forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 123 - Šuma djevica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/12/2018 : 22:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Za razliku od umjetnice, Jasmin svoj posal radi kako triba.
Dapače, toliko dobro radi svoj posal da san mu prije par godina jeba sve po spisku. Prije par godina je za Veliku gospu svira u mome mistu na Pelješcu i čovik je urlika do 3 ujutro, i onda kad san mislija da je konačno gotov on u 3:15 udrija još jedan set sina Rajka, verande i bevande do 5.


Zna li se staj je uzeo Jasmin te noci?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/12/2018 : 22:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Za razliku od umjetnice, Jasmin svoj posal radi kako triba.
Dapače, toliko dobro radi svoj posal da san mu prije par godina jeba sve po spisku. Prije par godina je za Veliku gospu svira u mome mistu na Pelješcu i čovik je urlika do 3 ujutro, i onda kad san mislija da je konačno gotov on u 3:15 udrija još jedan set sina Rajka, verande i bevande do 5.


Zna li se staj je uzeo Jasmin te noci?




Uzeo je par tisuća Eura.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2018 : 17:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto

bacih pogled na zavir - boje valjaju,crtež mi se ne sviđa;jesam laik,ali ovi koji kažu da je Beatris umetnica su tupsoni;bez uvrede.
grešaka koliko hoćeš,kadriranje loše,neprirodnost u svakom detalju...;u stvari,crtež je teški žasu - Markos je ovo objavio jer verovatno mora da ima određenu kvotu ženskih autora u svojim izdanjima.
Ova stvarno bolje da se držala kutlače i pegle.



Ja san odusta od daljnjeg komentiranja ovog nedjela da ne ispadne da se želin svađat ali moran se složit s tobon. Ovo je toliko loše da neznaš šta bi prvo popljuva.
Ženi svaka prostorija izgleda ka da je ispala iz Martijeve epizode Strava u Providenceu. Zaboli te mozak ako duže gledaš.Ka da si stavija naočale sa krivon dioptrijon.
Likovi u kadrovima stoje ka da su naknadno zalipljeni.
Glavna junakinja je drveniji lik od Pinokija.

Baci oko na tablu na strani 39. Kakav fijasko od table.
Rez vrata, griva na konju ka pankerska frizura(Ovo radi kroz cili strip, pa tako čin je konj u pokretu griva mu stoji uspravno), patuljak koji obara konja, rana na konju, način na koji konj pada...
Tragedija....




Strana 39 (numeracija na stripu je 35) je odlična i dinamična, bez greške u bilo čemu. Za skraćenje izgleda još nisi čuo. Imaš recimo odlično montažnu igru konja na 1. i 4. kadru koji su u međusobnum uglu 90 stupnjeva (i smirenje, pauzu između na 2. kadru koja potencira dinamiku)

Crtež izgleda na momente malo tvrd a ne ukočen, spominje na Julliarda zato sam ga i pomenuo.

Da, upotrebljava puno ugljeva kamere odozdo ili odozgo (četiri puta odozgo na spomenutoj stranici: 3-6, jednom odozdo: 1 i nevtralni kadar 2), više nego obično i to smeta nenaviknutom oku.

Čitajte radije Bonellija, tamo nečete imati problema sa tim.

Tragedija su ova dva komentara.


Feri je bog otac za ovu isfoliranu umetnicu.
takođe i stano,čiviteli,braća kasaro,cedroni,gamba i ostali!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2019 : 10:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pročitah. S obzirom da je ovo jedna šekspirijanska priča, pade mi na pamet kao komentar stripa naslov Much ado about nothing.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2019 : 16:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Pročitah. S obzirom da je ovo jedna šekspirijanska priča, pade mi na pamet kao komentar stripa naslov Much ado about nothing.



Usprkos svemu mislio sam da li da ipak uzmem ovaj strip, ali tvoje komentare pratim i respektiram, pa čini mi se da ću ga ipak prekrižiti.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2019 : 17:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

[quote]

Usprkos svemu mislio sam da li da ipak uzmem ovaj strip, ali tvoje komentare pratim i respektiram, pa čini mi se da ću ga ipak prekrižiti.



A dobro, fanovi fantasyja (koji češće nije nego je moj par postola) će sigurno lakše naći nešto u ovom stripu. Meni je vjerojatno bio najintrigantniji erotski moment, no u tom smislu i na sličnu temu bi ipak prije preporučio film The Beast (La bete) Waleriana Borowczykog nego ovaj strip :)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2019 : 19:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pa ajmo ovako, stakleni mačevi su mi ok, djeci se sviđa, kako bi mi onda preporučio ovaj strip?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2019 : 22:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su Stakleni mačevi baš najbolji za teen uzrast (pa i oni nešto mlađi ga mogu čitati). Ovaj strip je više za sve +13 uzraste. Erotičnost je u njemu kao što rekoh dosta bitan faktor.

Najbolji od Fibrinih BD fantazija mi je Šninkel.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2019 : 23:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Meni je Šninkel tak tak, imam ga od Belog puta, i recimo mačevi su mi bolji. Huh, u dilemi sam.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 10:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Stakleni mačevi bolji od Velike Šninkelove moći ???
dobro,ok,100 žena 200 sisa i tako to,ali valjda postoje neke granice razumnog ukusa;šta je sledeće - Zagor bolji od Texa??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/01/2019 : 10:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sninkel je dobar samo zbog cb crteza, zali boze sto je objavljivan u boji.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 04/01/2019 : 11:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Mačevi i Šuma djevica zanimljivi za pročitat, ali mi je Šninkel puno bolji.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2019 : 11:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Stakleni mačevi bolji od Velike Šninkelove moći ???
dobro,ok,100 žena 200 sisa i tako to,ali valjda postoje neke granice razumnog ukusa;šta je sledeće - Zagor bolji od Texa??



Ne čitam ni zagora ni texa 🙂

A ne znam što da kažem, u odnosu na mačeve šninkel je ozbiljniji, sa razrađenijim likovima, pustimo što se šninkel želi samo drpati, manje patetičan, sa odličnim obratom na kraju, ali nekako se lakše primim mačeva.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2019 : 12:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne bih Staklene mačeve trpao isključivo u teen uzrast. Onda se možemo upuštati u rasprave za koji su uzrast Blueberry, Riđobradi, Bernard Prince, Zagor, Tex, Rip Kirby, Asterix, Lucky Luke, da ne nabrajam dalje.

Po tome bi samo dio Fibrinih depra stripova sa ultra teškim temama za odrasle (svakodnevno obiteljsko preživljavanje i odnosi, raznorazne devijacije, zlostavljanja i razmišljanja o bitku i dr.) bilo nešto što nije za teen uzrast.

Čime se vraćamo na ono što svako malo nabacim da oni koji se hrane isključivo takvim temama (koje ih dirnu u nešto!) zapravo i nisu prava strip publika, nego tek usputni ("in") prolaznici što se tiče stripova i da je o njima ovisilo ne bi sada ni bilo ovog strip izdavaštva kakvo se događa zadnjih 10-ak godina.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/01/2019 : 13:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod Staklenih mačeva da skrenem pažnju na još jedan sličan serijal koji je isto crtala Frau Zuccheri - Rückkehr nach Belzagor / Retour sur Belzagor.

Završen serijal u dva dijela. Možda Fibra i ovo objavi.

Nisam još bacio pogled jer mi se Mačevi nisu svidili a ne volim ni povratke.


Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/01/2019 : 13:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ne bih Staklene mačeve trpao isključivo u teen uzrast. Onda se možemo upuštati u rasprave za koji su uzrast Blueberry, Riđobradi, Bernard Prince, Zagor, Tex, Rip Kirby, Asterix, Lucky Luke, da ne nabrajam dalje.

Po tome bi samo dio Fibrinih depra stripova sa ultra teškim temama za odrasle (svakodnevno obiteljsko preživljavanje i odnosi, raznorazne devijacije, zlostavljanja i razmišljanja o bitku i dr.) bilo nešto što nije za teen uzrast.

Čime se vraćamo na ono što svako malo nabacim da oni koji se hrane isključivo takvim temama (koje ih dirnu u nešto!) zapravo i nisu prava strip publika, nego tek usputni ("in") prolaznici što se tiče stripova i da je o njima ovisilo ne bi sada ni bilo ovog strip izdavaštva kakvo se događa zadnjih 10-ak godina.



Pa, jasno je da mnogi od nabrojanih stripova itekako imaju svoj ciljani uzrast, ne vidim da se tu ima što upuštati u rasprave. Sumnjam da se itko po prvi put zakačio za Asterixa sa 45 godina. To ne znači da u tim stripovima ne mogu uživati svi uzrasti, no onaj ciljani, kao što rekoh, postoji.

Što se tiče "prave" (a ako postoji "prava" onda valjda postoji i "kriva") strip publike: vidio sam već tu tezu, a čak mislim da sam svojedobno sam nešto slično napisao. Nesumljivo je da je publika mekoukoričenih serijskih (kiosk) izdanja ona core stripovska publika kojoj strip medij duguje svoj život. No stvari se mijenjanju. Mijenja se i medij i publika. Strip publika 21. stoljeća želi tvrdoukoričena integralna deluxe izdanja, koja nisu tematski ograničena. Upravo ta i takva publika je zaslužna za mali stripovski boom u zadnje vrijeme. Dok nije bilo takvih stripova i takve publike mjesta na kojima se mogu nabaviti stripovi su sve više počinjala ličiti na videoteke u kojim se mogu posuditi VHS kazete, a u gradskim knjižnicama se moglo eventualno pronaći par stripova u nekom opskurnom kutu, dok danas knjižničari stavljaju (velike, pune) police sa stripovima na najistaknutija mjesta jer upravo im oni dovode novu publiku, itd.

Počeci stripa su u gegu i avanturi, no ne vidim zašto bi ijedan medij ostao ograničen samo na svoje početke i samo na uski raspon tema i emocija. Glazba može biti i ozbiljna i neozbiljna, i sumorna i morbidna i vesela, a takvi mogu biti i film i književnost, te pritom nije ništa neobično da ista publika uživa i u dobroj komediji Mela Brooksa i u dobroj egzistencijalnoj drami Ingmara Bergmana.

Ili je prava filmska publika samo publika nijemih c/b filmova, jer otkako se pojavio zvuk i boja to više nije to?

Edited by - vukozec on 04/01/2019 15:48:40
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 15:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir



A ne znam što da kažem, u odnosu na mačeve šninkel je ozbiljniji, sa razrađenijim likovima, pustimo što se šninkel želi samo drpati, manje patetičan, sa odličnim obratom na kraju, ali nekako se lakše primim mačeva.


hmmmm...
sad si me malo bacio u rebus - Mačeve sam pročitao u zaviru i zključio da mi nisu neophodni,a to mišljenje sam utvrdio jače kad sam video mišljenje većine ljudi,koja su mahom negativna.
Ali,videh i od tebe a i od još nekoga da mu se strip svideo klincima;pa sad razmišljam da li da ga možda i nabavim,jer mi se čini da bi to bio pun pogodak za Antiće juniore?
(a i senior bi ga čitkarao,razume se)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2019 : 16:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@vukozec

Kada sam napisao "prava" mislio sam na onu strip publiku kojoj strip nije tek usputna/prolazna faza ili nešto zanemarivo u životu. I koja konzumira različite vrste stripova, od onih light za sve uzraste do hard (ne mislim pri tom na XXX) u tematskom smislu i izvedbi za zrelije čitatelje, uključivši pritom i raznovrsne kombinacije i inačice.

Neki kulturni "poklopci za sve" su se prihvatili brojnih Fibrinih naslova i sada glume strip gurue jer smo mi, da tako kažem tradicionalnija strip publika sa dugogodišnjim stažom,valjda preplitki da shvatimo vrijednost tih naslova pa će nas oni kao "iskusni" strip znalci prosvijetliti.

Usporedba sa c/b filmovima je neprimjerena.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2019 : 16:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Anto, ne znam što da ti savjetujem... Recimo meni leovi stripovi imaju dosta mana i nisu mi vrh, ali toliko ga rado čitam. S time da mi je Leo bolji od mačeva. Možda ne tebi ali juniorima bi se moglo svidjeti
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 16:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Anto, ne znam što da ti savjetujem... Recimo meni leovi stripovi imaju dosta mana i nisu mi vrh, ali toliko ga rado čitam. S time da mi je Leo bolji od mačeva. Možda ne tebi ali juniorima bi se moglo svidjeti


dobro ću razmisliti - sad kad dobro promislim,stvarno deluje kao strip preko koga će klinci još više zavoleti stripse.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/01/2019 16:17:25
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/01/2019 : 16:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Peyo,

prvo, da odmah kažem kako tvoje (pišem u drugom licu jednine jer svi smo pod forumskim nickovima nekako na "ti", iako sam svjestan razlike u godinama) mišljenje itekako cijenim, kao i stripofilsko znanje i iskustvo vidljivo u postovima iz kojih rado nešto naučim. Da ne bi slučajno bilo zabune ;)

Također, kao što rekoh, slažem se donekle (pokušavam naći taj svoj post u kojem sam nešto slično, doduše polu(auto)ironično napisao, ali ne uspijevam).

No mislim da je usporedba sa nijemim c/b filmovima ipak primjerena, jer kad su se pojavili prvo zvuk, pa zatim boja, postojali su tradicionalisti koji su čangrizali da su to samo gimmicki koje puši pomodna publika. No vrijeme nosi svoje. Pa ćemo tako možda za desetak godina mi, tradicionalna strip publika tvrdoukoričenih "teških" stripova čangrizati jer su sad u modi digitalni stripovi koje se čita na zaslonu smartphonea i koji izlaze u tjednom ili čak dnevnom ritmu i sa kojim nas davi nova, pomodna publika (samo navodim jedan mogući scenarij do kojeg, brrr, nadam se neće tako skoro doći).


Edited by - vukozec on 05/01/2019 11:26:48
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/01/2019 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Stakleni mačevi bolji od Velike Šninkelove moći ???
dobro,ok,100 žena 200 sisa i tako to,ali valjda postoje neke granice razumnog ukusa;šta je sledeće - Zagor bolji od Texa??


Nisu bolji, ali su meni bili skroz OK.
Možda zato šta stvarno nisan očekiva ništa od stripa, a na kraju je ispa kroz OK neprezenciozni fantasy. Ništa posebno al recimo 6/10, ili tvojin mjerilima čvrsta trojka


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/01/2019 : 17:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@vukozec - mislim da ti usporedbe jednog stripa i filma ne drže vodu ( a tu mislim na preporuku La Bete umjesto Šume Djevica i činjenice kako ti je BJUF bolji od Vrućine - kruške i jabuke).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2019 : 18:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@vukozec

Obraćanje sa ti je meni OK, a i ja se tako obraćam ostalim forumašima jer računam da smo manje ili više škvadra ljubitelja stripova.

Tebe i desetak (i još ponekog od) forumaša smatram onima koji podižu kvalitetu diskusija i analiza na ovom forumu i uvijek rado čitam vaše postove. Razmjenu i suprotstavljanje različitih mišljenja (bez vrijeđanja) smatram dobrom stvari jer to podiže kvalitetu i zanimljivost foruma.

Što se mene tiče i pored prilično godina nisam izgubio strast za stripovima (iako me još mnogo toga zanima i veseli) i nisam ograničen ni tematski ni žanrovski, volim i light i hard,, štamapane i skenirane stripove. Stripove zaparavo dijelim na dobre i loše, sa nijansama naravno, i tu sam poprilično subjektivan. Nisam preosjetljiv i prihvaćam da netko iste stvari drugačije doživljava.

S obzirom da se referiraš na filmove da nisi i ti dijelom ekipe filmskih kritičara kojih ima na ovom forumu?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/01/2019 : 18:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vice, zainteresiranim za bestijalnu erotsku priču preporučam film La bete ispred stripa Šuma djevica. Isto tako mi je kao gangsterski ep bolji Bilo jednom u Francuskoj od Vrućine. Zašto bi u takvim kontekstima jedan medij isključivao drugi? I Joey Boba Dylana mi je bolji gangsterski ep od mnogih filmskih gangsterskih epova :)

Usto smatram da se većina slaže da je ono što BjuF čini odličnim stripom scenarij, a taj scenarij nije teško zamisliti i u nekom drugom mediju, pogotovo filmskom. Ako baš hoćeš, scenarij BjuF mi je bolji od scenarija Vrućine.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.24 seconds. Snitz Forums 2000