forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Locke & Key 1, 2 & 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 27/11/2018 : 10:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Neka je vrata bolje ne otvarati...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/11/2018 : 13:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ma ne sali se, vidi mu ocenu za skalpirane


Otkad su skalpirani reper za ocenjivanje? Pravda za shanera.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/11/2018 : 14:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nije Shaner daleko od istine.

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/11/2018 : 14:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nemate pojma . mozda ni ja nemam, al tek vi nemate
Go to Top of Page

Erick S
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
55 Posts

Member since 28/03/2018

Posted - 27/11/2018 : 23:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Erick S a Private Message  Reply with Quote
Locke je pravo dobar strip.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/11/2018 : 11:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Locke & Key je fenomenalan strip. Ako su glavni likovi srednjoškolci, ne mora zbog toga strip biti namijenjen srednjoškolcima.

Slijede blagi spoileri.

Meni je pripovijedanje fenomenalno, slaganje mozaika, povezivanje dviju generacija, odlično. Ali ono što mi je najbolje u ovom stripu su likovi. Dvaput sam pročitao L&K, ali pamtim sve do jednog bitnog lika, što mi se rijetko događa. Dodge je strašan negativac, i nisam mogao vjerovati da će mi Caravaggio nakon svega biti uvjerljiv kao pozitivac, ali i to su uspjeli, zbog čega je ukupni dojam još jači. Objašnjenje za ključeve je taman pogođeno, ne otkriva previše, a dosta je da zadovolji znatiželju.

Po meni je L&K strip s najviše upečatljivih likova (možda pretjerujem ali) ikad.

Za usporedbu, čitam sada i Jeremiaha i tu mi osim Jeremiaha i Kurdyja svi likovi ispare nakon par mjeseci. A volim taj strip.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/11/2018 : 13:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Recimo od sporednih likova pamtim posebice starog učitelja koji čak ni nema dugu rolu.

Edited by - Kerempir on 28/11/2018 13:06:23
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/11/2018 : 20:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Locke & Key
(iliti Gospodari ključeva)

Evo izvještaja, zapovjedniče!

Prvo sam se dobro zaključao. Lako sam otključavao sve 3 knjige, a već pri prvom pogledu unutra s osmjehom sam se prepustio onome što me iznutra uhvatilo. Nisam mogao ne gledati, bilo je to jače od mene, bilo je nešto prekrasno... Bilo je prekasno, sve se dogodilo u par dana. Jedva sam ih zaključao, a vrijeme će pokazati jel' se nešto zakačilo...

Rezervni položaj. Perimetar osiguran. Slijede nove informacije…

Strip je napravljen u teen okruženju, ali ne smeta, već ovakvom sadržaju, priči, pomaže. Velike oscilacije u emocijama, mišljenju, borba s autoritetima, traženje samog sebe, nesigurnost, višak energije, manjak kontrole, puno ideja, malo strpljenja... sve to čini priču boljom. Stripaštovit, razigran i nasilan, dobro drži pažnju dok čitanje traje. Na kraju malo patetičan, ali neka. U filmskom svijetu ima dobrih fantasy naslova na koje me L&K malo podsjeća: npr. Gospodar prstenova i Harry Potter. Naravno da ovakav strip ne nudi svima istu zabavu i poruku, ali oni u nekim drugim stripovima mogu tražiti i naći ono što ovdje nedostaje.
Kod crteža, zanimljive su duše i sjene. Sviđa mi se i kad su dijelovi kadrova zblurani zbog nečeg u prvom planu ili bljeđi zbog gledanja kroz staklo.

Zaključanih 8/10,
tko zna koja će ocjena biti kad se jednom ponovo otključa...

Misija obavljena. Over and Out.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/11/2018 : 00:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Beva (kao i skoro uvek) i Zula na mojoj talasnoj duzini.
PS. Donna Martin graduate!!!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2018 : 07:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sve je to ok, al metkovi da budu bolji od lokota


I metci, i katanci su izvrsni...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/12/2018 : 12:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Metci nisu ni blizu ovome

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/12/2018 : 20:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Odvalia prvi svezak. Priča ok,malo previše teen al ajde ne smara toliko. Crtež odličan.
sve u svemu da san 20 godina mlađi bija bi oduševljen.
ovako dan konačnu ocjenu kad pročitan preostala 2.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/12/2018 : 21:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi se od ovog dala napraviti dobra horor-sapunica.
Specijalni efekti i atmosfera bi napravili svoje, ovako nije moja šalica čaja.
Prestar sam ja za to.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2018 : 22:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Mislim da bi se od ovog dala napraviti dobra horor-sapunica.
Specijalni efekti i atmosfera bi napravili svoje, ovako nije moja šalica čaja.
Prestar sam ja za to.


Procitao si do kraja ili odustao nakon prve knjige?

Mislim, jeste, prvi utisak je donekle "teen", ali scenarij mi je toliko zanimljiv, to jest kako je sve napisano, kako prica ide. Nisam mogao ispustili knjige iz ruku. Isto odlican crtez, iako kad sam prvi put vidio ovaj serijal... pomalo me odbio. Ono, hype i takav crtez, odma' se kontra upalila. Na srecu sam ipak pokusio i... ovisnik.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/12/2018 : 22:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, nije meni mrsko odraditi stvar do kraja, samo nije me se baš nahvatalo.
Nekako mi je poput scenarija za seriju.
Kao što je ekipa zaključila, bilo bi mi puno bolje da sam čitao u prošlom stoljeću.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/12/2018 : 09:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jbg. ludi sve je to lose postavljena proslost. da ste gledali filmove vinone rajder sad ne bi imali traume, al kako ste gledali beverli hils... pa nista

elem procitao sam prva dva. izuzetno volim ovaj serijal, lokot, lockey kako god. dw izdanju sam bio izuzetno naklonjen u delu prevoda, gde je marko selic po meni razbio. sad, nesto sam se mislio da li da prelazim ili ne, al cim sam video izdanje u roku od 0.01 sekudne sam odlucio
marko je za razliku od tatjane imao puniji prevod, i vise mi je usao u tu generaciju. opet, tatjana je korektna bila ovde, poneka greskica mozda, al sve je to redovno. nema purgerizama i slicno. nema ni ono sto ja dodatno ne volim, kako se akcentuje seljacina dok prica.
tehnicki izdanje je savrseno, ovo i sendmena samo u velikom formatu treba imati.
preporuka za one koji se dvoume za fibru je da se uzme.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/12/2018 : 09:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa pogleda san više filmova od wr nego epizoda bh. Ako san i jednu ili 2 cilu i pogleda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/12/2018 : 09:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pa pogleda san više filmova od wr nego epizoda bh. Ako san i jednu ili 2 cilu i pogleda.



i eto, namas sada traume sa ovim serijalom
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/12/2018 : 10:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nimalo,ža mi je da nisan mlađi i to je sve.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/10/2019 : 10:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
1.knjiga
Jabuka ne pada daleko od stabla, tako ni Joe Hill se nije suspregnuo poći istim žanrom kao i njegov otac. Sjajna prva dva volumea (možda Welcome to Lovecraft ipak malo bolji od Head Games) i definitivno ću ići dalje s ovim serijalom. Sviđa mi se što se mijenjaju vremenske perspektive i što se polako kroz svih 320ak stranica stripa razotkriva pozadina glavnih aktera, nije sve servirano na pladnju i fabula nije pravocrtna. Pošto sam i sam veliki fan Stephena Kinga bilo je za očekivati da će mi i ovakvo nešto dobro sjesti, sviđa mi se i tematika raznoraznih ključeva, svaki sa svojom nekom nadnaravnom moći. Ne znam zašto, ali dosta me i podsjeća strip na Sandmana, što je još dodatni plus
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 06/02/2020 : 11:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Sutra prva sezona serije Locke & Key na Netflixu.

https://www.youtube.com/watch?v=_EonRi0yQOE
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/06/2020 : 14:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo me na pola prve knjige. Koliko copy paste kadrova majke ti, muke ovako crtati.
Ustvari jako dobro, dugo me nešto nije ovoliko vuklo na daljnje čitanje. Žanrovski i tematski ne mora svakome odgovarati, ali izvedbi se treba nakloniti. Fantastičan osjećaj za ritam. Shaneru, shaneru, ovo je jedno dvjesto puta bolje od tvoje bezvezno sterilne sage.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2020 : 15:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ustvari jako dobro, dugo me nešto nije ovoliko vuklo na daljnje čitanje. Žanrovski i tematski ne mora svakome odgovarati, ali izvedbi se treba nakloniti. Fantastičan osjećaj za ritam. Shaneru, shaneru, ovo je jedno dvjesto puta bolje od tvoje bezvezno sterilne sage.


Boldano potpisujem 100% ali ovo drugo... Shaneru, rukavice su pale.


(Sage sa nekako "in the guts" osjecajem ne zelim citati, ocigledno se ne varam )


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/06/2020 : 15:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ma meni je taj Vaughan bezveze. YTLM je mi je dobar, ali imam osjećaj da je tu imao više sreće nego pameti. Ovo ostalo mi je meh... Sagu sam davno pročitao preview i nije mi palo na pamet nastaviti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/06/2020 : 15:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ma meni je taj Vaughan bezveze. YTLM je mi je dobar, ali imam osjećaj da je tu imao više sreće nego pameti. Ovo ostalo mi je meh... Sagu sam davno pročitao preview i nije mi palo na pamet nastaviti.


I meni je Vaughan bezveze, osim Sage i The Private Eye. Ja kad sam krenuo čitati Sagu nisam mogao stati dok nisam pročitao sve što je izašlo, u šutu (mislim da je u tom trenutku bilo pet trejdova). Svjestan sam ja da to nije neko remek-djelo, ali meni je fantastično legla. Ovaj BH90210, nemam više potrebu komentirati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000