forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Helboy 3 i 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2018 : 20:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.

Treći svezak pun je preokreta: Hellboy napušta državnu službu u Pobjedniku crvu, cijena je Treće želje, a na Otoku doznaje istinu o Desnici Usuda.

Hellboy 3 • Pobjednik crv - Nesvakidašnja mjesta • 328 stranica • Kolor • 230 x 305 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mike Mignola • Crtež Mike Mignola • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2018. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/hellboy-3-pobjednik-crv-nesvakidasnja-mjesta/530/

Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.

Zvijezda nove zbirke pripovijedaka o Hellboyu crtački je majstor Richard Corben, koji je sablasno oživio Mignolinu novelu Čovjek nahvao.

Hellboy 4 • Čovjek nahvao - Neruša • 312 stranica • Kolor • 230 x 305 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mike Mignola • Crtež Mike Mignola • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2018. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/hellboy-4-covjek-nahvao-nerusa/531/

Trouble will find me

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 08/11/2018 : 22:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Uprkos cudnom nazivu kupujemo

sangue navajo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 01:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kakva dostojna prezentacija, sjajnog Mignole... ovo je vrhunski!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/11/2018 : 11:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Prelijepo je kad se pametno iskoriste stari nazivi iz temelja hrvatske književnosti.
Bravo, Darko.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 17/11/2018 : 23:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Nego, kol'ko bi tih Hellboy knjiga trebalo biti sveukupno?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/11/2018 : 09:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Nego, kol'ko bi tih Hellboy knjiga trebalo biti sveukupno?



6

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2018 : 10:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Fibrinih će biti 7 jer će izdati i Hellboya u paklu

Edited by - supermark on 18/11/2018 11:02:58
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 18/11/2018 : 11:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Hvala, momci. I to je onda citavi opus?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2018 : 12:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Da, sve od Hellboya
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2018 : 18:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I ne baš. Ako bude Fibrino izdanje pratilo originalno Library izdanje onda neće izdati sve od Hellboya. Nedostajati će neke OGN izdanja van redovne serije (House of the Living Dead, The Midnight Circus, Into the Silent Sea), Hellboy i BPRD (1952, 1953, 1954, 1955, 1956, ..), Hellboy: Weird Tales (van kanonske priče koje su radili razni autori), Hellboy: Masks and Monsters (team-upovi sa drugim junacima), ...

Ali polako, vremenom bi moglo i to izaći. Kao i kompletni Mignolaverse (Hellboy, BPRD, Witchfinder, Abe Sapien, Lobster Johnson, Sledghammer '44, Frankenstein Underground, The Visitor, Rasputin, Košćej Besmrtni, ...


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 18/11/2018 : 20:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
I ovaj i zadnji Interliber prvo sam poceo citati Hellboya od kupljenih stripova. Trojka je na pola, sutra vjerojatno završim. I bas bi volio da Markos izda i BPRD i ostalo od Mignolaversea.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 19/11/2018 : 11:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

I ne baš. Ako bude Fibrino izdanje pratilo originalno Library izdanje onda neće izdati sve od Hellboya. Nedostajati će neke OGN izdanja van redovne serije (House of the Living Dead, The Midnight Circus, Into the Silent Sea), Hellboy i BPRD (1952, 1953, 1954, 1955, 1956, ..), Hellboy: Weird Tales (van kanonske priče koje su radili razni autori), Hellboy: Masks and Monsters (team-upovi sa drugim junacima), ...

Ali polako, vremenom bi moglo i to izaći. Kao i kompletni Mignolaverse (Hellboy, BPRD, Witchfinder, Abe Sapien, Lobster Johnson, Sledghammer '44, Frankenstein Underground, The Visitor, Rasputin, Košćej Besmrtni, ...





E, to bi bilo dobro..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/11/2018 : 13:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Definitivno mi leže kraće priče, tako da su mi dvojka i četvorka znatno bolje. Pohvale za nahvao i nerušu.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 25/12/2018 : 22:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Procitao 3 i 4. Meni lezi Hellboy, sto ga vise citam to mi je zanimljiviji. Volio bih da je topic zivlji, kao da nema veceg interesa. Prva prica u trojci mi je jaca, u cetvorci nahvao odlican, predobro ali ima i drugih jakih prica, gusarska npr, dok je meni nerusa solidna i to je to. Dobro mi je i da su ukljuceni drugi crtaci, mislim da je to dobro za serijal. Nisam se ukljucivao u diskusiju o prevodu al sad kad sam procitao mislim da je napravljen odlican posao i da je covjek nahvao pogodjen prijevod. Opcenito Hellboy nije jednostavan za prijevod, citao sam neke epizode na engleskom, mislim da ga solidno razumijem pa opet sam se mucio citajuci odredjene djelove. Od mene preporuke, pratim i dalje.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/12/2018 : 16:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pa eto da ti iskreno kažem, meni se Hellboy čini precijenjen. Jako mi je dobro nacrtano, ali kod dužih brojeva većinom se sve svede samo na makljažu koja uzima dosta prostora, dok me forma kratkih brojeva više privlači gdje isto ima dosta makljaže ali više saživim sa likovima. Doduše, što dalje idem sa ovim serijalom, u novom svjetlu mi isplivaju ovi zamorniji brojevi.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2019 : 21:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Hellboy... kad je prošle godine došao u Riječku knjižnicu dao sam mu treću priliku jer je na velikom formatu izgledao tako dobro! Posudio sam knjigu broj 2, onu sa kratkim pričama i zakačio se. Treća je bila sreća.
Kad sam vidio da ga želim imati lomio sam se između toga da li da kupim originale ili da idem s Fibrom. Ovih Library editiona tada nije bilo za naručiti ili su bili dosta skupi pa sam odlučio naći torrent i sve skinuti. Tako sam i učinio, ali mi je bilo nekako žao tako čitati. Ta Fibrina knjiga je izgledela tako lijepo i u meni se pobudio crv pohlepe Kupio sam prve dvije knjige i odlučio čekati. Računao sam da će mi biti veći gušt polako čitati strip, kroz par godina nego slistiti sve odjednom. I evo, prošla je godina dana i novi Hellboyi su došli!

Knjiga 3 je cijela Mignolina, u njoj je jedna duga priča - Pobjednik crv i dvije kraće. Pobjednik crv je treća Hellboyeva grafička novela (duga priča od preko 100 stranica) i varijacija je prvih dviju: nacisti, magija, dvorac, zmaj/čudovište iz svemira, Raspućin, smak svijeta.. Da ne bude sve isto, nakon tri ponavljanja nešto se promijenilo: Raspućin je skoro uništen, nemoćan, nacista više nema (valjda?), a Hellboy se više ne osjeća dijelom B.P.R.D.-a i odlazi. Pritišće ga njegova različitost i teret sudbine za koju je predodređen. Tu negdje se i ton serijala mijenja i umjesto zabavnih tučnjavi, iduće dvije epizode su zamišljene i meditativne (ali bez straha, ima tu i šljage). Hellboy je u samonametnutom izgnanstvu. Traži se, pa u Trećoj želji završava na dnu mora i henga sa nekim sirenama, a onda od završetka te priče do izranjanja u Otoku dvije godine kasnije ostaje pod morem i o tom periodu mi čitatelji ne znamo ništa. U Otoku Hellboy konačno izranja i u hramu kraj morske pustoši pune olupina saznaje tajnu svoje desnice.

Meni su sve epizode odlične: u Pobjedniku crvu je to ona standardna Hellboy makljaža, ali prekrasno nacrtana i ispričana. Pojavljuje se hrpa likova ali svaki, pa makar se pojavio u par sličica ima svoju priču i motivaciju, svaki je kul i ima svoju tugu. Osim možda majmuna. I Lobster Johnsona. On ima osvetu Lobster ima osvetu, a majmun je kul Crv lijepo zatvara prvo doba serijala - doba nevinosti i šljage.

Treća želja je sva u plavom, sivom i ljubičastom (najviše ljubičastom): dno mora, tužne sudbine sirena, atmosfera.. jedna divna, skoro pa poema. Ima duh starih priča o morskim prokletstvima.

Otok je možda i najimpresivnija od svih. Početak, kad Hellboy izranja na obalu prepunu starih olupina, pije sa kosturima i priča sa Hekatom je čista demonstracija pripovjedačke moći i ovo su možda najjače stranice koje sam pročitao ove godine.
Kasnije, pri istraživanju otoka Hellboyu se otkriva i tajna povijest njegovog svijeta i njegove desnice... sve to suludo hrabro ispričano, ne mari puno za logiku i ne servira sve čitatelju na pladnju. Moram priznati da mi nije sve bilo jasno kad sam čitao prvi put, a nisam uspio skužiti ni kako je Hellboy porazio čudovište. Tek kad sam na internetu pročitao da se nabilo na jarbol mi se upalila žaruljica
Nakon Otoka je jasno da stvari više neće biti iste..

Knjiga 4 zato dolazi kao intermezzo prije kulminacije. U njoj su skupljene kratke priče koje su osim Mignole crtali i drugi autori. Meni P. Craig Russel i onaj drugi (iz gusarske priče) nisu legli, niti su mi njihove priče legle. Kratke priče koje je crtao Mignola su mi OK i ništa više (pa čak i Neruša). Mislim da su priče iz knjige 2 bile puno bolje.
Vrijednost knjige diže sjajni Ričard Corben koji je nacrtao dvije duže priče i svojim se stilom savršeno uklopio u Hellboya. Corben je majstor žanra i njegovi radovi osim velikog umijeća imaju i onu neku trash notu koja je u srži Hellboya. I ljubav. Čini mi se da Corben crta s velikom ljubavlju i trudom.
Čovjek nahvao je najbolja priča ovdje - Hellboy se bori protiv hrpe vještica i .. pa, čovjeka nahvao uz pomoć slijepog svećenika i vještca pokajanika. Dobra priča o iskupljenju uz hrpu specijalnih efekata.
Makoma je druga Corbenova priča, također dobra i upoznaje nas sa afričkom varijantom mita o Hellboyu/Makomi. Osim što je zabavna prerada afričkog mita, ima (opet) krasan Corbenov crtež i važna je jer predstavlja Hellboya i kao mogućeg spasitelja, a ne samo uništitelja.
Što se izdanja tiče, sjajno je ali ovo me svrbi pa moram i opet reći: taj koji je odlučio složiti artist edition i ne staviti u njega naslovnice je kreten.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2019 : 09:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad je dosao red da se uzme pakleni deran za citanje, napravio sam preskok trece knjige pa paf na sad vec cuvenog coveka nahvao. dosta je sad tu bilo prica oko te price, a svaka reklama mu dodje reklama, pa ajde da vidim sta je i kakav je taj nahvao prvo, a ostalo nek ide kasnije.

crtez, korben rasturio
prica, ove duze price su nesto predugacke, ove kratke obicno pektratke, ova je taman kako treba. jos je ovde minjola vise ubedljiv i malko je sve to razradio, pa je jeza bila veca. u duzim pricama skace se teme na temu, ide se dalje i slicno
macan, pricu je preveo po starinski, skroz se uklapa.

sve zajedno, ovo mi je cucnulo samo tako

ovog bese treba da bude u 6 knjiga? dodatci, B.P.R.D i slicno me ne interesuju

Edited by - kasper on 11/01/2019 13:55:22
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2019 : 09:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
kaspere, crni sine, kako li ćeš sad imrahilu pred oči?

Bit će 7 knjiga ukupno, 6 strandardnih Library editiona + Hellboy in Hell Library Edition.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2019 : 09:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nekako kad gledam ove silne rasprave oko nahvao, na kraju sve to negde ispadne (kako sam gore naveo) i neka reklama. sto je najbolje, sam strip, iako je macan isao da prevede po starinski, skroz je razumljiv. dobro, ubaci tu macan neku rec da se covek zamisli, al sve je to u granicama. mada nekad ubaci nesto sto nema na internetu, tipa zazivot


https://www.darkhorse.com/Books/3001-023/Hellboy-in-Hell-Library-Edition-HC#prettyPhoto

da li i ovaj Hellboy in Hell Library iz redovne edicije, pa prepakovano nesto?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2019 : 10:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nekako kad gledam ove silne rasprave oko nahvao, na kraju sve to negde ispadne (kako sam gore naveo) i neka reklama. sto je najbolje, sam strip, iako je macan isao da prevede po starinski, skroz je razumljiv. dobro, ubaci tu macan neku rec da se covek zamisli, al sve je to u granicama. mada nekad ubaci nesto sto nema na internetu, tipa zazivot


https://www.darkhorse.com/Books/3001-023/Hellboy-in-Hell-Library-Edition-HC#prettyPhoto

da li i ovaj Hellboy in Hell Library iz redovne edicije, pa prepakovano nesto?


Ma jebe mi se za reklamu, iako, nisam baš siguran da je to dobra reklama, dapače, više sam uvjeren da nije, ali nema veze, nije presudno. Nije mi samo jasno kako možeš kritizirati nešto što nisi pročitao, nego samo vidio naslov. Mislim, jasno mi je, jer je cilj pljuvati po Fibri, pa je svaki razlog dobar, ali svejedno, jadno je.

Vidi stvarno, zaživot ne postoji u rječniku. Meni je riječ sama po sebi intuitivno jasna, nije mi jasno kako je nema, čudno.

"Hellboy in Hell is a line of comic books about the character Hellboy, a continuation of the original Hellboy series."

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2019 : 10:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja imam tu neku svoju teoriju koju implementiram, strip kolekciju stalno treba sisati, glavni serijal je dovoljan, prvi serijal je dovoljan i slicno. sta znam, obicno dosadi sve to kad se ide previse sa necim, izuzetci postoje. stoga za mene samo ovih sest library derana
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2019 : 11:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U teoriji se slažem, ali mislim da se to ne može promijeniti na ovaj slučaj je ovo je, po meni, dio glavnog serijala.

Trouble will find me
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/01/2019 : 12:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Koliko ima Corbena u toj četvrtoj knjigi? Više od pola?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2019 : 12:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Koliko ima Corbena u toj četvrtoj knjigi? Više od pola?



<
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/01/2019 : 16:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Covjek Nahvao 70tak stranica i Makoma 50tak(s tim da je prvih par nacrtao Mignola.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/01/2019 : 21:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Covjek Nahvao 70tak stranica i Makoma 50tak(s tim da je prvih par nacrtao Mignola.



Hvala.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000