forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Helboy 3 i 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/01/2019 : 22:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hellboy 3

Pobjednik crv

Ja sam oduševljom ovom pričom i dalje i smatram je vrhuncem ranog Hellboya.
Možda sam malo manje euforičan od onda kad sam pisao recenziju ali i dalje se slažem sam sa sobom. Možda je ono što je uzdiže baš to što je Mignola uspio fino izbalansirat pouku, šund, humanost, makljažu, šund, horor i petparački šund. Nevjerovatna priča o onom što nas čini ljudima na Hellboyjev način.

Treća želja
Kompletna knjiga se bavi identitetom tako da je u osnovi i ove priče to. Ali ovaj put nitko ne pokušava dovesti kraj svijeta već ga spriječiti. Horror bajka sa prilično neobičnim prikazom dubina (slojevi, crnilo i voda unutar vode) koji funkcionira!

Otok

Čavao u glav... sanduk Hellboyeve priče o identitetu. Da li je njegova ljudska strana stradala ili Anung Un Rama, vrijeme će pokazati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/11/2021 : 10:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Danas mi je izašao novi album Survival kit, a na njemu je i stvar posvećena Hellboyu, Conqueror worm :))))))))))))))
Bacite uho
https://www.youtube.com/watch?v=GT1w3HFnr6c&list=OLAK5uy_kRjgseSXCgmpCIBRgGv5h_Gs-XK9lxEsY&index=4
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/11/2021 : 11:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Danas mi je izašao novi album Survival kit, a na njemu je i stvar posvećena Hellboyu, Conqueror worm :))))))))))))))
Bacite uho
https://www.youtube.com/watch?v=GT1w3HFnr6c&list=OLAK5uy_kRjgseSXCgmpCIBRgGv5h_Gs-XK9lxEsY&index=4



Bomba od stvari.

Malo jača rokačina nego što smo od tebe navikli, me gusta ;)
Dostojno grandioznog imena (btw, Crv Osvajač, a ne Pobjednik puno moćnije zvuči, a i preciznije, bez obzira kako su Poe-vu pjesmu preveli u nas nekad davno).

Dok te netko ne anagžira za nekakav film soundtrack (samo tko će snimiti domaći film za ovakvu muziku?), bilo bi interesantno da napraviš cijeli long-play soundtrack za neki strip. Još u suradnji sa izdavačem, pa napravite od toga zgodnu priču i promociju
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/11/2021 : 14:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Chui

Danas mi je izašao novi album Survival kit, a na njemu je i stvar posvećena Hellboyu, Conqueror worm :))))))))))))))
Bacite uho
https://www.youtube.com/watch?v=GT1w3HFnr6c&list=OLAK5uy_kRjgseSXCgmpCIBRgGv5h_Gs-XK9lxEsY&index=4



Bomba od stvari.

Malo jača rokačina nego što smo od tebe navikli, me gusta ;)
Dostojno grandioznog imena (btw, Crv Osvajač, a ne Pobjednik puno moćnije zvuči, a i preciznije, bez obzira kako su Poe-vu pjesmu preveli u nas nekad davno).

Dok te netko ne anagžira za nekakav film soundtrack (samo tko će snimiti domaći film za ovakvu muziku?), bilo bi interesantno da napraviš cijeli long-play soundtrack za neki strip. Još u suradnji sa izdavačem, pa napravite od toga zgodnu priču i promociju



hehe hvala ti naslov sam uzeo po originalu na engleskom jer su mi svi naslovi pjesama i album na engleskom. A mislim da je srpsko crno bijelo izdanje baš prevedeno sa Osvajač.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/10/2022 : 12:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
3.knjiga

Nakon poprilične stanke od prve dvije knjige, uzeo sam si za ove dane Hellboya na čitanje. Naravno, valjalo se podsjetiti prve dvije knjige pa je i to bilo obavljeno. Dojmovi su i dalje na prilično visokoj razini, iako još uvijek čekam Mignolinu kreaciju u punoj snazi.
Ova knjiga počinje s novom grafičkom novelom, Pobjednik crv. Kao i u prijašnje dvije i ovdje se vraćamo na Hellboyeve "tvorce", odnosno prizivatelje, naciste. I ovdje je Mignola odlučio postaviti par nadrealnih, alternativno-povijesnih, pomalo sarkastičnih scena o paranormalnom istraživanju. Glavni motiv ove priče je dakako stanoviti crv. Tko je i što je neću otkrivati, ali je ovo svakako vrlo bitan moment za cijeli serijal. Hellboy se još jednom našao rastrgan između svojeg porijekla, sudbine i vlastitih želja. Iako Mignola to dosta šeretski prikaže kako se Hellboy nosi sa svime time, cijela atmosfera priče ipak uspije dočarati da ovo nije samo glorificirani fistfight. Bonus je ovdje i što ostali likovi su jako dobro dočarani, pa neki stari znanci osvanu u još boljem izdanju, a neki novi se jako dobro uklope i izazovu oduševljenje. Priča je na korak do odlične, mislim da se malo previše vremena i build-upa potroši prije nego što se konačni negativac, odnosno nemeza otkrije.
Nesvakidašnja mjesta su zapravo dvije kraće priče, Tri želje i Otok. Prva od njih je fenomenalna, kombinira afričku pustinju s dubinama mora i kroz narodne priče i običaje donosi još jednu zanimljivu fantaziju, izvrsno nacrtanu i zaokruženu. Iako ne nosi tako veliki značaj za glavnu priču, pohvale za ovo. Otok je malo kompleksniji i relevantniji, u smislu da ovdje ponovno nailazimo na priču o postanku Hellboya. No, nije sve tako ogoljeno i jednostavno, do te priče se dolazi ponovno uz zanimljive lokacije i čudne nemani. No, ovdje ponovno vidimo aspekt Hellboyeve rastrganosti koji se i ovdje rješava naoko jednostavno. No, ovo je tek polovica serijala te je jasno da ništa još nije do kraja gotovo i raspetljano.
Spomenuto je u uvodniku da Mignola nije htio crtati priče koje se ovdje nalaze, ali je na kraju ipak prelomio da hoće. Mogu reći da mi je zbog toga izrazito drago jer za ovako bitne točke u Hellboyevoj priči ispalo je jako dobro da ih je nacrtao isti čovjek koji nas je vodio od početka. Što ne znači da se ne veselim vidjeti Corbenov rad u sljedećoj knjizi.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/10/2022 : 10:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
4.knjiga

Nakon proširivanja glavne radnje, ide još jedna zbirka kraćih priča. I ova kao i prethodna zbirka, ima širok dijapazon kvalitete. Najistaknutija i najpoznatija je zasigurno Čovjek nahvao, nacrtana od strane velikana Richarda Corbena. Priča koja spaja folklor, horor i kritiku nekim generalnim ljudskim manama. Vrlo dobra, premda mi je možda falilo neke razrađenije poante.
Neruša, druga naslovna priča, dosta kraća, oslanja se na nordijski folklor, ali u 15-ak stranica na jako efektno dočarava poučnu priču.
Ima tu još nekoliko izboja kvalitete, osobni favoriti u cijeloj ovoj priči su praški vampir i Makom. Prva je doista zaigrana posvećenost Pragu i njegovoj prošlosti s crnim twistom i Russellovim sjajnim crtežom. Druga je drugi Corbenov uradak ovdje i na neki način revidira i produbi mit o Hellboyu.
Nijansu slabije od druge knjige, ali i dalje na zabavnom, otkačenom i onostranom nivou kakav Mignola isporučuje redovito. Priče ovdje su subverzivnije negoli neke ranije i trebat će malo više upoznavanja s Hellboyem prije nego što se upusti u njih.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000