forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 122 Ar-Men, živi pakao
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/01/2019 : 19:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=_CBQv8Y3V4o

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 26/01/2019 : 23:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Putovanje na Samotne otoke mi je bio razvučen ali Ar-Men je tekstualno koncizan, sa dobrim ritmom. Crtež i kolor su vrhunski, dvoumio sam se za nabavu zbog teksta ali ispalo je baš dobro. Odličan strip.

Preporuke svima.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/02/2019 : 21:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nakon mlakoga Muchacha i solidnih Cura, Lapage me ovde oduševija.
Ljudske priče su mi u ovome stripu bile sporedne, glavni lik mi je svjetionik. Iako možda dva glavna lika djeluju malo zveknuti, mislin da mogu proć ka tipični svjetioničari. Samotnjaci u svojin filmovima kakvih je onaj svjetionik vidija na desetine.
Sviđa mi se način na koji je Lapage da razbije monotoniju života na svjetioniku ukomponira priču Ysu i priču o povijesti svjetionika.
Crtež je brutlan.
Odnosno, budući da Lapage više slika nego crta, mogli bi reć da je slikež brutalan.

9/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/02/2019 22:54:56
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/02/2019 : 23:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
meni je to na spisku prioriteta ali nakon tvoga "slikež brutalan" već je zacementirano u odluci ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/02/2019 : 08:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, od zadnja 3 "potopisna" Lepageova stripa, ovaj mi se najviše svidio.

Fino je pogodio mješavinu odnosa dvojice na svjetioniku sa povijesnim podacima (bilo mi je zanimljivo kako su ljudi doslovno krvarili da bi mogli provesti 15 minuta na hridi i onda odmah bježi zbog valova te kad mještani obližnjeg naselja doslovno mole da se ne izgradi svjetionik jer ako ne bude brodoloma, od čega će živjeti )i legendama.

Pada mi napamet (dosadni) Sam samcat od Chabouta, ali ovaj mi je puno jači i direktniji.

Crtački - nema se što puno za dodati. Ne sjećam se da ima neki crtač koji zna dočarati uzburkano more bolje od Lepagea. Naslovnica razbija koliko je dobra. Jedino mi kod emocija ljudi možda malo šteka.

Jedno od izdanja godine. Ali misija Lepage nije završena, ima još za objaviti - npr. ovo izgleda sasvim pristojno: https://www.bedetheque.com/serie-27145-BD-Australes-Deux-recits-du-monde-au-bout-du-monde.html

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2019 : 09:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Odličan strip, od zadnja 3 "potopisna" Lepageova stripa, ovaj mi se najviše svidio.

Fino je pogodio mješavinu odnosa dvojice na svjetioniku sa povijesnim podacima (bilo mi je zanimljivo kako su ljudi doslovno krvarili da bi mogli provesti 15 minuta na hridi i onda odmah bježi zbog valova te kad mještani obližnjeg naselja doslovno mole da se ne izgradi svjetionik jer ako ne bude brodoloma, od čega će živjeti )i legendama.

Pada mi napamet (dosadni) Sam samcat od Chabouta, ali ovaj mi je puno jači i direktniji.

Crtački - nema se što puno za dodati. Ne sjećam se da ima neki crtač koji zna dočarati uzburkano more bolje od Lepagea. Naslovnica razbija koliko je dobra. Jedino mi kod emocija ljudi možda malo šteka.

Jedno od izdanja godine. Ali misija Lepage nije završena, ima još za objaviti - npr. ovo izgleda sasvim pristojno: https://www.bedetheque.com/serie-27145-BD-Australes-Deux-recits-du-monde-au-bout-du-monde.html



Ovo je i meni bilo jako

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/02/2019 : 12:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Ali misija Lepage nije završena, ima još za objaviti - npr. ovo izgleda sasvim pristojno: https://www.bedetheque.com/serie-27145-BD-Australes-Deux-recits-du-monde-au-bout-du-monde.html


Pa stvarno, kad je Marko objavio vec prvi album, mogao bi i ovaj drugi.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 08/02/2019 12:43:17
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/02/2019 : 14:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

[quote]Originally posted by Aco
Pa stvarno, kad je Marko objavio vec prvi album, mogao bi i ovaj drugi.


Ne vidim razlog da to i ne uradi.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/02/2019 : 09:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Meni veoma dobar strip. Kupio sam ga u drugom naletu, nakon pregleda rivjua a i sama prica o svetionicima mi je poprilicno egzoticna. Prica je bas dobra sve sa prepletom sudbina ljudi i samog svetionika, odlicno ispricana. Crtez je superlativ od superlativa. E da, ona tvrdnja o slikovnici, uz sve duzno postovanje, je budalastina.

...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/02/2019 : 13:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nisam bio siguran u ovaj strip jer iako je crtež odličan, mislio sam da je, pa, priča o ničemu, što mi nije dovoljno za kupnju, ali nakon ovih hvalospjeva, konačno se odlučio i žao mi je što sam već uvrstio kandidate za oscara, ne bi mi bio prvi izbor, ali opet, bilo bi visoko. Radnja me neprimjetno uvukla, kužio sam odmah da nešto jeste sa curom, ali nije me zasmetalo.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/05/2019 : 09:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Crtež naravno mrak, a tema (svjetionik Ar-men kao takav) vrlo egzotična i intrigantna.

No priča me nije baš oduševila. Puno toga je nabacano, a malo toga razrađeno. Neki djelovi djeluju nedorečeno, neki forsirano. Glavni tvist očit iste sekunde i bezbroj puta viđen.

Edited by - vukozec on 21/05/2019 09:50:39
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2019 : 11:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...(samo da u'vatim vremena - inače,žemsesla sa vukijem)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2019 : 16:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lepaž mi je uz Šabutea autor na koga svi otkidaju,a meni je nekako "onako".Nisu mi loši ni jedan ni drugi,jednostavno,kad uzimam nešto od njih dooobro razmislim da li ću kupiti.
Što se tiče pažaLe, nakon Mućaćosa,preskočio sam ga u Curama,Černobilu i Samotnim otocima.I ovde sam se razmišljao da l' da ga uzmem ili ne,i samo zbog silnih hvalospeva na forumu,dobrim ocenama na bd-e,te visokom mestu na listi za najstrip prošle godine ga nabavih.
I nisam požalio,ali samo iz razloga što cenim da ću ga lako zameniti.Mislim,dobar je strip definitivno,ali ne toliko da se izbori za sve dragocenije mesto u kolekciji (jebi ga,porodica sve veća,deca sve zahtevnija,prostora sve manje).

Prelepo nacrtan (ovo mi je ujedno i najveći plus stripu) poludokumentarni strip o nastanku svetionika Ar-Men,kao i o jednom od njegovih čuvara,i njegovim pričama.

A šta znam - verovatno sam ja malo glup i nekulturan za ovako prefinjene stvari,ali čitanje me je ostavilo prilično ravnodušnim.Nije me priča ni najmanje pogodila.Iz mog ugla isforsirana i predvidljiva.I (dobra) ocena koju mu dajem je najviše zbog prelepog crteža.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2019 : 18:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Preskočia si Černobil i Samotne?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/06/2019 : 21:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Preskočia si Černobil i Samotne?


Pa ne voli ovakav stil. Nije onda ni ovo trebao da uzima.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000