovine“) ili Jouvraya („Lincoln“) nego na Franka Millera, ali ovo i nije preterano loša stvar. Što više listate stranice, više ćete i uživati u pomalo i ironičnoj simbiozi već opisanog crteža i R-rated priče.
Sa izdavačkog aspekta, „Padora“ se potrudila da ugođaj bude na nivou. Album stiže u tvrdim koricama i ful koloru, a od dodataka tu je par postera sa motivima iz stripa koje su nacrtali drugi, gostujući autori. Prevod je generalno dobar, mada verujem da će se fanovi westerna nasmejati kada vide da su „ruralesi“ prevedeni kao „ruralci“ (što ruku na srce i jeste nekakav prevod, ali ipak malo suvišan). Povrh svega, cena od 1495 dinara je, ako uzmemo sve u obzir, sasvim korektna.
Tyler Cross je vredan dodatak svakoj kolekciji koja je u sebi već našla mesto za druge stripove ovakvog tipa. Ljubitelji klasičnog krimija će sigurno uživati u ovom albumu, koji bi takođe mogao da posluži kao dobra inicijacija za one koji nisu upoznati sa tim žanrom.``

Miloš Jovanović

*******************************
--------------------------------

Edited by - going going on 20/05/2020 16:06:14
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 10/03/2020 : 09:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Malo da ponovim sam sebe...

Tyler Cross je izvrstan strip.

Kopipejstan tekst navodi svakakve filmove, što ne mislim da nije točno.

No, ono što je sigurno točno, a tekst ne navodi: prva priča je najviše oslonjena na film Bad Day at Black Rock (1955).
Tko nije nek pogleda taj vrlo dobar film i usporedi sa stripom. Iako nije preuzet sadržaj filma, skoro su precrtani neki kadrovi i detalji. Meni je to zabavno i samo daje dodatnu vrijednost stripu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2020 : 10:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
goinže,stari mrzitelju meni drage kenije,i poturaču netačnih podtaka za magičnog i dampira,oooooobavezno pročitaj bjuf što pre;a bogami i nabavi atara i kako se...!
ni katangu nemoj zaboraviti.
a ni tozla&blood!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/03/2020 20:34:21
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/03/2020 : 13:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

goinže,stari mrzitelju meni drage kenije,i poturaču netačnih podtaka za magičnog i dampira,oooooobavezno pročitaj bjuf što pre;a bogami i nabavi atara i kako se...!
a ni katangu nemoj zaboraviti.



Atar mi je Nury-ev najslabiji strip.
BJUF i Katanga vrhunski, Sin Sunca malo zbrzan i kratak iako dobar.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/03/2020 : 14:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
... Sin Sunca malo zbrzan i kratak iako dobar.



Sin sunca odličan. Da je duži bilo bi više nestripovskog prenemaganja. Teško je književni predložak prenositi u strip, a da se sve prenese. Zato je mnogo toga samo naznačeno pa se strip doima kraćim i zbrzanim.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2020 : 22:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

goinže,stari mrzitelju meni drage kenije,i poturaču netačnih podtaka za magičnog i dampira,oooooobavezno pročitaj bjuf što pre;a bogami i nabavi atara i kako se...!
ni katangu nemoj zaboraviti.
a ni tozla&blood!




Dragi anto, poslusacu tvoje savete kao svog starijeg strip mentora. A Keniju necu nikad vise da procitam!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/08/2020 : 22:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Davno procitah domace izdanje ovog stripa (samo prvi album) i pre godinu dana sam resio da uzmem ovaj integral i da ono nekompletno izdanje poklonim neprijatelju. Secam se da mi je prvi album bio bas dobar ali na drugo citanje mi se jos vise dopao kao i ostatak stripa. Sjajna prica, zanimljivi likovi, crtez koji savrseno odgovara prica, sve na mestu. Procitao sam ga u jednom danu. Nadam se da ce jos ovoga. Ko ovo nema da sto pre nabavi! Vidim da su se uporedjivali Nury-jevi stripovi, ja cu samo reci Tayler > Francuska ali za nijansu. Ovakav krimi (noir) strip mi vise lezi sto je samo stvar subjektivnog dozivljaja. Nadam se da se Anto nece ljutiti.

10/10

p.s.neki ranije rekose da im lice Torpedo i Parker... Vidim da neko tu nije procitao nesto od pomenutih.
I going going da iscitava Keniju dok ne shvati car tog stripa!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 07/08/2020 22:04:26
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/08/2020 : 03:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN


I going going da iscitava Keniju dok ne shvati car tog stripa!





Nego ne razumem sto svi poklanjaju ili prodaju Padorinog Tajler Krosa. Jedino razumem ako je zbog prostora, ali meni je to izdanje bas lepa uspomena na jednu kvalietnu ali kratkotrajnu izdavacku kucu koja je izdala moj omiljeni Bonellijev mini serijal Kasidi i odlicnog Dr Morguea (ali zato i katastrofalnog The Secret serijal).
Plus na kraju Padorinog izdanja ima i alternativnih naslovnih strana drugih autora, cega nazalost nema u Fibrinom izdanju (iako to naravno nije ni od kakve presudne vaznosti za uzivanje u stripcini kakva je Tajler Kros!).
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/08/2020 : 07:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nego ne razumem sto svi poklanjaju ili prodaju Padorinog Tajler Krosa. Jedino razumem ako je zbog prostora, ali meni je to izdanje bas lepa uspomena na jednu kvalietnu ali kratkotrajnu izdavacku kucu koja je izdala moj omiljeni Bonellijev mini serijal Kasidi i odlicnog Dr Morguea (ali zato i katastrofalnog The Secret serijal).
Plus na kraju Padorinog izdanja ima i alternativnih naslovnih strana drugih autora, cega nazalost nema u Fibrinom izdanju (iako to naravno nije ni od kakve presudne vaznosti za uzivanje u stripcini kakva je Tajler Kros!).




Zasto bih cuvao nesto sto nije kompletno? Pitao sam vlasnika Pandore pre godinu dana da li je u planu nastavak Tyler Cross-a i dobio negativan odgovor. Meni dovoljno da se odlucim za drugog izdavaca koji ima bolje i kompletnije izdanje.
Sve njihove mini serijale sam nabavio ali nikako da dodje na red za citanje. Vidim da se The Secret nikome nije dopao. Jeste da nije tema za to ali sto je toliko los? Meni deluje pristojno.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2020 : 00:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN


Zasto bih cuvao nesto sto nije kompletno? Pitao sam vlasnika Pandore pre godinu dana da li je u planu nastavak Tyler Cross-a i dobio negativan odgovor. Meni dovoljno da se odlucim za drugog izdavaca koji ima bolje i kompletnije izdanje.
Sve njihove mini serijale sam nabavio ali nikako da dodje na red za citanje. Vidim da se The Secret nikome nije dopao. Jeste da nije tema za to ali sto je toliko los? Meni deluje pristojno.



Pa dobro kad je Milan objavio prvi broj Tajlera Krosa tada je to bio sveze novi strip koji je izasao pre par meseci u rodnoj francuskoj i tada se mislilo da ce biti one shot, medjutim odlucili su se za nastavke kasnije. Uvek podrzavam napore malih izdavackih kuca i bas volim kada imamo novitete posle samo mesec, dva ili tri kod nas na domacem trzistu.

Sto se tice Kasidija pocni sto pre obavezno, stvarno sjajan strip koji je ispunio (nekima i nadmasio) ocekivanja i klasicne Bonelli publike a i publike koja nije striktno bonellijevska (secam se da se da se antoanu i kasperu bas svideo). Nikako da napisem tu davno obecanu recenziju prvog broja.

A sto se tice The secreta, ja sam jedva procitao prva dva broja i nisam mogao dalje, bas mi je bilo mucenje i odlucih se da prodam ceo komplet za 900 dinara.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 09/08/2020 : 10:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sto se tice Kasidija pocni sto pre obavezno, stvarno sjajan strip koji je ispunio (nekima i nadmasio) ocekivanja i klasicne Bonelli publike a i publike koja nije striktno bonellijevska



Hocu. Razmisljam da pocnem Kasidija vec neko vreme ali uvek se ispreci nesto drugo. Sad sam poceo MW a ostala mi je jos jedna knjiga Neznanca pa cu verovatno kad zavrsim to.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000