forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Buddha 7 i 8
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2018 : 20:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Hvaljeni pripovjedni genij Osamua Tezuke, besprijekorna vještina njegova vizualnog izražavanja i topla humanost u potpunosti su procvjetale u ovom epu u osam knjiga o Siddharthinu životu i svijetu. Tezuka dokazuje svoje duboko razumijevanje teme kontekstualizirajući Buddhine ideje; naglasak je na pokretu, akciji, emociji i sukobu dok princ Siddhartha bježi od kuće, putuje kroz Indiju i propituje hinduske običaje poput asketskog samoozljeđivanja i ugnjetavanja kasti. Tezukin Buddha ne preporučuje rezignaciju i pasivnost, već propovijeda prosvjetljenje kad prepoznamo povezanost svega, preporučuje suosjećanje s patnjom i razumno uređenje naših života. Filozofski segmenti utkani su u međuljudske situacije uz revolucionarnu vizualnu dinamiku zbog koje umjetnik nikad ne gubi pažnju čitatelja. Tezuka je bio više humanist nego budist, a njegov magnum opus nije propagandni pokušaj. U tom smislu može se usporediti s romanom Hermanna Hessea ili Bertoluccijevim filmom; Tezukin pristup zapravo izražava blago nepoštivanje religije jer uključuje ono što zapadni komentatori često izbjegavaju, a to je humor.

Buddha 7 • Princ Ajatasattu • 416 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2018. • Cijena 120 Kn


Buddha 8 • Jetavana • 360 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2018. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/buddha-7-princ-ajatasattu/532/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/buddha-8-jetavana/533/

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/11/2018 : 20:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kompletira Markos planiranog Tezuku.
Svaka čast.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/11/2018 : 22:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
za dve godine celi buda, alal ti vera marko
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 08/11/2018 : 22:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam, da će izlaziti sa brzinom dve na godinu. Imam prvih šest i uzimam i ove dve.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 08/11/2018 : 22:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Respect za izdavaca

sangue navajo
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/11/2018 : 01:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Pre par dana pročitao broj 6.
Svaka čast na tempu...

Carpe diem
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 01:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sad na citanje! Strpljivo sam cekao zadnje dvije knjige, i sad krece maraton.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/11/2018 : 10:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uzimam komplet sada. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/11/2018 : 13:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Uzimam komplet sada. :)





+1

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Uzimam komplet 5-8 sada. :)


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/11/2018 14:15:39
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 15:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nista meko, samo hc u Fibre.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 17:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa Buda je u HC-u!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/11/2018 : 17:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa Buda je u HC-u!



Mislim da je on to konstatirao gornjom rečenicom.
Koliko ja znam (a ne znam baš), jedino je Fibrin Rat-Man SC, sve ostalo tvrdo da nemore bit tvrđe

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/11/2018 17:25:42
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 17:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naravno. Boze, pa imam ih... A i svaki slijedeci novitet, Let there be in HC! Kao ovo slijedece sto prizivas.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 17:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

pa Buda je u HC-u!



Mislim da je on to konstatirao gornjom rečenicom.
Koliko ja znam (a ne znam baš), jedino je Fibrin Rat-Man SC, sve ostalo tvrdo da nemore bit tvrđe


100% proff.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/11/2018 : 22:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa cak i Rat-Man je isao i u HC verziji. ;) :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/11/2018 : 22:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Čestitke na objavljivanju kompletnog Buddhe.

Ali posao naravno (još) nije završen.

Grijeh bi bio ne objaviti Dororo, Black Jack te naravno Phoenix i Astro-boya. Zadnja dva naslova jesu malo duža ali polako, još si mlad i ima vremena :-)

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 09/11/2018 22:56:27
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2018 : 16:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a u narednim godinama bi bilo videti još nekog Tanigučija.
https://www.bedetheque.com/serie-32083-BD-Furari.html
https://www.bedetheque.com/serie-14009-BD-Un-ciel-radieux.html
https://www.bedetheque.com/serie-11275-BD-Terre-de-reves.html
https://www.bedetheque.com/serie-13185-BD-Homme-de-la-Toundra.html
https://www.bedetheque.com/serie-21773-BD-Sky-Hawk.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/11/2018 : 16:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

a u narednim godinama bi bilo videti još ....



tezuke, anto, tezuke
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2018 : 16:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i tezuke normalno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2018 : 04:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja osobno nisam znao da ima toliko dobrih, lijepih mangi, dok Fibra nije pocela s njima. Jako sam se ugodno iznenadio. Nisam se dirao u japanske stripove, ali ovaj Tezuka je odlican. Adolfa sam ispio u cugu. Genijalno. Ali dojmili su mi se i ostali autori, koje sam iscitao u Fibri i nesto malo kod Darkwooda. Bio sam u Japanu i tamo svi po metrou, ulici i na klupama u parku citaju mange. Nisam ih tada uzimao u obzir, jer me odbijalo nerazumljivo pismo, cudan crtez i 'citanje' od straga... ali danas vidim, jako lijepa i bitna djela iz tog svijeta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/04/2019 : 11:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Epski!
Tezuka je majstor pripovjedanja i zapravo ne bi trebalo biti iznenađenje da je jednu takvu priču uspio ispričati na tako epski način. pa opet te iznenadi. Čitanje ravno katarzi kao što je netko već jednom napisao.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/04/2019 : 11:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Da cestitam i na dovrsenju Bude, jos jedan izvrstan strip u mojoj kolekciji i u izvrsnom izdanju.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/07/2020 : 22:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Da li bi ste preporucili Budu nekome ko ne voli klasicne mange a gotivi Taniguchi-ja (da kreditijem Antu za to!)? Da dodam da me Budizam ne zanima kao ni druge religije ali ponekad mi se da procitati nesto na tu temu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/07/2020 : 23:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Da li bi ste preporucili Budu nekome ko ne voli klasicne mange a gotivi Taniguchi-ja (da kreditijem Antu za to!)? Da dodam da me Budizam ne zanima kao ni druge religije ali ponekad mi se da procitati nesto na tu temu.


Volim Taniguchija, ne volim klasične mange. Nijedna religija me ne interesuje generalno, ali mislim da to ovde i nije problem.
Meni je ovo najviše u fazonu knjiga Hessea. Pa ako ti Stepski Vuk, Sidarta, Igra staklenih perli nisu ko meni samo štivo za adolescente koji se još traže, onda da.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/07/2020 : 01:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Serijal koji je Fibra izdala u 8 knjiga, tehnički- prava bombona. Najveća mana- zauzimaju skoro trećinu metra (31.5cm) :-)

O Tezuki ne treba puno pisati. Sjajan autor. Priča o Budi je ovde ispričana na mnogo strana. A opet ju je lako čitati, nekako brzo prođe tih 300 i kusur strana i bez zamora ili pauze se hvata nova knjiga. Ovako čitanje, u cugu, mi se čini najlakše. Likova ima dosta, vremenskih skokova, gradova, događaja. Mislim da čitanje sa većim vremenskim razmakom između priča postaje komplikovano.

E, sad, zašto je tako lako čitati je?
Veliki deo slika je bez teksta ili sa veoma malo teksta. Reči i detalja na slikama ima tačno onoliko koliko treba da se ispriča priča. Nema višeslojnosti, skrivenih simbola, nigde se nećete pitati šta je pisac hteo da kaže. Ono što je hteo to je i rekao. Znači brutalno jasna, uproštena, sažvakana priča o Budi da je shvati svako od 10 do 100 godina.

Humor koji se pojavljuje mi je delovao takođe uprošćen i primeren nižem uzrastu.

E, sad... Da je na ovoliko strana opisan budizam ozbiljnije, na filozofski način, verovatno bih ga batalio nakon par knjiga. Više mi deluje da je autor hteo japanskim klincima da olakša razumevanje verskog učenja a strancima da malo približi budizam i da strip bude triger, da krenu dalje sa upoznavanjem ove religije.

Utisak na mene je ostavila jedna prepiska sa nekog engleskog strip sajta tipa:
-Strip je odličan, vrlo poučan, informativan, stavio sam ga koju policu niže.
-Zar u tim godinama ne bi trebao pročitati ozbiljniju knjigu na tu temu?
- Naravno, ali sam odlučio sačuvati strip, ne bi li ga moja ćerka pronašla!

I ja sam takvog utiska. Da se radi o tinejdž literaturi, koja može biti zabavna i starijima.

quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je ovo najviše u fazonu knjiga Hessea. Pa ako ti Stepski Vuk, Sidarta, Igra staklenih perli nisu ko meni samo štivo za adolescente koji se još traže, onda da.



+1

Resistance is futile.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000