forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: 100 metaka 3, 4 i 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2018 : 12:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo, skoro sve. :D

A zasto se ostavila npr. francuska izdavacka kuca kada imamo Popovica i PTZ? :D


Nego, salim se ja. Obicno mi Fibrin nacin bolje pase na "realnim, drama" stripovima, dok mi na "komicnim" ako je dobro napravljeno sasvim odgovara "DW nacin".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2018 : 09:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nije zapravo pravi topic za to, ali posto sam trenbutno naletio u ovim metcima na to, pa da pitam... Eto, npr. Metci nisu "djecje stivo" u smislu nasilja, krvi, vulgarizma itd. Pa me onda iznenadilo zasto je ponekud krv obojana crno, ali da to nije samo zbog kontrasta ili da je nocna scena, dok je drugdje normalno crvena. U Bonelliju smo donekle naviknuti na to, barem u starim Bonellijima (stari Tex npr.) da je krv crna, valjda da ne "kvari djecu" ili da ne sokira ili sta ti ja znam zbog kojeg razloga. Ali zasto je to tako ovdje, to mi nije jasno. Jedino ako je kolorista zeznuo/zeznula. Kazem, u mojim primjerima nije izgledalo da je to tako zbog nekog posebnog efekta.

Pa me zanima, oni koji ste procitali masu amerikanaca, ima li toga vise u starim stripovima ili naletite na to i u novima? Nisam sada siguran, ali mislim da je bilo toga i negdje u Dark Horseovom Conanu, mada svugdje drugdje crvena krv siklje, u potocima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2018 : 07:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva opaska. Nisam citao original, pa ne znam. Mozda je crna krv zbog atmosfere...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2018 : 10:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jucer (konacno) zakljucio ovu dugacku sagu i... na kraju je entuzijazam mozda malo splasnuo. Ono, sve skupa mi je postalo vec toliko konfuzno i dosadno da bi najradije vidio da se svi pobiju pa mirna Bosna. Kad...

Ne znam, mozda su samo meni vrane popile mozak ali ovo je bilo iznimno tesko pratiti. Skupiti sve konce. A i sve skupa je na kraju preslo u vrtlog, da ne znas tko koga i zasto, te sve skupa izgleda pomalo pretjerano. Ono, cjeli serijal je naravno pretjeran i nerealan, ali nsto se vise blizis kraju...
I zato se mi postavlja pitanje: kako su za vraga Amerikanci koji su ovo kupovali mjesecno (valjda sveske idu mjesecno?) pratili serijal, jer ipak je to 100 brojeva, znaci 100 mjeseci? Meni je vec ovako bilo konfuzno do bola. Ajde da kupuju samo trejdove, omnibuse...


Ne znam. Stvarno ne znam. Na pocetku sam stvarno uzivato, zapravo tamo negdje do 3-4 knjige, a onda su me smorili. Daj pojebajte i ukokajte se vise, u tom smislu nekako. Ima tu bolestina, ali meni nisu toliko smetale (Peyo, nije ovo strip za tebe!). No, pomalo mi smeta taj rambo stil i gang spika sa visoka, kao da se radi o ne znam kakvom remek djelu. A mozda to i je, ne znam. Pokusat cu za nekoliko godina ponovno.

I stvarno si nisam mislio da ce biti serijal toliki downer za mene na kraju. Steta.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2018 : 11:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Ima tu bolestina, ali meni nisu toliko smetale (Peyo, nije ovo strip za tebe!).





Preacher i Scalped baš i nisu po mom ukusu.

100 B sam pročitao zasad samo prve 2 knjige (pojedini dijelovi su vrhunski i priča i crtež). Slažem se da nije lako baš sve pohvatati. Nadam se da me neće razočarati kao što su tebe.

Teško je te duge serijale održati konzistentnim što se tiče kvalitete, a da se ne razvodne ili krenu nekim čudnim smjerom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2018 : 12:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Poli
Ima tu bolestina, ali meni nisu toliko smetale (Peyo, nije ovo strip za tebe!).





Preacher i Scalped baš i nisu po mom ukusu.

100 B sam pročitao zasad samo prve 2 knjige (pojedini dijelovi su vrhunski i priča i crtež). Slažem se da nije lako baš sve pohvatati. Nadam se da me neće razočarati kao što su tebe.

Teško je te duge serijale održati konzistentnim što se tiče kvalitete, a da se ne razvodne ili krenu nekim čudnim smjerom.


za Propovednika te kapiram,ali mislim da kod Skalpiranih grešiš;grdno grešiš - brutalno dobar strip,u svakom segmentu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2018 : 12:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Potpisujem! Posle procitanog, mislim da su mi Skalpirani bolje sjeli nego metki. Ali da su metki dobro krenuli, jesu!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2018 : 13:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, nisam rekao da su to loši stripovi, nego da samo da nisu po mom ukusu iako su dobili hrpu prestižnih nagrada.

Skoro same gadarije, psihopati, pretjerano nasilje, praktički bez pozitivnih likova itd. Tko voli nek' izvoli.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2018 : 15:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, nisam rekao da su to loši stripovi, nego da samo da nisu po mom ukusu iako su dobili hrpu prestižnih nagrada.

Skoro same gadarije, psihopati, pretjerano nasilje, praktički bez pozitivnih likova itd. Tko voli nek' izvoli.


nisam ni mislio da si rekao da su loši stripovi,dobro sam te razumeo;nego,ti mene nisi skroz ukapirao.
Ni ja ti nisam ljubitelj preteranog nasilja i svega to što ti ne gotiviš, veruj mi!
I smetalo mi je u prve dve,tri knjige sve to;ali kad sam isčitao ceo serijal do kraja,ispostavilo se da je Aron ipak celu priču okrenuo na pozitivu - zato ti i preporučujem da pročitaš svih pet knjiga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2018 : 15:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja ne volim te sto ne vole skalpirane
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2018 : 22:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

I smetalo mi je u prve dve,tri knjige sve to;ali kad sam isčitao ceo serijal do kraja,ispostavilo se da je Aron ipak celu priču okrenuo na pozitivu - zato ti i preporučujem da pročitaš svih pet knjiga.




Hvala na informaciji, ja ne odustajem lako i svakako ću ih pročitati pa mi se možda promijeni utisak.


quote:
Originally posted by kasper

ja ne volim te sto ne vole skalpirane



A ako mi se naknadno i svide, onda ću i dalje tvrditi da ih ne volim jer ne želim da me kasper zavoli .
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2018 : 03:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Preacher, Scalped i Bullets su sjajni 'serijali' svaki na svoj nacin. Prvi ima nenormalnu ali odlicnu pricu, koju cak i nemusti crtez ne ubija, pa ma kako nenormalna i nasilna bila. Drugi ima i pricu i crtez odlican pa ma kako to nenormalno i nasilno bilo. U trecem crtez 'rastura' iako je radnja ponekad previse razgranata, opsirna i ma kako nenormalna i nasilna bila...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/12/2018 : 10:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Evo naručio 100 bullets sad preko ove zimske akcije.

Zanima me zašto se uopće uspoređuje preacher i scalped? Imaju sličice, oblačiće sa tekstom i to ti je to...

Preacher je precijenjen, i u pojedinim dijelovima vrlo zamoran, premda u cjelini ok, scalped ima odlično iznijansirane likove koji, uz neke iznimke, nisu ni skroz bijeli ni crni, već su na tankoj liniji između, neki propadne, neki nađu iskupljenje, a a ta slika getoizirane manjine mi je lijepo prikazana. Što je tu tak ne normalno, ne znam.



Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/12/2018 : 18:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A i ja sam pred par strana napisao da su mi Skalpirani top, pa onda ide Kriminal, pa onda Metci, a ako ćemo i Preachera ubacivat onda on ide iza Kriminala i ispred Metaka.
Ali svi su mi odlični. Da su izmajmunirali tu priču u Metcima jesu, moglo se to i skratit, ali eto...100 metaka 100 brojeva pa je fora :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/12/2018 : 09:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Stigao mi komplet 100 metaka. Izdanje je fantastično, toliko superiorno onom od Belog puta, pa mi nije nimalo žao što sam ovaj put prekršio svoje pravilo da ne dupliram iste brojeve. Doduše u trećoj knjizi su se odvojile neke stranice, ali lako ću to zamijeniti kada dođem u Zagreb. (uostalom Fibra mi je već zamijenila i prije dva felerična stripa bez ikakvih problema). Definitivno je fora kako naslovnice svih pet brojeva čine jednu sliku i dijelom me to ponukalo da kupim prvi broj premda sam ga imao kompletiranog.

Od jučer pročitao prva dva broja, i pomalo sam se prisjećao radnje, a danas već idem sa trećim brojem. Dosad su mi jako pozitivni dojmovi, i što se tiče priče i crteža. Primjetio sam da su se ljudi žalili na gangsta spiku, ali meni nije smetalo, nije mi trebalo duže od sekunde da shvatim što pričaju, jedinu zamjerku imam u prvom broju (stranica 129), gdje onaj policajac gleda sliku tipa kojeg će ubiti, a agent Graves se zloguko cereka ko sam sotona. To cerekanje mi ne ide u skladu sa karakterom lika koji je inače totalno cool.

Btw, kako sam i mislio, strip je dovoljno originalan da se ne da ni približno usporediti ni s Scalped, ni s Preacherom (pa ni s Punisherom ili Hitmanom, zašto se još nitko nije sjetio povući i te paralele). No kako vidim koliko se hvali kriminal, možda dam šansu istome.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/12/2018 : 10:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
U, probaj Kriminal, ja sam ga posudio u knjižnici i oduševio se, odmah ga i kupio i sad napeto čekam još slj. tri komada ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2018 : 10:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
naravo da se treba dati sansa kriminalu. taj je u samom vrhu svetskog stripa
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/12/2018 : 12:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Definitivno mi je na popisu, i sam jedva čekam
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2018 : 12:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Definitivno mi je na popisu, i sam jedva čekam



aj pa da nas bude vise
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/12/2018 : 22:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dovršio danas, strip ko droga, jako dinamičan, nije se ispuštalo do kraja. Odličan crež i kolor, a što se tiče radnje, nakon odličnog početka krenulo je čudno. Ono što zamjeram, trust mi je u konačnici prelako pao, i to mi nikako ne sjeda. Nadalje spletke svatko sa svakim, e to mi je postalo vrlo zamršeno pa i neuvjerljivo. Neke stvari mi i dalje nisu jasne, čiji igrač je bio shepperd, zašto su se natezali oko dizz itd., valjda ću naći odgovore u novom čitanju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2018 : 15:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

naravo da se treba dati sansa kriminalu. taj je u samom vrhu svetskog stripa


Jače 'zajeban' strip u pozitivnom smislu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/12/2018 : 10:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Bio sam skeptičan oko prevoda jer sam čitao original i jedva se probio kroz njega ali ovo je skroz OK, mnogo bolje nego sam mislio da će da bude. Jedina stvar koja mi baš smeta jeste prevod psovke/uzrečice "fuck" kao "jebo". Pa niko na ovim prostorima ne kaže - jebo, ostaješ praktično nedorečen, jebote. Tu je prevodioc mogao bar malo da olabavi i da ga pušti iz usta kako valja, i to spojeno kako svevišnji zapovijeda - JEBOTE!
Baš mi smeta.

...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/12/2018 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jebo te nisi u pravu !

Evo npr. Edo Maajka:
jebo vladu (jebo)
politiku (jebo)
u saboru (jebo)
sve njih redom
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/12/2018 : 17:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Jebo te nisi u pravu !

Evo npr. Edo Maajka:
jebo vladu (jebo)
politiku (jebo)
u saboru (jebo)
sve njih redom




Govorio sam o jebo i jebote kao psovki/uzrečici a ne kao sastavnom dijelu rečenice. A može i jebemu!

...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/12/2018 : 17:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jebo prijevod 😀
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000